V.I.T.R.I.O.L sembolü hakkında bilgi sahibi olanlar...

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Arkadaşlar son zamanlarda Visita Interiora (Interiorem) Terræ (Tellus) Rectificando Invenies Occultum (Operae) Lapidem yani (VITRIOL) hakkında baya bir araştırma yaptım. Hatta beğendiğim bir metni de ekzoterim bölümünde paylaştım fakat bu sembolün ne anlama geldiğini bir türlü bulamadım. Bilen arkadaşlar buradaki sembollerin ve bütünlük içinde ne anlama geldiklerini yazarlarsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim... Saygılarımla
vitriol.jpg

AlperTUNGA.

Kayıtlı Üye
Ay, yıldız,dünya,erkek ve kadınlık sembolleri var ve haç işaretiyle 2 bayrak var. Bayraklar ne anlamında bilmiyorum. :) Ben de merak ettim bu sembolü gerçekten.

BattleFury

Kayıtlı Üye
Bir inceleme yapıp bilgim yettiğince yazmaya çalışacagım.. :)

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
bir inceleme yapıp bilgim yettiğince yazmaya çalışacagım.. :)

Zaman ayırdığın için teşekkür ederim. Ben de araştırma yapıyorum bu konuda fakat şu noktada takılıyorum:Sembollerın tek tek anlamını biliyorum fakat önemli olan o bütünlük içindeki anlamları.Araştırdıkça yeni şeyler buluyorum.Çözebilirsem ben de paylaşacağım...sevgilerimle...

BattleFury

Kayıtlı Üye
Güneş ve Ay kupaya su gibi akıyor. Mükemmel varlık dediğimiz olayın oluşumunu simgeler bu. Güneş iyi ay kötü gibi yada güneş eril ay ise dişi olarak da adlandırılır yani iki zıtlıgın birleşimi..
Bunu yandaki cinsiyet işaretlerine bakarak yorumladıgımızda erkek-dişiyi simgeler. Soldaki kalkan Holy Roman Empire diye tasvir ettigimiz bir kültürün sembolu çift başlı kartal, iki yönüde gören kartal gibi de adalndırılabilir.. Sağdaki kalkanda ise aslan sembolü var Kİ bu sembolu basitçe inceledigimizde templar işaretlerinden oldugunu goruruz. İki ayagının ustunde durak yılan kuyruguna sahip aslan vucutlu insan başlı bir canlı olsaydı buna Christus diyebilecektik. Ancak sadece bir arma olarak kullanılmış bence. Bunlar ortadaki iki büyük olguyu tutuyorlar biri kadehin zincirlerini diyeri ise dünyaları bir arada tuttugu gorunen 7 köseli yıldız. Ayrıca sag ve soldaki eller bana bahpometin yaptıgı işaret gibi de geldi ancak herhangibir meditasyon hareketide olabilir..
Sonuc : Bu işareti bulan Slipknot dinliyor! :D
Yok tabikide sonuc bu degil..
Gercek sonuç : Birçok terim ve sembol bir arada bulunuyor ve bir tanesi olmazsa bu denge bozulur gibi bir şey cıkardım ben sahsen. :)
Sevgi ile kalın..

• Beğendim
Tepkiler: Voy

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Harbiden nedir ki bu? Çok ilgi çekiciymiş. Araştırayım bende...

Türkçe'ye; "Dünyanın derinliklerini ziyaret et, arıtırken gizli taşı bulacaksın!" diye çevirilmiş. Bu cümledeki yeraltına inme sembolizmiyle belirtilmek istenen, pek çok inisiyatik tradisyonda cehenneme iniş olarak ifade edilen deneyimdir. Cümlede simgelenen anlam “Arınıp saflaşmak istiyorsan cehenneme iniş deneyimini yaşamalısın!” olarak ifade edilir.

BattleFury

Kayıtlı Üye
Güneş ve Ay, simyada erkek ve kadındır. Bu sözcük simya ile ilgili olduğu için. Astroloji biraz geri planda. :)

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yorum ve bilgilerinizi paylaştığınız için hepinize teşekkür ederim bende araştırıyorum ayrıntılı bir sekılde yayınlamayı da düşünüyorum.Bu arada BattleFury kardeşim çok güzel bir açıklama ,en cok sen yaklaştın diyebilirim:D sevgilerimle...

janet

Kayıtlı Üye
Ruh anlatılmış, ruhun döngüsü gibi düşündüm.
Fakat asıl şu önemli: Bu semboller bilinçli mi yapıldı yoksa yan yana olup egzotik görüntü vermek amacıyla mı konuldu oraya?
Mesela bir çok sitenin logosu vardır, hiç birşey ifade etmez. Sadece onu yapan kişi gözüne hoş geldiği için birkaç sembol kullanmış olabiliyor.

Kupa dediğiniz Kutsal Kase.

Harita bu!
Kutsal Kasenin yerini anlatıyor...

Aa buldum galiba...

Anhora

Kayıtlı Üye
"Arzın merkezine doğru yöneldiğinde, o gizemli taşı bulacaksın."
V.I.T.R.I.O.L. simya terimi.
Felsefe Taşından bahsediyor.
Ruhunun derinliklerine indiğinde o gizemli taşı(ölümsüzlüğü) bulacaksın.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Arkadaşlar son zamanlarda Visita Interiora (Interiorem) Terræ (Tellus) Rectificando Invenies Occultum (Operae) Lapidem yani (VITRIOL) hakkında baya bir araştırma yaptım.hatta beğendiğim bir metni de ekzoterim bolumunde paylaştım fakat bu sembolün ne anlama geldiğini bir türlü bulamadım. bilen arkadaşlar buradaki sembollerin ve bütünlük içinde ne anlama geldiklerini yazarlarsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim...saygılarımla
vitriol.jpg

Bu sembol sanırsam Kuzet avrupa sembolü.
İngiliz aslanı ve Rus Kartalı var bayraklarda.
Rus kartalı Çarlık Rsuyasının sembolüdür.
Ayrıca ortda üzerinde haç olan bir top var ki bu Çarlık rusyasında kraliyet ailesinde bulunan Yumurtalara benziyor ayrıca kutsal elmayada benziyorki kutsal elmada İngilizlerindir.Birçok resimde elizbetn elinde vardır o.

Ayrıca dikkatimi çeken birşeyde sembolü ortdan ikiye ayırırsak Rus sembolünün üzerinde Güneş ingiliz sembolünün üzerinde ay var.
Ruslar doğuda İngilizler batıda. Rusları Eril sembolize ediyorlar ingilizleri dişil sembolize ediyorlar.

Bu sembol illüminati ile eş tutulabilir.
nasıl derseniz doğu ve batı zıtlık demek. Gece ve gündüz de aynı manada ikitane el var onlarda karşıt kuvvetleri simgeleyebilir.
Simgenin macı bu zıt kutupları kutsal kadehte birleştirmek.Çok eski bir sembol olduğunu düşünmüyorum Hristiyanlık dönemlerine ait.

Bence Mehtiyi simgeliyor bu sembol.

Hz.İsanın doğuyla batıyı iki zıt kutubu birleştireceğini simgeliyor.
onuda kutsal kadeh figüründen çıkarttım.

Ama baya karışık yav :S