Kuantumda inanç istek tam ama bir şeyler yanlış gidiyorsa/Ego kodları

alin

Kayıtlı Üye
Kuantumda inanç istek tam ama bir şeyler yanlış gidiyorsa/Ego kodları
Kuantum dualar, dilekler, enerjiler vs derken bir şeyler dilediğimiz gibi yol almamışsa es geçtiğimiz ne var diye düşünüyorsak, kendi derlemem umarım siz de faydasını görürsünüz.

Ego kodlarımız ve hayatımıza etkileri;Ego günlük hayatta kullandığımız kimi zaman bencillik manasına getirdiğimiz "ben" "benlik" manasına gelen kelime.Kişide olmazsa olmaz olan ego, yükseldikçe genel tabiriyle ben merkezci kişiliğe gidildikçe diğer insalara sevimsiz gelmeye başladığı an, kişi de bir nevi yalnızlığa itilmeye başlar.Egoyu hiçe saymak mümkün değildir. Bizim, hayatta kalmamız için olmazsa olmaz olan egodur. Bizden başka hiç kimse, bir ömür boyu bizi hayatta ve ayakta tutacak enerjiyi bizim için harcayamaz. En çok iyililiğimizi isteyen insanlar dahil.Peki hem doğru kişi olabilecek, hem de kendimize doğru davranmış olabilecek ego ayarı nedir?

Şimdi özetlediğimizde, çocukken sobanın canımızı yakacağını bize kodlamış olan ego, bizi yıllar içinde yanlış kodlarla da sadece bize olan iyi niyetinden( ki o da biz demek bir nevi kendini koruma manasını taşıyor ) nasıl oluyor da bizim bir çok manada düşmanımız ilan ediliyor? Yanlış kodlamalar, gereksiz korkular, gereksiz yerde olumsuzluk fikirler vs.

Bir çoklarımız artık kuantum fiziğiyle ilgili az çok fikir sahibiyiz.Hangi enerjiyi yayarsan,evren sana onu getirir.Dileklerin, duaların, yakarışların bile içinde olumlu inancın yokken sonuçsuz kalabilir. Demek ki evrene iyi, doğru, tutarlı enerji yayabilmeliyiz. Demek ki iyi hissetmeli, inanmalıyız. Peki biz iyi hissediyorum dediğimiz an, bu gerçekleşecek midir hayır!! Buna engel olan ne olabilir, bilinçaltımıza egonun ittikleri, neredeyse aynı manaya gelebilecek aynı güzergahta kullanılabilecek bu kavramlar. Biz ne dersek diyelim "bizi korumak adına" bizi daha olumsuza hazırlayacak, kendimizi korumamız için telkinler verecektir.Çünkü biz her şeyi yapabiliriz, evim de olur dilediğim gibi kariyerim de diye evrene bize uygun mesajları iletmeye başladığımız an, ego önceleri yaşadığı hayal kırıklıklarını hatırlar ve derhal bize hatırlatır, bizi ilmik ilmik işlemeye başlar.Biz küçük ya da büyük bir şey diler, o dilekten var mış gibi yaymaya başlarız. Kuantumu kuralıyla yaptık peki, olumlu da düşünüyoruz peki....Neden ilerleme yok! Ego susmuyor da onun için.

Öncelikle nerelerde egonun sesini kısmamız gerektiğini bileceğiz, onu bir süre ikna edeceğiz.Ta ki biz o başarıyı yakalayıp, tescillediğimiz ana kadar.Onu gerçekleştirebildiğimiz an egonun sesi kısılacak, hatta artık yeni bir ego kodumuz oluşmuş olacak gözümüz aydın :) Diyelim ki kısa sürede dilediğimiz kariyere sahip olduk, ego zaten biz demek değil mi neden bir daha bize sen iş hayatında bir şey yapamazsın, kendini kandırma diye telkin versin ki sonraki iş hayatıyla ilgili her konuda artık olumlu enerji yaymamız için elinden gelen her şeyi yapacaktır.Bundan dolayı genelde bir konuda "şanslı "diye nitelendirdiğimiz insanlar var, kendilerinden emin ego kodları tam derken aynı döngü.Ya da "şansssızım" dediğimiz her hangi bir konuda bir türlü yüzümüz gülmez.Aslında en zor görünen ki dilersek çok da kolaylaştıra bileceğimiz kısım ego kodlarımızı değiştirmek.Çünkü egomuz da biz demek, özellikle çocuklukta ama hayatın her anında, edindiğimiz kanı ve yargılar demek.Kendimizi ikna etmeye gönüllüysek daha az zorlanmamız beklenmeli sadece "farkında" olup.

Egomuzla konuşmak; Her ne ise, ego kodumuzun kaynağını bulmak için, kendimize ardı arkası kesilmeyen sorular sormak gerekir.Misal neden sürekli parasızım ya da neden sürekli aşk acısı çekiyorum? İlk ego kodu oluştuğu anı bulana kadar sebebini bulmak, (inanın mutlaka ama mutlaka bulunuyor) o an kendimize dürüstçe, ardı arkası kesilmeden sorduğumuzda....Para elinin kiri diyen bir büyüğün sözü, bir çocuğun zihninde kalıp haline gelebiliyor.Anlayıp kurtulması ise yıllar alabiliyor ya da hiç anlayamadan aynı sıkıntılarda boğuluyoruz.Bunun gibi sayısız ego koduyla örülmüş durumdayız.Sizi sürekli aynı hatalara iten konuları keşfedip, mümkünse yazıya dökün. İlk bizim iç sesimizi, ego kodumuzu oluşturan anı bulmaya çalışın, sonra onu ikna edin. O da biz demekse bizi düşünecektir, zaten başka görevi yok ki. Bir süre daha da baskılamaya çalışacaktır siz de "o" sunuz aynı zamanda, tek mesele yılmamak ve olumlu durumda kalmak için elimizden geleni yapmak. Meselenin özü, kendinizi bir dostunuza akıl verir gibi ikna etmek. Hem o ilk kod çok daha tecrübesiz sizden, neden ikna edemeyesiniz ki?

Evrene kulak verdiğimizde, dünyalık isteklerimizde bize yolladığı mesajları görüp kalıpçı olmadıkça, doğru enerjiyi de yaydığımızda, hayat daha da gözümüze başkalaşacaktır.Mutluluk hissini gerekçeler gerçekleşmeden duyumsadığımızda, mucizelerimiz her an bizim kapımızı çalacaktır, yeter ki kulak verip gelen fırsatları kaçırmayalım.

Egonun bir de ruhsal tekamül kısmı da var. Egomuzu kontrole almak, onunla barışık ama ona teslim olmadan yaşayabilmek, yazmakla bitmez.Şimdilik dünyalık işlerimizdeki faydalarından başlayabilsek bile, farkındalık kısmına ciddi fayda sağlaması için adımları atmış oluruz.

HOZEN_ANGEL

Kayıtlı Üye
Ben bundan 2-3 ay öncesi sevgilimin bana çicek göndermesine yoğunlaştım, onu istedim. Yoğunlaştığım zamanda 1 hafta arayla işlyerime çicekler geldi ama sevgilimden değil :( Hatta geri gönderdim :( Şimdi ben nerede yanlış yapıorum peki :)

alin

Kayıtlı Üye
:) Sayın HOZEN_ANGEL Kuantumu uygularken doğru enerjiyi yollamak ona sabit kalabilmek o durumu yaşamış gibi yaşayarak onu kendine çekmek vb bunların hepsine tamam dediğimiz halde bir türlü değişmeyen şeyler sıkıntılar aslında ego kodlarımızın bizi o doğru enerjide tutmamasıyla alakalı.Bilinçaltı olumlamaları hepsine ek ego kodlarını kendi lehimize yeni istek ve durumlarımıza çekmeliyiz.Misal kuantumla ilgili yol almış doğru duyguyu enerjiyi evrene yollamışsınız.Çiçek alabilirim mesajı gayet güzel alıp onaylanmış ancak sevgiliden çiçek alma durumu başka bir yönde şimdi.Belki de erkeklerle ve aşk durumlarıyla alakalı farklı bir ego kodunuz var.Bu her ne ise çok yıllar öncesinden ego tarafından onaylandı ve sürekli benzer şeyleri yaşamaya başlattı.İki halde bunu arada değişmiş hallerini görebiliriz ya dibe vurduğumuzda salınan enerji ya da geçici olarak kendimizi hiç bir şey düşünmeden ya da o dönem bir sebeple sıkmadan geçirdiğimiz dönemler.Şayet ego kodunuzu şaşırtan şeyler yaşanmışsa bundandır ama kalıcı olarak bu kudreti vermez bizim elimize almamız gerekir.Bu haller doğruysa şayet kendinize saf dürüst üst üste sorularla sorunun kaynağını bulup güzel egoyla konuşup onu ikna edeceksiniz.Pes etmeden gizli bir savaş başlayacak ta ki egonuz yeni bir kodu onaylayana kadar o bir kere oldu mu aksine dönüş yaşanması çok çaba ister.Olumsuza çevirmeye de uğraşmaz artık.

HOZEN_ANGEL

Kayıtlı Üye
:) Teşekkürler Sevgili Alin

Enerjimi evrene doğru gönderdiğimi ama yanlış yönlendirdiğim farkına vardım. Daha çok çalışmam lazım :) Yani böle bir durumda kötüde hissediyorsun çiçek sevgiliden değil bir başkasından geliyor ve sevgilim bunu öğreniyor bizimde aramız bozuluı filn :) zincirleme gidiyor.:)

alin

Kayıtlı Üye
Başka konularda da görüp (http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=24394&page=19 ) yeri gelmişken, az daha açayım konuyu. Aslında temizleme yöntemleri var, sadece niyet edip uygulamak yeterli. Faydasının gördüldüğüne temin edebilirim. Sayın blcknghtmr sizin şu durumda ki ego kodunuz, aşkta isteyeni ben istemem, dilediğimde de mutlaka sorun çıkar ego kodu. Yalnız bir zamanda egonuzla konuşun, bir çok yöntem var bununla ilgili.. Birisi de ona isim verip ikna etmeye çalışmak, onunla dertleşmek, konuşmak ama ilk evvel nedenini bulmak gerek. Misal siz 5 yaşında bir kız çocuğu iken, bir komşu gelir der ki "ahh şu erkekler hiç bir zaman insanı mutlu edemezler" ve bingo ! Oldu mu size mis gibi ego kodu. Hele hele o örnek hayatınızın içinde koskoca örneklerden ise, aile yaşantınızda ya da yakınlarınızda ise, hep bu tarzları çekmeye başlarsınız. İlk ego kodunu oluşturduğunuz ana kadar kendinize sorular sorun. Sorundan başlayıp neden nasıl diye diye geçmişe doğru ilerleyin. İnanın mutlaka bulunuyor hiç fire vermeden. Hatta unutulmayan çocukluk anılarının sebebi de bu.. O an bir ego kodu oluşturuldu ve o size farkında olmadan, bilinçaltınızla sürekli sesleniyor. Ego biz isek, aynı zamanda aynı zekaya hatta daha fazla deneyime sahibiz ;) Onu ikna ederken zorlanacağız, bizim kadar inatçı çünkü ama o daha da direnç gösterdikçe pes etmezsek sorun çözülecektir. Bir kere yüzme öğrenildiğinde unutulmadığı gibi, artık taze ve bizi isteklerimize götüren, yeni ego kodlarımızı edinmiş oluruz. Merak ettikleriniz varsa elimden geldiğince yazmaya çalışırım...

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Egomu ikna edicem, onun la konuşucam ve ona birazcık (çok değil) kızıcam :) Bu işi halledicem ama. Yazı çok gerekliydi benim için. Teşekkür ederim :)

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Kusura bakmayın ama burada "ego" diye anılan şey aslında bilinçaltı bence...
Sorunları unutmayıp hayatımıza blokaj koyan yine biliçaltı.
Biliçaltındaki korkular, çözümlenemeyen sorunlar bir şekilde çözülmezse hayatımızda tekrarlanır durur. Neden hep aynı olaylarla karşılaştığımız ve aynı sorunların tekrar tekrar neden karşımıza çıktığının cevabı bilinçaltındadır. Bir şekilde bunu farkedip bilinç düzeyine çıkarabilirsek bir çözüm bulunabilir. Bazen bunu farketmek bile çözümlenmesine neden olabilir...

Aşağı yukarı aynı şeyden bahsediyoruz ama buna "ego" denmesi bana ilginç geldi. Bilinçaltı kodlarından bahsediliyor bence...

alin

Kayıtlı Üye
Kusura bakmadık sayın MarlaSinger :) elbette yorumunuzu yazazaksınız seviniriz aksine. Zaten yazıda da aynı şeyi belirtmiştim. Bilinçaltı ile aynı güzergah, benzer manalar içeriyor diye.Bu konuyu yaklaşık bir 5 ay kadar sayısız kitap, makale, farklı yorumlardan videolardan okuyup/izleyip sonrasında hayatımda deneyimleyip, öyle derledim. Aslında daha da uzatılabilecek bir konu, yalnız sıkmamak adına özetlemek gerekti. Ben de sizinle aynı tepkiyi vermiştim "işte düpedüz bilinçaltı kodları bu neden ego deniliyor" diye.Aslında bizim anladığımız manada ego değil, kısaca bahsettiğim gibi. Durumun "ben"in kodu olması, bizde çare olması, bizim bilinçaltı kodlarımızın aslında egoda ki kişiyi koruma iç güdüsünden kaynaklanmasını açıkladığından. Evet bilinçaltı bir şeyleri onaylayıp, bizi sürekli farkında olamayacağımız ölçülerde de etkiliyor.Ama soba örneğinde verdiğim gibi "ben" ego kendini korumak adına. Aslında dikkat çekilmek istenen, iyiliğimiz için egomuzun bize kodladıkları olması maksadıyla. Genelde bilinçaltı dediğimizde, bilmeden bizden istemsiz gibi görünür, olumlamar vs. yapar uygular ama işi elimizde olmayana atar gibi oluruz ya çoğu anda. Bu yanından bakıldığında esas amaç, bizim elimizde o da biziz demeye vurgu yapmaktır. Umarım açıklayıcı olabilmişimdir. Bu tarz karşı fikirleri sıkça bekleriz ki ben de aynı şekilde bakmıştım olaya, başkaları da aynı şekilde bakabilir. Daha da açıklayıcı olabiliriz.Teşekkürler iyi forumlar....

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Hayatımızdaki blokajın bilinçaltının ürettiği bir çeşit koruma olduğunu bende düşünüyorum ama bilinçaltı zaten hep bizi korumaya yönelik çalışır. Sonuçta o bizim bilinçaltımız. Çok üzgünüm ama ben hala ona "ego" diyemeyeğim Sevgili Alin :)
Bizi korumak üzere çalışan herşey ego mudur?
Freud'un klasik id, ego, superegosuna bakarsak;
İd ve Süperego da hayatımızdaki blokajların nedeni olabilir... Onlarla ilgili herşey bilinç seviyesinde değil ki...

Öf kafam karıştı :)

alin

Kayıtlı Üye
:) Yeniden kendi tavırlarıma benzettim, hiç de kolay olmamıştı uzun süre "bilinçaltı bu yahu" diye dolandım. Bu dediğim 5 aylık kodlara takıntı dönemim sadece bu konuyla ilgiliydi, yoksa kuantum vs daha da uzun. Siz de öyle diyeceksiniz demiyorum, ben de bazen ikisini de kullanıyorum hiç farketmez aslında, sizin bakabildiğiniz gözle bakabilecek kadar duruma hakim kişi, dilediğini desin. Çünkü mesele konuyu anlamak, yoksa istersek yeni isim verelim, hayal gücümüze kalmış isimler bile koyalım:) Siz ego denen ben kavramına takıldınız sanırım, o gözle bakmadığımızda ismin de önemi kalmayacaktır aslında. Sevgili kodlarımız yüzünden, döne döne aynı sıkıntıları yaşamayıp,dilemediğimiz şeylere kısırdöngü biçimde sürüklenmeyelim kafi.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Az önce şöyle bir mantık yürüttüm;

Blokajların nedeninin korkular olduğunu düşünürsek, korkuların da kaynağı ego ise buna "ego kodları" denebilir belki...

Düşüneceğim :)

alin

Kayıtlı Üye
İd, süperego konuları olayı daha da kavramsal olarak zorlayacağından eklenmiyor olabilir, ego kodu yorumlarına.Bütün olarak bakıldığında aslolan "biz"i düşünen kodlardır diyelim. Bu kodların kuantumda iyi düşündüm ama iyi gelmedi, demek işlemiyor ya da ben asla mutlu olamam x konusunda, y konusunda dememek adına olduğunu gözlemleyebiliriz.Mesele o olumsuz zincirleri kırabilmesi ve inanılanların hakikatten bizi dilediğimiz/dilemediğimiz durumlara çekiyor olması.

Az önce şöyle bir mantık yürüttüm;

Blokajların nedeninin korkular olduğunu düşünürsek, korkuların da kaynağı ego ise buna "ego kodları" denebilir belki...

Düşüneceğim :)
Ne çok aynı yorumları yaptığımızı bilseniz :) Sonuca bir yolla varalım da. Doğrusu, ben hala iki manayla da ilgiliyim. Ama bu kodları bulmakta egoyla konuşma, en çok işime yarayanı olmuştu. Hatta bir kaç kısır döngü olayıma, hani yıllardır neden ben dediğim durumun nedenini anladığım an, bir süre hiç kımıldayamamıştım oturduğum yerden:)

Lodos

Kayıtlı Üye
Yazınız gerçekten çok güzel aydınlatıcı teşekkür ederim ben öncelikle :) Benim de sorunum yanlış egolarla birlikte kötü giden aşk hayatım. 3.5 senelik ilişkim sonlandığında sanki dünyanın sonu gelmiş gibi hissederken yeni brisi çıktı karşıma... Her şey iyi gidiyordu ama çıkma teklifi etmemesi beni biraz üzüyordu açıkçası :( Sonra bir sabah erken saatlerde acaba benimle ilgili arkadaşça fikirlerimi var hissiyle uyandım :( Oysaki o güne kadar böyle bir şey yoktu ve bu düşünceye yoğunlaşmışım ki korktuğum başıma geldi :( Bana çok özel davranan her fırsatta bana ne kadar değer verdiğini ne kadar önemli olduğumu söyleyen bu insan arkadaşça davranmaya başladı :( Bunu değiştirebilmek amacıyla çok uğraştım olumlamalar yaptım , kendimle konuştum ama yok beceremiyorum :( Esasen yüzde yüz başarısız olduğumu söylemem çünkü bana çok özel davranıyor. Beni saatlerce beklediğini biliyorum sırf görebilmek için. Nasıl değiştirebilirim bu durumu sizce ? Eğer onda bir ilgi olduğuna inanmasam inannın yazmazdım ama böyle bir ilgi varken belki bir yerlerde hata yapmışımdır diye yazdım.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Ne çok aynı yorumları yaptığımızı bilseniz :) Sonuca bir yolla varalım da. Doğrusu, ben hala iki manayla da ilgiliyim. Ama bu kodları bulmakta egoyla konuşma, en çok işime yarayanı olmuştu. Hatta bir kaç kısır döngü olayıma, hani yıllardır neden ben dediğim durumun nedenini anladığım an, bir süre hiç kımıldayamamıştım oturduğum yerden:)

Böyle konuştukça aklıma başka gerekçeler de geliyor ama uzatıp baymamak adına susuyorum.
Zeki ve komplekssiz insanla tartışmak ayrı bir zevk :)

Bu arada beni anlamanıza sevindim :)

Teşekkür ederim açıklamalar için, Sevgiler :)

alin

Kayıtlı Üye
Yazınız gerçekten çok güzel aydınlatıcı teşekkür ederim ben öncelikle :) Benim de sorunum yanlış egolarla birlikte kötü giden aşk hayatım. 3.5 senelik ilişkim sonlandığında sanki dünyanın sonu gelmiş gibi hissederken yeni brisi çıktı karşıma... Her şey iyi gidiyordu ama çıkma teklifi etmemesi beni biraz üzüyordu açıkçası :( Sonra bir sabah erken saatlerde acaba benimle ilgili arkadaşça fikirlerimi var hissiyle uyandım :( Oysaki o güne kadar böyle bir şey yoktu ve bu düşünceye yoğunlaşmışım ki korktuğum başıma geldi :( Bana çok özel davranan her fırsatta bana ne kadar değer verdiğini ne kadar önemli olduğumu söyleyen bu insan arkadaşça davranmaya başladı :( Bunu değiştirebilmek amacıyla çok uğraştım olumlamalar yaptım , kendimle konuştum ama yok beceremiyorum :( Esasen yüzde yüz başarısız olduğumu söylemem çünkü bana çok özel davranıyor. Beni saatlerce beklediğini biliyorum sırf görebilmek için. Nasıl değiştirebilirim bu durumu sizce ? Eğer onda bir ilgi olduğuna inanmasam inannın yazmazdım ama böyle bir ilgi varken belki bir yerlerde hata yapmışımdır diye yazdım.
Sayın Lodos, bu paylaşım tam da bu durumlar içindi. Her şeyi deniyoruz olumlamalar vs. bilinçaltı temizlendi derken, yine aynı kısır döngü. Sebeplerinden biri ve en önemlisi bu kodlarımız. Çocuk yaşta edindiğimiz bir kanı, bizim hayat boyu kodumuz oluyor. Biz geçici olarak iyi düşünsek dahi kodlar konuşmaya başlıyor, yine olmayacak diye ve beklenen sonuç, kuantum işleyişiyle yaşanıyor. Çoğu da biz farketmeden.. O ilk kod oluştuğu anı bulana kadar kendinizle konuşun, sorularla mutlaka bulunuyor.O vardığınız kanıyı ikna ederek, zamanla değiştirmeye çalışın.Maalesef bir günde yaşanmıyor bu değişim, kolay değil yılların yargısı var işin içinde.Ta ki hayrınıza olacak şeyin, o mutluluk olduğunu kabul ettirene kadar. Bir kere kabul ettiğinde zaten hep o hissi yaymaya başlıyorsunuz.İyi forumlar...

Lodos

Kayıtlı Üye
En çok üzüldüğüm de başta iyi başlamış bir şeyi saçma kuruntularımla kötüye çevirmek :( Hani eğer baştan ilgisiz olsaydı , ben tek taraflı yaşasaydım bu duyguyu zaten konuşulacak bir konu olmaz dı ancak durum böyle de değil ya kötü olarak düşündüğüm her şeyi çektim oysa ki o kişiyle bir beraberliğe başlamayı tüm kalbimle istiyorum :) Peki bu noktada bir sorum olacak ? Şimdi ben zamanla soru sorarak bu düşüncelerimi değiştirmeye çalıştım genelde bu sreç 21 gün olarak söyleniyor yapacağıım çalışma konusunda da 21 gün gibi bir süreçten mi bahsediyorsunuz? İkinci sorumda şu , çok hayalperest birisiyim kurduğum hayallerim de bu süreçte destek olabilir mi? yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)

alin

Kayıtlı Üye
En çok üzüldüğüm de başta iyi başlamış bir şeyi saçma kuruntularımla kötüye çevirmek :( Hani eğer baştan ilgisiz olsaydı , ben tek taraflı yaşasaydım bu duyguyu zaten konuşulacak bir konu olmaz dı ancak durum böyle de değil ya kötü olarak düşündüğüm her şeyi çektim oysa ki o kişiyle bir beraberliğe başlamayı tüm kalbimle istiyorum :) Peki bu noktada bir sorum olacak ? Şimdi ben zamanla soru sorarak bu düşüncelerimi değiştirmeye çalıştım genelde bu sreç 21 gün olarak söyleniyor yapacağıım çalışma konusunda da 21 gün gibi bir süreçten mi bahsediyorsunuz? İkinci sorumda şu , çok hayalperest birisiyim kurduğum hayallerim de bu süreçte destek olabilir mi? yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)
Bu bahsettiğim konu, olumlamalar dışında bir durum.Ego kodu bulmak isterken kısaca yazayım; Sorun ne? X olmuyor hayatımda. Ne yapılmalı? Kuantum işleyişini bildiğiniz için detaysız yazıyorum, neye inanırsak onu çekeriz. Ama olmuyor dediğimiz an, inatçı ego kodları devreye giriyor, temizlenmesi lazım gelen. Aşk mı durum? "Neden ben kötü aşk tecrübeleri yaşıyorum" diye gelsin ilk sorunuz, bir yanıt verecek iç sesiniz. Her yanıta bir soru daha, bir soru daha, ta ki o kodun oluşma nedenini bulana kadar. Farazi yazıyorum X komşu eşi için bunları dedi, yetmedi y tanıdık böyle durumlar yaşadı vs. Derken her olay aynı kodu onaylayınca bu duruma geliniyor. Sonraki adım da ikna yolu; İç sesinize (ego kodunuza) hoşunuza gitmezse bilinçaltınıza diyebilirsiniz. Konuşun, ikna edin, bu ikna sürecinde direnç de gösterir ilkten, sorunlar artabilir bile ispatlamak için, adı üstünde ego işte :) Siz yılmadan, atıyorum aşksa sorun, "aşk güzeldir" diyebileceğiniz anı söylettirene kadar, o koda müdehaleye devam edin. İşlemin tamamlandığını da şöyle anlarsınız. Artık beklentilerinizi karşılayan durumlar yaşayarak. İyi forumlar..

Perina

Banlı Kullanıcı
Ego kodlarını olumluya çevirmek bir ömür sürer,hiç bitmez gibime geliyor:(En azından kendi açımdan:(Gerçi yaşam sonsuz bir çabadır öyle değil mi? Ama ben sonu olan şeyleri seviyorum..Keşke bu kısa süreli olsaydı:( Belki sandığım kadar uzun sürmeyecek..Gerçi 40 yaşına merdiven dayadım..Daha nasıl uzun sürer ki:(Seçim hakkım yok bu konuda..Olumlu düşünme çabasna devam:)

tevhid61

Banlı Kullanıcı
Anlamadığım bir nokta var sayın alin. Bu dediğiniz şeyleri meditasyon yaparak mı gerçekleştirebiliriz ya da başka bir yolu var mı?

alin

Kayıtlı Üye
Sayın tevhid61, meditasyon da elbette işe yarayan yöntemlerden ancak bahsettiğim yöntem, sadece meditasyonla alakalı değildir. İç ses de diyebileceğimiz, bilinçaltı/ego kodlarını bulabileceğimiz bir yöntemdir bu. Meditasyon sırasında da iç sesimize yönelim olmaktadır ancak burada anlatılan meditasyon ya da harici tek yapılabilecek örnekleri de barındırıyor.

Örnek vererek açarsak, diyelim ki parayla ilgili sıkıntılarınız yoğunlukta olsun, o ilk ego kodunun bulunduğu ana gidene kadar, mümkün olduğunca yalnız olduğunuz zamanlarda, iç sesinizle konuşabilirsiniz. Geçmişe yönelik bir yolculuk gibi düşünelim. İlk duyduğumda bu yöntemi bulunmaz ki diyordum, inanın hayatımdaki yanlış gittiğini anladığım ve henüz bulamadığım bir kod olmadı daha. Misalimiz üzerinden devam edersek, ne zamana kadar nasıl parasızdık, neler yaşadık? An be an, geriye dönüş bir yolculuk yapılacak ve ilk kod örnek veriyorum siz henüz küçükken, güvendiğiniz bir büyüğünüz ya da herhangi sizden daha çok tecrübesi olduğunu düşündüğünüz bir kişi ,dedi ki "para nedir ki, elimzin kiri, şunu bunu asla paraya değişmem". Zaman içinde o kodu tastikleyecek başka durumlar da yaşandıysa, her seferinde iyice perçinlendi ve sapasağlam bir kodumuz oluştu.

Biz tersinden giderek, o yaşlardaki bizle konuşarak, bir süre gizli savaş vererek, onu dilediğimiz yöne ikna edeceğiz. Bu savaş inatçı değil, iknacı ve sevgi dolu olacak yalnız. Diyelim ki ilk kod sıralarını bulamadık (ki uygulama tam yapılırsa bulunuyor azı çoğuyla) farketmez yine bu kodun bizde oluştuğunu bilip, onu yeni durumumuza çekmeye çalışacağız. Bir sepet dolusu elmayı, başka boş sepete tek tek atar gibi, her defasında yeni kodumuzu, bu kere de ters yönüyle doldurmaya çalışacağız.

Misal yeni oluşmasını istediğimiz kod, "para gerekli ve hayatımda olan bir şey, onu sevinçle, hayırlı şekilde harcıyorum" olsun. Her sizin eski kodunuz, sizin içinizi kemirdiğinde, ona (küçük yaşlarda oluştuğundan dolayı bir çocukla, kendi çocukluğunuzla hatta konuşur gibi) şimdiki doğrularınızı anlatacaksınız. Bir isim bile verebilirsiniz bu iç sesinize. Boş zamanların dışında da günlük hayatta bir sorun mu oldu, yine paraya bakış açınız mı çelişti bir kaç saniye iç sesle konuşup, ikna edeceksiniz. İkna etmek zor görünse de o kodu oluşturan da siz olduğunuzdan, hatta sizden daha tecrübesiz olduğundan, inançlı olursanız ikna olacaktır. Arada daha yüksek direnç gösterebilir, mevcut durumunu korumak, bilinçaltının en ciddi görevi olduğundan, size düşen sabır ve inanç.

Bundan sonra işler daha da kolaylaşacak çünkü yeni sepetinizin her olayda doluluğu arttıkça, yeni kodunuz bu yönde olmaya başlayacak ve yaşadığınız daha mutlu ortam (bilinçaltımız -ego kodlarımız bizi düşündüğünden) dolayısıyla direncini kırıp, hatta artık siz başka türlü düşünseniz bile, bu sefer yeni mutlu ortamınızda tutunmak için direnç gösterecektir.

Biraz uzunca anlattım ancak detaylandırmak gerekti .Para genel bir örnekti, sizin ihtiyaç duyduğunuz alan hangisiyse, ona yorarak gidebilirsiniz. Bu arada paylaştığım hiç bir şey sadece ezberden değil, uygulamalı yararını kendim ve çevremden gözlemlediğim durumlardır. Umarım sizin de işinize yarayacaktır.
Sevgiyle..