Esma Secimi Hakkında

AzAzi

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Her esma yeteri kadar güce sahip olmakla birlikte, bazıları dünyasal isteklerle kullanılınca fazla cevap vermeyebilirler.

Bunun sebebi o esmanın güçsüz olması değildir.Sadece o esma,dünyasal arzular için çok zor ulaşılan bir vibrasyon seviyesinde olabilir. Ya da fizik plandaki olaylardan çok, Astral alemle ve manevi konularla daha uyumludur. Bu yüzden sadece,verilen linkteki listede zayıf olarak belirtilen esmaları değil, hemen hemen hepsini bazı güçlendirici esmalarla birlikte kullanmak gerekir. Ayrıca.Herhangi bir esma,istenen işe tam olarak cavap verse bile, esmaları tek tek kulanmak yerine ikili, üçlü kombinasyonlar halinde kullanmak daha verimlidir.

GÜÇLENDİRİCİ ESMALAR

Güçlendirici esmalar da, Esmaül Hüsna'daki isimlerin bazılarıdır.Bu esmalar kendi başarına,yorumlarında gösterilen amaçlar için kullanılmakla beraber, kendi yorumlarında olmayan her iş için kullanılabilirler. Hatta kendi yorumlarına zıt işlerde de kullanılırlar. Güçlendirici olarak kullanıldıkları zaman,sert ya da yumuşak vasıflar göstermeyip, tamamen tarafsız olurlar ve güçlendirici olarak eklendikleri esmanın vasıflarını desteklerler.

Güçlendirici esmalar sırasıyla,Aziz, Cebbar,Musavvir, Kahhar,Fettah,Kaabız,Ali,Vasi,Kavii, Mukaddim, Evvel, Camii ve Mani'dir. Bununla beraber doksandokuz esmanın her biri, bir diğerinin tamamlayıcısı ve güçlendiricisi olabilir.Ancak bunları tam olarak kavrayıp, isteğe göre kombine edebilmek tecrübe sorunudur.

Yukarda sayılan güçlendirici esmaların en fazla kullanılan ve en etkilisi ise Kavi'dir. O tam olarak tarafsız bir güçtür ve her niyete uyar.Güçlendirici esmalara ve esma
kombinasyonlarına bazı örnekler verelim. Mesela karşı cinsten birisinin aşkı ve istenen kimseyle bir araya gelmesi istendiğini varsayalım. Aşk için Vedud, birleşme ve aşk için camii isimlerini seçelim. Bu iki esmaya güçlendirici olarak da Kavi ismini kullanalım.Bu durumda yapılacak zikir "Ya Vedudül Kaviül Cami" şeklinde olur. Gene iki kişiyi ayırmak istediğimizi var sayalım. Çabuklaştırıcı olması için, Evvel, sert ve kavgalı bir ayrılık olması için, Kahhar esmalarını seçeriz. Ayırıcı olarak da, yani esas çalışma esması olarak da Müahhir ismini kullanırız. Bu durumda da zikir "Ya Evvelül Kahharül Müahhir" olur.

Dikkat edilmesi gereken şey,güçlendirici olarak seçilen esmanın,eğer iki esma kullanılıyorsa başa, üç esma kullanılıyorsa ortaya gelmesidir. Güçlendirici olarak Esmaül Hüsna'dan seçilecek isimler yerine,bazı basit sözler kullanılması da caizdir fakat bu sözlerin de, dil uyumu için Arapça olmaları gerekir. Bununla beraaber seçilebilecek olan herhangi bir söz, güçlendirici esmalar kadar etkili değildir. Çünkü basit sözlerin, yüzyıllardır zikir olarak kullanılan Tanrı isimleri kadar Astral birikimleri yoktur.

Ü

Üye silindi 56746

derdi veya bir ihtiyacı olan kimse esma-i hüsna şifahanesine girerek derdinin veya ihtiyacının karşılığı olan ismi şerifi mutlaka tesbit eder.

tesbit edilen ismi celilden faydalanmak için çeşitli şekillerde okuma usulleri vardır. o usullerden birini seçerek okumayı sürdürür. eğer ihtiyaç veya derdi büyükse adedi yüksek olan rakamlar seçilir.

bir örnek verecek olursak, kırıcı ahlaka sahip olan, bu huyundan vazgeçmesi için esma-i hüsna'dan "el-latif" ismini seçer:
1- harflerinin adedi kadar "ya latiyf" diye 4 defa okunur.
2- harflerinin adedinin çarpımı olan 4.4= 16 defa okunur.
3- ebced hesabı ile harflerinin toplamı olan 129.4=516 defa okunur.
4- mürekkeb harflerinin adedi olan 9 defa okunur.
5- mürekkeb harflerin adedinin çarpımı olan 9.9=81 defa okunur.
6- mürekkeb harflerinin ebced karşılığı olan 173 defa okunur.
7- mürekkeb harflerinin ebced adedi olan 173.9=1557 defa okunur.
8- harflerinin ebced toplamı olan 129 defa okunur.
9- harflerinin karşılığı olan 129.129=16641 defa okunur.
10- mürekkeb harflerinin ebced karşılığı olan 173.173=29929 defa okunur. adedi en yüksek okuma budur.

seçilen adetten ne bir adet eksik ne de fazla okunmaz.

ismi celili okumadan önce bir ortam hazırlanır, ıssız bir yerde abdest tazelenir. Allah rızası için iki rekat namaz kılınır. belirlenen adet kadar Allah Teala zikredilir. eğer bu zikir gece yarısından sonraki vakitte yapılacak olursa çok büyük ruhaniyet ve feyzin tesiri hissedilecektir.

her yüz defa zikrin bitiminde: "inne rabbi latıyfün lima yeşa' , innehü hüvel alimül hakim" ayeti kerimesi okunmalıdır.

seçilen adet okununca hemen şu dua okunmalıdır:

"allahümme inni es'elüke bi hakkı hazihil ayetiş-şerifeti vel ismiş-şerif." (ey Allahım, bu ayeti kerime ve zikrettiğim ismi şerifin hürmetine hacetimi hakkımda kolaylaştır) dedikten sonra okuma işi bitmiş olur. ihtiyacın durumuna göre 3, 5, 7 defa tekrarlanabilir.

ALINTI

Jupi

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
Hangi kişinin hangi esmayı çekeceği çok detaylı ve zor bir konudur. Verdiğiniz esmalar içinde celal sınıfından esmalar vardır. Bunlar kesinlikle gelişi güzel okunamaz. Hatta hiç okunmaması daha iyidir. Uzun vadede yarardan çok zarar getirir.

Miel124

Kayıtlı Üye
Ne kadar güzel alıntı ile anlatmışsınız , şuan baktığımız da çevremizde hep bu işi para ile yapan ve kitabını para ile satışa sunan kişiler dahi var , insanşar bu kadar cahilmi diyorum bazen , o kişiye resmen tapıyorlar diyeceğim şu Allahın isimleri zikretmek ancak maneviyat boyuta ulaşmak içindir Kalple ancak Allahı zikretmekle temizlenir bunu hepimiz duymuştruz .
Bi dönem ben Ya Vedüd esması çektim sevdiğim adam ile aramdaki soğukluk gitsin diye ama sonra düşündüm Sen ne yapıyprsun ya dedim "Sevgili, flört gibi olaylar dinde haram " Birde güselim Allahın ismini niyet edip öyle olaylara çekmek büyü irade büyüsü dür . Eger ki sevgi kazanmak istiyorsan Niyet edip Allhın sevgisini kazanmak için çekebilirsiniz .... Doğru olan doğru yol budur....

Jupi

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
Ne kadar güzel alıntı ile anlatmışsınız , şuan baktığımız da çevremizde hep bu işi para ile yapan ve kitabını para ile satışa sunan kişiler dahi var , insanşar bu kadar cahilmi diyorum bazen , o kişiye resmen tapıyorlar diyeceğim şu Allahın isimleri zikretmek ancak maneviyat boyuta ulaşmak içindir Kalple ancak Allahı zikretmekle temizlenir bunu hepimiz duymuştruz .
Bi dönem ben Ya Vedüd esması çektim sevdiğim adam ile aramdaki soğukluk gitsin diye ama sonra düşündüm Sen ne yapıyprsun ya dedim "Sevgili, flört gibi olaylar dinde haram " Birde güselim Allahın ismini niyet edip öyle olaylara çekmek büyü irade büyüsü dür . Eger ki sevgi kazanmak istiyorsan Niyet edip Allhın sevgisini kazanmak için çekebilirsiniz .... Doğru olan doğru yol budur....

Miel124, hiçbirimiz avatar değiliz, ay altı alemi aşmış değiliz, aşamayacağız da. Bu yüzden dünyevi konular için bir çalışma yapmayı aşağılık ya da günah gibi görmeyin. Sevgili ya da flörtün günah olması sizin inancınız ile ilgili bir konudur tabi. Ancak İslam'da dünyevi bir ihtiyaç için dua etmek aşağılık görülmemiştir. Rahatlıkla yapabilirsiniz. Ya Vedud etkisi kısa zamanda tecelli eden ve etkili bir esmadır. Şunu aklınızdan çıkarmayın ki Külli iradenin izin vermediği hiç bir şeyi tezahür ettiremezsiniz. Bu yüzden böyle bir uygulamayı yaparken de her zaman inandığınız güç tarafından izin verildiğini aklınızdan çıkarmayarak yapabilirsiniz.

Miel124

Kayıtlı Üye
Ya sen çok çelişkilisin benim düşüncem bu git ötede oynna

Ü

Üye silindi 58480

Konuyu biraz beğendim,

Özetle tek bir esmaya bağlı kalmayın. Tek notaya basmak delirtir çünkü; senfoni ise ahenktir, akışkanlıktır.

İsminizin esması da değişir. Mehmet isminin esması başkadır, ``Memo`` diye çağrıldığı zaman enerji akış sıralanımı değişir esma da değişir, işyerinde ``Mehmetbey`` diye çağrılırsa esma yine değişir. Lakabı varsa esması da değişir.

Kendi esmanızı bulmak başka, kapalı esmanızı açmak başkadır. Kapalı esmanızı açmak için isim ve doğum tarihinin motor gücüne bakılır.

Şart değildir. Ama genel kanahat için bunu yaparlar.

Kapalı esmalarınız nasıl bulursunuz ?

Bir kağıda 99 esmayı da yazın. Yanlarına anlamlarını yazın. Print out ta alabilirsiniz.

Her esmayı sakin bir şekilde 20 kere okuyun ve sizi tatmin mi ediyor huzursuz mu ediyor diye yanına 1`de 5`e kadar not verin.
Sizi iyi hissettiren esmalar sizin etkin esmalarınızdır. İçinizi daraltan esmalar kapalı esmalarınızdır. Şeytan size adeta varoluşsal bir güvenlik sorunu hissettirir bu esmalarla karşılartiğinızda. İşte kapalı esmalarınız onlardır. Sonraki aşama, kapasitenizin saptanmasıdır. Kapasiteniz kaldıracağı kadar açmak gerekir. İşin asli kapasite denen şey de zamanla genişleyen sonu olmayan bir bariyerdir, ama acelecilik o anki kapasiteyi taşırır sadece. Yani sürecin iyi yönetilmesi gerekir.

İlim kendini bilmektir. Kendini bilmeyen zaten tekkeye bile alınmaz. Ha alınır. Ama 6 ay tuvalet temizler. ``Ben burda ne yapıyorum?`` dedirtene kadar. Sorgulamayan kendini de bilmez çünkü.

Jupi

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
Miel124 terbiyeli olun öncelikle. Dediğiniz gibi bu sizin düşünceniz. Ama benim söylediğim kendi düşüncem değil, inandığınızı söylediğiniz kitabın dediklerinden bahsediyorum ben. Ama karşılıklı konuşma ahlakına sahip olmayanın başka melekelerinin de zayıf olabileceğini kestirebiliyorum. Bu yüzden manevi alemden de ne elde edeceğiniz Kudret sahibi olanın takdiri.

Miel124

Kayıtlı Üye
Miel124 terbiyeli olun öncelikle. Dediğiniz gibi bu sizin düşünceniz. Ama benim söylediğim kendi düşüncem değil, inandığınızı söylediğiniz kitabın dediklerinden bahsediyorum ben. Ama karşılıklı konuşma ahlakına sahip olmayanın başka melekelerinin de zayıf olabileceğini kestirebiliyorum. Bu yüzden manevi alemden de ne elde edeceğiniz Kudret sahibi olanın takdiri.
Bana inancıma laf söylediniz farkındamısın ozaman etiket yapmak zorundamısın dinde flört etmek var mı sevgili yapmak var mı aç bı Kuran oku ama biz insanoğlu nefsimize hakim olmadımız için gafletteyiz karşında öncelikle bi kadın var terbiyeli olması gereken sen Esma Ül hüsna ile sevgiliyi geri getirmeye çalışanlar var ama sonç hüsran oluyor sen neyin tasasını bana anlatysn

Miel124

Kayıtlı Üye
Ben asaglık olarakta görmedim ama o tarz şeyler iradeye hükmettiği için günahtir

Miel124

Kayıtlı Üye
Çelişkilisin

Ü

Üye silindi 58480

Hangi kişinin hangi esmayı çekeceği çok detaylı ve zor bir konudur.

O yüzden 2 anahtar esma verilmiş bize onlardan baslayarak ilerlemek gerek :

Ya Rahman YaRrahim ! Besmele. Bir amele başlamadan önce çekilen esmalar oluş ve devinim enerjisi ile de yuklenerek, etkin baslatim tesiri yapmaya baslarlar zamanla.

Bağışlayan ve esirgeyen :
İçeride (rahim) ve dışarıda (rahman)
batında ve zahirde
gizlide ve açıkta
yalnızken ve kalabalıkta.
bios ve işletim sistemi
bilinçaltı ve üst bilinç ...

Şimdi yiğidi öldür ama hakkını yeme. Baldırı çıplak bedevi diyoruz ama öyle bir edebi zenginlikleri var ki günümüz modern çağına hala altyapısal olarak tercüme edilemiyor bu dil.

Arapcanın alt dizilimleri vardır ve Sümerlilere kadar uzanan bir medeniyetin bakiyesidir. Hz. İbrahimin kanalı ile Hz. Peygambere bağlanır. Esmalar Kuranin sinir uçlarıdır.

Berliner

Kayıtlı Üye
Kafanıza göre esma seçip de büyük sayılara çıkmayın, Perdelerde açılmalar olabilir, ağırlıklar basar, zarar görebilirsiniz.
Bir esmayı bir tesbih çekmede sorun olmayabilir, ama bir esmayı günlük 4bin 5 bin gibi sayılara çıkarıp, ebcedlerinde bırakıp da perdelerde açılmalar olunca, istemediğiniz şeyleri görünce, ağırlık basınca şaşırmayın.
En güzeli, Esma-ül Hüsna'yı tam olarak 99 isim halinde zikir etmektir. Bunun dışında ise her insanın yakınlık hissettiği (bakın menfaat için demiyorum , gönlünden çok hoşuna giderek zikrettiği) esmalar olur. onlar konusunda ebcedlerine çıkmayacak şekilde çekebilirsiniz.
Veya Bir diğer tavsiye ettiğim yol ise, İstihare ayetleriyle istihareye yatarak benim esmam nedir, hangisini çekmeliyim diye niyetlenin istihareye yatın.
Ama istihareye yattığınız zaman şeytanların & sufli ruhanilerin istiharenize karışmaması & yanlış bilgi vermemesi için de "her kim bana bu istiharemde yanlış bilgi vermeye çalışır veya istiharemden bilgi almama engel olmaya çalışır ise bu okuduğum ayetlerin azameti ve nuruyla yansın helak olsun diye üzerine & üzerlerine havale ediyorum" diye niyetlenin, yoksa karışabilirler. istiharenize bilgi alamazsanız 7 güne kadar devam edin, eğer ki hala göremediyseniz bir hafta kadar istihareye yatmayı bırakın, sonra farklı bir ayet ile istihareye yatmayı deneyin 7 gün kadar daha. böyle böyle arayla yattıktan sonra hangi ayeti okuyarak istiharenizden cevap aldıysanız o ayeti de not alın ki birdahaki istiharelerinizde onu kullanasınız, her insan her istihare ayeti ile cevap alamayabilir, nasıl ki esmalar kişilere özel olabiliyorsa, ayetler de olabilir , bu da benden size ufak bir sır olsun.
Artık hala istiharelerden cevap alamadıysanız, kalbinize en çok yatan esmadan başlayabilirsiniz, Allah'ın izniyle, siz bir süre devam ettikten sonra zaten Allah (C.C) size yol gösterecektir. Siz yeter ki Allah'a yaslanın, daha nelere şahit olursunuz..

Bunun dışında diyebileceğimiz en önemli nokta ise, esmaları çekmeden önce korunma yapmanızdır. hiç yoktan 7 ayet el kürsi ile korunma yapın kendinizi çevreleyin, forumda vardı sanırım konusu. gündelik olarak korunma yapın 7 ayetelkürsi ve 7 kere son cümlesiyle ki esmalar size çok fazla ağırlık vermesin. Ağırlık neden verir sorusuna gelince de cevabı sizin çekmenizi istemeyen kötü ruhanilerden dolayı da olabileceği gibi, siz esmayı çekerken yanınıza ziyarete gelen Ulvi yani İyi ruhanilerden de kaynaklı olabilir. Esmalar Tüm ruhanileri cezbeder, zira Allah (C.C) nun esmaları da kendisi gibi Pek Yücedir, Nice Sırlar Barındırır, Tüm Yaratılmışlar ve Kainat Allah (C.C) nun zatı ile Diri ve Kaimdir..

hakancem42

Kayıtlı Üye
derdi veya bir ihtiyacı olan kimse esma-i hüsna şifahanesine girerek derdinin veya ihtiyacının karşılığı olan ismi şerifi mutlaka tesbit eder.

tesbit edilen ismi celilden faydalanmak için çeşitli şekillerde okuma usulleri vardır. o usullerden birini seçerek okumayı sürdürür. eğer ihtiyaç veya derdi büyükse adedi yüksek olan rakamlar seçilir.

bir örnek verecek olursak, kırıcı ahlaka sahip olan, bu huyundan vazgeçmesi için esma-i hüsna'dan "el-latif" ismini seçer:
1- harflerinin adedi kadar "ya latiyf" diye 4 defa okunur.
2- harflerinin adedinin çarpımı olan 4.4= 16 defa okunur.
3- ebced hesabı ile harflerinin toplamı olan 129.4=516 defa okunur.
4- mürekkeb harflerinin adedi olan 9 defa okunur.
5- mürekkeb harflerin adedinin çarpımı olan 9.9=81 defa okunur.
6- mürekkeb harflerinin ebced karşılığı olan 173 defa okunur.
7- mürekkeb harflerinin ebced adedi olan 173.9=1557 defa okunur.
8- harflerinin ebced toplamı olan 129 defa okunur.
9- harflerinin karşılığı olan 129.129=16641 defa okunur.
10- mürekkeb harflerinin ebced karşılığı olan 173.173=29929 defa okunur. adedi en yüksek okuma budur.

seçilen adetten ne bir adet eksik ne de fazla okunmaz.

ismi celili okumadan önce bir ortam hazırlanır, ıssız bir yerde abdest tazelenir. Allah rızası için iki rekat namaz kılınır. belirlenen adet kadar Allah Teala zikredilir. eğer bu zikir gece yarısından sonraki vakitte yapılacak olursa çok büyük ruhaniyet ve feyzin tesiri hissedilecektir.

her yüz defa zikrin bitiminde: "inne rabbi latıyfün lima yeşa' , innehü hüvel alimül hakim" ayeti kerimesi okunmalıdır.

seçilen adet okununca hemen şu dua okunmalıdır:

"allahümme inni es'elüke bi hakkı hazihil ayetiş-şerifeti vel ismiş-şerif." (ey Allahım, bu ayeti kerime ve zikrettiğim ismi şerifin hürmetine hacetimi hakkımda kolaylaştır) dedikten sonra okuma işi bitmiş olur. ihtiyacın durumuna göre 3, 5, 7 defa tekrarlanabilir.

ALINTI
Hocam tam olarak mürekkeb harflerinin ebced karşılığı demişsiniz burayı idrak edemedim açar mısınız?

Ü

Üye silindi 58480

İsminize göre esma ve sayısı çıkartılıyor peki buna ne diyorsunuz, doğru mudur yanlış mı

Yanlış neden olsun cnm. Doğrudur.

99 Esma öyle bir sistem ki, bir Esmanın pencerelik yapması ile amaç 99 unun da manzarasına ulaşmak zaten.

Mesele herkesin kendine göre en direkt yolu bulmasına kalıyor.

Kalpler ancak Allahın zikri ile mutmain olur. Yani bir Esma ile mutmain olman için bile o Esmanın geri kalan 98 Esma ile tarif edilmiş olması gerekir.

Mesela benim esmam el-Fettah çıkıyor Anne adıyla.

Fettah esması açan, aralayan, fetheden, kuşatan demek.

Ama ben neyi kușatabilirim? Tabi ki Allahın geri kalan 98 esmasi nerelerde tecelli ediyorsa onu kușatabilirim. Herşey Allahın mührüdür çünkü.

Tek bir Esma herzaman geri kalan 98 ine ulaştıran yoldur enerji bazında. Bütünlüğün kendisi değildir yani.

Aksinde kişi şirke girer. Tevhide çok tanrılık bulaștırmıș olur. Zaten cezbeye kapılır ve çarpılır da ileri giderse. Çünkü vadedilmiș koruma çemberi herzaman tevhittedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

dünyalı

Kayıtlı Üye
Dennise tabiki bütün esmalar yaradanın ruhunu taşır ve bizlere aktarır ondan şüphem yok ama dediğin gibi her kişinin kendine özel enerjiyle donatılmış bir esması olduguna inanıyorum...Bilgine ve tecrübelerine dayanarak rica etsem benim içinde ufak bir analiz yapabilirmisin?

Ü

Üye silindi 58480

Dennise tabiki bütün esmalar yaradanın ruhunu taşır ve bizlere aktarır ondan şüphem yok ama dediğin gibi her kişinin kendine özel enerjiyle donatılmış bir esması olduguna inanıyorum...

Elbette. Buna ben de katılıyorum : )))

Bilgine ve tecrübelerine dayanarak rica etsem benim içinde ufak bir analiz yapabilirmisin?

Öyle deyince olmuyor ki. :)

Musavvir olarak buradayım. ?

Mesela Aisling musavvir esmasi ile uyumlu diyelim.

Musavvir, tasvir eden demektir. Örnek edinmeden yaratan, yani kopya çekmeyen, kendine has olan, hayata getiren demektir.

Yani Aisling her çağrılmasında, ismini her duyduğunda, zihni fonetik olarak el-musavvir diye titriyor. Çünkü ismi ile melodik uyumu el-musavvir esmasına denk geliyor. Ya da ona yakın bir değere ulaşıyor.

O halde Aisling bir ressam, bir yazar, bir mimar, bir mühendis olma becerisine sahip. Doğuştan sanatçı. Yaratim, ve ortaya marjinal bir fikir koyma konularında zihnen de zaten çok çevik. Ben görüyorum yazılarını okurken.

İşte bu da Musavvir esmasi ile geliyor olmalı. Çünkü tasvir ediyor, betimliyor.

Şimdi Musavvir esmasi ile neyi tasvir edebilir?

Mesela ben bir ayeti klasik görüşe göre anlatırım. Ama o o ayeti öyle bir anlatır ki kimsenin bakmadığı bir yerden bir bilgi yakalatmış olur. Çünkü temsil kabiliyeti var. Tasvir yapabiliyor. Düzenek kurabiliyor. Sana parçaları birleştirtiyor.

Yani 1 Esma ile geri kalan 98 esmayı ararız aslında. İşin derin sırrı burada yatıyor.

Bu da kalplerin ancak Allahın isimleri ile tatmin olduğunu gösteriyor. Çünkü eksik isim kalınca tatmin de oluşmuyor.

Moderatör tarafında düzenlendi: