varis için hangi bitkiler şifalıdır?

glazeasli

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 2 ay öce bacaklarımdaki damarların yüzeye çıkması ve çok ağrı yapması yüzünden doktora gittim doppler sonucu damarlarda reflü çıktı ameliyat şu an gerekmez dedi ilaçta vermedi sadece varis çorabı kullanacakmışım.Daha önceki araştırmalarımda at kestanesinin faydalı olduğunu ama bilinçli kişilerce hazırlanması gerektiğini okudum,aranızda bana bu konuyla ilgili önerileri olan arkadaşlar varsa lütfen yazarmısınız:Angel_anim:

miedit

Kayıtlı Üye
internette bulduğum bilgi

AYNI SAFA
(Calendula officinalis)

ANAVATANI :

Ülkemizde bol miktarda yetişmektedir.

ÖZELLİKLERİ:

Mikrop öldürücü, temizleyici, dolaşım uyarıcı etkilere sahiptir. Yaraların kapanmasını çabuklaştırır, damar genişletici.

ÖNERİLEN HASTALIKLAR :

Deri kanseri, varis, meme çıbanları, mide ve bağırsak hastalıklarında, mide krampı ve mide ülserinde, kalın bağırsak iltihaplarında, ödem ve kan işemeye karşı kullanılır.
Ama ne kadar doğrudur bilemem.

glazeasli

Kayıtlı Üye
evet sevgili miadit aynısafa melhemini kullandım ağrılarım için ama asıl etkilisi at kestanesiymiş ama oda zehirli olabildiği için miktarı çok önemliymiş çıkacak yeni damarlarıda önlüyormuş ama miktarı nasıl ayarlıycam sorun bu,ilgine teşekkür ederim

lala

Kayıtlı Üye
daflon isminde hap var turkiyedede varonu kullana bilirsin at kestanesi hapi mutlaka vardir eczaneden sorun birde ayaklarinin altina yastik koy yatarken hafif yukarda olmasi kan dolasimi icin iidir birde sicak soguk su degistirerek bacaklarinin kan dolasimini hizlandirabilirsin vazla ayak ustu ayni yerde kalmakta iyi digil birde variz genetik sigara iciyorsan oda iyi degil hamilelik .. Allah sifa versin umarim yardimci olabilmistirim

at kestanesinin latin ismi aesculus

mişa

Kayıtlı Üye
At kestanesinin tablatleri var, güvenle kullanabilirsin.. Sonra sağlık bakanlığı onaylı at kestanesi kremleri de çok iyi geliyor.. İkisini birlikte kullan derim ben.. hem içten hem dıştan tedavi olursun bu şekilde.. Geçmiş olsun..

Elfangel

Kayıtlı Üye
Sayın Selviler ve Üyelerimiz,
Lütfen iletişim bilgisi paylaşmayınız. Her kimin olursa olsun telefon, adres email gibi bilgilerin verilmesi sitede yasaktır, bunu biliyorsunuz.

Lütfen bu kurala uymaya özen gösteriniz.

İyi forumlar

gümüş

Kayıtlı Üye
Bir arkadaşım bana bir soğan çeşidi önermişti, ama soğanın adını unuttum :( Aktarlarda var ama aldım da kullanmadım henüz. Soğanı dışından az rendeler gibi yapıp sonra ağrı yapan noktalara sürmek lazımmış ama çok acı veriyormuş. Babasında işe yaramış. Bir de yine babası varisli yerler için sülük yapıştırıyormuş bu da çok etkiliymiş. Denemediğim için kesinlik belirtemeyeceğimi de tekrar hatırlatmalıyım :)

glazeasli

Kayıtlı Üye
arkadaşlar çok teşekkür ederim önerileriniz ve tavsiyeleriniz için bugün hemen at kestanesi tableti alıcam zaten soğuk suyla sürekli bacaklarımı yıkıyorum sıcak kesinlikle yasakmış....ve sanırım genetik annemdede var...