Cinlerin Yapıları ve Özellikleri

dewil66

Kayıtlı Üye
Cinlerin Yapıları ve Özellikleri

"CİN" adıyla işaret edilen; gerçeği itibariyle insan gözü tarafından görülemiyen; bazen de sahip oldukları özellikler dolayısıyla, bazı insanlara maddemsi görüntüler verebilen bu varlık türünün yapısı iki katmandan oluşur:

1-CAN... Algılamada yetersiz kaldığımız "bilinç" türü...

2-PERİSPERİ denilen "hologramik dalga beden"!.

Kur`ân-ı Kerim’de "CİN" kelimesiyle tanımlanan; halk arasında "peri", "dev", "hayâlet", "CİN", "CİNNÎ", "iyi saatte olsunlar" diye bilinen; görüntülerine göre çeşitli isimler takılan; spiritlerin, ölmüş kişilerin "RUH"u sanarak çağırma yoluyla iletişim kurdukları; son olarak da anlattıkları masalları yutacak fikir düzeyindeki kişilere kendilerini "UZAYLI VARLIKLAR" olarak tanıtan görünmeyen "bilinç varlıklar"dır!..

"NEFS"i itibariyle varlığını, hayâtiyetini, "ben" bilincini bundan önceki bölümde belirtmiş olduğumuz üzere mutlak "RUH"tan alır...

Bilinç mükemmeliyeti olarak, evrende "İNSAN"dan sonra gelmektedir...

Kendi varlığını bilebilmesi, perisperiye (dalga bedene) bürünmesinden itibaren olmaktadır ki, bu da CİNlerin bir nevi doğumu olmaktadır kendi yapılarına göre...

Mutlak mânâda ölümü, kıyâmet denen anda olmaktadır aynen insan gibi...

Basit mânâdaki yani bizim umumi olarak anladığımız şekildeki ölümleri ise, kendilerine tâyin edilmiş ömürleri sonunda perisperilerinden (dalga bedenden) soyutlanmaları tarzında olmaktadır... CİNler kendilerinden birisinin ölümlerini, onun aralarından kaybolmalarıyla anlarlar...

Yaşama süreleri yâni ömürleri hakikatta insanlarla aynı süre almasına rağmen, yapı şartları ve özellikleri dolayısıyla, bu süre bazen bize göre 700-1000 yaşını bile bulmaktadır... Yâni gerçekte, kendi öz zamanlarına göre 60-70 senelik ömürleri, bizim zaman birimimize kıyaslandığı takdirde, karşımıza 1000 seneye yakın bir ömür süresi çıkabilmektedir...

Yapıları sebebiyle çok gelişmiş imkânlara sahip olmalarına rağmen, düşünce seviyesi, bilinç olarak, insanlardan üstün olanına da rastlanmaktadır... Şurası kesin olarak bilinmektedir ki, üstün insan, üstün CİNden daha üstün olmaktadır...

Karakter olarak insandan daha zayıf bir yapıya sahiptirler... Olumsuz olarak adlandırılan davranışları çokça ortaya koymaya yatkındırlar... Ve genellikle bu çeşit işlerle uğraşırlar... Ancak buna rağmen içlerinde, iyileri, dine bağlı olanları ve hattâ ender de olsa evliyaları vardır...

En büyük özellikleri ve eğlenceleri, insanların zayıf taraflarından faydalanarak, müsait olan yapıları dolayısı ve sebebiyle, onları kendilerine bağlı kılmak, istediklerini yaptırmak, adeta kulları olarak kendilerine hizmet vermelerini sağlamak, taptırtmaktır...

Şeytan diye bilinen, yahut da şeytana ait olarak bilinen işlerin tamamı gerçekte CİNlere aittir... Çünkü şeytâniyet, CİNlerin bir vasfıdır!. CİNlerin dışında ayrıca, şeytan diye bir varlık yoktur...

CİNlerin özelliklerinden bundan sonraki bölümlerde daha geniş bir şekilde devam edeceğimizden, şimdilik burada kesiyor ve büründükleri örtüye geçiyoruz:

CİNler, hareketlilikleri ve madde kaydında olmamaları dolayısıyla, geçmişi tamamen bilebilmektedirler...

Geleceğe ait bilgileri, gene yapıları dolayısıyle bir ölçüde bilmeleri mümkün olmakta ise de, detaya inememektedirler... Pek çok kere de geleceğe ait verdikleri bilgileri yanlış çıkmaktadır.

2. PERİSPERİ (Ruhu hayvânî):

Yapısı henüz bugünkü ilmin tesbit edemediği dalgalardan oluşmuştur... Ancak bu sahada vazifeli olanların bir süre çalışması sonucu, perisperinin, yani dalga bedenin yapısını tesbit etmeleri hiç de güç olmayacaktır...

"İnsan" bölümünde açıkladığımız, "insandaki dalga bedenle" aynı özelliklere sahiptir...

Ayrıca, beden gibi, birşeye bürünmüş değildir; bedenin fonksiyonlarını da perisperi yüklenmektedir.

Diledikleri takdirde maddemsi bir görüntü verebilmektedirler...

Bizim zaman ve mekan kayıtlarımızla bağlı değillerdir...

İstedikleri anda dünyanın herhangi bir yerinde veya semanın herhangibir bölgesinde olabilecek seyyaliyete ve hıza sahiptirler...

"Ruh, İnsan, Cin" - Ahmed Hulûsi

Alıntı-

BattleFury

Kayıtlı Üye
"Siz bir ruha sahip değilsiniz, Siz Ruhsunuz ve bir bedene sahipsiniz" (bedene bir süre Mahkumsunuz)
Ruhunuzun neye benzediğini kim bilebilir? düşüncelerinizle ve enerjilerinizde kendi vücudunuzu yani toprak elementine tabii olan bir şeyi etkileyebilirken kim bilir Ruhlarımızı nasıl şekillere sokabiliriz? :D ilginç bir teori değilmi ama şimdi :)
*
Cinler bu Ruh dediğimiz şeye çok benzerler ancak daha düşükler yanii araştırmalarım bunu gösteriyor.... İçgüdüleri zarar vermekten çok kendilerini savunmaya yönelik saldırı yetenekleri az ancak genede küçümsemeyin!
*
Biz gerçek hayatımızda nasıl yaşıyorsak onlarda aynı şekilde yaşıyorlar ve gerçekten birçoğunun biz insanlardan çok çok daha mutlu olduğuna inanıyorum... önyargıları yıkın genellikle kendi enerjiniz onlara yöneldiği zaman bir takım şeyler oluyor yada rahatlarını bozup onlara zarar verdiğinizde saldırgan olabiliyorlar..

Hafifçik bir bilgicik ekleyeyim dedim... :)

focus

Kayıtlı Üye
nasıl mutlu olmasınlar ki, ne banka ne fatura ödeme, gibi bize mahsus ömür törpüsü konuları yoktur.

ufuktan2007

Kayıtlı Üye
Benim kafamı kurcalayan konu şu: Nasıl oluyor da irtibatta olduğunuz varlığıncin, ruh veya melek olduğunu anlıyorsunuz? Sonuçta cinler bizim tahmin bile edemiyeceğimiz şeklide bize cazip görünebilirler ve tam da duymak istediklerimizi bize söyleyebilirler. Biz insanlar zaten kafamızdaki belirli bir noktaya endeksliyizdir ya hep, çoğu zaman gerçeği değil inandğımızı duymak isteriz hani... Yani kandırılıp kandırılmadığımızı nasıl anlayacağız.. Ben kimseyi davet etmedim bugüne kadar ama tarif de edebileceğim birkaç varlıkla irtibatım oldu. Bazıları hepsi sonuçta cin dediler. Bazıları ise beden içinde gördüğün iblis (Yaptığım tarife göre), Evde eşyalarını oynatanlar cinler ve seninle konuşan (telepatik yolla) su misali dediğin ise bir melektir, dediler. Okudukça kafam karışıyor. Bunca şeyi başıma nasıl toplamış olabilirim bilmiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Birşeyler yapmam gerek sanki, ama ne bilmiyorum. Bu arada belirtmem gerek sanırım; gördüğüm her varlığın yapıları gibi tavırları da farklı..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Benim kafamı kurcalayan konu şu: Nasıl oluyor da irtibatta olduğunuz varlığıncin, ruh veya melek olduğunu anlıyorsunuz? Sonuçta cinler bizim tahmin bile edemiyeceğimiz şeklide bize cazip görünebilirler ve tam da duymak istediklerimizi bize söyleyebilirler. Biz insanlar zaten kafamızdaki belirli bir noktaya endeksliyizdir ya hep, çoğu zaman gerçeği değil inandğımızı duymak isteriz hani... Yani kandırılıp kandırılmadığımızı nasıl anlayacağız.. Ben kimseyi davet etmedim bugüne kadar ama tarif de edebileceğim birkaç varlıkla irtibatım oldu. Bazıları hepsi sonuçta cin dediler. Bazıları ise beden içinde gördüğün iblis (Yaptığım tarife göre), Evde eşyalarını oynatanlar cinler ve seninle konuşan (telepatik yolla) su misali dediğin ise bir melektir, dediler. Okudukça kafam karışıyor. Bunca şeyi başıma nasıl toplamış olabilirim bilmiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Birşeyler yapmam gerek sanki, ama ne bilmiyorum. Bu arada belirtmem gerek sanırım; gördüğüm her varlığın yapıları gibi tavırları da farklı..
O ayrımı siz yaparsınız zaten. Anlarsınız. Negatif mi pozitif mi? Yüksek mi düşük mü? Dikkat ederseniz genel tanımlar yaptım. Çünkü kainat cin ve melekten ibaret değil. Bedensizler olduğu kadar bedenliler de var ve çok ciddi telepatik bağlar kurabilirler. Melek dediğimiz şey ise emin olun anlarsınız temas olursa.

demonic

Kayıtlı Üye
nasıl mutlu olmasınlar ki, ne banka ne fatura ödeme, gibi bize mahsus ömür törpüsü konuları yoktur.

onlarında para birimi,kraliyetleri,sıkıntıları var...onlardada insana olan herşey olur...hatta daha fazlasıyla...onun için dua edelim ki allah bizi insan yarattı...

gümüş

Kayıtlı Üye
O ayrımı siz yaparsınız zaten. Anlarsınız. Negatif mi pozitif mi? Yüksek mi düşük mü? Dikkat ederseniz genel tanımlar yaptım. Çünkü kainat cin ve melekten ibaret değil. Bedensizler olduğu kadar bedenliler de var ve çok ciddi telepatik bağlar kurabilirler. Melek dediğimiz şey ise emin olun anlarsınız temas olursa.

Bedenliler dedikleriniz, onları da farketmek mümkün mü ? Evet ise nasıl ?

gümüş

Kayıtlı Üye
İnsandan başka bedenli canlılar da mı var?:( Çok korkunç:(

Şöyle düşünmeyi deneyin bir de ...

Normalde etrafımızdaki tüm hayvanlar, böcükler ve bitkiler insandan hariç bedenli canlı olarak nitelendirilebilinir ve biz onları evcillerimizse sevimli ,değilse vahşi olarak adlandırırız:)

Bedenliden kastedilen burada ne gerçekten bilmiyorum ama telepatik yol dendiği için, yani açıkcası çok emin değilim ama kafamda oturtmak için bir şeye benzetmem lazım o nedenle düşünüyorum, rüyalarda görülen ak sakallı dedeler gibi bir şey galiba diyorum, hani bir yerlerden haber verir ya da bir şeyler anlatır. Eğer öyle ise benim ziyaretçi cetvelim bayağı zengin, gelen gelene, mahcubiyet hissediyorum bazen misafirlerimi hakkıyla ağırlayıp ağırlamadığımdan :)

Perina

Banlı Kullanıcı
Şöyle düşünmeyi deneyin bir de ...

Normalde etrafımızdaki tüm hayvanlar, böcükler ve bitkiler insandan hariç bedenli canlı olarak nitelendirilebilinir ve biz onları evcillerimizse sevimli ,değilse vahşi olarak adlandırırız:)

Bedenliden kastedilen burada ne gerçekten bilmiyorum ama telepatik yol dendiği için, yani açıkcası çok emin değilim ama kafamda oturtmak için bir şeye benzetmem lazım o nedenle düşünüyorum, rüyalarda görülen ak sakallı dedeler gibi bir şey galiba diyorum, hani bir yerlerden haber verir ya da bir şeyler anlatır. Eğer öyle ise benim ziyaretçi cetvelim bayağı zengin, gelen gelene, mahcubiyet hissediyorum bazen misafirlerimi hakkıyla ağırlayıp ağırlamadığımdan :)

Evet anladım şimdi..Dediğiniz gibi olabilir evet..Ve benim ziyaretçilerim yok ve böyle korkmaya devam edersem de hiç olmaz sanırım..Ve ruhsal olarak hep bu noktada kalmaya devam edersem de olmaz:( Neyse zorla olmaz ruhsal gelişim..Hak ettikçe yükselmem en güzeli..Zorlamamak gerek bunu..

la79

Kayıtlı Üye
ben birşey sormak istiyorum lütfen bilgisi olan varsa cevaplasın,,cinler insan kılığına girebilir mi daha doğrusu hayatta olmayan yada hiç hayata gelmemiş olan bedenlerle aramızda normal insanlar gibi varlıklarını sürdürebilirler mi?
ben sadece hayatta olan insanların bedenlerine girip hükmedebilirler diye biliyorum,,bu konuda bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırlarsa kendilerine müteşekkir kalacağım.