Aç kalarak sağlığa kavuşma.Aidin Salih'in listesi

alin

Kayıtlı Üye
4-5 yıl kadar önce öneri üzerine araştırdığım Aidin Salih'in oruç listesi.Kimi uzmanlar kesinlikle karşı çıksa da Aidin hanımın iddiası açlıkla sağlığa kavuşma ve sonrasında çok daha az yemek yeme ile hastalıklardan arınmak ve ömrü uzatmak mümkün.Hatta izlediğim bir tv. programında ( internette videoları bulmak mümkün) kimyasalları neredeyse hayatlarından çıkartarak yaşıyorlar, saçlarını dahi yoğurt suyuyla yıkıyorlar.

Dr. Aidin Salih / 1-3-10 Günlük Açlık Oruçları
ORUÇLAR:
40 yaşından sonraki insanlar ve ibadetlerini yapan insanlar 5 yaşındaki çocuk gibi yemelidir. (250’gr dan 500 grama kadar) bundan daha fazla yenildiği zaman, fazla artıklar vücutta hastalık yapıyor. Vücut hastalıklarla değil yemeklerle uğraşıyor. O zaman sadece aç kalarak hastalıklardan kurtulabilinir. Çünkü vücut aç kaldığı zaman hasta hücreleri yemeye başlar. Yani hastalıkları kendisine yemek yapar. Kireçleri de eriterek kısmen kullanır, kısmen çıkarır

Hasta insan aç kaldığı zaman vücut 1. gün 360 gr hasta hücreyi yiyor. Eğer açlık zamanında su içilmemiş olsa o zaman su bulmak için daha çok hasta hücreyi kullanıyor. 1 günde 1.5 kiloya kadar kullanıyor 3 günde 4.5 kilo, 3 günden sonra azalmaya başlıyor 6. günden sonra 350 gr en fazla 500 gr kullanıyor. Açlık ne kadar uzun sürse hasta hücreler daha azalıyor ve hastalıklar bitiyor. Hastalık bittiğinde oruçlu insanın iştahı çoğalıyor, hastalıklar bitmemiş olsa hiç iştahı olmuyor. Açlığa niyet edildiği zaman vücut niyete göre kendisini programlıyor. Vücudun programını bozmamak için niyeti bozmamak gereklidir. Bütün oruçlara başlamadan önceki akşam bağırsak boşaltıcı bir şeyin içilmesi gereklidir.

1 günlük oruç (36 saatlik oruç): Sahurda bir şey yenilmeden su ile (dua ile) oruca başlanır. İftarda da bir şey yenilmeden, su ile açılır. İhtiyaç olursa 1 yudumdan 3 yuduma kadar su içilebilir. İçmemek daha güzeldir. Ertesi sabah saat 10’da meyve suyu içilir, yarım saat sonra isterse tekrar içebilir. Yalnız çok yavaş içmek gerekir. Öğlen zeytinyağlı, limonlu tuzsuz salata yenir. Akşam hafif bir yemek yenir. 1 günlük oruca devam etmek isteyenler haftanın hep aynı günü mesela her pazartesi ara vermeden devam etmelidirler. Çocuklar ve gençler kendilerini hayat boyu hastalıklardan koruyabilmek için 1 günlük oruca devam etmelidirler. Yaşlılar gençler gibi hemen sağlıklarına kavuşamazlar, on günlük oruç da onlara ağır gelebilir. Onlar bütün temizlemeleri yaptıktan sonra, yavaş yavaş sıhhate kavuşmaları için 1 günlük oruca devam etmelidirler.

3 günlük oruç:İftar ve sahurda bir şey yenilmeden 3 gün arka arkaya tutulur. Hastalığı ağır olanlarda bu 3 günlük oruç 7 gün arayla 7 defa yapılır. Bütün hastalıklara, kanser dahi olsa çok büyük faydası vardır. Oruçların sonunda önce meyve suyu sonra meyve daha sonra sebze yenilerek yavaş yavaş normale dönülür. Hemen yemek yenilirse bağırsakta burkulma olabilir. Tehlikelidir.

10 günlük oruç: Tümör, ağır kemik hastalıkları, fıtık, kalp krizi ve beyin krizi geçirenlerin 10 gün aç kalmadan iyileşmesi zordur. Oruca başlamadan önceki akşam magnezyum sülfat içilir. Bağırsağın temiz olması lazımdır. Hiç bir şey yenilmeden, su da içilmeden 3 gün oruç tutulur. 3 günden sonra iftar ve sahurda istenildiği kadar su içilebilir. Günde 1 veya 3 defa soğuğa dönük ılık su ile gusül abdesti alınır. Ne abdest ne de içmek için sıcak su kullanılmamalıdır. 3 günden sonra farklı farklı ağrılar olabilir. Ateş, titreme, kusma, hepsi normaldir. Ve iyidir. Şeker düşebilir, tansiyon düşebilir vücut kendi durumuna göre ihtiyacı olanı ayarlıyor ona karışmak mümkün değildir.
11. gün sabah meyve suyu ile oruç açılır. Elma veya greyfurt suyu yarı yarıya suyla karıştırılıp akşama kadar içilir. Akşama yakın karışımın 4’te 3’ü meyve suyu olabilir.

12. gün meyve suyuyla beraber meyve yiyebilir.

13. gün Meyve suyu ve meyve ile beraber sebze yemeye başlayabilir. Akşama yakın yağsız ve tuzsuz, demlenmiş sebze (az su ve kısık ateşte pişirilmiş) ve yağsız, tuzsuz taze yapılmış salata yiyebilir.

14. gün ekmek, (kepekli ve bayat en güzeli mayasız) kavrulmamış ve rafine olunmamış zeytinyağı ve sarımsak yemeye başlayabilir.

15. günBal, yoğurt, pirinç, bulgurlu yemeye başlayabilir. Oruçtan sonra 10 gün sadece burada yazılanlar yenilmeli, Et, Yumurta, Peynir, Süt, Tuz, Şeker kesinlikle kullanılmamalıdır. 1 gram bile tuz alınsa insan çok şişebilir. Oruç tutarken 5. günden sonra büyük abdest simsiyah ve pis kokulu olabilir, kan pıhtılarına benzer, bu çok güzeldir ağır hastalarda zaten olması lazımdır. Bu pisliklerin iç kanamayla alakası yoktur.
10 günlük orucu, bütün temizlemeler yapıldıktan sonra, herkes bilhassa gençler hemen yapabilir. Acil hastalar ve çok ihtiyacı olanlar karaciğer temizlemeden hemen sonra başlayabilir. Bütün oruçların hiç bir tehlikesi yoktur. Hepsinin faydası çok büyüktür. Sadece gerektiği gibi yapmak, şartlarını bozmamak gereklidir.
Alıntı.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Riyazet benzeri bir diyet. Hastalığı olanları bilmem ama psişik çalışmalar için yapılır. Yine de siz bir uzmana danışmadan bunu yapmayın.

alin

Kayıtlı Üye
Katılıyorum hastalığı olanların araştırması için paylaştım ancak bir çok uzman da karşı çıkıyor. Videolarını izleyip daha çok bilgi de alabilirler.İzlediğim programlarda neredeyse mümkün olmayan bir yaşam kimyasal vb. hiç kullanmıyorlar.Ancak iddia ettikleri ömür de yadsınmayacak cinsten 100 yıl çok rahat aşılır diyordu Aidin hanım.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Katılıyorum hastalığı olanların araştırması için paylaştım ancak bir çok uzman da karşı çıkıyor. Videolarını izleyip daha çok bilgi de alabilirler.İzlediğim programlarda neredeyse mümkün olmayan bir yaşam kimyasal vb. hiç kullanmıyorlar.Ancak iddia ettikleri ömür de yadsınmayacak cinsten 100 yıl çok rahat aşılır diyordu Aidin hanım.
Aslında teknik olarak yiyeceğe ihtiyacımız yok. Prana'yı doğru alıp dönüştürmek yeterli. Güneş-Nefes-Su o kadar. :)

alin

Kayıtlı Üye
Yine de sevdiğimiz onca gıda bizim için yapılmışken haksızlık olur şimdi :)

S

SoNoL

Bunun benzerini ben kendimde yaptım ve faydasını gördüm.Rusyada dağlarda yaşayan yaşlı bir kadının hastalara benzeri bir diyet verdiği(bu diyeti bana öneren alternatif tıpla ilgilenen moskova ünv.tıp fak.mezunu bir yakınım)bu diyetle hastaların tamamen yada kısmen iyilrştiğini anlatmıştı,tek fark bunun su terapisi olduğuydu.Bundan yaklaşık 5 yıl önce ben cilt rahatsızlığım için yaptım(rahatsızlığımın tanısı belli değil) ancak 3 gün yapabildim.Hiç birşey yenilmeyecek,açlık hissedildiği zaman soğuğa yakın su içilecekti(40 gün)3 gün sadece su içtim,çok çok acıktığımda gün içersinde 2 tane elma yedim,daha sonraki günler yağsız sebzeler yada yine elma yedim.Rahatsızlığım %75 oranda geriledi ve şu anda aynı seviyede.

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Kan hacmi ve glikoz değerleri çok değişeceğinden diabet, kansızlık, kalp ve böbrek rahatsızlığı ya da diğer başka kronik rahatsızlığı olanların kesinlikle uzman denetiminde yapmaları hatta bazı kimselerin kesinlikle yapmamaları gerekir. Dietin sonunda da epey bir kilo kaybı olacaktır :) çok zayıfsanız biraz kilo alıp öyle deneyin :)

alin

Kayıtlı Üye
Bunun benzerini ben kendimde yaptım ve faydasını gördüm.Rusyada dağlarda yaşayan yaşlı bir kadının hastalara benzeri bir diyet verdiği(bu diyeti bana öneren alternatif tıpla ilgilenen moskova ünv.tıp fak.mezunu bir yakınım)bu diyetle hastaların tamamen yada kısmen iyilrştiğini anlatmıştı,tek fark bunun su terapisi olduğuydu.Bundan yaklaşık 5 yıl önce ben cilt rahatsızlığım için yaptım(rahatsızlığımın tanısı belli değil) ancak 3 gün yapabildim.Hiç birşey yenilmeyecek,açlık hissedildiği zaman soğuğa yakın su içilecekti(40 gün)3 gün sadece su içtim,çok çok acıktığımda gün içersinde 2 tane elma yedim,daha sonraki günler yağsız sebzeler yada yine elma yedim.Rahatsızlığım %75 oranda geriledi ve şu anda aynı seviyede.
Oruçta da aynı fayda oluyor eğer iftarda sahurda birden ağır yiyeceklere yönelme olmazsa aynı fayda başlıyor.Sindirimle uğraşacağına hastalıkla savaşılıyor.Bunu 5 yaşındaki çocuklara dahi uyguluyorlar.3gün kürü yapılıyordu.Yiğenine kürlerini uygulayıp fayda gördüğünü söyleyen bir tanıdığımdan sonra araştırmıştım.Ama şahsen denemiş değilim.Ciddi karşı çıkan uzmanlar da vardı.

gizli_gizler

Kayıtlı Üye
Böyle bi beslenme veya beslenmeme düzeni çok yanlış bence.hastalıklar beynimizde bitiyor birazcıkta.bana doktor kronik bronşitin var dedi 2 sene süründüm resmen.2 sene sonra başka bi doktor bronşitin falan yok kim söyledi bunu sana dedi ve arkasından 1,5 2 senedir yaklaşık grip bile olmadım.sağlıklı beslenmek çok önemli 15 gündür yağ tuz ve şeker kullanmıyorum ve inanın ne halsizlik ne bitkinlik nede uyku sorunum kaldı çok iyi hissediyorum bunu tavsiye ederim.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz diye tekrar sormak istiyorum.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Zayıflama için değil ki, ben sağlık açısında değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.Ayrıca ruhsal sağlık açısından da.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Çok insan var ama tabii ki bende kontrollü yapılması gerektiğini düşünüyorum.
Ve ayrıca açlığa-aç kalmaya bir sürü ekolde inançta rastlamak mümkün.Yani kadimlere de çok uzak değil.

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Kadının kendisi doktor aynı zamanda alternatif tıp da okumuş. Gerçek Tıp adlı kitabı bende var. Bu kadar yoğun açlığı insanların yapabileceğini düşünmüyorum ama kadının söyledikleri doğru. Hastalandığımız zaman oruç tutmalıyız ki iyileşelim. Zaten dikkat edin hasta insanların iştahı kesilir, su bile içmek istemezler. Vücut kendini iyileştirmek için aç kalır. Eğer kendimize dikkat edersek, günde iki öğünden fazla yemezsek(öğünlerde de yemeği abartmamak kaydıyla) insan kolay kolay hastalanmaz. Şekeri hayatımızdan çıkarmalıyız. Paketli ürün kesinlikle alınmamalı. Bol su içilmeli.
Bir hafta az ama sık yiyin gün içerisinde daha çok acıktığınızı fark ediceksiniz.
Bir hafta da günde az ama 2-3 öğün yiyin(tercihen 2 öğün yenmeli) açlığınızın azaldığını acıkmadığınızı görüceksiniz.
Ben ikisini de denedim. Ve günde 2 öğün gerçekten yeterli. Hazır gıdaları hayatınızdan çıkartıp az yemeye başladığınızda enerjinizin arttığını daha hafif ve mutlu hissettiğinizi fark ediceksiniz...
Işık ve sevgiyle kalın :Angel_anim:

gerekli

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben bu oruçların 36 saatlik olanını aralıklı olarak 5 defa yaptım. Hiç zorlanmadım. Çünkü rahatsızlıklarım vardı ve amacım
bu rahatsızlıkları gidermekti. Öyle sanıyorum ki bir amaca istinaden ve kararlı şekilde yaparsanız hiç zorlanmıyorsunuz. Rahatsızsanız
açlığa değil iyileşmeye odaklanıyorsunuz. Sanırım o zaman zorlanmıyorsunuz.

Sonuca gelirsek aç kaldığımda vücudumu kuş gibi hafiflemiş hissettim. Bedenim daha enerjik oldu. Ne kadar hastalık attığımı bilemem ama oldukça
rahatlamıştım. Bir ay sonra 3 günlük orucu yapmayı düşünüyorum. Amacım romatizma rahatsızlığımdan kurtulabilmek.

Ü

Üye silindi 56746

"8 saat ye 16 saat yeme" diyeti hakkında ne düşünüyorsunuz, uygulayan var mı?

Alienist

Kayıtlı Üye
"8 saat ye 16 saat yeme" diyeti hakkında ne düşünüyorsunuz, uygulayan var mı?

Ben bunu bir dönem bi kaç kilo verme amaçlı ve daha sağlıklı beslenme adına denemiştim. Kilo verme açısından bende bi işe yaramadı ama sağlık konusunda faydaları olduğuna eminim vücudum daha dinç ve uykularım daha rahattı o dönem.bu diyeti ömür boyu uygulayan çok istikrarlı az bi kesim var çoğunluğu da doktorlardan oluşuyor ama genele bakılırsa maalesef bizim toplum olarak alışkanlıklarımız kolay kolay aşılmıyor deneme yapılsa da eski düzene illa ki dönüş oluyor.. Ben şimdi iki öğün beslenme şekli uyguluyorum ama neredeyse bir yıldır bu düzen oturdu. Önemli olan saatlere takılmamak sağlıklı beslenme seklini benimsemek..

Impulse

Kayıtlı Üye
Kesinlikle katılıyorm. Uygulama elbette zorlayıcı olacaktır çünkü irade söz konusu. %100 olmasada zamanında irade kullanılmadığı için hali hazırdaki durumlarla karşılaşır.
Nefisle bir çırpıda baş etmek kolay olamaz. Yapabilenler için meyvesi tatlı olacaktır.

40 yaş sonrası ve öncesi muhabbetine kesinlikle katılıyorm. Vücut absorbe edememeye başladıkça hastalıklar baş gösterir. Saglıklı ve uzun bir ömür için daha dikkatli yeme alışkanlığı edinmek lazım gelir.

Bir günlük oruçları sevgili peygamberimizde her pazartesi perşembe olarak yahut ay ortası bası sonu olarak yapmış.
Vücuda faydası olmayan bir şey peygamber yapmaz Allah ta Murad etmezdi.
Tavsiye ediyorm.

En önemlisi acımadan yemeyin, doymadan kalkın.

Sağlıcakla...

Ü

Üye silindi 58480

Ben yaptım tavsiye ederim.

Ama önce felsefesini araştırın. Şimdiye kadarki 3 ana ve 3 ara ogün kalıplarınızı yıkın mesela. Tüketim toplumunda ambalajlı gıdalara hapsedildiğimizden beri öğünlerin sayısı 9 a çıktı ! Agizlar gevis getirmeye oyle alisti ki...

İnsan açlıktan ölmez. Umutsuzluktan, gizli kibirden ve sartlara karsi pes etmekten dolayı ölür. Açlıktan öldüğü iddia edilen insanlara bakarsanız vücutlarından hala hayatta kalmaları için yeterli malzemeler olduğunu görürsünüz. Geniş akan çeşmenin kısa bir süre sonra ince ip gibi akmaya başlaması gibidir. Muazzam sürekliliği vardır. Yani açlığa alıştıkça vücut oksijeni ve havadaki molekülleri bile besin haline getirebilmeye başlıyor. Tinsel enerjiye bu şekilde geçmiş oluyor.

Ben önce biraz ön kabullerinizi kırmanızı sonra da bizden saklanan hakikat ile yüzleşerek tam bir survivor olma ozlemi ile bu orucu denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Cunku kök cakra hayatta kalma melekesidir. Bunu taç çakradan inen ilham desteklerse gizli kimliginiz boylece açiga çikmis ta olur.

Ara ara düşüp bayılmalar olabilir. Ama her ayılma, bilincin restart geçerek yeni bir bilişsel tabakaya sıçraması ile olacak.

Hz. PEygamber de bayıldı cebraili görünce. Musa da bayıldı. Bayılmak, düşük watt elektrikle calisan zihni yeniden kapatıp açmak ve yeni şartlara uyum sağlamış bir geridonus yaşamaktır. Iflas eden de bayilir melek goren de.

Kısacası önce biraz araştırın. Sonra deneyin. Ve tecrübelerinizi anlatın. Ben anlatsam deli dersiniz. Önce siz de biraz delirin ))