Ifritler hakkinda bilgisi olanlar var mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Bildiğim kadarıyla İfritler cin ile peri den başka 3.cü bir varlıktır. bunlarda ateşten yaratılmıştır. Ve çok güçlülerdir .

sarumut

Kayıtlı Üye
İş
Metafizikçi
Teşşekürlerr başka aydınlatan çıkmadı :)

cagan1014

Banlı Kullanıcı
İfrit cinler cinlerin en kuvvetlilerindendir .Ve şuanda bulundugunuz evi bile alıp götürebilirler ne kadar güçlü oldugunu anlatabilmişimdir inşallah .selametle

sarumut

Kayıtlı Üye
İş
Metafizikçi
bu kadar güçlü birşey ise daveti de zararlıdırr,ve kolay kolay gelmez böyle birşey heralde

cagan1014

Banlı Kullanıcı
tabiki zararlıdır böyle davetlerin yapılmasın son derece karşıyım çünkü davet yaparsan göndermesini bilmesse bu senin hayatında felaketlere yol açabilir Şayet tabi yanında anlıyan biri varsa onu yönetebilirseniz (zor) ne Güzel.

machine368

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
İfrit cinler cinlerin en kuvvetlilerindendir .Ve şuanda bulundugunuz evi bile alıp götürebilirler ne kadar güçlü oldugunu anlatabilmişimdir inşallah .selametle

Bence bu örnek şahsen bana yetti bende dicekdim çağırması ne kadar sakıncalı diye ama demedim farzet :)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Davet edilirse davet eden kişinin en ufak bir korkusunda olacaklar akla zarardır. Kesinlikle acemi kişiler davet etmemelidir.

machine368

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bu ne güçtür arkadaşım anlayamadım zaten pek fazla söz edilmiyor

mandalin

Banlı Kullanıcı
bildiğim kadarı ile ifritler komutan rütbesinde çok güçlü ve nesneleri hareket ettirebilen yer yer çok korkutucu ve devasa boyutları olabilen yer yer çok kibirli cin türüdür

pink21

Kayıtlı Üye
İş
Dış Ticaret
İçim daraldı ama ben ifriti şeytan diye biliyordum.Yanlış biliyormuşum demek ki.

wtf

Kayıtlı Üye
ifritler cinlerden ayrı. anlayabildiğinizden çok daha başka şeyler. zamanın kendisi kadar yaşlı oldukları söylenir. Tanrı nın ilk yarattıklarından oldukları da varsayılıyor. Çok merak etmeyelim arkadaşlar böyle şeyleri. Sonuçta boyutlarımız farklı, yaşam şeklimiz ve yaşam enerjimiz de çok farklı. Bizler onlara ulaşmakta güçlük çekebiliriz, fakat onlar boşluk bulduklarında bizlere kolayca ulaşabilirler. Ne istediğimize, sözlerimize dikkat etmeli, fazla meraklanmamalıyız. Bizde olduğu gibi onlarında sahip olduğu tek ortak şey hür irademiz. Yardım da edebilir zarar da verebilirler. Arkadaşlar çağırmak ve kontrol etmekten bahsetmiş ben böyle bişey şeyle ilgileniceklerini sanmam, böyle bir şey ile karşılaşmanız pek mümkün olmasa da tavsiyem Allah'a sığınmanızdır. Tarihte bir çok defa iletişime geçilmesine rağmen sadece istedikleri şey için gelip almadan gitmiyen varlıklardır. Sakın dostlar. Böyle anlaşmalardan iletişimden uzak durun. Ve denemeyin. Allah'a sığının dostlar. O bize yeter. Eğer istediğiniz bir şey olmuyorsa ya olmaması gerektiği içindir, yada daha güzel bir şey olacağı için. Huzurla kalın...

oxser

Kayıtlı Üye
Altın yılan şeklinde olan ve bir emaneti koruyan iki ifrit hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar ve hocalar ??

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Genelleme yaparak her şeye cin deme durumu var ne yazık ki. Oysa ifrit başka bir şey. Dışarıda demon diyorlar bizde ifrit. Hoş dışarıda cinlere de demon deniliyor. Evet hepsi bir birine girmiş durumda. Bizde bazı cinlere de ifrit denir o sebeple çok karışık.

demonic

Kayıtlı Üye
Evet ifrit cinlerin rütbelilerindendir.pazar gününün 1.ifritinden bahsedilirken:bu ifrit öyle kuvvetlidir ki hiçbir cin ve şeytan onunla boy ölçüşemez,ona kafa tutamaz.bu ifritin saatinde yazılan vefk sağ pazuya asılırsa o ifrit her işinde ona yardım eder...ifrit davetine gelince tabiki tehlikelidir ancak bizim şöyle bir hatamız var...aman cinden ne olacak bir ayetel kürsi okurum gider,aman ifrit çok tehlikeli uzak durayım...halbuki ifritte bir cindir.bunu gözardı etmemek lazım...

Yakaza

Kayıtlı Üye
Bende pazar gününün 1.ifrittinin en güçlü ifrit olduğunu duymuştum adı nedir?Nasıl çağırılır?

demonic

Kayıtlı Üye
Havas kitaplarını biraz araştırırsanız bulabilirsiniz.

dewil66

Kayıtlı Üye
Çok güçlü olduğunu söylememe gerek yok herkes söylemiş zaten.
Akıl vermek gibi olmasın ama çağırmassanız sizin hayrınıza olacaktır.
Yoksa hayatınızda hiçbirşey iyi gitmez.
Hayatınızı mahvederler.

Saprohil

Kayıtlı Üye
Korkmayanlar çağırırsa kolay kolay birşey olmaz.İfritler sert cinlerdir ve kibirlidirlerde.Onlarla anlaşmanız için sizinde sert olup soğukkanlı olmanız lazım.Yoksa onlar size hükmeder.İfritle konuşmayı bilirseniz hiçbir şey olmaz.Korkarsanız tabii kide ifrit sizinle oyun oynar istediğini yapar.Ama korkmazsanız, karşısında gücünüzü kaybetmezseniz, boynu bükük durmazsanız hiçbir şey yapamaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...