Musevi namazı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

demonic

Kayıtlı Üye
Din dine benzer. Hele ki ikisini de gönderen aynı kudretse...

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Yahudiler ve Hristiyanlar da inşallah doğru yolu bulabilseler...

Onlara göre biz yanlış yoldayız, eğer onların doğru yolda olduğunu söylersek onların dediğini tasdiklemiş oluruz, bu da küfre girer. Allah'ın son gönderdiği din bellidir, Musevilik ve İsevilik, Muhammedîliğin gelmesiyle son bulmuştur, hükümsüz durumdadır. Ve, şu anda avrupanın çoğu ateist yerine Hristiyan adını kullanıyor. Dinle ilgili hiçbir ibadet yapılmayıp, her türlü haram işlenince kişi o dine sadece sözde inanmış olur. Kalpten inanmak başkadır, kültür böyleymiş, annem babam böyleymiş deyip Hristiyanım demek başkadır. İncilin bin tane çeşidi basılmasaydı İslam gelmezdi. Bizim burada İslam'ı, Hristiyanlara tebliğ etmemiz gerekirken, 1 TLye İncil satanların durumuna düşmeyelim lütfen. Haşa Allah, çeşit olsun diye göndermedi Hz. Muhammed'i. (s.a.v)

Önceden de aynı tartışma olmuştu, "İnneddine İndAllahil İslam" dediğimde sadece bu ayeti mi biliyorsun demişti birisi, siz misiniz bilmiyorum. Bu şekilde kaçmıştı ayetten.

Afedersiniz, üzgünüm ama bunu da biliyorum.

Allah, Resulünü, hidayet ve hak din, İslamiyet’le gönderdi. İslam dinini, diğer dinler üzerine üstün kıldı. (Muhammed aleyhisselamın hak) Peygamber olduğuna şahid olarak Allah yeter. [Feth 28]

Hristiyanlıkta hak dindir lafını çıkaran MİSYONERLERDİR.

Ve bir de buna bakın, kusura bakmayın bunu da biliyorum.

“Kim, İslâm'dan başka bir din ararsa, bilsin ki kendisinden (böyle bir din) asla kabul edilmeyecek ve o, ahirette ziyan edenlerden olacaktır.”(Al-i İmran 85)

Burada Allah her şeyi apaçık söylüyor. İslamdan başka din arayanın sonunun ne olduğu bildirilmiş.

Tek Hak dinin islam olmadığını söylemek, İslamı yıpratma çalışmasıdır. Ama İslamiyet kıyamete dek sürecektir, Allah İslamı bitirmeye çalışanlara fırsat vermeyecek..

Ve bunu tekrar yazıyorum.
Ali imran 19: Allah nezdinde hak din İslâm`dır. Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonradır ki, aralarındaki kıskançlık yüzünden ayrılığa düştüler. Allah`ın ayetlerini inkâr edenler bilmelidirler ki, Allah`ın hesabı çok çabuktur.

Hadisleri yazmadım zaten ayetler karşınızda, açık ve net.
Selametle.

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
Bildiğimiz gibi her dine oruç ve namaz farz kılınmıştır. Bunu bilmiyorsanız bir şey diyemeyeceğim. Zaten yazmıyor mu biz sizden öncekilere de namazı ve orucu farz kıldık. Bugün Hristiyanlar günlük olarak İncil okur ve namaz kılarken yine Kur'an'daki sureleri tekrarlamıyormuyuz?

mally

Kayıtlı Üye
Sn the-imam ve Sn Corina,

Her yerde İslam propagandası yapmayı kesmez iseniz tedbir almak zorunda kalacağız. Kimin doğru yolda olduğunu ve kimin olmadığını söyleme kudretini kendinizde nasıl buluyorsunuz anlayabilmek imkansız. Bu sitede Yahudilik ve Hristiyanlık dinlerine mensup üyeler de var. Onlar da söze karışsın o zaman, Haçlı Seferleri tekrar etsin... Bu noktaya mı varmaya çalışıyorsunuz?

Bir daha bu tutumlarınızla karşılaşmamak dileği ile...

Kaliteli forumlar.

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Lütfen tarafsız olarak yazılanları tekrar okuyun.
Spawnz, kendi inancında hristiyanlığın ve museviliğin de hak din olduğunu, Corinanın dediğinin yanlış olduğunu söylüyor. Halbuki bu forumun tek dini yok. Spawnz niye kendi inancına uymayanları uyarmaya kalkıyor?

İslam propagandası yaptığım yok. Eğer dikkat ederseniz günde üç-dört tane Illuminati ve Satanizm adına başlıklar açanlar yapıyor o propagandayı. Ya da her yere incil karıştıran misyonerler.

Oldu mu?

Şimdi ne yaparsanız yapın.

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
Ben bir yeri karıştıracak yorjum yaptıgımı düşünmüyorum sadece görüşümü bildirdim. Musevi namazını merak etmiştim buldum buraya koydum benim gibi merak edenler varsa izlesinler diye koydum. ama konu İslam propagandası oldu sizce anlamadım

mally

Kayıtlı Üye
Din dine benzer.heleki ikisinide gönderen aynı kudretse...

Yahudiler ve Hristiyanlar da inşallah doğru yolu bulabilseler...

YUKARIDAKİ YORUMDA YAHUDİLİK VE HRİSTİYANLIĞIN YANLIŞ YOLDA OLDUĞUNU İLERİ SÜRÜYORSUNUZ KUR'AN-I KERİM'E DAYANARAK. BUNU İSPATLAYAMADIĞINIZ SÜRECE BU YORUMUNUZ O DİNLERE MENSUP KİŞİLERE HAKARETTİR, İSLAM PROPAGANDASIDIR VE KENDİ İNANCINIZA AYNI ŞEKİLDE CEVAP VERİLMESİ HAKKINI DOĞURUR. BİZ BUNU İSTEMİYORUZ VE BU KONUDA ISRARCI OLURSANIZ TEDBİRİMİZİ ALIRIZ. NE İSTERSENİZ ÖYLE DÜŞÜNÜN.

Onlara göre biz yanlış yoldayız, eğer onların doğru yolda olduğunu söylersek onların dediğini tasdiklemiş oluruz, bu da küfre girer. Allah'ın son gönderdiği din bellidir, Musevilik ve İsevilik, Muhammedîliğin gelmesiyle son bulmuştur, hükümsüz durumdadır. Ve, şu anda avrupanın çoğu ateist yerine Hristiyan adını kullanıyor. Dinle ilgili hiçbir ibadet yapılmayıp, her türlü haram işlenince kişi o dine sadece sözde inanmış olur. Kalpten inanmak başkadır, kültür böyleymiş, annem babam böyleymiş deyip Hristiyanım demek başkadır. İncilin bin tane çeşidi basılmasaydı İslam gelmezdi. Bizim burada İslam'ı, Hristiyanlara tebliğ etmemiz gerekirken, 1 TLye İncil satanların durumuna düşmeyelim lütfen. Haşa Allah, çeşit olsun diye göndermedi Hz. Muhammed'i. (s.a.v)

Önceden de aynı tartışma olmuştu, "İnneddine İndAllahil İslam" dediğimde sadece bu ayeti mi biliyorsun demişti birisi, siz misiniz bilmiyorum. Bu şekilde kaçmıştı ayetten.

Afedersiniz, üzgünüm ama bunu da biliyorum.

Allah, Resulünü, hidayet ve hak din, İslamiyet’le gönderdi. İslam dinini, diğer dinler üzerine üstün kıldı. (Muhammed aleyhisselamın hak) Peygamber olduğuna şahid olarak Allah yeter. [Feth 28]

Hristiyanlıkta hak dindir lafını çıkaran MİSYONERLERDİR.

Ve bir de buna bakın, kusura bakmayın bunu da biliyorum.

“Kim, İslâm'dan başka bir din ararsa, bilsin ki kendisinden (böyle bir din) asla kabul edilmeyecek ve o, ahirette ziyan edenlerden olacaktır.”(Al-i İmran 85)

Burada Allah her şeyi apaçık söylüyor. İslamdan başka din arayanın sonunun ne olduğu bildirilmiş.

Tek Hak dinin islam olmadığını söylemek, İslamı yıpratma çalışmasıdır. Ama İslamiyet kıyamete dek sürecektir, Allah İslamı bitirmeye çalışanlara fırsat vermeyecek..

Ve bunu tekrar yazıyorum.
Ali imran 19: Allah nezdinde hak din İslâm`dır. Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonradır ki, aralarındaki kıskançlık yüzünden ayrılığa düştüler. Allah`ın ayetlerini inkâr edenler bilmelidirler ki, Allah`ın hesabı çok çabuktur.

Hadisleri yazmadım zaten ayetler karşınızda, açık ve net.
Selametle.

EĞER İSLAM'DA İMANIN 5 ŞARTINA İNANIYORSANIZ, YUKARIDA HRİSTİYANLIK VE MUSEVİLİĞİN HAK DİN OLDUĞUN İNKAR EDEREK DİNDEN ÇIKMIŞ OLDUNUZ. KUR'AN-I KERİM'DEN BİR KAÇ AYET ALINTILAYARAK DİĞER DİNLERİ KÖTÜLEYEMEZSİNİZ. BU İSLAM PROPAGANDASIDIR. KUR'AN AYETLERİNİ BİZ DE BİLİYORUZ, FİKİRLERE KARŞI İLAHİ ABUL GÖRMÜŞ BİR KİTAP'IN AYETLERİNDEN CEVAP VERMENİZ SİZİN FİKRİNİZ DEĞİLDİR. BUNU DIŞINDA KALAN YORUMLARIN TAMAMI FORUM KURALLARINCA YASAKLANMIŞTIR. SİZE BİR DE BİLGİ VEREYİM. İLAHİ DİN BİR TANEDİR, İSLAM HRİSTİYANLIĞIN, HRİSTİYANLIK YAHUDİLİĞİN DEVAMIDIR. ARAŞTIRIN VE GÖRÜN.

Lütfen tarafsız olarak yazılanları tekrar okuyun.
Spawnz, kendi inancında hristiyanlığın ve museviliğin de hak din olduğunu, Corinanın dediğinin yanlış olduğunu söylüyor. Halbuki bu forumun tek dini yok. Spawnz niye kendi inancına uymayanları uyarmaya kalkıyor?

İslam propagandası yaptığım yok. Eğer dikkat ederseniz günde üç-dört tane Illuminati ve Satanizm adına başlıklar açanlar yapıyor o propagandayı. Ya da her yere incil karıştıran misyonerler.

Oldu mu?

Şimdi ne yaparsanız yapın.

Sn SPAWNZ'IN ÖYLE BİR ŞEY DEDİĞİ YOK, ÇOK HAKLI OLARAK HRİSTİYANLIK VE YAHUDİLİĞİN NEDEN YANLIŞ OLDUĞUNU SORUYOR. SİZİN KÖRLEMESİNE İNANCINIZI SORMUYOR. CEVAP TARİHTE KAYDI OLAN İZNİK KONSÜLÜ İLE İNCİL DEĞİŞTİRİLMİŞTİR DİYE OLSA KİMSENİN İTİRAZI OLMAZ. BİR DİNE KARŞI BAŞKA BİR DİNİN KURALLARI İLE CEVAP VERMENİZ HEM MANTIK DIŞI HEM DE DİN PROPAGANDASININ TA KENDİSİDİR. MERAK ETMEYİN BİZ NE YAPACAĞIMIZI VE NE ZAMAN YAPACAĞIMIZI BİLECEK KADAR İRADE SAHİBİYİZ.

Ben bir yeri karıştıracak yorjum yaptıgımı düşünmüyorum sadece görüşümü bildirdim. Musevi namazını merak etmiştim buldum buraya koydum benim gibi merak edenler varsa izlesinler diye koydum. ama konu İslam propagandası oldu sizce anlamadım

KONU AÇMANIZA BİR ŞEY DİYEN YOK, YAPTIĞINIZ YORUMLAR İLE DİĞER DİNLERİ KÖTÜLEMENİZE VE İNANCINIZI ONLARDAN ÜSTÜN GÖRMENİZE İZİN VERMİYORUZ. BUNA HAKKINIZ YOK, EĞER ISRAR EDECEKSENİZ BUNUN İÇİN BİR ÇOK ALTERNATİF SİTE MEVCUT. BURADA ZAMAN KAYBETMEYİN.

BU UYARILARI BİR ÇOK DEFA YAPTIK VE BİR DAHA YAPMA GEREĞİNİ GÖRÜRSEK UYARI YAPMAK İLE ZAMAN KAYBETMEYECEĞİMİZİ BİLGİLERİNİZE SUNARIM.

KONU BİLİNÇLİ VEYA BİLİNÇSİZ OLARAK AMACINDAN SAPTIRILDIĞINDAN KAPATILMIŞTIR.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...