Iltihap için merhem lazım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nickbulunbanaoglum

Banlı Kullanıcı
İş
Kaldırım Mühendisi :D
Arkadaşlar okuldan bi kız arkadaşımla değiştirdiğim küpe yüzünden benim sol kulağım yara ve iltihap oldu. Merhem sürüyorum geçmiyo. Hergün küpe tak çıkart yapıncada tekrar tekrar şişiyor baya birde kanıyor. Bunu en iyi forumdaki hanımlar bilir. Öyle bildiğiniz bunu dediklerimi geçirebilecek birşey varmi
not: küpelerimin hiçbiri adi değil :)

blasphemous

Kayıtlı Üye
aktardan başka nerden bulcanki başka eczanede satılan kesin olan bir şey yokmu ya çocukcağzın kulağı sağlam kalsın bırak sen onu yapma belki limona alerjin var valla iyi edeyim derken kulağını kötüleştirirsin iyice

nickbulunbanaoglum

Banlı Kullanıcı
İş
aktardan başka nerden bulcanki başka eczanede satılan kesin olan bir şey yokmu ya çocukcağzın kulağı sağlam kalsın bırak sen onu yapma belki limona alerjin var valla iyi edeyim derken kulağını kötüleştirirsin iyice

:) yok ya sadece ağzımın içi bi tuhaf oluyor limon deyince. Modlar biliyordur yazarlar biraz sonra.

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
1) Sadece kaşıntı ve kızarıklık varsa nemlendirici krem sürün
2) Geçmezse yada ilerlemişse eczaneden kortikosteroid içeren bir krem alın (Ör.Elocon)
3) Adi küpe takacaksanız kulağınızla temas eden yüzeyine renksiz tırnak cilası sürün.

blasphemous

Kayıtlı Üye
bak düzgün bir öneri geldi faydasını görürsün inşallah

nickbulunbanaoglum

Banlı Kullanıcı
İş
1) Sadece kaşıntı ve kızarıklık varsa nemlendirici krem sürün
2) Geçmezse yada ilerlemişse eczaneden kortikosteroid içeren bir krem alın (Ör.Elocon)
3) Adi küpe takacaksanız kulağınızla temas eden yüzeyine renksiz tırnak cilası sürün.

hocam krem denedim. Bendeki küpelerin en ucuzu yirmi tl falan hepsi özel yapım saf çelik.eğer adiyse çelik dediğinizi yaparım (gümüş kaşıntı yapıyor)

sirveotesi

Kayıtlı Üye
merhab arkadasim iltahap icin degil ama iltahaplanmamasi icin kupenin takilan yerine seffaf oje surersen bu sorundan kurtumus olursun demekki metal allerjin var.bendede ayni sorun oluyor .gecmis olsun

mişa

Kayıtlı Üye
Benim uyuz kızım da benden gizli kaşını deldirmişti yaz başı gibi, teramisin vermişlerdi.. Tabi ben dururmuyum, sürekli isveç ixiriyle ıslattım, hiç mikrop kapmadı.. Zaten isveç ixirine mikrop iltihab dayanamaz..

Bu arada ben aktar bir aileden geliyorum, her ne kadar farklı meslekler okusak da aktarlık aileden geliyor.. Limon yağı feci yakar, benden söylemesi..

Aklıma gelmişken nickiniz de pinkboy olsun bundan böyle :D:D

nickbulunbanaoglum

Banlı Kullanıcı
İş
Benim uyuz kızım da benden gizli kaşını deldirmişti yaz başı gibi, teramisin vermişlerdi.. Tabi ben dururmuyum, sürekli isveç ixiriyle ıslattım, hiç mikrop kapmadı.. Zaten isveç ixirine mikrop iltihab dayanamaz..

Bu arada ben aktar bir aileden geliyorum, her ne kadar farklı meslekler okusak da aktarlık aileden geliyor.. Limon yağı feci yakar, benden söylemesi..

Aklıma gelmişken nickiniz de pinkboy olsun bundan böyle :D:D

ısveç iksiri yazdım kenara yarın okulun ordan sorarım. Neden pinkboy? Küpeyle ilgili bi espri değildir umarım.

blasphemous

Kayıtlı Üye
hatırladım hatırladım şaka diye yazdım canım ama güzelmiş her nekadar pembeyi sevmesemde pinkboy ben alayımmı bu nick bari kızmazsın deme pinkboy

mişa

Kayıtlı Üye
İsveç ixiri her evde bulunması gereken birşey, derler ya 1000 derde deva, aynen öyle.. Pahalı gelebilir, zira kullanım alanı çok geniş olan bir ixirdir.. Onun yerine çay ağacı yağı da alabilirsiniz.. Ağız içi yaralara, uçuklara, iltihaplı yaraları çabuk iyileştirir.. O da biraz yakıcıdır yalnız.. Geçmişolsun..

Pinkboy sadece şakaydı.. Ben kızıma da nick olarak Rambo önermiştim mesela.. Küpeye karşı değilim.. Ama kaş çok tehlikeli bir bölge..

Sevgiyle!!..

nickbulunbanaoglum

Banlı Kullanıcı
İş
İsveç ixiri her evde bulunması gereken birşey, derler ya 1000 derde deva, aynen öyle.. Pahalı gelebilir, zira kullanım alanı çok geniş olan bir ixirdir.. Onun yerine çay ağacı yağı da alabilirsiniz.. Ağız içi yaralara, uçuklara, iltihaplı yaraları çabuk iyileştirir.. O da biraz yakıcıdır yalnız.. Geçmişolsun..

Pinkboy sadece şakaydı.. Ben kızıma da nick olarak Rambo önermiştim mesela.. Küpeye karşı değilim.. Ama kaş çok tehlikeli bir bölge..

Sevgiyle!!..

teşekkür ederim deniycem.

gümüş

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar okuldan bi kız arkadaşımla değiştirdiğim küpe yüzünden benim sol kulağım yara ve iltihap oldu. Merhem sürüyorum geçmiyo. Hergün küpe tak çıkart yapıncada tekrar tekrar şişiyor baya birde kanıyor. Bunu en iyi forumdaki hanımlar bilir. Öyle bildiğiniz bunu dediklerimi geçirebilecek birşey varmi
not: küpelerimin hiçbiri adi değil :)

Bir süre küpe takmamanız lazım, yara iyileşene dek en azından.
Tavsiyem kara merhem olacak iltihaplı kısım için. Ama denemeden eczacıya danışmanızda da fayda var.

Geçmiş olsun ;)

nickbulunbanaoglum

Banlı Kullanıcı
İş
Bir süre küpe takmamanız lazım, yara iyileşene dek en azından.
Tavsiyem kara merhem olacak iltihaplı kısım için. Ama denemeden eczacıya danışmanızda da fayda var.

Geçmiş olsun ;)

sağolun :-D fakat bir iki saat bile küpe takmasam delik kapanıyor devamlı kanıyor çünkü. bazen okuldada çıkartmak zorunda kalıyorum çıkışa kadar kapanmaya başlamış oluyor.

blasphemous

Kayıtlı Üye
ya bi babannem bebeyken delmiş kulağımı 5 yıldır küpe takmıyorum kapanmadı bir arkadaş kulağımın deliklerini kapatacak bir şey bilen varmı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...