Acil!Henüz kordonu düşmemiş bebek kedi için şifa verilebilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

armasis

Kayıtlı Üye
İş
biyolog/biyoloji öğretmeni
Çok yakın bir arkadaşımın 30 dak. önceki mesajını kopyalıyorum:

"ACİL YARDIM!!!henüz kordonu düşmemiş 5 tane bebek kedi ve annelerini eve aldım,ama bebeklerden 1 tanesi diğerlerine oranla çok daha küçük ve kardeşleri emerken o uyuyor.prematüre kedi maması var,damlalıkla vermeye çalıştım ama yutma refleksi yok.anne memesini tutturdum zorla,emmeye gücü yok...durumu ciddi!"

Bahsedilen bebeğe, su-tuz-şeker karışımı verildi(yani damlalıkla diline damla damla verildi elektrolit dengesini sağlamak için) daha sonra da bebek kediler için üretilen sütten verildi ama 2 damla sütü 20 dakikada yutuyordu. Şimdi hareket etmeye, kafasını çevirmeye başladı. Sütü de daha kısa sürede yutuyor, kalp atışları daha güçlü gibi...

Sormak istediğim bu kediye şifa enerjisi yollanabilir mi? Eğer yollanabilirse kime hangi bilgileri vermem gerekecek? Benim şifacılık ile ilgili tecrübem de uyumlamam da yok malesef :(

Veterinere danışın diyecekler için not: Veteriner "sıcak tutun, süt içirmeye çalışın, serum takamam bu kadar küçük kediye" dedi :(((

İlgilenenlere şimdiden teşekkürler!

decanfrost

Kayıtlı Üye
Doğanın dengesi diye birşey duydunmu?
Güçlü olan yaşar zayıf olanın hayatı sonlanır kediye ne gibi bir uyumlama bekliyorsun?

AphraeL

Kayıtlı Üye
Güçlü olan yaşar zayıf olanın hayatı sonlanır kediye ne gibi bir uyumlama bekliyorsun?

Doğanın dengesine sadece hayvanlar değil insanlar da dahildir. Bu durumda prematüre bebekleri de bırakalım ölsünler. Ne de olsa güçlü olan hayatta kalmalı değil mi?!

Pisi

Kayıtlı Üye
Çok yakın bir arkadaşımın 30 dak. önceki mesajını kopyalıyorum:

"ACİL YARDIM!!!henüz kordonu düşmemiş 5 tane bebek kedi ve annelerini eve aldım,ama bebeklerden 1 tanesi diğerlerine oranla çok daha küçük ve kardeşleri emerken o uyuyor.prematüre kedi maması var,damlalıkla vermeye çalıştım ama yutma refleksi yok.anne memesini tutturdum zorla,emmeye gücü yok...durumu ciddi!"

Bahsedilen bebeğe, su-tuz-şeker karışımı verildi(yani damlalıkla diline damla damla verildi elektrolit dengesini sağlamak için) daha sonra da bebek kediler için üretilen sütten verildi ama 2 damla sütü 20 dakikada yutuyordu. Şimdi hareket etmeye, kafasını çevirmeye başladı. Sütü de daha kısa sürede yutuyor, kalp atışları daha güçlü gibi...

Sormak istediğim bu kediye şifa enerjisi yollanabilir mi? Eğer yollanabilirse kime hangi bilgileri vermem gerekecek? Benim şifacılık ile ilgili tecrübem de uyumlamam da yok malesef :(

Veterinere danışın diyecekler için not: Veteriner "sıcak tutun, süt içirmeye çalışın, serum takamam bu kadar küçük kediye" dedi :(((

İlgilenenlere şimdiden teşekkürler!

Ah canlarım benim,umarım siz ve pisicikler çabucak atlatırsınız bu sıkıntılı günleri,sizin sevginiz zaten onlara güç verecektir,arzu ediyorum ki herkese bir kedinin insana kattığı derin anlamlar ile tanışmak nasip olur...Ben sizi kendi adıma tebrik ve teşekkür ederim sevgili armasis..

armasis

Kayıtlı Üye
İş
Biyolog olarak doğanın dengesini çok iyi biliyorum!
Elimden gelen birşey varsa bütün gücümle bir canlı için çalışmayı da...

Polemik yaşamak istemiyorum ama lütfen hiç olmazsa kurtarabileceğimiz bir bebek için "zayıfsa bırakın ölsün" demeyin. Ayrıca sizin mantığınızla anne karnında iyi beslenememiş insan bebekleri için de çaba harcamamamız gerekir ki tüm canlıların yaşamaya ve tedavi edilmeye hakkı vardır.

Ayrıca kedi için uyumlama beklediğimi yazmadım, şifa verilebilir mi diye sordum. Uyumlama kelimesini "ben şifacılık için uyumlanmadım" yani ben şifa gönderemem demek için kullanmıştım.

armasis

Kayıtlı Üye
İş
Desteğiniz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim sevgili AphraeL ve sevgili Pisi.

Sn. Elfangel'ın şifası ile daha çabuk toparlanacağına inanıyorum :) İlginize tekrar teşekkürler Sn. Elfangel.

Yeri gelmişken acil durumda hemen bana pratik yol gösteren Sn. Dumanlekesi'ne de teşekkür ederim.

demonic

Kayıtlı Üye
Madem güçlü olan hayatta kalır zayıflar ölürse dinozorlar nerede?ömrü 1 haftalık karıncalar nasıl oluyorda koloni kuruyor?insan çok aciz bir varlık,o halde neden insanlar hayatta?darwincilere ise sorum.madem maymundan geldik o halde neden evrimini tamamlamamış maymunlar var?neyi bekliyorlar?olamaz!dnamız sümüklü böceklere daha yakın maymuna oranla (%98) sakın sümüklü böcekten gelmiş olmayalım?herkesin inancına saygım var ama savunmasız bir canlıyı ölüme terkeden bir inanç...ne diyeyim işte kendi eden kendi bulur.
Kedinin özellikleri ve senin özelliklerini söyler misin?(image etmek için.enerji image ile aktarabiliri m/z böyle bir durumda.)(fazla özel olmasın.yaşını,adını söyleme.saç rengin,uzunluğun,yapın vb.)

serfiraz

Kayıtlı Üye
ayy kedileri çok severim ve hiç kıyamam.onu ellerinin arasına al ve ona sonsuz mavilik gönderdiğini düşle...

demonic

Kayıtlı Üye
Ve babasından koru.yeni doğan yavru kedileri babaları(yada başka bir erkek kedi)boğarak öldürür.kapıyı camı sımsıkı kapat.ben 2 kedimi bu yolla kaybettim :(

armasis

Kayıtlı Üye
İş
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim desteğiniz ve ilginiz için ancak dün gece geç saatlerde ufaklığı kaybettik...

Veteriner bu kadar yaşamasına bile şaşırdı. Biz müdahale edene kadar beslenememiş hiç, daha 2 günlük olduğu için de toparlanamadı...

Anne ve diğer yavruların durumu oldukça iyi. Bulunduklarından beri arkadaşımın odasında yuva içindeler, keyifleri yerinde.

Dün geceki çırpınmalarım arasında beni yalnız bırakmadığınız için tekrar teşekkür ederim.

surya

Kayıtlı Üye
Doğanın dengesi hayvanlar arasında olur.. Eğer bir insan zayıf olanı kendi haline bırakırsa onu hayvandan ayıran yönünü de kaybetmiş olur...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Doğa dengesi konusunda şunu bilmekte fayda var. Mesele sadece doğa değil evrensel denge meselesi. Ne yaparsanız yapın ne ilim kullanırsanız kullanın, yaşamı bitecek olan kurtarılamaz. O sebeple onun dengesi bunun dengesi demek yerine, kimseye zararı olmayan kurtarma çalışmalarını yapın. O zaten engellenecekse engellenir, kimse de önünde duramaz. Benim ben diyen şifacı veya majisyen evrenin güçlerinin ve bu engelleri yerleştiren Allah'ın (mutlak güç,yaradan ne derseniz diyin) kudretini aşamaz.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
@armasis

Bu yavrular sizin kapınıza geldi.
O halde size onları evren gönderdi.

İşte bu yüzden uyumlanmanıza gerek yok.
Onlara sevgi ve şifa enerjisi şuan verebilirsiniz.
Aslında çoktan veriyorsunuz da farkında dğilsiniz.

Onların yaşaması en çok sizin umrunuzda,
o halde onlara en büyük fayda gene sizde.

Yapmanız gereken 1. şey :
Onları sevmek, daha çok sevmek, sonra daha da çok sevmek.

Yapmanız gereken 2. şey:
Onları iyileşmiş olarak hayal etmek ve buna inanmak.
Ayrıca herkesi olumlu düşünmeye de ikna edin.

Siz onları sevdikçe onlarda hayata tutunacaklar.
Siz onlara ihtiyaç duydukça onlar orda olacaklar.
Onlar sizin sevginizle huzur ve şifa bulacaklar.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Şifası istenen yavru kedicik hakkın rahmetine kavuşmuş olduğundan, konuyu kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...