Catidan sesler geliyordu

gizliyim

Kayıtlı Üye
Bundan neredeyse 10 yil önce kaldigimiz evde geceleri tavandan ses duyardim, sanki kazma ile tavani tirmaliyorlar gibi. Aklima kötü birsey gelmezdi cok korkardim ama bir anlam veremezdim. Kendimi bunun fare olabilecegine inandirirdim ama kac farenin birden yan yana gelip böyle birsey yapmasi gerekki o derece bir ses ciksin. 10 tane Kedi bile bu sesi cikartamaz aslinda.
Ve hic fare görmedim cati katinda. Ses duvardanda gelirdi.Resmen duvarlar timaniliyordu ve benim yattigim tarafta olurdu. Hatta oturup duvardan birseyin cikmasini beklerdim.
Bir gece saat 2 gibi Annemi uyandirdim. Geldi odamda bekledi bekledi.. ama ses kesildi. Tik bile yoktu.
Sordum ama ailemden benim disimda kimse duymuyordu o sesleri. Kardesimde ayni odada kalirdi, hicbirsey dumadigini söyledi. Sesler beni uykumdan uyandirirdi o derece güclü..

Yillar sonra bizden sonra o eve tasinan kiracilarin bi akrabasi (benim okul arkadasimdi) Bana o evde birseylerin oldugunu o nedenle o kiracilarinda tasindiklarini söylemisti. Ev cok eskiydi, sanirim 2. dünya Savasindan evvel yapilmis ve Okulmus, sonrasinda binaya cevrilmis.

Arkadaslar bu tür seyler sizde yasadinizmi, yada sizce cinler bu tür ses cikartirmi. Ama baska hicbirsey görmedim, cati katina cok gittigim olurdu birseyle karsilasmadimda. Cocuktum nedense doga üstü varlik olabilecegini o zamanlar hic düsünmedim. Simdi olsa hayatta gidemem oraya. Ne cesaretliymisim..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sorduğunuz soru varlıklar böyle sesler çıkartabilir mi? Evet çıkartabilirler.

ermanakca

Banlı Kullanıcı
eski binaymış kuşlar yuva falanda yapmış olabilir

gizliyim

Kayıtlı Üye
eski binaymış kuşlar yuva falanda yapmış olabilir

Bende kendimi öyle teselli ediyordum ama nasil bir kus böyle ses cikartir ve duvara kadar. Duvarda tam kulagimin dibinde her an duvari delip cikacak saniyordum. Uzun tirnakli 5 kadin yan yana gelse o sesi cikartamaz.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Orada ölmüş birinin ruhuda olabilir yada sizi orda istemeyen bir çeşit ruhlarda

-Supernatural-

Kayıtlı Üye
Ben buna benzer bir şey yaşamıştım o zaman baya küçüktüm ve duvardan tuhaf sesler geliyordu sanki duvarın içinde bir şey varmış da duvarı kazmaya çalışıyormuş gibiydi küçükken faredir diye düşünüyordum ama o duvarın içinde fare olması çok düşük bir ihtimal.

gümüş

Kayıtlı Üye
Koydeki eski evde oyle ses ben duyuyordum her gece ve benden baska kimse duymuyordu. Tavandan agir bir sey surunuyor gibi. Yilan oldugundan cok emindim ve sonra yilanmis gercekten , bir gece acik buldu bir yerden merakla asagi sarkarken amcam suc ustu yapti ve bana inanmamayi kesti :)

Bayagi bir zaman sonra dis duvardan sarkinca ( o veya kuzenini) sacma ile vurdular yilandan cok tirsarim ama olmesine cok uzulmustum goruntusu seneler sonra bugun bile uzer

gizliyim

Kayıtlı Üye
Benim kizdigim tek nokta var, ben aileme diyordum böyle böyle sesler geliyor.. hatta Annemi uyandirdim bi gece geldi oturdu ses kesildi Annem gelince.. Ondan sonra zaten Annemi uyandirmadim, cünkü ne ispat edebiliyordum nede seslerin ne kadar siddetli oldugunu anlatabiliyordum

Yahu hic orali olmadilar.. simdiki aklimla düsünüyorumda ailelerin bu gibi durumlara ilgisiz kalmasi cok kötü.
O sesler basladiginda duvara kadar geldigini duyuyordum, uykuya dalmak istiyordumki duymayayim sesleri.

eee o kadar sese kardesin neden uyanmiyor.. bizim oda sizin odanin yani ses o kadar cok olsa ki duvar ayni duvar biz neden duymuyoruz..
anca bu gibi sorular soruyorlardi

gizliyim

Kayıtlı Üye
Ben buna benzer bir şey yaşamıştım o zaman baya küçüktüm ve duvardan tuhaf sesler geliyordu sanki duvarın içinde bir şey varmış da duvarı kazmaya çalışıyormuş gibiydi küçükken faredir diye düşünüyordum ama o duvarın içinde fare olması çok düşük bir ihtimal.

Baskalarininda ayni seyi yasadigini görmek insani nedense rahatlatiyor.. aynen dediginiz gibi bende de böyle oluyordu

GoldenSea

Kayıtlı Üye
Bende küçükken köye gittiğimde yaşamıştım bunu.

Tavanda habire koşuşturan birşey olurdu her gece. Gelinciktir dediler ama sanki insan basıyormuş gibi şiddetli çıkıyordu ses. Yani gelincik kedi kadar birşey, onun basmasından belki ses bile çıkmaz ki zaten sabahları biz çatıyı kontrol etmeye çıktığımızda hiç gıcırtı falan çıkartmıyordu tavandan.İşin ilginç yanı, çatı arasına girişin tek bir yolu olduğu halde gelincik oraya başka nereden girebilir? Bu olaylar hepte köylerde oluyor ne hikmetse.

gümüş

Kayıtlı Üye
Bende küçükken köye gittiğimde yaşamıştım bunu.

Tavanda habire koşuşturan birşey olurdu her gece. Gelinciktir dediler ama sanki insan basıyormuş gibi şiddetli çıkıyordu ses. Yani gelincik kedi kadar birşey, onun basmasından belki ses bile çıkmaz ki zaten sabahları biz çatıyı kontrol etmeye çıktığımızda hiç gıcırtı falan çıkartmıyordu tavandan.İşin ilginç yanı, çatı arasına girişin tek bir yolu olduğu halde gelincik oraya başka nereden girebilir? Bu olaylar hepte köylerde oluyor ne hikmetse.

Konudan uzaklakmak istemiyorum ama bir yandan da cumleler cekici geliyor :)

Bizim koyun hikayeler coktu hayal meyal animsiyorum.

Geceleri hava karardiginda buyukler uyarirdi hep cinlere karismayin diye

Anlattiklarina gore hayvanlarla geceyi disarida geciren cobanlar bazi yerlerde bazi saatlerde muzik senlik sesi duyarlarmis. Ses o kadar cekermis ki cobanlari bazilari meraka yenik dusermis. Soylediklerine gore cinler yaparmis o sesleri ve yakina gelen cobani tutar havalandirir sonra da kayalardan asagi atarlarmis.

Kizlari da cok guzel olurmus cinlerin. Bazen cobanlari ya da gece disarida kalanlari kandirmak icin cin kizlari cikarmis ortaya. Isvesiyle cazibesiyle yanina cagirdigi erkekleri kayalardan atar oldururlermis. Bazilarini bulmuslar bazilari cinlere karismis bir daha hic gozukmemisler

Buyuk halam anlatiyor bazen hava karardiktan sonra kendisi gozuyle gormus hatta konusmus bir cinle. Bizim koyde evler arasi mesafelidir. Bir evden digerine geciyorlarmis bir kac kisi. Yolda tanidik birisi gelmis yaninda yuku ile, bilmem nereye gidiyorum falan demis bayagi konusmuslar. Sonra devam edince o sohbet ettikleri kisiyi kendi evinde gormusler o zaman anlamislar konustuklari cinmis :)

Ama diger yandan bir arkadasimin babasi anlatti gulerek. eskiden koy gencleri o zaman sartlar kisitli oldugundan simdiki zaman gibi peynir bal et vs bolca degil tabii, evin yasli kadini kilitler saklarmis, gencler de geceleri kilitli dolaplardan canlari ne cektiyse calar yerlermis. ya da gece bir evde veya cesme basinda icerlerse saygidan kimse anlamasin diye eve parmak uclarinda girer yatarlarmis. Tikirtilari duyulunca kendileri oldugunu inkar eder sucu cinlere atarlarmis. Cesme basindaki kalintilarini cinelrin dugununden kalma diye anlatirlarmis. Bizim buyuk abilerden birisi cani cektikce tavuk yuruturmus mesela. halam anlatiyor o gidiyor tavuk arkasindan gidiyor diye cinlendi mi ne olmuslar ama sonra puf noktasi cikmis abi tavugun bir ayaga incecik uzun ip baglamis elleri arkada kavusturup bir sey havasinda yuruyor tavuk da mecburen arkasindan gidiyor

Ben ve kuzenim de geceleri babaannemin misir bahcesine dalardik cunku misirlari yememize izin yoktu. Biz de surunerek misirlar arasi gezinti yapar kimse gormesin diye kopardiklarimizi gomleklerimizin icine tikardik. Rahmetli ninem bir sey icin balkona ciktiginda karanlikta ses hareket hissederse bakar ve amcama seslenirdi bazen baksana bahcede bir sey var in mi cin mi diye . Amcama yakalanmadikca sorun yoktu ama o tek ayak ustu bekletirdi sonra bizi :)

GoldenSea

Kayıtlı Üye
Konudan uzaklakmak istemiyorum ama bir yandan da cumleler cekici geliyor :)

Bizim koyun hikayeler coktu hayal meyal animsiyorum.

Geceleri hava karardiginda buyukler uyarirdi hep cinlere karismayin diye

Anlattiklarina gore hayvanlarla geceyi disarida geciren cobanlar bazi yerlerde bazi saatlerde muzik senlik sesi duyarlarmis. Ses o kadar cekermis ki cobanlari bazilari meraka yenik dusermis. Soylediklerine gore cinler yaparmis o sesleri ve yakina gelen cobani tutar havalandirir sonra da kayalardan asagi atarlarmis.

Kizlari da cok guzel olurmus cinlerin. Bazen cobanlari ya da gece disarida kalanlari kandirmak icin cin kizlari cikarmis ortaya. Isvesiyle cazibesiyle yanina cagirdigi erkekleri kayalardan atar oldururlermis. Bazilarini bulmuslar bazilari cinlere karismis bir daha hic gozukmemisler

Buyuk halam anlatiyor bazen hava karardiktan sonra kendisi gozuyle gormus hatta konusmus bir cinle. Bizim koyde evler arasi mesafelidir. Bir evden digerine geciyorlarmis bir kac kisi. Yolda tanidik birisi gelmis yaninda yuku ile, bilmem nereye gidiyorum falan demis bayagi konusmuslar. Sonra devam edince o sohbet ettikleri kisiyi kendi evinde gormusler o zaman anlamislar konustuklari cinmis :)

Ama diger yandan bir arkadasimin babasi anlatti gulerek. eskiden koy gencleri o zaman sartlar kisitli oldugundan simdiki zaman gibi peynir bal et vs bolca degil tabii, evin yasli kadini kilitler saklarmis, gencler de geceleri kilitli dolaplardan canlari ne cektiyse calar yerlermis. ya da gece bir evde veya cesme basinda icerlerse saygidan kimse anlamasin diye eve parmak uclarinda girer yatarlarmis. Tikirtilari duyulunca kendileri oldugunu inkar eder sucu cinlere atarlarmis. Cesme basindaki kalintilarini cinelrin dugununden kalma diye anlatirlarmis. Bizim buyuk abilerden birisi cani cektikce tavuk yuruturmus mesela. halam anlatiyor o gidiyor tavuk arkasindan gidiyor diye cinlendi mi ne olmuslar ama sonra puf noktasi cikmis abi tavugun bir ayaga incecik uzun ip baglamis elleri arkada kavusturup bir sey havasinda yuruyor tavuk da mecburen arkasindan gidiyor

Ben ve kuzenim de geceleri babaannemin misir bahcesine dalardik cunku misirlari yememize izin yoktu. Biz de surunerek misirlar arasi gezinti yapar kimse gormesin diye kopardiklarimizi gomleklerimizin icine tikardik. Rahmetli ninem bir sey icin balkona ciktiginda karanlikta ses hareket hissederse bakar ve amcama seslenirdi bazen baksana bahcede bir sey var in mi cin mi diye . Amcama yakalanmadikca sorun yoktu ama o tek ayak ustu bekletirdi sonra bizi :)

Gece bir ürperti geldi, 2 paragraftan sonra kapadım. :D

Köyde bu gibi olaylar çok oluyor gerçekten, kılıktan kılığa giriyo keratalar :D

gümüş

Kayıtlı Üye
Gece bir ürperti geldi, 2 paragraftan sonra kapadım. :D

Köyde bu gibi olaylar çok oluyor gerçekten, kılıktan kılığa giriyo keratalar :D

Niye korkar misiniz ?

Bana hep baska bir aciklamasi vardir gibi gelir bu hikayelerde aslinda, o yuzden cinlere biseylere pek takilmam coklukla :)

Inanmadigimdan degil varlar tabii ama yine de bazen gozumun onunde belirse ben cinim huuu falan dese bile hadi canim numara yapma , ortaligi toplamama yardim et deme olasiligim yuksek gibime geliyor :)

GoldenSea

Kayıtlı Üye
Niye korkar misiniz ?

Bana hep baska bir aciklamasi vardir gibi gelir bu hikayelerde aslinda, o yuzden cinlere biseylere pek takilmam coklukla :)

Inanmadigimdan degil varlar tabii ama yine de bazen gozumun onunde belirse ben cinim huuu falan dese bile hadi canim numara yapma , ortaligi toplamama yardim et deme olasiligim yuksek gibime geliyor :)

Küçükken gece 2-3lere kadar arkadaşlarla cin muhabbeti yapardık. Sonuç olarak o saatte eve dönerken sizofrene bağlardım. Sanırım bu yüzden geceleri pek takılamıyorum buraya. :D

gümüş

Kayıtlı Üye
Küçükken gece 2-3lere kadar arkadaşlarla cin muhabbeti yapardık. Sonuç olarak o saatte eve dönerken sizofrene bağlardım. Sanırım bu yüzden geceleri pek takılamıyorum buraya. :D

Anlayabiliyorum. Elm sokagi kabuslarindan sonra senelerce baska seyden degil ama Freddynin chak chak eliyle karsilasmaktan odum kopardi ama yeniyor insan bir sekilde. Umarim siz de yenersiniz :)

GoldenSea

Kayıtlı Üye
Anlayabiliyorum. Elm sokagi kabuslarindan sonra senelerce baska seyden degil ama Freddynin chak chak eliyle karsilasmaktan odum kopardi ama yeniyor insan bir sekilde. Umarim siz de yenersiniz :)

Chucky'den sonra yatağın altından birşey çıkacak diye yatmaktan korkar hale gelmiştim artık sen düşün. :D Kaldı ki dediğin filmleri seyretsem halim ne olurdu acaba. Tabi küçüktük o zamanlar, çekirdek inanç derler ya hani, benimki de öyle bir hal aldı.

Umarım yenerim, yeneceğim. Teşekkürler...:willy_nilly:

Clavery

Banlı Kullanıcı
Belkide sizden yardım istiyordur bir şey hakkında yani o catıya cıkman gerekiyordu belkide.Bilmiyorum saçma gelebilir ama.

gizliyim

Kayıtlı Üye
Belkide sizden yardım istiyordur bir şey hakkında yani o catıya cıkman gerekiyordu belkide.Bilmiyorum saçma gelebilir ama.

Eger o seslerin nedeni Fare, Kus vs. vs. degildiyse, inan bana niyeti hicte iyi degildi. Catiya cok cikiyordum, elbiseleri kurutmak icin zaten catiya seriyorduk ama hicbirseye rastlamadim sadece yerdeki tahtalar parcalanmisti onuda fareler felan yapmistir diye düsündüm üstünde durmadim.