Boy uzaması için mp3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vampirgs

Kayıtlı Üye
Bilinçaltıma boyumun uzamadığı düşüncesi öyle bir yerleşti ki hiç aklımdan çıkmıyor. Kendimi ezik hissediyorum. 16 yaşındayım boyum 1 senedir uzamadı arkadaşlar yardım edin.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bende 16 yaşındayım kendini devede de boy var diye şartlandırabilirsin :) Yardım edemediğim için kusura bakma.

anxiety

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bilinçaltıyla ne alakası var boyun uzamasının ? Boy uzaması benim bildiğim kadarıyla genetik. :)

mp3'le falan alakası yok. Ama ergenliğe girerken dinlersen belki işe yarayabilir :)

E

ExcLusive

Uzayacağı varsa uzar zaten. Yorma kafanı boş yere. Ben çok insan tanıdım boyum uzamıyor diye kafayı yiyen, zamanla unutuldu. Boyları da azda olsa uzadı zaten:) Dediğim gibi sıkma canını. Yere yakın insandan korkacaksın derler hem :) Daha yaşın ufak uzamaya devam edecektir emin ol, gelişimin bitmedi daha. Hayatın tadını çıkarmaya bak, herşeyden zevk almaya..

Bu arada arkadaşlar, herşeyi bilinç altına yüklemeyin. Hayata gülümseyip, sıkı sıkı sarılmanız her sorunu zamanla aşacaktır. Her konuda fantastik birşeyler aramayın. Bırakın aksın hayat. Saygılar.

CadıAdayı

Kayıtlı Üye
Bulursanız bana da ulaşın. 1.70 boyum var ve çok kısa olduğumu düşünüyorum. şöyle 1.75-1.80 olsa fena olmazdı hani.

turco

Kayıtlı Üye
Yaşın çok küçük henüz bence 21 yaşına kadar sabret baktın bir değişiklik yok growth kullan araştır ne olduğunu doktor kontrolunde...Şunuda söyleyeyim bence çok uzun olmanın bir esprisi yok orantılı bir vücut yere sağlam basmak en idealidir ;)

Ori

Kayıtlı Üye
Ben 16 yaşındayken boyum çok kısaydı ama şuan 18 im birden 1.73 civarı oldum :D düzenli beslen ve her akşam süt iç ısıtmadan.

Warlord

Kayıtlı Üye
Selamlar sorunun çözümü gayet basit :). Öncelikle boyunun uzaması ya da uzamaması genetik değildir. Boy uzaması kas gerginleri ile alakalıdır. Boy atmak için en az 11-12 saat uyumak gerekir çünkü büyüme hormonu uyku sırasında çalışmaya başlar. Büyüme hormonunu tetikleyen topuklarımızdır. Düzenli spor yaparsan ki özellikle antremanı bitirmeye başlarken kalbini çok fazla yormadan depar atacaksın atarken birden durmadan ayaklarını çok sert bir şekilde yere çarptırarak vurduracaksın ve o şekilde yavaşlayacaksın. Topuklar büyüme hormununu tetikler. Koşmayı bitirdiğin zaman açma germe hareketleri yapman gerek bu da en önemli etkenlerden biridir. Kasların ne kadar gergin olursa boy atma o kadar kolaylaşır. Kısacası düzenli spor yaparsan boyu rahatlıkla atarsın. Bir bilgi daha düşeyim boy atmak için herhangi bir mp3 yok ve olamaz da. Çünkü boy atmak beyinle alakalı değil topuklarla kaslarla alakalıdır. Sen düzenli koştukça antreman sonu 2 depar şeklinde sonlara doğru ayaklarını sert bir şekilde yere vurdurarak yavaşlarsan çok rahatlıkla boy atarsın için rahat olsun. :) Ben de amatör olarak futbol oynadığım için bu konuda bilgiyim. Tabi yaşım 17 daha profösyonel olmama var. :) O yüzden için rahat olsun. Bol bol koş bol bol uyu. Koşularda topukların yere sağlam bassın. Koşunun sonlarına doğru kalbi çok fazla yormadan depar.

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
Bak benim yaşıma. 15 16 yaşıma gimeme 6 ay var, 1.68 boyum var. Dert etme ondokuza kadar uzarsın inşallah. Tabi genetikle ilgili ama spor yap çok faydalı.

Yakaza

Kayıtlı Üye
Bilinçaltıma boyumun uzamadığı düşüncesi öyle bir yerleşti ki hiç aklımdan çıkmıyor. Kendimi ezik hissediyorum. 16 yaşındayım boyum 1 senedir uzamadı arkadaşlar yardım edin.

Arkadaşım boyunu kesin olarak ve zahmetsizce(süt içmeden,basketbol oynamadan,çeşitli egzersizler yapmadan vs..)uzatabilirsin.Çünkü yaşın müsait.16 yaşındayım demişsin.Yapman gereken "endokrinoloji" uzmanına biran önce başvurmanız.Yaşınız gereği boyunuz uzamaya müsait ama eğer boyunuzu uzatmak istiyosanız bir an önce endokrinoloji uzmanına başvurun ama geç kalmayın çünkü 17-18 yaşlarında ve ileride kemik uçlarındaki kıkırdakların kapanmaya başladığı(kıkırdaklar kapanırsa boy uzamaz)zamanlardır.Vakit kaybetmeyin.Hormonla ve mutlaka doktor kontrolünde(bilinçsiz kullanım kötü sonuçlara neden olabilir)çok kısa bir zamanda 10 santim ve üzeri uzayabilirsiniz.Hormonlar beyinden kıkırdaklara "hipofiz" salgısını arttırır böylece boy uzar.

jaxquel

Kayıtlı Üye
İş
-

Sayın vampirgs telkin ile bu iş olmaz, 16 yaşında benim de boyum çok kısaydı şimdi herkesten uzunum ve de arkadaşların dediği gibi genetik ile alakası var biraz.
Ama kendini spor dallarına yönlendir, basketbol ve atletizm bu işin anahtarı diyebilirim.

Foras

Kayıtlı Üye
Merhaba , bende şu anda 16 yaşındayım. 6 Yaşımdan beri basketbol oynuyorum . Her sabah süt içiyorum düzenli olarak spor yapıyorum ayrıca vücut geliştirmeye gidiyorum. Bunları sana da tavsiye ediyorum . Ama bu arada body ve fitness çok ayrı şeyler . Spor salonuna gidecek olursan orada boyunun uzamasına yardımcı şeyler yaptırırlar sana, aynı zamanda estetik bir görünümünde olur .

jaxquel

Kayıtlı Üye
İş
-
Merhaba , bende şu anda 16 yaşındayım. 6 Yaşımdan beri basketbol oynuyorum . Her sabah süt içiyorum düzenli olarak spor yapıyorum ayrıca vücut geliştirmeye gidiyorum. Bunları sana da tavsiye ediyorum . Ama bu arada body ve fitness çok ayrı şeyler . Spor salonuna gidecek olursan orada boyunun uzamasına yardımcı şeyler yaptırırlar sana, aynı zamanda estetik bir görünümünde olur .

Evet dediğin gibi sevgili foras body ve fitness ayrı kutuplar. =)

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Aslında uzamak için en elverişli yaşlardasınız.
16-17 yaşları erkekler feci boy atıyor.

O hariç ben boyumu 23 yaşımdan sonra 5 cm uzadım.
Daha da boyumu uzatmayı düşünüyorum ileriki yıllarda.

Doktorların söylediği sözlere kulak asmayın.
Boy uzaması için bir sınır yoktur.
Bence insan 25 inde 30 unda 35 yaşında boyu uzayabilir.

Dip Not: özellikle kadınlar hamileyken boyu uzadığına dair,
çokça yaşanmış hikaye okudum.

elegant

Kayıtlı Üye
DreamDuality, boyunuzu nasıl uzattınız,uyguladığınız yöntemden bahseder misiniz?

Ü

Üye silindi 15237

Boy uzaması anotomiksel bir olgudur ...
Bilinç altı ile ne alakası var ?

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Aslında uzamak için en elverişli yaşlardasınız.
16-17 yaşları erkekler feci boy atıyor.

O hariç ben boyumu 23 yaşımdan sonra 5 cm uzadım.
Daha da boyumu uzatmayı düşünüyorum ileriki yıllarda.

Doktorların söylediği sözlere kulak asmayın.
Boy uzaması için bir sınır yoktur.
Bence insan 25 inde 30 unda 35 yaşında boyu uzayabilir.

Dip Not: özellikle kadınlar hamileyken boyu uzadığına dair,
çokça yaşanmış hikaye okudum.

Bu dogru. Annemin boyu ilk hamileliginde 4 cm uzamis.

elegant

Kayıtlı Üye
Çevremden de çok duydum hamilelikte uzanıldığını. Hamilelikte kendiliğinden oluşan bu durumu farkı yollarla oluşturmak nasıl mümkün olabilir? Çok takıyorum kısalığmı. Fiziğimle ilgili tek taktığım şey değil ya neyse...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...