ilginç bir teori ; “RENKLERİN HEPSİNİN TEDAVİ EDİCİ ÖZELLİĞİ VAR”

musashi

Banlı Kullanıcı
Dünyadaki 124 bin hayvanın ve bitkinin hepsinin rengarenk olmasının tesadüf olamayacağına da dikkat çeken Maranki, bunların eşref-i mahlukat olan insanlar için yaratıldığını vurgulayarak, “Bilimsel olarak bazen kabul edilmese de, `biz topraktan yaratılmışız` diyoruz. Toprağız. Toprak ve suyun çekilmiş fotoğraflarına bakıldığında bunların hiç birinin tesadüf olamayacağı görülecektir. Demek ki; gören onun ötesinde bir güç. Biz yaratıcının boyasıyla boyanıyoruz. Mor, lacivert, mavi, yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı. Bu renklerden istifade edin. Renklerin hepsinin tedavi edici özelliği vardır. Osmanlı döneminde renk, ses, müzik odaları vardı. Biz bunları unuttuk. Bütün noktalar bedenimizde var. 8 ayrı noktada renkler var. Tesadüf müdür Hepsi canlı hepsi enerji saçıyor. Ama bizim insanlarımız televoleler, maçlarla uğraşıyor. Konuşanlar günah keçisi kabul ediliyor ama bunlar gerçektir. Kainatın kitabını okuyarak, sağlımızı korumaya devam edebiliriz. Tabii ki tıp da olacak” diye konuştu.

MerlinMustafa

Kayıtlı Üye
Evet, bu çok doğru bir şey. Televizyonda görmüştüm, kırmızı sanırım cinsellik çakrasıymış. Kırmızı biber kırmızı yemekler filan yenildiğinde, o çakra ile ilgili bir sorunun varsa yok oluyomuş.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Hangi çakra bölgenizde ağrı veya hastalık varsa, o çakranın renginde yarı değerli taş veya kıyafet giymekte işe yarar. Özellikle hasta olan bölgenize çakra renginde bir tişört bile koymanız fayda sağlar.
Hatta çakra renklerine göre seçeceğiniz elişi kağıtlarını ellerinizin arasında tutarak, 5 dk. meditasyon yapar gibi kendi enerjinizi yükleyebilirsiniz. Bunlar için özel bir klasör yapıp, ağrınız olduğunda ağrıyan bölgenizin rengine göre tene yakın olacak şekilde koyabilirsiniz.

Şimdi moda olan burcunuzun taşından ziyade, ihtiyacınız olan çakra rengine göre taş seçmenizi öneririm. Taşlarla ilgili detaylı bilgiler de sitede mevcuttur.
Yeni çağ forumundan şifalı taşlara bakınız.

Doğal Taşların Gizemli Dünyası - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

Çakralar ve renkleri hakkında daha detaylı bilgi için vereceğim linke bakınız. Çakralar için de Şifacılık forumundan, Çakralara bakınız.

Çakralar Hakkında herşey - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Maranki deme bana, buz gibi soğurum sana :)
Ama evet renkler tabii ki önemlidir...

origanum

Yönetici
Maranki deme bana, buz gibi soğurum sana :)
Ama evet renkler tabii ki önemlidir...

Katılıyorum.
Bir de onu doktor sanıp sağlık konusunda sözünü dinleyenler yok mu, yazık halkımıza.

Renkler konusuna gelince bu oldukça işe yarayan bir alternatif tıp yöntemidir. Uzakdoğu yöntemlerine göre renklerle terapi başarı sağlıyor. Yan etkisi olmayan, hemen etki eden ve ucuz bir yol.

schutze07

Kayıtlı Üye
Benim sürekli sarı rengini şu yıla kadar hiç sevmezken sürekli giyme isteğimi açıklayabilir misiniz Origanum ve Embriyo?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Konu başlığı hatalı. Bu bir teori değil, uygulanan bir gerçektir. İlginç de değildir. Biz unuttuğumuz bir çok şeyi yeniden keşfetmiş gibi olunca ilginç geliyor. Osmanlı İmparatorluğunda büyüklerimiz bunların kitaplarını ve uygulamalarını en ileri seviyede kullandılar.

origanum

Yönetici
Benim sürekli sarı rengini şu yıla kadar hiç sevmezken sürekli giyme isteğimi açıklayabilir misiniz Origanum ve Embriyo?

Sarı renk nem elementiyle özdeşleştirilir ve temsil ettiği organlar mide ve dalaktır. Nemden dolayı hastalık olduğunda vücutta hemen ilgili belirtiler görülür; şişmanlık, şişme, ödem, kabarma, tedirginlik, lenf, dudak rengi ve şekli, kulunç.
Ayrıca sarı renk enerjiyi artırmak için de kullanılır. İhtiyaç olan her ne ise o eksikliği yükseltmek için.
Vücudunuz kendini onarmaya çalışmakta olabilir, buna ihtiyaç olduğunu belirtmek istemiştir, yol yakınken onu dinleyin ve bu küçük sağlık önlemlerini alın.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

Sarı geçiciliğin rengidir. Taxilerde, fast food merkezlerinde bu sebeple sarı kullanılır. Yukarıda Origanum'un bahsettiği enerjisel nedenlere ek olarak psikolojik sebeplerle de sarıyı tercih ediyor olabilirsiniz. Yaşamdaki geçici dönem tercihleri, hayatın o dönemini geçiştirme isteği vs. vs.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
psikiyatrlar sarının mutluluğun ve sağlıklı ruh halinin rengi olduğunu da söylerler. spiritüel camia da melakanlolinin rengi olduğu iddiasında olanlar da vardır... yoruma göre değişen birşey sanırım...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
psikiyatrlar sarının mutluluğun ve sağlıklı ruh halinin rengi olduğunu da söylerler. spiritüel camia da melakanlolinin rengi olduğu iddiasında olanlar da vardır... yoruma göre değişen birşey sanırım...
Sarının melankoli rengi olduğunu ilk defa duydum, kim bunu söylüyorsa renkler hakkında hiçbir araştırma ve deney yapmamış diyebilirim. Geçicilikle bağdaştırılan bir melankoli ise bu çok zorlama bir geçiş olur.
Psikayatristlerin mutlulukla özdeşleştirmeleri enerjisel anlamda enerji arttırıcı olduğundan dolayı olabilir. Ancak psikoloji giriyorsa işin içine, ''hızlı hareket et, kullan ve geç, bir dahaki harekete hazır ol vs. vs.'' diye yine enerjiyi betimler. Mimari tasarımlarda da buna dikkat edilir.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Ben geçicilik ve hızın renginin kırmızı olduğunu düşünüyorum şahsen...

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
hız ve geçiciliği aynı anda kullandığınız için tereddüte düştüm... ikisi aynı şeyleri ifade etmiyor bana...
kabalada da güzellik küresinin rengidir ve kalp çakrasını işaret eder ilginç bir şekilde. (sarı)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
hız ve geçiciliği aynı anda kullandığınız için tereddüte düştüm... ikisi aynı şeyleri ifade etmiyor bana...
kabalada da güzellik küresinin rengidir ve kalp çakrasını işaret eder ilginç bir şekilde. (sarı)

Hızlı hareket et dememi kastediyorsunuz sanırım. Geçici ol anlamında kullandım. Yemeğine ye kalk, taksiye bin ve in vs. vs.
Kalp çakrası da yeşil ve tonlarındaki renktir. Osi (özümüz) de yeşildir. Bu sebeple kalp çakrası dayeşil ile ifade edilir.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Hızlı hareket et dememi kastediyorsunuz sanırım. Geçici ol anlamında kullandım. Yemeğine ye kalk, taksiye bin ve in vs. vs.
Kalp çakrası da yeşil ve tonlarındaki renktir. Osi (özümüz) de yeşildir. Bu sebeple kalp çakrası dayeşil ile ifade edilir.

bütün çakraların rengini biliyorum sevgili chillout, o yüzden "ilginç bir şekilde" dedim zaten...
"yorumlar farklılık gösterebiliyor" kısmına işaret etmeye çalışıyorum sadece...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
bütün çakraların rengini biliyorum sevgili chillout, o yüzden "ilginç bir şekilde" dedim zaten...
"yorumlar farklılık gösterebiliyor" kısmına işaret etmeye çalışıyorum sadece...
Ben de şuna işaret etmek istiyorum: Önüne gelen kafasına göre yorum yapıyor, insanların da kafası karışıyor sevgili MarlaSinger.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Ben hep siyahım hep simsiyahım, özel bütün eşyalarımdan evime kadar simsiyahım ama öyle karamsar biri değilim. Siyahtan başka bir renk yanlışlıklada olsa kullandığımda, ona ihanet etmişim gibi geliyor ve çok rahatsız oluyorum. Oynadığım oyunlardan tutunda yaptığım her eyleme kadar bütün tercihim siyah olur. Siyah yoksa tercihler arasında, tercihte bulunmam. Ama neşeli biriyim, çok güler ve güldürürümde :)