Kişisel Sembol

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mim

Kayıtlı Üye
2agk8ro.jpg

Bu sembolü durugörü ya da ilham yolu ile gördüm. Ne olabileceği ve ne anlam ifade ettiği hakkında bir fikriniz var mı?

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Kaç, göz, ağlamak, gibi bir şeylere benzettim ama hiçbir fikrim yok. Görsellerde de arattım, çıkmadı bir şey :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
2agk8ro.jpg

Bu sembolü durugörü ya da ilham yolu ile gördüm ne olabileceği ve ne anlam ifade ettiği hakkında bir fikriniz var mı?

Göz olduğu için Illuminati veya Mason diye espirimi yaptıktan sonra anladığımı aktarayım. :)

Sembolizmde gözün çok geniş ve büyük yeri vardır. Göz, bir çok öğretide ilahi semboldür. Yaratanın her şeyi görüp gözettiği manasında ve ayrıca sağ/sol göz olarak da yer ve gök tanımı da yapılmaktadır. Burada ise tek bir orta gözün, 3 farklı üst çıkışı görünüyor. Burada sembolizmin göz hakkında verdiği bilgileri sayfalarca yazsam az gelir. Ben kendi yorumuma geçeyim. Unutmayın ki o sayfalarca bilgiden yüzlerce yorum çıkartılır ve bir noktaya bile yorum yapılabilir. Bu sadece bir yorum.

Dünyevi ve ilahi dengeyi oturtmak adına çalışmalarının devamını getirmeli, farklı kaynak ve inançların sana verdiklerini sadece destekleyici olarak kullanmanı, bildiğin yolda ilelebet ilerlemeni söylüyor olabilir bu sembol.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...