İfrit ve Din Kültürü Hocam

machine368

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Başlıkda da gördüğünüz gibi konu ifrit ile ilgili geçen günlerde forumda ifrit ile bir kaç konu gördüm ve merak ettim bunu Din kültürü hocama sorayım dedim Lise 4 gidiyorum her neyse hoca derse girdi ve bende söz hakkı alarak hoca ifrit ile ilgili soru sordum ve bana bildiğini fakat tepki verdi hemen konuyu değiştirdi anlatmadı bunu sizlerle paylaşmak istedim :) saygılarımla

gümüş

Kayıtlı Üye
Mufredata aykiri ise ki oyledir muhtemelen, konuyu kapatmasi sistem geregidir, normaldir :)

machine368

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Arkadaşklarımda zaten anladı kötü bişi olduğunu ters davrandı yani biraz sadece bilgilenmek istedim :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Arkadaşklarımda zaten anladı kötü bişi olduğunu ters davrandı yani biraz sadece bilgilenmek istedim :)

Ha yok bu tepkinin ifritin iyi ya da kotu bir sey olmasi ile alakasi yok sevgili machine368. Mufredata aykiri ise o konuya turlu nedenlerden oturu giremez egitimciler siniflarda. Saglikli olmaz hem ders ogretmeniniz hem de siniftaki ogrenciler acisindan. O yuzden konu degistirmistir yani problem ifritte degil sistemin izin verdiklerinin sinirli olmasindan kaynakli.

Inkilap tarihi dersinde madem yeni turkceye gectik bizim dersin adi neden hala inkilap diyoruz neden devrim dersi demiyoruz diye sormustum gecmiste saf merakla ardniyetsiz, hocam da konuyu degistirmisti. Cocuk akli o zaman hocayi zor durumda biraktim bak verecek yaniti yok diye boburlenmistim neredeyse ama zamanla anliyorum adamcagiz neden yanit veremedi. Bu da oyle bir sey iste :)

machine368

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ha yok bu tepkinin ifritin iyi ya da kotu bir sey olmasi ile alakasi yok sevgili machine368. Mufredata aykiri ise o konuya turlu nedenlerden oturu giremez egitimciler siniflarda. Saglikli olmaz hem ders ogretmeniniz hem de siniftaki ogrenciler acisindan. O yuzden konu degistirmistir yani problem ifritte degil sistemin izin verdiklerinin sinirli olmasindan kaynakli.

Inkilap tarihi dersinde madem yeni turkceye gectik bizim dersin adi neden hala inkilap diyoruz neden devrim dersi demiyoruz diye sormustum gecmiste saf merakla ardniyetsiz, hocam da konuyu degistirmisti. Cocuk akli o zaman hocayi zor durumda biraktim bak verecek yaniti yok diye boburlenmistim neredeyse ama zamanla anliyorum adamcagiz neden yanit veremedi. Bu da oyle bir sey iste :)

Hımm anladım yani sorun ifritle ilgili değil. Açıklamanız için teşekkür ederim öncelikle ama işte dediğim gibi amacım dersi kaynatmak ve ya sabote etmek değildi sadece bilgi almaktı ama ki sizin yazdıklarınıza göre sorun müfredat dışı olması , ama biz normal Din Kültürü hocamızda öyle her şeyi aramızda iyiyi kötüyü konuşan bir sınıftık öle pek fazla resmiyet yoktu anlıcağınız ama bende bozuntuya vermedim dersi dinledim demek ki bir bildiği var elbet :)