Değişik kokular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

canmert196

Kayıtlı Üye
Merhaba bazen burnuma evde olmayacak kokular geliyor ne olduğunu anlayamıyorum ama anlık bir koku çok oluyor nedeni nedir acaba ?

Evde diyerek çok özelleştirdim her yerde gelebiliyor.

Tecelligah

Kayıtlı Üye
Duyduğum ve bildiğim kadarı ile..
Ruhaniler yani iyiler geldiğinde güzel koku bırakırlarmış, kötüler ise çirkin bir koku.
Büyüklerimiz öyle bir durumda salavat getirirler di durmadan. :)
Kötü koku geldiğinde ise ALLAH'a sığınırlardı.

Ori

Kayıtlı Üye
Pencereler açıkken belki dışardan içeriye dolan kokular oluyordur ve sonra pencereleri kapatınca koku içerde kalıyor haliyle :) Bazen bizim evde oluyorda söyleyeyim dedim.

janet

Kayıtlı Üye
Bende ölüm kokusunu çok iyi tanıyorum. Ani ölüm önceleri bile o kokuyu duydum mu o insan rahmetli oluyor.

canmert196

Kayıtlı Üye
Ben de ruhanilerden gelen haber olmasından şüphelendim. Kokuyu sn. lik duyuyorum ve her yerde günde bin kişinin olduğu yerde bile duyuyorum çok sn lik hatta saliselik diyebilirim.

dreamy

Kayıtlı Üye
Bu durum bende de mevcut. O zamanki moral durumuna,ruh haline göre beynimdeki sinyaller bir koku yaratıyor sanki. Yani bazen çok heyecanlanınca farklı,endişe edince farklı bir koku geliyor ama bu fark edemeyecek kadar hafif bir koku. Kokular duygularımızla bağlantılı sanırım.

Hatta bazen kokular deja-vu yaşamamıza bile sebep olur.
Bazen herhangi bir yerde burnuma bir koku gelir ve o koku geçmişte yaşanan bir günü veya anıyı hatılatır.

canmert196

Kayıtlı Üye
Bu durum bende de mevcut. O zamanki moral durumuna,ruh haline göre beynimdeki sinyaller bir koku yaratıyor sanki. Yani bazen çok heyecanlanınca farklı,endişe edince farklı bir koku geliyor ama bu fark edemeyecek kadar hafif bir koku. Kokular duygularımızla bağlantılı sanırım.

Hatta bazen kokular deja-vu yaşamamıza bile sebep olur.
Bazen herhangi bir yerde burnuma bir koku gelir ve o koku geçmişte yaşanan bir günü veya anıyı hatılatır.

Size katılıyorum yemekleri yerken ne olduğunu anlamamız içinde kokusunu almamız lazım öyle bır belgesel izletmıslerdi okulda. Koku duyusu bende dejavu çok yapıyordu.

janet

Kayıtlı Üye
Burada herkeste olan bi durummuş yani endişe ve panik yapma
love006.gif

hasan06

Kayıtlı Üye
Konuyu açarsan sana yardımcı olabilirim. Nasıl bir koku geliyor ? :/

canmert196

Kayıtlı Üye
Ya anlayamıyorum bazen demir kokuyor, bazen kömür gibi ama kömür değil. Bazen de hiç anlamıyorum kokuyu, zaten cok saniyelik bir şey anında olup bitiyor.

defne1

Banlı Kullanıcı
Bizim evde oluyor o kokular bazen ev mi yanıyor bu koku ne gaz kokusu gibi diyorum ocağa bakıyorum açık mı unutmuşlar diye yok aşağısı kokmuyor bizim yukarısı kokuyor. Hatta kardeşime odada başka varlık var dedim korkuttum onu:D :Angel_anim: sonra başka zaman banyoya girdim hemen kaçtım oradan. Kardeşimi çağırdım felaket yoğun kına kokusu vardı. 2-3 kere daha kına kokusu gelmişti ama daha sonra olmadı olmasında.:DBanyoda tek olmadığım düşüncesi çok korkunç.

canmert196

Kayıtlı Üye
İlk defa kokuyu tam aldım 0 bı arabanın koltuk kokusuydu deri sanki bayağı güzel hostu tabi bu da saniyelikti.

Dem

Kayıtlı Üye
Ara sıra bana da oluyor hep güzel kokular alıyorum meyve kokusu, pencereler kapalıyken birden çok hoş bir çiçek kokusu aldım, sanki yeni parfüm sıkmış birisi tam burnumun dibinden geçmiş gibi oldu. Güzel kokan kokuları ısrarla koklamaya başladım, süre daha da uzadı. Sadece bir kez kötü bir koku aldım. O zaman da hemen dua okumaya başladım. Neden böyle bir şey yaptım bilmiyorum, bir anlam getiremedim. Hiç bir bilgiye sahip olmadan kötü bir kokudan, hemen dua okumam arasında bir bağlantı kuramadım. Belkide içgüdüsel ya da bilinçaltı bilemiyorum. Ama ne zaman güzel bir koku alsam, peşine düşer gibi ısrarla kokluyorum. Süre uzadıkça hoşuma gidiyor huzur veriyor sanki.:)

kıristal

Kayıtlı Üye
Selamlar ben kokuların insanlara iyi ya da kötüyü hissettirebilecegine inanmaya başladım.Düşünce gücünü kullanabildiğinde veya iyi konsantre olduğumda diyeyim doğrusu kim gelecek hissedebiliyorum koku benim hala çözemediğim bir şey ama uzun süre bu kokuyu duyabiliyorum düşünce kendiliğinden geliyor şu gelecek veya birini hatırlasam o an bir kaç saat sonra o insanla görüşme imkanı buluyorum .Kötü kokulardan bahsetmeyeyim herkese rabbim cennet kokusu duymak nasip etsin .

canmert196

Kayıtlı Üye
Bunları çözdüm galiba olacaklarla ilgili.Dün gece odamdayım annem mutfakta çok zor her hangi bir kokunun ulaşması kapım da kapalı. Sigara kokusu geldi yine anlık bir şey içeri gittim annem sigara içiyor. :)

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
Merhaba dün gece uykumdan keskin bir aseton kokusuyla uyandım bunun hakkında bilgisi olan var mı ? Benden başka kimse yoktu evde

MİHRE

Kayıtlı Üye
Ya apartman dairesinde oturuyorsanız eğer, banyo ve lavabo havalandırmasından, aşağıdaki veya üst kattaki dairelerin yemek kokuları, sigara kokuları yada parfüm gibi kokular almanız çok normal...Evde fazla vakit geçirmiyorsanız eğer, bu koku nerden geliyor diye bir düşünceye kapılıyor olabilirsiniz ama çok tanımlanamayacak bir kokuysa eğer, kesinlikle büyüyle alakalıdır...Anneme yapılmıştı bir ara çok kötü kokuyor ev falan derdi. Babama da yapılmıştı o da aynı şeyi söylüyordu....Bizim ailede de herkese büyü yapılmış ha şimdi fark ettim. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...