demon ve cinler kaç yıl yaşarlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

musashi

Banlı Kullanıcı
arkadaşlar cinler binlerce yıl yaşarlar diyorlar doğrumu. birde demonlar cinlerden farklı diyorlar isimlerine baktım bu liste değişiyormu sürekli birisi ölünce yerine baska birisi gelip listede kendi isminimi alıyor. yoksa belli kalıplarla olusturulmus sembolik liste mi bunlar. yada kıyamete kadar mı yasayacakalr bunlar. bilgisi olan varmı bu konuda ...

Ori

Kayıtlı Üye
Acı çekebiliyorlarsa ariyeten ölebiliyorlardır bence. Kaç yıl yaşadıkları konusunda bir bilgim yok.

godofwar

Kayıtlı Üye
Kuran'ı Kerim'de cinlerin ateşin dumansız alevinden yaratıldıkları veinsanlardan önce yaratıldıkları yazılıdır. Cinler yüzlerce hatta binlerce yıl yaşayabilirler. Cinlerin ömrü insanara oranla çok daha uzundur.
Bu sebepledirki cin bin yıl önce saklanmış bir definenin yerinibilebilir, yüz yıllar önce olmuş olayları cin o zamanlar yaşadığından gayet net bir şekilde anlatabilir. Bu kadar uzun bir ömre sahip olancinler elbette bu ömürle orantılı olarak güçlü bir hafızaya sahiptirler. Cin gibi, cin gibi bakıyor, cin gibi akıllı, cin fikirli, cinbaz (canbaz) sözleri cinlerin verdiği ilhamla insanlar arasında hala söylenmektedir.

Alıntı

musashi

Banlı Kullanıcı
eve bunu biliyorum demonlar da böylemidir yoksa onlar kıyamete kadarmı yasayacaklar

lost66

Banlı Kullanıcı
cinlerin 1000 yıldan fazla yaşadığını duymuştum.

anxiety

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
eve bunu biliyorum demonlar da böylemidir yoksa onlar kıyamete kadarmı yasayacaklar

Demonlar(ki varlar ise) ölümsüzdürler. İnsanlığın varoluşundan beri yaşarlar. Demon çağırmanın ne denli ciddi olduğu da buradan anlaşılabilir sanırım. :) Hiç aptal olacaklarını zannetmiyorum. ;)

gümüş

Kayıtlı Üye
Uruyorlarsa ( u larin uzerlerine noktalar koyun lutfen klavyemde noktali u yok :) ) oluyorlardir da diye dusunuyorum acikcasi. Bizden once yaratilmis olmalari yaradilisimizdan daha buyuk yasta olduklari anlamina gelmez ama cok yerde dogal omurleri bizden uzun diye yaziyorlar, kaynak ne bilmiyorum

anxiety

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Uruyorlarsa ( u larin uzerlerine noktalar koyun lutfen klavyemde noktali u yok :) ) oluyorlardir da diye dusunuyorum acikcasi. Bizden once yaratilmis olmalari yaradilisimizdan daha buyuk yasta olduklari anlamina gelmez ama cok yerde dogal omurleri bizden uzun diye yaziyorlar, kaynak ne bilmiyorum

Zaten sadece 72 tane demon var. Bunlarda haliyle üremiyorlar. :) Demon lejyonlarının ömrünü bilemem ama demonlar ölümsüzdür.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Yaratan hariç aklına gelen ne varsa ölümlüdür. sadece Yaratıcı Kıdem'dir, Bekâ'dır...

gümüş

Kayıtlı Üye
Yasinly ile ayni fikirdeyim, ben olumluluk icin cok gecmis zamandan kiyamet vaktine kadar yasamislik kasttetimdi 'onu duzeltmis olayim boylece

72 demon icin pek bilmiyorum ama onlar lider konumda ise ( yani sorun simdi neye hangi inanisa gore degerlendirecegiz demon kelimeyi gibi birsey ) baktim Suleyman"in gorevlendirdigi 72 demon diyor sozluk, biz onlara cin diyoruz. Burada (forumda) bazen yaziyor ki cin liderler / padisahlar vb ya vakti geliyor oluyor ya da birisi bir sey yapiyor olduruyor. Vakti gelip oluyorsa dogal yasami ne kadar bilmiyorum demek istedimdi

anxiety

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yasinly ile ayni fikirdeyim, ben olumluluk icin cok gecmis zamandan kiyamet vaktine kadar yasamislik kasttetimdi 'onu duzeltmis olayim boylece

72 demon icin pek bilmiyorum ama onlar lider konumda ise ( yani sorun simdi neye hangi inanisa gore degerlendirecegiz demon kelimeyi gibi birsey ) baktim Suleyman"in gorevlendirdigi 72 demon diyor sozluk, biz onlara cin diyoruz. Burada (forumda) bazen yaziyor ki cin liderler / padisahlar vb ya vakti geliyor oluyor ya da birisi bir sey yapiyor olduruyor. Vakti gelip oluyorsa dogal yasami ne kadar bilmiyorum demek istedimdi

Dediğiniz gibi inanışlara göre değişiyor. Hristiyanlara göre demon ayrı müslümanlara göre demonlar ayrı. Batı ritüellerine göre demonlar ölümsüzdürler.

The Pantheon of Hell

Farkettiyseniz ilk mesajımda da parantez içinde "ki eğer varlar ise" yazdım. Çünkü varlığı "deney, gözlem" yoluyla kanıtlanamaz. Ben bizzat demon çağırıp onlarla iletişime geçsem bile "demonlar vardır." diyemem çünkü şizofreni veya başka bir ruhsal hastalığa maruz kalıp halüsinasyon görüyor olabilirim.

Benim şahsi görüşüm demon diye bir şey olmadığı yönünde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...