Dan Brown Kayıp Sembol kıtabından Alıntı

GabrieL.

Kayıtlı Üye
İş
Science Writer at BBC
Katherine[Bilim Kadını]Anladıgım kadarıyla yaptıgın metasistem çalışmaları;Tek bir kum tanesinin agırlıklarını ölçerek tüm kumsalın agırlıgını hesaplayabilirsin ?

Tirsh[Bilgisayar uzmanı]Evet,temel olarak böyle ...

Katherine[Bilim Kadını]Bildigin gibi kum tanesınınde bır kutlesı vardır cok ufak ama yınede kütledir.BU kum tanesinin bir kütlesi oldugu icin bir cekim kuvvetinede sahiptir.Belki hisedilemeyecek kadar kücüktür ama yinede vardır.
simdi;Bu kum tanelerinden trilyonlarcasını alıp...sözgelimi ayı olusturacak sekilde birbirlerine kenetlenmelerine izin verirsek,bunların birlesmis çekim kuvveti okyanusları hareket ettirip gezegenimizde gelgitlere sebep olabilir...

Tirsh[Bilgisayar uzmanı] Bunun nereye varacagını cok merak ettim

Katherine[Bilim Kadını]O halde varsayımda bulunursak sana düsünceninde yada zihninde olusan minik bir fikrinde gercekten olculebilecek bir kutlesi oldugunu desem?elbette minimal bir bir kütle ama yinede bir kütlesi var O zaman etkileri ne olur?

Tirsh[Bilgisayar uzmanı] Sey en belirgin etkisi...düsüncenin bir kütlesi varsa bir cekim kuvvetide vardır kendine cisimleri cekebilirdi

Katherine[Bilim Kadını]Cok iyisin...Simdi bir adım ılerleyelim ,bir sürü insan aynı düsünceye odaklanırsa ne olur?bu aynı dusuncenın kaynakları birbirleriyle kaynasmaya ve bu dusuncenin toplam kütlesi artmaya baslar.Tabiii bu yuzden cekım kuvvetıde artar...
Yanı sunu demek istiyorum;
yeterli sayıda insan aynı seyı dusundugunmeye baslarsa o dusuncenın cekım kuvvetı somutlasır...ve gercek bir guc ortaya koyar ve FİZİKİ DUNYAMIZDA OLCULEBİLİR BİR ETKİSİ OLUR ;)

Konuda anlatmak istedigimiz sudur;
Beyin ve fikir gücüde dünyada olculebilir bir enerjıye sahıptır ornek;11 Eylül saldırırlarında olcumlere gore dunyanın kutlesi artmıstır...{İnsanların uzuntuleri toplamı kütlemize kütle katmıstır]

mişa

Kayıtlı Üye
Evet, bende 2012 de nasıl birşeyle karşılaşacağımızı bekliyorum.. O kadar çok insan felaket bekliyorki!!.. Bir sürü senaryo var ve azımsanmayacak inananları..

GabrieL.

Kayıtlı Üye
İş
Science Writer at BBC
Evet, bende 2012 de nasıl birşeyle karşılaşacağımızı bekliyorum.. O kadar çok insan felaket bekliyorki!!.. Bir sürü senaryo var ve azımsanmayacak inananları..

Haklısın malesef ... Dünyayı bilgilendirmek icin elimizden geleni yapsakta olmayacak gibi

Sennin

Kayıtlı Üye
İlginç bir teori.Kitabı çok severek okudum.Daha bunun gibi bir çok ilginçlikler mevcuttu.Ruhun kütlesini bile ölçüyordu katherin.Herkeze tavsiye edebileceğim bir kitap.

Okurken aklıma şöyle bişey geldi;
Telekinezi çalışmalarının temelide buna dayanıyor olabilir.Çok insan tek düşünce değilde tek insan tek düşünce yoluyla mesela.Üzerine düşünme sanocunda yeni bir telekinezi tekniği geliştirebilirim belki kim bilir :)

Konu için çok teşekkürler ilginç bir yer yakalamışsınız...

GabrieL.

Kayıtlı Üye
İş
Science Writer at BBC
Metafizik dalıda Fizik gibi varlıgı ve uzayda yer kaplama alanlarını hesaplamıyor onlar bunyevı ve teoremlere dayalı bır bilim yapıyorlar her Metafizikci bu dalın temelının olmayan bunyevı seylerı bulmak ıcın yapılan calısmalar oldugunu bılıyor...

kucuk bır ornek vermek ıstedim

mişa

Kayıtlı Üye
Çok yoğun bir şekilde düşünülüyor hem de, benim kızım, 8 yaşındaki yeğenim bile.. Çoluk çombalak bekliyor.. Gerçi bir diğer senaryoda, 2012' de insanların ani bir gelişim göstereceği konusunda.. Umarım bu alternatif kazanır..:)..

fakat düşünce boyutunda korkular çok daha güçlü maalesef.. aslında şu an bile, bu yazdıklarımla, felaketi destekler gibiyim!!.. :(

GabrieL.

Kayıtlı Üye
İş
Science Writer at BBC
Çok yoğun bir şekilde düşünülüyor hem de, benim kızım, 8 yaşındaki yeğenim bile.. Çoluk çombalak bekliyor.. Gerçi bir diğer senaryoda, 2012' de insanların ani bir gelişim göstereceği konusunda.. Umarım bu alternatif kazanır..:)..

fakat düşünce boyutunda korkular çok daha güçlü maalesef.. aslında şu an bile, bu yazdıklarımla, felaketi destekler gibiyim!!.. :(

Belkide dinler bir olup dünyayı kurtarabilir ama benim düsüncem ozellikle Hristiyanlara karsı komplo ve temellerını sarsacakları bır bılgı barındırdıkları ıcın bunu ortaya cıkarıp Dünyayı yenı bır ınanısa sokma cabaları olacagı

BBlackman

Kayıtlı Üye
2012 de Allah'ın yazdığından ne fazlası ne eksiği olacak. Sevgili Çetin ALTAN'ın deyimiyle enseyi karartmayın Netekim.