Niyet Bakma Usulü

karzem

Banlı Kullanıcı
herhangi bir niyetinin hayırlı mı degilmi oldugunu anlamak için
Hazreti Ali talihine bakmak istediginde bu uygulamayı yapmıştır.
Niyetine bakmak isteyen şahıs bir kağıt alıcak 3 Kulhüvallat 1 Fatiha okuyup bunu ehlibeytin ruhuna hediye edicek ve kalemi eline alıp “ yarabbi şu işim nasıl olucaksa bana bildir “ deyip üç satır sayısız olarak nokta konulucak. ( yani saymadan )
……………………….
………………
………….. (örnek)
örnekde gösterildigi gibi sağdan başlayarak 1. 2. ve 3. sıralar daha az olmak üzere noktalandıktan sonra soldan sağa dogru 8 nokta sayıp ayırıcak ( 8’er 8’er ) en sonunda kaç nokta kalırsa o sayılı yazıyı okuyacak.
Digelim 5 nokta kaldı..5 numaraya bakılıcak
1 – o niyet sahibinin yıldızı zühredir. Murat ve maksadı şüphesiz hasıl olucak.
2- talihi merihtir. Bunda hayır yoktur. Bu işi yapmasın zarar gözüküyor.
3- yıldızı arz dır( dünyadır) bu talih sonunda işi iyi olucaktır. Evvela cok zahmet cekicektir.
4- zühale mensuptur. Hem iyi hem fenadır. Bu işte sabır göstermesi gereklidir.
5- müşteri yıldızı ahkamına tabidir.saadet görünüyor yolu, işi açıktır sıkıntı ve kederden kurtulacak bir çok nimetlere kavuşucak.
6- kamerdir yani (A) dır. Cenabı hak ona yardım edicek işlerin düzelecek ve güzelleşecek.
7- Utarit yıldızına ait olan bu talih sana müjde diyor. Allahtan ne dilersen bulacaksın. Hayırlıdır.
8- bu işi sakın yapma şer gözüküyor. Bu işi yaparsan iyi gelmiyecek.
dua hazinesi kitabından alıntıdır…

angellucy

Kayıtlı Üye
tam da yapıp yapmamakta kararsız olduğum bi noktada bu konuyu gördüm ve 7.sayı çıktı hayırlı olduğunu gördüm yalnız birşey sormak istiyorum 2.ve 3.satırda koyduğum noktalar 8 den az olmuş dolayısıyla 1.satırda çıkan sonuç 7 yi gösteriyodu bende ona göre okudum umarım doğru anlamışımdır
paylaşım için çok teşekkürler

3008

Kayıtlı Üye
8 er nokta sayma işlemi sadece en üstteki satır için mi? yoksa 8 den eksik kaldıysa alt satırları 8 e tamamlayarak mı saymaya devam ediyorum da son satırda ne kaldıysa o nu baz alıyoruz?

moskov

Kayıtlı Üye
ben yaptım ama bütün satırları saydım 3 çıktı.. Hala nasılda Ümitliyim Şaşoyorum kendime :)

bekar.usta

Kayıtlı Üye
paylaşım için teşekkurler

bende yaptım hayırlı cıktı. en alttakı noktalır ayırdım umarım doğru yapmışımdır