Bir soru ?

MerlinMustafa

Kayıtlı Üye
Benim birtane muhabbet kuşum var.Çok ısırıyor artık ısırmıcam mesajlı mp3 dinletsem ısırmayı bırakır mı ???

S

SoNoL

öyle ilginç bir soru sormuşsunki mustafa:p veteriner bile yanıtlayamaz.Pekiiii sen muhabet kuşuna daha önce m3 dinletisi yaptınmı(müzik vs) ve yaptınsa tepkisi ne oldu.Olumluysa izlenimin,dinlet sonucunu bekle.Kaybedecek bir kaç ısırığın olur belki.sevgiler

AJA

Elit Üye
Çok yaşayın siz emi güIdürdünüz beni akşam akşam :D :D :D
Bence oImaz.OnIarın ezber yetenegi vardır anIama degiI, siz deneyin yine de sonunda ısırma ısırma diye konuşan bir kuşunuz oIacaktır :D

kristalangel

Kayıtlı Üye
İş
Profesyonel Ä°ÅŸsiz
Elinizde yem verip kuşun elinizden korkmamasına alıştırıcaksınız :)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Benimde vardı muhabbet kuşlarım mp3 dinletmedim ama :D onlara elimle yem verdim her ısırdığında çektim elimi birde benimkiler dans ediyordu :) onlara kalemle dans etmeyi öğrettim bir müzik çıksın hemen başlarını sallamaya başlıyorlar. Sevginizle eğitin derim :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Pavlov-şartlı refleks deneylere baktım kuşlar için ama henüz ısırmakla alakalı bulamadım. Sn Şinçeyank ın tavsiyesi gayet mantıklı ve zaten denenmiş bir formül . Tek başına müzik sadece ısırırken dansetmesini sağlar diye düşünüyorum, holaa :)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Pavlov-şartlı refleks deneylere baktım kuşlar için ama henüz ısırmakla alakalı bulamadım. Sn Şinçeyank ın tavsiyesi gayet mantıklı ve zaten denenmiş bir formül . Tek başına müzik sadece ısırırken dansetmesini sağlar diye düşünüyorum, holaa :)

Müzik olayını ısırmakla ilgili yazmamıştım :) Ben onlarla çok fazla ilgileniyorum onları yıkayıp kurutma makinasıyla kuruturken bile oynuyorlar artık :) Bence sadece sevgi ve eğitimle herşey mümkün benimkiler artık ısırmıyor elimi çekip kızıyorum. Konuşun onlarla muhabbet kuşları konuşmayı çok sever benimkiler anne baba ve benim ismimi azda olsa söyleyebiliyor. :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Müzik olayını ısırmakla ilgili yazmamıştım :) Ben onlarla çok fazla ilgileniyorum onları yıkayıp kurutma makinasıyla kuruturken bile oynuyorlar artık :) Bence sadece sevgi ve eğitimle herşey mümkün benimkiler artık ısırmıyor elimi çekip kızıyorum. Konuşun onlarla muhabbet kuşları konuşmayı çok sever benimkiler anne baba ve benim ismimi azda olsa söyleyebiliyor. :)

ha yok aynı yerde yazınca karıstı müzik işini konuyu açan arkadaş için söylemiştim sevgili şinçeyank, sizin için değil :)

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Kuş insan dilinden anlamadığı için telkinleri de almayacak elbette. :) Ama sakinleştirici tonlardaki müzikler belki sinirli kuşunuzu biraz sakinleştirebilir. :)

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Sevgili MerlinMustafa

Siz espiri yapın kuşunuz donar kalır. Bırakın ısırmayı yerinden bile kıpırdamaz...

LaiLah

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci..
:D evet öyle uyuyor.Arada sıradada kafasını arkaya çeviriyo gözlerini kapıyo uyuyo.Ama genellikle tek ayak üstünde uyuyo :)
Bizimkide kafayı arkaya çevirip uyurdu rahmetLi beni hiç sevmezdi ama öLmeye yakın eLimLe besLedim onu uçacak haLi biLe yoktu. Bide öLmeye yakın hep benim yanıma uçardı bırakmazdı beni en sonunda onu en çok kimin sevdiğini anLadı. Keşke sigaradan öLmeseydi :(
(şaka değil gerçekten de sigaradan öLdü.)

kapliyagos

Kayıtlı Üye
muhabbet kuşunun ısırmasından ne olurmuş canım...sanki kartal...:D hayvan korktuğundan ısırır..kendinize alıştırırsanız ısırmayı keser..:D