Kendi Kendini Hipnoz Etmek (OTO HİPNOZ)

Deist

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar öncelikle belirtmem gerekiyor ki mümkün olup olamayacağına dair bir çok görüş ve fikir ayrılıkları mevcut bir konu bu ben şahsen olabiliceğine inanıyorum fakat risklerinin olduğunu da düşünmekteyim size de bunu bildirmek istedim.

Hipnozun tanımı ve hakkında bilgi sahibi olmayan arkadaşlara ufak bir hatırlatma yapayım. Basitçe tanım olarak, bir konuya yüksek seviyede konsantre olma ve bu konuda talimatları yerine getirme isteğine hipnoz diyoruz.

Sigara içme, obezite gibi sorunlarda, duygusal gerilimlerde ve bazı tıbbi durumlarda onaylanmamış olsa da işe yarayabiliyor.

Kısaca tekniğini özetlersek;

1.Gözlerinizi kapatıp düşüncelerinizden kurtulmayı deneyin. Bunu sitemizdeki birçok meditasyon ve nefes egzersizi tekniği ile de yapabiliriz. Başlangıçta düşünmemenin zor olduğunu biliyorum fakat yeterince odaklanırsanız en geç 5 dakika içersinde birşeylerin değiştiğini sizde fark edebilirsiniz. Kafanızda sürekli fikirler dolaşacak. Dikkatinizi toplayın. Bir süre sonra düşünceler çıkıp gidecektir.

2.Parmaklarınızdaki basıncı hissedin. Bu basıncın dokunulabilir olduğunu, belli bir rengi ve şekli olduğunu düşünün. Sonra bu şekillenmiş basıncın vücudunuzdan ayrılıp sizden uzaklaştığını hissedin. Bu uzaklaşma sürecinde bir sis hayal edebilirsiniz. Bu sayede gerginliğiniz azalır. Aynı çakra kontrol meditasyonuna benziyor arkadaşlar bu yöntemi kullanmak istemeyenler için yine sitemizde bir çok çakra dağılım meditasyonunu bulabilirsiniz.

Yavaş yavaş ve teker teker vücudunuzun bütün bölümlerini serbest bırakın. Vücudunuz ve kafanızdaki her şey bir anda serbest kalacaktır. Rahatlamaya devam edin tüm fikirleriniz düşünceleriniz de uçup gitmeye devam ediyor olucak.

3.Yavaş ve derin nefesler alın. Nefes verirken vücudunuzdaki gerginliğin siyah bir bulut içinde sizi terkettiğini hayal edin. Nefes alırken, havanın hayat ve enerjiyle dolu ışıklı bir güç olarak size döndüğünü düşünün. Sitemizdeki nefes egzersizlerine kesinlikle bakmanızı tavsiye ediyorum bu konuda kesinlikle yardımcı olucaktır.

4.Şu anda tamamen sakinleşmiş durumdasınız. 10'dan geriye doğru sayacağınızı kendinize söyleyin. Her numarayı beyninizde iyice resimleyin. Numaralar büyük olabilecekleri gibi, altın renginde veya aklınıza gelen başka şekillerde de olabilirler. Her numaradan sonra kendi iç dünyanıza gireceksiniz. İsterseniz bütün çevreyi de hayal ederek 10 basamaklı bir merdivenden indiğinizi düşleyebilirsiniz.

5.(Altın kural) İşte şimdi sizi etkileyen problemi çözmenin zamanı. Kendinizle konuşmaya başlayın. İstediğiniz kadar bu konuda kendinizle konuşabilirsiniz ama devamlı pozitif cümleler kurarak. Çünkü iç dünyanız olumsuz cümleleri umursamaz.

6.Yeterince konuştuğunuzda, kendinize O'dan 10'a kadar sayacağınızı söyleyin. Saymayı tamamladığınız zaman yavaş yavaş normal halinize döneceksiniz. Sayarken numaraları yine detaylı biçimde resimleyerek hayal edin.

Not: Bu işlemi gerçekleştirmeden önce ılık bir duş almış olmanızı ve hipnoz çalışmasını yeterince temiz ve rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortamda yapmanızı tavsiye ediyorum çok karanlık bir ortam olmaması da sizin için faydalı olucaktır.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Kendi kendimize hipnoz yapamıycağımızı düşünüyorum ben :S

ruhname

Kayıtlı Üye
Hipnoz sırasında insana kendi geçmişine gittiği için cinler kişinin geçmişini öğrenerek ona musallat olma ihtimali var

by_bug

Kayıtlı Üye
Bence insanın kendini hipnoz etmesi oldukça zor ve tehlikeli.
Yinede deniyen varsa deneyimlerini dinlemek isterim...
Paylaşım için de teşekkürler...

Jackson

Kayıtlı Üye
Elaine Sheehann'​ın Kendi kendine Hipnoz adlı kitabı var okumanızı tavsiye ederim...

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
Deneyen var mı bunu, tam olarak riskleri nelerdir?

nikotin-34

Kayıtlı Üye
sayın urum bu konuya hakim. konuyu gördüğünde uygun cevabı yazacaktır. kişisel fikrim kesinlikle böyle bir şeyin mümkün olduğu ama 2. bir uzmanın hipnozu kadar kontrolü ve derinliği sağlayamama durumu olur muhtemelen.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Böyle bir ihtimal olduğuna inanıyorum.İnanmayanlar beni ilgilendirmez...

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Hipnoz sırasında insana kendi geçmişine gittiği için cinler kişinin geçmişini öğrenerek ona musallat olma ihtimali var

Gizlimabet tarihindeki en iyi yorum seçimi yapılsaydı kesinlikle benim adayım bu yorum olurdu. Çok başarılı :)

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Arkadaşın vermiş olduğu teknik işe yarar ve zararsızdır. Meditatif tarzda bir oto hipnoz örneğidir.

Bence insanın kendini hipnoz etmesi oldukça zor ve tehlikeli.
Yinede deniyen varsa deneyimlerini dinlemek isterim...
Paylaşım için de teşekkürler...

Hipnoz bir uyku hali değildir. Bu bir yanılgıdır. Aksine tam ve yüksek farkındalığın olduğu bir hal hipnozu ifade eder. Hipnoz tehlikeli değildir. Daha doğrusu insanın kendi kendisini trans etmesi yani oto hipnozun tehlikesi yoktur. Çünkü insan bilinci kendini koruma özelliğini kaybetmez. Sadece bu koruma hipnozda değil manipülasyonda devreden çıkabilir. Bu da yalnızca nüfusun % 3'üne olabilir. Bunun dışında yanlış bir komut verilir ise oto hipnozda bilinç bunu fark eder ve ya kişi transtan çıkar yada o önerge kabul edilmez bilinçaltı tarafından.

Gerçekten garip bir yorum olmuş. Cinler hakkındaki algıların değişmesi lazım. Onlar herşeyi yapabilme kudretine sahip değildir. İnsandan asla güçlü değildirler. İkincisi binlerce yasağı delip de abuk sabuk şeyler için bizim dünyamızda birşeyler yapıp bu riski almazlar. Üçüncüsü hipnozda algılar açık olacağı için gelen bir tehdit olursa fark edilir ve kolaylıkla da niyet enerjisi ile geri gönderilebilir. İnsanların alemlerin üstünde yaratılmış olduğunu unutmayınız ve kendinizi küçük görmeyiniz. Sıyrılın artık şu bakış açısından.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Gerçekten garip bir yorum olmuş. Cinler hakkındaki algıların değişmesi lazım. Onlar herşeyi yapabilme kudretine sahip değildir. İnsandan asla güçlü değildirler. İkincisi binlerce yasağı delip de abuk sabuk şeyler için bizim dünyamızda birşeyler yapıp bu riski almazlar. Üçüncüsü hipnozda algılar açık olacağı için gelen bir tehdit olursa fark edilir ve kolaylıkla da niyet enerjisi ile geri gönderilebilir. İnsanların alemlerin üstünde yaratılmış olduğunu unutmayınız ve kendinizi küçük görmeyiniz. Sıyrılın artık şu bakış açısından.

Sayın yule sizin yorumunuzu nezaman okusam yeni birşeyler öğreniyorum bize şimdiye kadar öğretilen cinlerin bizden çok üstün olduğu ve birkere musallat gerçekleştiğinde artık kendimizi kurtarmanın imkansıza yakın olduğudur sizden öğrenicek çok şeyimiz var

Kardanmadam

Kayıtlı Üye
Tehlikeli değil mi ya uyandıramazsa kişi kendini kim müdahale edecek?

uranus

Kayıtlı Üye
kendi kendini hipnoz mümkünse, bu daha güvenilir olmaz mı? kendine yaklaşmak tanımak kim bilir ne güzel olur:))

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Tehlikeli değil mi ya uyandıramazsa kişi kendini kim müdahale edecek?
Her hipnoza alınan belli bir süre sonra trans halinden çıkar.Ya bir tehlike görülür bilinçaltı transı keser yada doğal olarak transtaki kişi hipnozdan çıkar.
Bir kişi meditasyon yaptığında bile derin trans haline girdiği zaman ebediyyen orada kalmıyor :)
Otohipnoz denildiği zaman uğlaşılması imkansıza yakın bir durum aklınıza gelmesin,zihin susturma çalışmalarında ( meditasyon vs. ) insan bu durumu hep yaşar.
Yani o bahsettiğiniz konunun benzerine şimdiye kadar rastlanmadı kişinin hipnozdan çıkamaması gibi bir durum olmaz.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
bu sitenin bana kattığı en güzel şeylerden biri.Bütün her şey insanın kendi elinde ve kendi kendime yaptığım hipnozlarla intihar etme duygusunu, olumsuzlukları ve sigarayı bırakmış oldum.Burada yapılan işlemlerde gerçekten istemek çok önemli. İnanın oluyor.