Esma-ül Hüsnayla çakra açma olabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sevgisiz03

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar Esmaül Hüsna ile çakralar açılabiliniyor mu?Ve hangi çakra hangisiyle açılıyor? Fikri olan var mı?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ya Allah'ı özellikle etkili biçimde genel olarak kullanırız bu konuda. Yani evet kullanılır.

sevgisiz03

Banlı Kullanıcı
Ama ben hangi çakranın hangisiyle olduğunu istiyorum yani bilen varsa paylaşırsa sevinirim:D

sevgisiz03

Banlı Kullanıcı
ya allah ya rahman ya rahim ya kerim tamam ama ben detay istiyorum ama yine de teşekkürler :D

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sadece Ya Allah... O kadar. Ayrıca çakra açmak yanlış bir terim. Çakralar ölünce kapanır. Dengesiz ve dengeli dersek daha doğru bir anlatım olur. Ya Allah çok güçlü bir enerji yayar bilginize.

gizliyim

Kayıtlı Üye
:D 100 gr ondan, 150 gr bundan üstünede tahin-pekmez ohoo cakralar tavan yapar. Ilahi gece gece güldürdünüz beni

turco

Kayıtlı Üye
99 adet esma-ül hüsna ve bütün bunların toplamın içinde barındıran ALLAH ismi karşımıza çıkar. Bu çakrayı açmanın en garantili yolu nefsin girişini bu çakradan kesmek ve temizlemek için eski tasavvuf ehlinin yaptığı gibi alını ve kalbi düşünerek Allah zikrini çekmektir. Burada o kadar büyük bir pozitif enerji döngüsü oluşur ki negatif enerji titresimlerinin burada barınabilmesi olanaksızdır. “La ilahe illallah” dediğinizde bir nefsinizin giriş kısmına yani ajna çakraya dokunursunuz o temizlenir sonra kalp çakraya dokunursunuz daha önce bu çakra kapısından girip oraya yerleşmiş olan düşük frekanslı nefsinizin yuvalandığı düşük frekanslı enerjileri temizlemeye başlarsınız.(Alıntıdır) işinize yarayabileceğini düşünüyorum.

1- KÖK ÇAKRASI - ya rabbi

2- SAKRAL ÇAKRASI - ya kadimu

3- SOLAR ÇAKRASI - ya halıku

4- KALP ÇAKRASI - ya rahim ya kerim

5- BOĞAZ ÇAKRASI - ya musahharas semevati vel ardı ve -ma fihima

6- ÜÇÜNCÜ GÖZ ÇAKRASI - ya alimu

7- TAÇ ÇAKRASI - ya muhyi

ek olarak bunlar.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
çakra açmak kelimesi çok yanlış bir ifadedir. öncelikle bunu düzeltelim. Çakra dengelenir. Yanlızca ölülerin çakrası kapalıdır. Turco nunda belirttiği gibi Allah zikrinin kullanılması yeterde artar bile diğer esmalara gerek yoktur. İstenirse kullanılır. Kendi çalışmalarımda gördüğüm kadarıyla en etkin ve hızlı sonuç veren Allah zikridir. Bunun Teknik bir sebbide var. Uygun bir zamanda bir konu açarım bu konu ile ilgili.

Bir şeyi düzeltmek isterim. akra dengelemsi Kalpten başar. Osi olarak bilinen ilk madde bizim tabirimizle nur kalptedir. o yüzden kalpten başlanır. Kök çakra ile devam edilir. normal sıra takip edilerek taç çakrada bitirilir.

Atelia

Banlı Kullanıcı
Çakraların dengesizleştiği nasıl anlaşılır?
Dengelendiği zaman neler olur?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
çakralarla ilgili bölümlerde bunları bulabilirisniz ayrıntılı olarak. basitçe ifa edeyim.

çakra dengesizliği, bio enerji ile, sarkaç yöntemiyle, bakır çubuk yöntemiyle, törapatik dokunuş şifa sisstemleriyle, duru görü sistemleri ile ve çakraları bilen kişiler tarafından davranışlarınız bakışlarınız seçtiğiniz kelimelerle anlaşılır.

çakraların cinsiyete göre dönüş yönleri ve dönüş hızları vardır. Ya yanlış yöne döner, ya yavaş döner ya hızlı döner. bu durumda çakranın kendisine göre hayatımızın her alanında değişimler meydana gelir. kısaca anlatabileceğim bir konu değil. Bu konu hakkında şuan kitap yazıyorum. bırakın sayfaları 3 ayrı kitap olacak sığmıyor yetmiyor.

dertlipınar

Kayıtlı Üye
İş
emekliÄŸim
bana göre istediğinin ne olduğunu ifade edemediği gibi ne istediğini bilmiyor maksadım hakaret deyil sadece istediği şeyi tarif edemediğini anlatmak istedim ya ALLAH ya RAHMAN ya RAHİM ya KERİMİN acıklamasını okursanız evladım neden tavsiye edildiğini anlarsınız saygılarımla

habibee

Kayıtlı Üye
Akşam güneş batmak üzere iken hava larcivert iken ezana kadar "Lailahe illallah" 3.göz çakrasını açabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...