Rüya Görüp uyanıp hemen tükürmek?

lost66

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar, geçenlerde rüya gördüm, hatırlamıyorum ama uykudan uyandım, gözüm kapalı tükürdüm. Bilinçaltı bir şeydi, isteyerek yapmadım. Bir baktım sersemliğim gitti, rüyada türürdüm sandım, gerçekmiş. Elimi yorgana bir vurdum; ıslak...

Bununla ilgili yorumu olan, bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim, bazen uykumda ağladığım, bazen de gülerek uyandığım olur. Hani komik bir olay olur da karnınız ağrırcasına gülersiniz; uykudayken gülüyorum, kendi sesimle gülerek uyanıyorum, bazen de gözüm yaş oluyor, yanaklarım... Bu yakın zamanda olmuş bir şey.

whitedemon

Kayıtlı Üye
Olur olur. Uyuyunca ölmüyorsun, beden fonksiyonlarını devam ettiriyor. Biri odana gelip konuşmaya başlarsa bunu rüyanda duyabilirsin. Biri odandayken sen konuşmaya başlarsan, o da seni duyabilir. :D

lost66

Banlı Kullanıcı
Aga doğrusun da :D ben uykudayken kopuyorum, kalkıp oyun havası oynayasım geliyor. :D

gümüş

Kayıtlı Üye
Soylediklerinizin tipta bir adi illa ki vardir da kendileri hemen herkeste olan seyler.

Benim oda arkadasim gece 3'ten sonra cosuyor mesela, dis gicirdatip, duvara yumruk atip, bagiriyor uykusunda. Cogu zaman yerimden sicriyorum cok feci. Var ise onun sesini kesmek icin makul bir formul alabilirim bu vesileyle. Yoksa korkuyorum bir gun yastik kullanacagim diye. :) Kendi sesine uyanmiyor, onu anlamiyorum, ben sesime uyanirim hemen mesela.

Gunluk hayatta lisan bilgisi sifir sayilacak bir baska arkadasim sekerleme yaparken Almanca sayikliyordu mesela (yok sandiginiz gibi degil, calistigi yerde Alman cok ruyada onlara yetismeye calisiyor bence).

Uyurken 4 bacakla kosmaya calisan kopekleri gormussunuzdur ya da patilerini saga sola savurup fare bocek yakalamaya calisan uyur kediler.

Uyuyana esek sakasi kismini da unutmamak lazim; bardaktan bardaga su aktarirlar mesela, cok bilinen bir saka. Altina kaciran muhtemelen ruyasinda da kendisini tuvalette saniyordur. İsin asli aynisi baskasi saka yapmadan da oluyor bazi kisilerde.

Ruya ile gercek karisinca eller havaya da oluyor, baska seyler de ama genel olarak bu nasil adlandiriliyor bilmiyorum.

whitedemon

Kayıtlı Üye
lost66, özel mesaj attım, oraya bak lütfen. Ha bir de halk arasında deli uyumak diye bir tabir vardır. Benim kuzenim de; öyle kafasını koyduğu yerde sabah ayaklarını buluyoruz, elleri de yere değiyor. Her neyse sen de deli uyuyorsun heralde. :D

lost66

Banlı Kullanıcı
Yok ben okadar dağnık değilimde gene normal yatarım ama bu arada oluyo. Duvarı yumrukladığımda oluyo rüyada kız arkadaşıma asılan birisini görünce yatağın başlığını yumrukladığımı hatırlıyorum :)

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Ruhsal gelişim aşamalarından geçişte bu tarz olağan üstülükler genelde görülür.
Sitenin ilgili bölümünü araştırmanızı tavsiye ederim.

whitedemon

Kayıtlı Üye
Hangi günlerde böyle olduğunu bulmaya çalışın.Yani stresli gününüzdemi üzüntülü gününüzdemi.Zaten bunu tespit ettikten sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir alışıp azaltırsınız.Ha birde özel mesaja bakın lütfen :)

lost66

Banlı Kullanıcı
Hangi günde, valla evlenince eşime tükürürüm diye korkuyorum. :D Ya doğru aslında, genelde beynim yorgunken oluyor; stres ve sıkıntı halinde. Karabasan da o zaman basıyor, olan oluyor yani. :D Ve bişey var beyin yorgunsa, ruh savunmasız, bu bir gerçek.

gümüş

Kayıtlı Üye
Belki uyumadan evvel rahatlatici bitki caylar icmek iyi gelir ?

lost66

Banlı Kullanıcı
Bence bu kişinin o anki ruh haline bağlı. Hani bir insan görürsünüz, suratına tükürmek istersiniz. Ben de o gün rüyamda sevmediğim birini gördüm, hatırlamıyorum tam. Tükürdüm. Genelde böyle olur. Dövmek istediğim birini görünce yumruk atıyorum.

can-dan

Kayıtlı Üye
Sevgili lost66,güzel olmayan rüyalar gördüğümüz zaman sol tarafımıza '''euzübillahimineşşeytanirracim ''' der, Allah'a rüyamızın hayıra çıkması için dua edip, 3 defa tükürüp,sağ tarafımıza dönerek '''bismillahirrahmanirrahim ''' der ve yine uyuruz.Böylece rüyanın hayıra çıkacağı söylenir.Denenmiştir...
Belki sizin durumunuzun da bununla bir ilgisi vardır,Allah bilir..

Sevgi ve dua ile...

mally

Kayıtlı Üye
Rüyada iken vücut fonksiyonlarınız yavaşlar fakat beyin çalışmaya devam eder. Gördüğünüz rüyalar sizin de belirtmiş olduğunuz gibi, bilinçaltınızın bir yansıması ve o an gördüğünüz durumda beyniniz organlarınıza bilinçaltından aldığı komutu iletiyor.

Çocuğun küçükken altına etmesi, bilinçaltından aldığı komutun sonucudur, biliçaltı beyne kirli atıkları dışarı atmasını emreder. Birinin rüyasında Almanca konuşması bilinçaltının hiç bir şeyi reddetmemesindendir. Yani bilinçaltı duyduğu tüm Almanca kelimeleri depolamıştır. İstemeden parmağınızı kesmeniz bilinçaltının beyine "kirli kanı dışarı at" komutunun sonucudur.

Bir tanıdığımın alkol aldığı zaman burnunun kanamaya başlıyor ve akan kan başlarda kopkoyu iken, gittikçe açılmaya başlıyor ve yeterince kanadığı zaman kendiliğinden duruyor. Tampon yapmak, vs. kanamayı engellemiyor.

Anlattıklarımın, bilinçaltı - beyin - organlar arasındaki ilişkinin anlaşılması için örneklerdir. Beyin, rüya - gerçek veya hayal - gerçek arasındaki farkı bilmez, gördüğü şey karşısında tepki verir. İlgi duyduğumuz biri ile görüşmeyi düşlemek heyecanımızı bu yüzden arttırır.

Bu yüzden durumunuzun, içinde bulunduğunuz ruh halinden kaynaklı, buna binaen rüyanızda gördüğünüz durumlara verdiğiniz tepkilerin şimdiye dek olan duygu ve öğrenim birikiminizle alakalı olduğunu, tehlikeli bir durum arz etmedikçe normal olduğunu sanıyorum. Uyurken beyniniz ve organlarınız arasındaki ilişki hala kuvvetli ve zannediyorum ki derin uykuya geçmenizi engelleyen bir takım endişeleriniz veya dışsal faktörler mevcut. Bu durum gece geç yatma veya dengesiz beslenme ile alakalı olabilir.

Uyku ruhun gıdasıdır, uykunuzu tam karanlık ve tamamen sessiz bir ortamda uyumaya özen göstermenizi temenni ederim.

Sevgilerimle.