hamamotu(zırnık)

xtina

Banlı Kullanıcı
Zırnığı aldığım kadın bana; ''asidi yarım saat beklet gitsin'' dedi bende daha fazla beklettim ve sürdüm. Normalde suyla 2- 3 dakikada yıkandığında, kılların gittiğini okumuştum. Ama bende gitmedi, sonra bekletmeden bir daha yaptım ve sürdüm, yine olmadı. Aranızda kullananlar varsa, nasıl yaptığınızı ayrıntılı bir şekilde yazarsanız sevinirim.

xtina

Banlı Kullanıcı
yardımcı olurmusunuz lütfen

Alametifarika

Kayıtlı Üye
Merhaba sana söylenen kullanım şekli dogru, kısa sürede etki ediyor. Toz olarak olanı almış olmalısın, farklı çeşitte olanları da aktarlarda mevcut. Kullanım şekli doğru ancak havasız bir ortamda sakın kullanmayın. Geçen günlerde bu ot ölüme sebeb verdi.. Yan etkilerini de araştırın, kıl dönmesi gibi reaksiyonlara da sebeb verdiği biliniyor..

xtina

Banlı Kullanıcı
Ya ama bende işe yaramıyor. Doğru tozu da aldım, sürdüm bekledim bekledim dökmedi.

Alametifarika

Kayıtlı Üye
Farklı şekilde olanlarını dene, aktarlara sor yada bir eczacıdan destek al... anlatılan şekil doğru veya yanlış bir şey diyemeyeceğim yani...

hasan06

Kayıtlı Üye
bunun alternatifini netten bulabilirsin

mandalin

Banlı Kullanıcı
ben zırnığı aldığımda kadın bana yarım saat beklet asidi gitsinb dedi bende daha fazla beklettim sürdüm normalde bi 2 3 dakkada suyla yıkandığında kılların gittiğinbi okumuştum ama bende gitmedi sonra bu sefer bekletmeden bitane yaptım sürdüm yine olmadı aranızda kullananlar varsa nasıl yaptığınızı tam ayrıntılı bi şekilde yazarsaniz sevinirim

Sayın xtina, o gül suyu yada su ile macun gibi yapacak ve sürdükten sonra yaklaşık olarak 5- 10 dk bekleyeceksin. Ne yazık ki kokusu iğrenç ama zaten farkedeceksin ki tüyler / kılların olduğu bölge de az bir ısınma, yanma oluyor. Bekle daha sonra normal şekilde su döktüğünüzde tüyler / kıllar ile birlikte yıkanacaktır.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
:D istenmeyn tüylere kesin çözüm mü bu :D :D ilk defa duydum da

xtina

Banlı Kullanıcı
Ya aranızda bu tüylere kesin çözüm bilen biri yok mu? Rahipler- rahibeler gibiyim, göğsüm yara oldu. Jiletle aldığımda yine kanıyor, ağda yaptır deseniz burası çok küçük bir yer yaptıramam. Jiletle zaten çabuk çıkıyor, epilasyonu hiç söylemeyin, zırnığıda denedim. Bir işe yaramadı, lütfen yardım.

elinsa

Kayıtlı Üye
Sayın xtina, bitki kitabında okumuştum şöyle;zırnık ve merkebin(eşeğin)idrarıyla karıştırılıp ya da yeşil kurbağanın kanıyla gereksinim duyulan bölgeye sürülecek diye...............bunu okumuş, ciddiyetini bilen arkadaşlardan fikir bekliyoruz...

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
elinsa dediğini yapacağım. Tüylerin kesin çözümü lazer epilasyon, makinesini aldım. Ama kullanmak zor, pratik değil. Bir merkeze git, yaptır yok olsun.

sezur

Kayıtlı Üye
hamamotu tozunu suyla karıştırıp...Harç kıvamına geldiği zaman gereken yere sürüp 5 dakikadan az olmamak kaydıyla bekliyorsunuz.Ve o bölgeyi suyla yıkadığınız zaman kıllar dökülmüş olur.Hamamotunun kötü bir etkisi vardır.Kıl foliküllerini kökünden etkilemez jiletlenmiş gibi keser atar bu nedenle kıllar yeniden çıkmaya başladıklarında daha gür ve kalın çıkarlar.Önermem.Lazer epilasyon pahalı fakat faydalı bir yöntem :)

elinsa

Kayıtlı Üye
elinsa dediğini yapacağım. Tüylerin kesin çözümü lazer epilasyon, makinesini aldım. Ama kullanmak zor, pratik değil. Bir merkeze git, yaptır yok olsun......
İyi dedin de afedersin ama eşeği bulmak zor, bir de yeşil kurbağa kanı:( Yahu bunun daha basit bir yolu olmalı..................Bir de annem anlatmıştı, bizim eski bir kiracımız yeni dünyaya gelen fare yavrusunun tenini kızında uygulama yapmış...Ve gerçekten işe yaramış..Hiç tüy çıkmamış..

elinsa

Kayıtlı Üye
burda arkadaşlar duyarlıdır...bilenler illaki cevap yazarlar

Shemhurashin

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
xtina,bir bitki kitabında okumuştum şöyle;zırnık ve merkebin(eşeğin)idrarıyla karıştırılıp ya da yeşil kurbağanın kanıyla gereksinim duyulan bölgeye sürülecek diye...............bunu okumuş ciddiyetini bilen arkadaşlardan fikir bekliyoruz...

2-3 Kaynakta bende okudum, ama denemedim. Erkek olduğum için tüylerim daha kalın, eskiden bol bol hamam otu kullanırdım. Onların açık olanını alın arkadaşlar. Paketlerde satılan aromalı, kokulu olanlar işe yaramıyor. Çünkü bir kere onunla denemiştim, olmadı. Açıkta satılandan al, en pis kokanından :) Suyla iyice karıştır çimento rengi çamur gibi olana kadar, çok sulu olursa olmaz. Sonra sür ve 6-7 dk bekle. Yıkadığında zaten kendiliğinden gider, ama oda sert çıkarıyor. En iyisi ağda galiba. Ağdaya da ben dayanamayacağım için denemedim. Emla krem varmış, ama anestezi için kullanılırmış. Onu sürüp beklediğinde de yapabilirsin ağdayı, acıtmazmış.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
elinsa dediğini yapcam tüylerin kesin çözümü lazer epilasyon makinesini aldım ama zor kullanmak pratik değil bi merkeze git yaptır yok olsun......iyi dedin de afedersin ama eşeği bulmak zor bide yeşil kurbağa kanı:( yahu bunun daha basit bir yolu olmalı..................bi de annem anlatmıştı bizim eski bir kiracımız yeni dünyaya gelen fare yavrusunun tenini kızında uygulama yapmış...ve gerçekten işe yaramış..hiç tüy çıkmamış..

Evet burada onaylayabilirim yavru fare ölüsünü biz küçükken halamlar yapmışlar ve işe yaramış cidden :D Ama bebek olmamız lazım sanırım... Bide düşününce tikşimdim yaa fare :S

Shemhurashin

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bu arada unuttum söyleyeyim epilasyondan sonra karınca yumurtası yağı sürün bir süre soraa kıllarınız incelir ve azalır ve biter amapiyasada çok sahte var. İrandan gelenler var onlar iyidir. Şimdi hatırlarım bizim oralarda yeni doğan kız çocuklarını karınca yuvalaranın dışındaki toprakla ovarlardıı kılsız, tüysüz olurmuş. Halamda oğluna yapmıştıı :) kuzenim şimdi 35-36 yaşında ama vücdunda ne kıl var ne de sakal :)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Valla halan, oğluna iyimi etmiş kötümü etmiş bilemedim :D Erkekler kıllı oluyo ya :D