Uzaydaki gizemli el

GabrieL.

Kayıtlı Üye
İş
Science Writer at BBC
Harvard'ın Chandra X-Işını Rasathanesi'nin yakaladığı Dünya'dan 17 bin ışık yılı uzaklıktaki bu genç titreşen yıldızın merkezinde olduğu 100 ışık yılı çapındaki insan eli biçimindeki şekli bilimadamlarını şaşırttı.

Fotoğrafta görülen kırmızı alanlar en düşük enerji bölgelerini, yeşil alanlar orta seviye enerjiyi ve maviler de en yüksek enerjiyi gösteriyor.
s.20100505103235.jpeg

gümüş

Kayıtlı Üye
Elin tuttugu sey bana daha ilginc geldi aslinda :)

GabrieL.

Kayıtlı Üye
İş
Science Writer at BBC
evet sayın Gümüş benimde garibime gitti ve paylaşmak istedim umarım beğenırsınız...

gümüş

Kayıtlı Üye
Paylasim cok hos, tesekkurler ;) Sadece el sekle yorum verilmis ama icerisinde kavradigi da sanki bir seye benziyor atladilar mi yoksa atlamadilar mi onu dusundumdu bir an sevgili Gabriel ,)

dreamy

Kayıtlı Üye
Yüzük parmağı eksik gibi geldi bana..

GabrieL.

Kayıtlı Üye
İş
Science Writer at BBC
Fotoğrafı niye göremiyorum?

Sayın cadı ;
Bir kac uyemızde dusuncelerımızı paylastıgımızı goz onunde bulundurarak sanırım sızın ınternet taracınızda bır sorun var gıbı goruyorum baska bır tarayıcıdan acmayı denersenız gorme sansınız olabilir yada ıstersenız kaynagı atabılırım?

CadıAdayı

Kayıtlı Üye
Teşekkürler Gabriel gördüm fakat ele benzetemedim daha çok ayağa benziyor o mavi ışıklar. Sanırım bende bir problem var.

CadıAdayı

Kayıtlı Üye
Teşekkürler Gabriel yardımcı olduğun için. Gerçekten ilginç bir şey sanki o kırmızı olan kısmı tutuyor gibi görünüyor.

Riddick

Banlı Kullanıcı
Zaten insanoğlunun metabolizması birşeyleri birşeylere benzetmeye, birşeylere anlama yüklemeye çok müsait.