hatırlamak için

öylesine10

Kayıtlı Üye
Merhaba
benim öncelikle gördüklerimiz bilinç altımızda yer edindiğini geçici bellek kalıcı bellek vs. bi şekilde kaldığını duymuştum.Benimde dün ezberlemeye çalıştığım şey bugün lazım ve hatırlıyamıyorum. Babamın kredi kartı numarasını ezberlemeye çalıştım ezberler gibi oldum yani baya bi dikkat ettim ama bugün unuttum. Şimdi bana o numara lazım ve ben babama ulaşamıyorum şu anda hani konsantre filan olup dünü tekrar yaşıyormuş gibi yapıp geri sarıp bişeyler hatırlayabilirmiyim. Şimdi saçma gelicek ama lazım napim :Angel_anim: Hatta dün hatırlamak kolay olsun diye parmaklarımla sayıları tekrar etmiştim atıyorum 3358 se ilk 4 numara 2 kere 3. parmağıma bikere 5. parmağıma filan dokunuyorum öyle saçma işlerde yaptım tabi bu kadar şeyin içinde yazmak gelmedi aklıma:banghead: neyse şimdi lazım bana hipnozmu ediyim kendimi bilinçaltıma mı iniyim nerelere gidiyim ne yapıyım nasıl hatırlıcam bunu :willy_nilly::willy_nilly::willy_nilly:

acuno

Kayıtlı Üye
Merhabalar. Yumruk egzersizi var; onu denemeni tavsiye ederim. Amerikalı psikologlar, sağ yumruğun 90 saniye süreyle sıkılmasının hafıza oluşumuna yardımcı olduğunu, aynı işlemin sol yumrukta yapılmasının ise hatırlamayı kolaylaştırdığını açıkladı. Ayrıntılara netten bakarsın iyi günler.

Foras

Kayıtlı Üye
Kredi kartı numarası icin veya bir seyi ezberlemek icin bu iste en iyi olan kişinin(dünya şampiyonu) kullandigi teknik şu; ilk numara 1se o numarayi aklinizda bir şeyle eslestirin mesela bir fincan olabilir ikinci rakam 7 ise onu da ekmek yapın bu şekilde aklınıza daha kolay girecek ve daha zor çıkacaktır.