Hiyerarşi

• Konbuyu başlatan MASON13
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M

MASON13

Merhabalar, öncelikle görüyorum ki yeni üyelere karşı bir saygısızlıktır sürüyor gidiyor forumda. Forumda bir saygı ve hiyerarşi olmak zorundadır.
Şimdi gelelim şu konuya rep i benden düşük olan üyeler gelmiş bana kafa tutuyor, sizlere repiniz kadar konuşun demek istiyorum.
Forumda bir yardım istedik demediğiniz kalmadı.
Repi yüksek olan üyelere ne demeli? Tamam ben onlarla saygı çerçevesinde konuşuyorum, dediklerini yapıyorum ama onlarda repi az olanları hor göremez. Sonuç olarak benim istediğim şey repi az olanlar repi yüksek olan kişilerin sözünden çıkmamalı ve repi yüksek olanlarda düşük olanları hor görmemelidir.
Herkesin repi kadar konuşması dileğiyle...

Yazdıklarım tepki alabilir veya almayabilir bilemem ama şunu demek istiyorum lütfen saygı çerçevesinde tartışalım, rep olayı benim dememle değişmeyecek bunu unutmayalım, sizlerinde değerli fikirlerini duymak isterim.

Teşekkür ederim ve iyi günler dilerim...

batuhan185

Kayıtlı Üye
Yahu arkadaşım tamam anladık gücüne gitti de bu biraz abartı olmadı mı?

AJA

Elit Üye
Rep durumuna katıImıyorum sayın mason13 .Çünki burda en azından benim ve tecrübeIi arkadaşIarım rep puanıyIa saygı gösterisi yada aksi bir durum sergiIemiyorIar.Saygı rep Ie oIucak iş degiI, en azından oImamaIı.Eger siz yeni bir üye oIarak forum kurallarına ve hitap şekline dikkate aIarak payIaşımIarınızı yaparsanız bir sıkıntı çıkmaz.Ayrıca sorun çıkaranIara gerekeni yapıyor zaten forum yöneticiIeri şüpheniz oImasın.
Ne ekersen onu biçersin sözü hepimiz için her yerde oIdugu gibi burda da geçerIi .Burda benim rep puanım yüksek diye sizi zor durumda bırakıcak yada üzücek bir yorum yapamam.Sizde başkasına.Dedigim gibi kimse saygıyı repIe öIçemez herkes herkesin fikirIerine saygı göstermek durumundadır dogrusu da bu.
HuzurIa.. iyi forumIar diIiyorum size.

M

MASON13

Abartı olması tabiiki sizin görüşünüz, eğer biraz daha yumuşatabilecek bir fikriniz varsa tabii ki duymak isterim, benim düşüncelerim ise aynen yazdığım şekilde ve çokta abartı olduğunu sanmıyorum yalnız biraz katı olabilir, ona birşey diyemem. Düzeni ve disiplini sağlamak için gerekli olduğunu düşünüyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Abartı olması tabiiki sizin görüşünüz, eğer biraz daha yumuşatabilecek bir fikriniz varsa tabii ki duymak isterim, benim düşüncelerim ise aynen yazdığım şekilde ve çokta abartı olduğunu sanmıyorum yalnız biraz katı olabilir, ona birşey diyemem. Düzeni ve disiplini sağlamak için gerekli olduğunu düşünüyorum.

Herkez saygılı olsa yeterli olur sanırım :)
Hocam o ne Repi kadar konuşsun?
Yazınızda bir taraftan repi düşük üyeler hor görülüyor diyorsun öbür taraftan repi benden küçük olanlar bana kafa tutuyor nasıl iş bu diyorsun :)
Çelişki varmı yokmu?
Bence repi düşükleri sen hor gördün.
Ben Bu foruma geldim geleli bana hiç kimse bilmişlik taslamadı bitek din konusunda takıştığımız oldu ondan.
Hiyararşi askeriyededir burası eylence ve bilgi edinme amaçlı forum robot fabrikası veyahut kışla değil.

vivalavida

Kayıtlı Üye
Rep dediğiniz nedir sevgili MASON13?:) Bırakın insanları etiketlemeyi, görünene göre yargılamayı. Konularınızı okudum, yapılan yorumları da ama kimsenin burada "aa repi fazla demek ki çok biliyor saygı duyayım, ya da alt tarafı normal üye, repi de düşük ne derse desin önemsiz" şeklinde düşündüğünü sanmıyorum. Çok az mesaj yazıp da mesajı bilgi dolu çok üye gördüm. Aynı şekilde tersine de çok rastladım.

Rep olayına bu kadar takılmayın, mesajlarınızı özenle yazın, yazılanları özenle okuyun. Burası bir forum, anlayışla yaklaşıldığında hiçbir tartışmanın kişiselleşmeyeceğini düşünüyorum/umuyorum.

Sevgilerle...

alin

Kayıtlı Üye
Sayın Mason13 Bırakın rep işini dünya işlerini bile farkındalıkla önemsememeyi öğrenen sayısız insan var burada ne repidir Allah aşkına!! Sizin ilk mesajlarınızı da okudum yorum yapmamıştım ancak şuan yapılan konunun gereksiz uzatılması luzumsuz konu açılmasından başka birşey değildir.Kaç yaşındasınız bilemem nasıl bir insansınız onu da bilemem.Çelişkisi olan bir konuyla siteye giriş yaptınız yerli ama yersiz ama doğal olarak tepki aldınız.Sitede her konuya saygım var ancak konular ya birşey öğrenmek ya bir bilgiyi paylaşmak ya da farklı fikirlerin harmanlamasıyla yeri gelip zıt fikirlerin beyin fırtınasıyla bir işlerliğe yarıyor.Şimdi her yeni gelen üye sürekli ilgileri üzerine çekse sürekli tartışmalardan kafamızı kaldıramazsak kim ne alabilir bu forumdan.Benden düşük repliler bana kafa tutamaz derken asıl siz rep hiyerarşisi yaratmış oldunuz şahsi fikrim öyle birdurum da yok hiç yaşamadım da.Sitenin sahipleri ya da moderatörleri dahi siteyi koruma amacı dışında kimseye uyarı ceza ya da sizin deyiminizle kafa tutma yaşamamışken söyledikleriniz birbiriyle çelişip duruyor.Sitede anlama öğrenme amaçlı vakit geçirirseniz inanın yıllar alır size çok şey de katar elinizin altındaki madenin farkına varın.Daha çok faydalanabilme umuduyla ancak bu tür yazıların hiç bir artısı olmuyor iyi forumlar...

kristalangel

Kayıtlı Üye
İş
Profesyonel Ä°ÅŸsiz
Rep'i yaş gibi birşey sandınız galiba siz ?
Karşımdaki kişinin sırf repi yüksek diye , onun dediklerini yapmak zorunda mıyım ben ? Veya karşımdaki kişinin repi benden daha az diye , ona her istediğimi yaptırmam ne kadar doğru sizce ?
Asıl saygısızlık budur zaten arkadaşım , ben sizin karşınıza geçsem , benim rep puanım sizden yüksek , benle böyle konuşamazsınız desem tepkiniz ne olur ?
Yazdığınız , düşündüğünüz şeyleri empati kurarak yazarsanız daha iyi olur.
İyi forumlar.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Rep sistemi forumda kirliliğe neden olan teşekkür yazılarını engellemek için yapılmış bir sistemdir. Ve artı olarak forumda yapılan ve yakında yeniden başlayacak olan forum aktivitelerine katılma hakkı sağlamasından ve açılan konudaki emeğin böyle değerlendirilmesinden kaynaklı oluşturulmuş bir sistemdir. Kimseyi küçük görme ya da senin repin az diye aşağılama hakkı veren bir sistem değildir rep sistemi. Konu kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...