işaretler

dilekbil

Kayıtlı Üye
Bazen kendi kendime bir şeyi çok istediğimde Allah'tan bana bir işaret göstermesini isterim.Bunu ne zaman istediysem bu işaretleri bana göster di.
Acaba kendimi mi kandırıyorum yada kafayımı sıyırdım diye kendime soruyorum.?
Bir bileniniz var mı ? Sizce benim gördüğüm bu işaretler nedir?

gümüş

Kayıtlı Üye
Isaretleri bilemiyorum yani ne gordunuz ne istediniz istediginizin gerceklesmesi vs tamamen bu size ozel ama kafa yeme olasiligini atin bir kenara' manasiz bir endise.

Bazen kaynagi sizsinizdir ama farkinda degilsinizdir. Yani ne istediniz bir sey diyelim. o oistediginiz sey icin gerekli olusumu icten ice hazirlarsiniz ama bunun farkinda olmazsiniz. uygun zaman gelince bilincaltiniz bilir bunu kaydetti harmanladi herseyi, siz farkina varmadan okeyi verir ve sizin isaret dedikleriniz de sizin kendinize verdiginiz izinler olur,

Ayrica gercekten gelen isaretler de var buna evrensel ya da ilahi anlam katmak yanlis degil. Benim mantikli ve dunyali yanim reddetmeye cok heveslidir ama oyle anlar var ki yok yani reddedemiyorum, var :) Sevmek ve sevilmek guzel bir sey deyin ve tesekkur edin sonuctan memnunsaniz :)

dreamy

Kayıtlı Üye
Isaretleri bilemiyorum yani ne gordunuz ne istediniz istediginizin gerceklesmesi vs tamamen bu size ozel ama kafa yeme olasiligini atin bir kenara' manasiz bir endise.

Bazen kaynagi sizsinizdir ama farkinda degilsinizdir. Yani ne istediniz bir sey diyelim. o oistediginiz sey icin gerekli olusumu icten ice hazirlarsiniz ama bunun farkinda olmazsiniz. uygun zaman gelince bilincaltiniz bilir bunu kaydetti harmanladi herseyi, siz farkina varmadan okeyi verir ve sizin isaret dedikleriniz de sizin kendinize verdiginiz izinler olur,

Ayrica gercekten gelen isaretler de var buna evrensel ya da ilahi anlam katmak yanlis degil. Benim mantikli ve dunyali yanim reddetmeye cok heveslidir ama oyle anlar var ki yok yani reddedemiyorum, var :) Sevmek ve sevilmek guzel bir sey deyin ve tesekkur edin sonuctan memnunsaniz :)

Evet, mantıklı ve dünyalı yanımız genelde red etme veya gerçeği görmekten kaçma eğiliminde. Daha doğrusu mantıksız yanımız desek daha doğru olur..

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Ne yaşadığınızı bilmiyorum, işaretler derken neleri kastettiğinizi de anlatmamışsınızı ama "kafayı mı sıyırdım?" dediğiniz için büyük olasılıkla "kafayı sıyırmamış" olduğunuzu düşünüyorum :)
Eğer işaret görmek isterseniz, bir işaret ararsanız bir şeylerden ilham almanız çok normal. Mucize arayın, mucizelere de tanık olursunuz...
Einstein'ın dediği gibi "Hayat iki şekilde yaşanır; ya hiç mucize yokmuş gibi ya da herşey birer mucizeymiş gibi."

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Kuranın ilk inen ayeti "Oku" dur. Ortada okunacak bir kağıt defter yokken söylenmiştir bu. O da "neyi okuyayım" demek yerine "ben okuma bilmem" demiştir. Yani neyi okuyacağını biliyordu peygamber. O evrendir, hayattır. Onu okumayı bilirseniz bütün kitapları bir kenara atabilirsiniz. Bütün sorularınız, içinde yaşadığınız dünyaya aittir. Yanıtlarını da yalnız onda bulabilirsiniz. Başka nereden gelmelerini bekliyorsunuz?

GoldenSea

Kayıtlı Üye
Mesela işaret istiyorsun ama o şeyin işaret olduğunu nereden biliyorsun?

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Kalbinin sesini dinlemek zorundasın, okumayı öğrenmek için, başka yolu yok. Akıl mantıkla ilerleyemezsin bu yolda.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hayat bir işarettir. Size var olmanın en büyük işareti, işaretleri unutarak geldiğiniz bu yerde yaşamın kendisidir. İnsanların aradığı şu meşhur ''hayatın sırrı'', ''her şeyin sırrı'' yani var oluşun kendisi için en büyük işarettir yaşam. Yani sizin hayatınızdaki en küçük zerreden, en büyük şeylere kadar her şey, evrenin muhteşem biçimde üstüne kurulduğu sistemdeki birer işlem, birer işarettir. Bu işlemler çözüldükçe denklemler tamamlanır. Hiçbir şey tesadüf değil, hiçbir şey önemsiz değildir. Hayatın kendisi kısacası işaretler bütünü olan en büyük işarettir.

Perina

Banlı Kullanıcı
Ben de boş tesadüflere inanmam..Evet herşeyin biranlamı vardır benim içinde..ve bunu anlamlandırarak yaşamayı seviyorum..Sık sık tefeül yaparım mesela.Ve bir işaretararım sıkıştığımda yada kilit zamanlarda..Bunlar nerdeyse kişiliğim yaşam şartlarım oldu diyebilirim..

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Bende hep derim Allah'ım napiyim ben şimdi bir işaret ver diye ama hiç vermedi :D

Perina

Banlı Kullanıcı
Gerçekten hiç mi vermedi?..Ama bunu çok açık seçik beklemeyin..Mesela ben geçenlerde bir konuya takılmıştım..Dini bir kitaptan(Risale'lerden)tefeül çektim..Ve tam da aradığım cevabı buldum..Buna uygun oldu tefeülüm yani..Bunun gibi birşeyler deneyin..

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Öyle olunca da bunun kendi ürünüm olduğunu düşünüyorum.

[XTR] Similar Threads

Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme
504
Üye silindi 76175
Ü
Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme