Burç Taşları

deska

Kayıtlı Üye
Her burca uygun taşlar vardır. Bu taşlar burcun özelliklerine göre yaşayabileceği sıkıntılardan kurtulmasında yardımcıdır.

Burcunuza göre taşlarınız:

KOÇ : ( 22 Mart - 21 Nisan )

Akik: Korkuyu engeller ve taşıyanı tehlikelerden koruma özelliğine sahip bu taş, metabolizmanın düzgün çalışmasına da yardım eder.
Ametist: Bu taş bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Meditasyona yardımcı olarak enerji verir.
Hematit: Güç ve enerji sağlayarak zayıflıkların üstesinden gelmeye ve hastalık sonrası iyileşme dönemine destek verir.
Sitrin: Dolaşım sistemini hızlandırarak tedavi edici enerjinin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Ayrıca taşıyana güven ve güç verir.
Yakut: Mutluluk duygularını arttırıcı etkisi olan yakut taşı, bağışıklık sistemini de güçlendirir ve yaşamsal enerji verir.
Akuamarin: Yaratıcı gücün ortaya çıkmasına yardımcı olan bu taş, ruhunuzu dinlendirir.
Magnezit: İç huzura kavuşmaya yardımcı olan bu taş, yaratıcılık ve kendini geliştirme adına yardımcı bir etkendir.
Zümrüt: Sevginin güçlenmesine ve derinleşmesine yardımcı olan bu taş, sakinlik, huzur ve denge unsurlarını içerir.

BOĞA : ( 22 Haziran - 21 Mayıs )

Türkuaz: Pozitif enerjiyi emerek, kişiyi negatif enerjilerden korumaya yardımcı olur. Bütün bedeni güçlendirerek, kişiye güç kazandırır.
Akik: Korkuyu engeller ve taşıyanı tehlikelerden koruma özelliğine sahip bu taş, metabolizmanın düzgün çalışmasına da yardım eder.
Zümrüt: Sevginin güçlenmesine ve derinleşmesine yardımcı olan bu taş, sakinlik, huzur ve denge unsurlarını içerir.

İKİZLER : ( 22 Mayıs - 21 Haziran )

Turkuaz: Pozitif enerjiyi emerek, kişiyi negatif enerjilerden korumaya yardımcı olur. Bütün bedeni güçlendirerek, kişiye güç kazandırır.
Aytaşı: Lenf bezlerinin temizlenmesine yardımcı olurken, duygusal dengenin sağlanmasında etkendir.
Yeşim: Huzur ve mutluluğun temsilcisidir ve kadınların adet sancılarına, psikolojik sıkıntıların atılmasına yardımcı olur.
Obsityen: Sindirim sistemini olumlu yönde etkiler ve bilinçaltındaki kaygıların azalmasına yardımcı olur.

YENGEÇ : ( 22 Haziran - 21 Temmuz )

Kuvars: Sadece size uyumlu enerjileri depolayarak, negatif etkilere karşı koruma sağlar.
Duyguların dengelenmesine yardımcı oluğu gibi, duru görüyü geliştirir.
Ametist: Bu taş bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Meditasyona yardımcı olarak enerji verir.

ASLAN : ( 22 Temmuz - 21 Ağustos )

Kuvars: Sadece size uyumlu enerjileri depolayarak, negatif etkilere karşı koruma sağlar.
Kehribar: Boyun bölgesinde taşındığı zaman, boğaz bölgesi sorunların tedavisine yardımcı olur.
Sitrin: Dolaşım sistemini hızlandırarak tedavi edici enerjinin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Ayrıca taşıyana güven ve güç verir.
Topaz: Duygusal kırılmaları ve karamsarlığı ortadan kaldırmaya yardımcı olan bu taş, sağlığın korunmasında faydalıdır.

BAŞAK : ( 22 Ağustos - 21 Eylül )

Ametist: Bu taş bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır.
Türkuaz: Pozitif enerjiyi emerek, kişiyi negatif enerjilerden korumaya yardımcı olur. Bütün bedeni güçlendirerek, kişiye güç kazandırır.
Obsidyen: Sindirim sistemini olumlu yönde etkiler ve bilinçaltındaki kaygıların azalmasına yardımcı olur.
Yeşim: Huzur ve mutluluğun temsilcisidir ve kadınların adet sancılarına, psikolojik sıkıntıların atılmasına yardımcı olur.
Kaplan gözü: Zihnin sakinleşmesine faydalı olurken nazardan korunmaya da yardımcı olur.
Topaz: Duygusal kırılmaları ve karamsarlığı ortadan kaldırmaya yardımcı olan bu taş, sağlığın korunmasında faydalıdır.

TERAZİ : ( 22 Eylül - 21 Ekim )

Mercan: Yaşamsal enerji verir.
Lap is lazuli: Çocuklarda sağlık konusunda destek verir. Öte yandan fiziksel yeteneklerin de gelişmesinde yardımcı etkendir.
Pembe kuvars: Aşk taşı olarak bilinen bu taş, duygularımızı dengelememize yardımcı olur.
Akuamarin: Yaratıcı gücün ortaya çıkmasına yardımcı olan bu taş, ruhunuzu dinlendirir.

AKREP : ( 22 Ekim - 22 Kasım )

Pembe kuvars: Aşk taşı olarak bilinen bu taş, duygularımızı dengelememize yardımcı olur.
Obsidyen: Sindirim sistemini olumlu yönde etkiler ve bilinç altındaki kaygıların azalmasına yardımcı olur.
Lal: Bedeni temizler ve güçlendirir. Hayal gücünün genişlemesine de yardımcı olur.
Kaplangözü: Zihnin sakinleşmesine faydalı olurken nazardan korunmaya da yardımcı olur.

YAY : ( 23 Kasım - 21 Aralık )

Türkuaz : Pozitif enerjiyi emerek, kişiyi negatif enerjilerden korumaya yardımcı olur.Bütün bedeni güçlendirerek, kişiye güç kazandırır.
Kaplangözü: Zihnin sakinleşmesine faydalı olurken nazardan korunmaya da yardımcı olur.
Sodalit: Sinir sistemini güçlendirir ve kişiye sakinlik verir.
Lapis lazuli: Çocuklarda sağlık konusunda destek verir. Öte yandan fiziksel yeteneklerin de gelişmesinde yardımcı etkendir.

OĞLAK : ( 22 Aralık - 21 Ocak )

Ametist: Bu taş bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır.
Kaplan Gözü: Zihnin sakinleşmesine faydalı olurken nazardan korunmaya da yardımcı olur.
Kehribar: Boyun bölgesinde taşındığı zaman, boğaz bölgesi sorunların tedavisine yardımcı olur.
Yakut: Mutluluk duygularını arttırıcı etkisi olan yakut taşı, bağışıklık sistemini de güçlendirir ve yaşamsal enerji verir.

KOVA : ( 22 Ocak - 21 Şubat )

Lal: Bedeni temizler ve güçlendirir. Hayal gücünün genişlemesine de yardımcı olur.
Zirkon: Uykusuzluk ve sindirim sistemine faydalıdır.

BALIK : ( 22 Şubat - 21 Mart )

Ametis: Bu taş bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Meditasyona yardımcı olarak enerji verir.
Aytaşı: Lenf bezlerinin temizlenmesine yardımcı olurken, duygusal dengenin sağlanmasında etkendir.
Pembe k Kuvars: Aşk taşı olarak bilinen bu taş, duygularımızı dengelememize yardımcı olur.

genc_0761

Kayıtlı Üye
Burcum yengeç, pembe kuvars taşı yine aynı özellikleri taşır mı benim için? Duru görüyü geliştirir mi?

deska

Kayıtlı Üye
Burcum yengeç, pembe kuvars taşı yine aynı özellikleri taşır mı benim için? Duru görüyü geliştirir mi?

Ben de bu işlerden pek anlamam ama elimdeki yazıya göre pembe kuvars sevgi taşı, negatif enerjilerden korur, astımı ve görme bozukluklarını, depresyon halini ortadan kaldırır. Duru görüyle ilgili bir şey söylemiyor.

MUCİZEDİR

Kayıtlı Üye
En çok ametisti seviyorum ama diğer taşların faydalarını da paylaşmak istedim.....:party:

Yatak odasında uykusuzluğu gideren dişi kuvarsı ve güzel rüyalar görmemizi sağlayan sarı topazı kullanın.
Yatak odasında sadece dişi kuvars kullanılabilir. Çünkü erkek kuvars taşı Ay’ın enerjisi tarafından uyarıldığı zaman çok güçlü enerji yayar ve uykusuzluğa neden olabilir.
Diğer taşlara gelince...
Mide rahatsızlıklarına iyi gelen sitrin taşını mutfakta;
göz hastalıklarına iyi gelen ametisti bilgisayar odasında;
kalp çarpıntılarını düzenleyen olivin taşını dinlenme odasında,
lapis taşını solunum yolları hastalıklarında etkin olmasının yanı sıra negatif enerjiden koruma özelliğinden dolayı yatak odanızda kullanabilirsiniz.

Taşların enerjisini yüklemek için
TaŞlar, negatif enerjileri yüklenip bize yeni taze enerji veremedikleri zaman ışıldamaları azalır, matlaşır ve bulanıklaşırlar. Her taşın bakımı ve temizliği farklı şekillerde yapılır.
Mesela ametist ayda bir, ılık su ile yıkanarak boşaltımı yapılır.
Turkuazın pencereye yakın, güneş gören yerde kullanılması, taşın pozitif enerji yüklenmesi anlamına gelir. Kötü enerjinin boşaltımı ılık suyla yıkanarak yapılabilir.
Her fırsatta jasperi ılık suyla yıkayarak yüklendiği enerjiyi boşaltabilirsiniz. Pozitif enerjiyle yüklenmesi içinse, hematit taşı ile ovalanarak ya da yan yana konularak yapılabilir.
Gümüş, gümüş bezleri ile temizlenir.
Altının ayda bir suyla boşaltımı yapılır. Yüklenmesi içinse pencere kenarına konulmalıdır.
Kalsedon ayda bir akan suyla yıkanarak boşaltılır ve ametis taşlarla yüklemesi yapılır.
Kehribar ılık suyla boşaltılır. Pencere yakınında bırakılarak yüklemesi yapılır. Lapis taşının boşaltımı ayda bir hematit taşlarıyla yapılır. Özellikle güneşten uzak durmalıdır. Güneş, taşı bozar ve kırılgan yapar.
Pembe kuvarsı haftada bir gün akan suyun altında yıkamak gerekir. Yüklenmesi için ametist taşlarından yararlanılabilir.
Sitrin taşı ne kadar temiz olursa o kadar iyi enerji verir. Taşın boşaltımı için ayda bir akan su ile temizlenir. Yüklenme içinse aynı pembe kuvarstaki gibi ametiste ihtiyaç vardır.

"Kaynak :Ekin TÜRKANTOS"

mally

Kayıtlı Üye

Her taş her bireyde amacına göre kullanılabilir. Burç taşı denilen tabir, gezegen etkileri altındaki burçların özelliklerinin taşlar kullanılarak dengelenme çabasıdır.

Sevgiler

moskov

Kayıtlı Üye
Zümrüte neden bu kadar aşık olduğumu şimdi anladım, benim taşımmış. :)