Bu nedir deja vu mu, yoksa psişik bir olay mı?

impasse

Kayıtlı Üye
İş
İşe almıyorlar
Arkadaşlar bu yaşadığım nedir hala bir sonuca varamadım, üzerinde durmuyorum ama yaşadığım o vakit çelişiyorum ve kendime sorular soruyorum. Bu yaşadığım deja vu mu? ya da psişik bir olay mı? Bunu düşünüyorum.. Öyle bir zaman oluyorki ben bu olayı daha önce gördüm diyorum. İşte bu yüzden çelişiyorum, daha önce yaşadım demiyorum yani deja vu gibi olmuyor, rüyamda gördüğümü hatırlıyorum ve bu evre şeklinde oluyor diyeyim. Misal; "arkadaşımla parkta bir bankta oturuyorum buraya kadar hiç bişey yok muhabbet ediyoruz felan herşey normal sonra karşımdan bir bisikletli adam geçiyo ve o an başlıyo ben bunu daha önce gördüm diyorum. Burda böyle oturduğumu hatırlıyorum ve bisikletli adamın geçtiğini hatırlıyorum, bunları rüyamda gördüğümü hatırlıyorum ve sonunu getirmeye çalışıyorum çünkü bu kadar değildi diyorum. Herşey kesit kesit aklıma geliyor." Bu şekilde gerçekleşiyor. Daha önce yaşamışım hissine kapılsam buna deja vu diyeceğim fakat bendeki, bu olay başıma geldiği an onu önceden rüyamda gördüğümü hatırlıyorum. bu rüyanın zamanı belli olmuyo dün gece ve ya geçen hafta gördüm bu rüyayı demiyorum yani. Sizce bu nedir? Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar ve şimdiden herkese vakit ayırdığı için teşekkür ediyorum.

Ori

Kayıtlı Üye
Banada geçenlerde bu durum oldu. Arkadaşımın abisi evleniyordu kına gecesinde bir mermere oturdum ve arkadaşımın abisi geldi. Arkada duran araba ve ordaki çeşitli yerleri rüyamda gördüğümü net bir şekilde hatırladım. Ne olduğunu bilmiyorum ama rüyalar geleceği gösteriyor kanaatindeyim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Durugörü gibi bir durum yaşıyorsunuz. Bilincinize ise görünen şeyin anı ve şartları geldiğine aktarılıyor.

nickbulunbanaoglum

Banlı Kullanıcı
İş
Kaldırım Mühendisi :D
Ilk başlarda bendede bunlar vardı şimdi gelişe gelişe baya iyi bir duruma geldi. Belki sizinde öyle olur.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
forum içinden veya forum dışından bazı arkadaşlar şahit oldukları için biliyo. Benim bazı konuları okursanızda görürsünüz. Tabi akıl danıştigim için yöneticilerdende bazıları biliyo :) uzun hikaye.

anladım da kısaca yaşadığınız dejavunun iyi bir duruma gelme meselesini merak ettim... olmuyor mu artık, yoksa başka birşey mi?

alin

Kayıtlı Üye
Peki bu özelliği nasıl geliştirebilirim?

Durumunuzu ilerletmek istiyorsanız sitede farkındalık psişik yetenekler bölümlerinde bir çok kaynak mevcut.Çokça konu açıldı bununla ilgili.Bir de nefes egzersizleri kısımlarına bakarsanız yardımcı olacağını düşünüyorum.