çok korkuyorummm...

hoşgeldin yaa

Kayıtlı Üye
tarif edemediğim çok büyük korkularım var, yanımda fal baksalar bile çok korkuyorum o gece asla uyuyamıyorum rüyamda falan herhangi birşey görmüyorum ama sadece içimi çok büyük korku sarıyor, mesela evde yalnızken asla banyoya girip duş alamıyorum sanki gözümü açtığımda karşıma birden biri çıkıcak gibi korkuyorum, arkadaşlarım yanımda 3 harflilerden yada tesadüf olan bazı şeylerden bahsetseler hemen etkileniyor, nutkum tutuluyor terlemeye başlıyorum konuşamıyorum, çok korkuyorum acaba güvenilir bir hocaya gidip dua mı yazdırsam kendime???

andrah

Kayıtlı Üye
Arkadaşım uzun süredir böyle ise bir doktora gitmelisin bence.Şimdiden geçmiş olsun

defne1

Banlı Kullanıcı
Ama sen sadece korkuyosun hoca bişey yapamaz sen gidip iyibir hipnoz bulup ama pisikolok olan hipnozculardan bağsediyorum o korkularından kurtulmana yardımcı olur.Bende gitmeyi düşünüyorum bence herkez gitmeli birçok sıkkıntıdan kurtuluyolar yeniden doğmuş gibi oluyolar hatta gidenlerin bağızıları ağrılarının geçtiğini söylüyor korkularının olmadığını söylüyolar.İlk seferde etkisini görüceksin

Alametifarika

Kayıtlı Üye
Merhaba Hocaya gitmeden buradaki uygulamalara göz atın derim...

defne1

Banlı Kullanıcı
Gerçekten korkuların varsa git kesinlikle bende geçmiş hayatımda kimmişim onu çok merak ediyorum.Gidip öğrenmek istiyorum düşünsene gidip öğreniyoruz kim olduğumuzu nasıl öldüğümüzü çok ilgimi çekiyo bu tür şeyler.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Selâmün Aleykûm kardeşim, paylaştığınız konu hakkında yardımım olabilir diye düşünüyorum Allah'ın izniyle. Bende sen de olan durumlar vardı, gece uyuyamazdım uyusam bile sıçrar uyanırdım karanlıkta arkamda biri var sanırdım, birilerinin yanımda olduğunu düşünürdüm. Allah yardımcın olsun. Ama öncelikle rehberimiz olan Peygamber'imizin sünnetine bakalım. Bu tip durumlarda biz ümmetine, Felâg-Nâs ve Âyet-El Kürsî Sûre'lerini önermiştir. Ve gerçekten de çok etkilidir bunlar. Size tavsiyem beş vakit Namaz'ınızı kılın ki ALLAH EMREDİYOR BEN DEĞİL. Bu vakitlerden sonra arkasından. Bu dediğim sureleri okuyun. İsterseniz Namaz içerisinde de okursunuz. Müslümanın programı 5 vakit Namaz iledir. Bu zaman diliminde Kur'an'a ve Ehl-i Sünnet'e sarılmak lazım. Sonrasında korkunuz kalmaz, ama önce kavramak lazım. Felâg-Nâs ve Âyet-El Kürsi Sûre'lerini Arapça-Latin şekliyle yazıyım. Ve bir tavsiyem de günlük 489 kere Yâ Fettah Esma'sını zikr edin. Çok gelirse günlük 50'şer yada kaldıracağınız kadar rakamla ayarlayın. Nitekim Peygamber Efendimiz, "Allahü Teala'ya Esma-i Şerif'leriyle zikr edin karşılıksız kalmaz." buyurdu. Mevlâ'm şifa versin belki faydam olur önermesi benden şifa Mevlâ'dan kardeşim...

Felâg:
Gul Euzü Bi Rabbil Felâg. Min Şerri Ma Halak. Ve Min Şerri Ğasigin İzâ Vegab. Ve Min Şerrinneffâsati Fil Ügad. Ve Min Şerri Hasidin İzâ Hased.

Nâs:
Gul Euzü Bi Rabbinnâs. Melikinnâs. İlâhinnâs. Minşerril Vesvâsil Hannâs. Ellezî Yüvesvisü Fî Sudürinnâs. Minel Cinneti Vennâs.

Âyet-El Kürsî:
Âllahü Lâ İlâhe İllâ Hüvel Hayyül Gayyûm, Lâ Te' Huzühü Sinetüvve Lâ Nevm, Lehü Mâ Fissemâ Vâti Ve Mâfil Ârd, Menzellezî Yeşfeu İndehü İllâ Biiznih, Yâ' Lemü Mâ Beyne Eydîhim Vemâ Halfehüm, Ve Lâ Yühidune Bişey İmmin İlmihi İllâbimâşâe Vesiakürsiyyühüssemâvâti Vel Ârd. Ve Lâ Yeüdühü Hifzu Hümâ Vehüvel Aliyyül Aziym.

hoşgeldin yaa

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim, ayetel kürsiyi bir kağıda arapçasını yazdım ve sardım önce göğsümde taşıyordum ama zor oluyodu bu yüzden odamda duruyor, korktuğum zaman dua okuyorum ve mutlaka yattığımda dua okumadan asla uyumam. sadece namaz kılmıyorum, ama yinede korkularım devam edio siz de ki korkular geçtimi??

YasinLY

Kayıtlı Üye
Allah'a hamd olsun kalmadı bende zaten böyle devam ederseniz zamanla bir çok şey değişir kardeşim. Dersiniz nereden nereye. Bazı şeylerin ucunu yakaladığınız zaman diğerleri de söküle söküle gelir. Önemli olan Takva. Ve Allah'ın katında yapılan iştir. Ve Namaz'ınızı kılın sizi korktuklarınıza ve bir çok şeye karşı korur Namaz'ı kılın sadece siz değil, ben Müslüman'ım diyen bireyin kılması GEREKİR Kİ İSLAM'IM ŞARTLARINDANDIR. Bu dediklerimi aksatmamanızı tavsiye ederim. Mevlâ'm kıldığımız Namaz'ları dergahında kabul eylesin, korkulardan görüldük görülmedik varlıklardan emin eylesin...

yasmin19

Kayıtlı Üye
benım de korkularım var kocam ısıssız ve 2 cocugum var ve ne yapıcagımı bılmıyorum ben calısmak ıstıyorum ama cocugum 2 yaısnda oldugu ıcın olmuyor ve allah bıze ve herkeze zorda kalanlara yardım etsın neyapıcagımızı bılmıyoruz?

decanfrost

Kayıtlı Üye
Çok korktuğun bir şeyi var edersin
Yada çok uğraştığın
Meditasyon yap enerjini ve düşüncelerini istediğin yöne yönlendirmeyi öğren hiçbir sorun kalmıyacaktır..

horultu

Kayıtlı Üye
bende çok korkağım ama bastırabiliyorum. aklıma saçma bişi geldiği zaman:
akıllı ol saçma saçma şeyler düşünme diyorum sonra tamam anladık ne bağırıyon diyip vurup kafayı yatıyorum :D

Teqil

Kayıtlı Üye
Eckhart Tolle' un Şimdi'nin Gücü kitabını okumanı tavsiye ederim. Kitapta tüm kaygı ve endişelerin , olumsuz ihtimallerin zihin ürünü olduğu ve bunlardan nasıl kurtulunup kendinizi özgürleştireceğiniz anlatılıyor. İyi forumlar ...

alin

Kayıtlı Üye
inançla kılınan namaz insanın ruhuna ilaç olur.Meditasyon nefes teknikleri sizin enerjinizi yüksek tutar.Korkuları biz yaratıyoruz evvela mümkünse bir uzmana görünmeniz sonrasında araştırıp belirli teknikleri uygulayarak ferahlayabilirsiniz.Çok yöntem var kendinizi iyi hissettirecek özel bir formul bulabilirsiniz.Sıkılmadan yapmalısınız korkularınızı arttırmadan.Bir de inanarak yaparsanız kesinlikle faydası olan 11 salavatı öneririm.Luzumsuz anlamsız vesvese anlarında 11 salavat okuyun içinizin hafiflediğini göreceksiniz inanarak okursanız.İyi forumlar...

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
İnşirah Suresi'nin kalbe ferahlık huzur ve güven verdiğini duymuştum. Mutlaka okuyun.