En Ünlü Hayalet Fotoğrafları Anlatımlı

AlperTUNGA.

Kayıtlı Üye
En ünlü hayalet fotoğrafları
Filme alınmış bir hayalet görüntüsünden daha inandırıcı bir hayalet kanıtı ne olabilir ki? Birazdan göreceğiniz fotoğraflar ruhların ve hayaletlerin fotoğraflanabilmesi için tüm gücünü harcayan insanların eserleri. Korkutucu ama ilginç. İşte o hayalet fotoğrafları..

10. Queensland; 1946
1946 yılında çekilen bu fotoğraf Avustralya'nın Queensland eyaletinde çekildi. Kızının mezarının fotoğrafını çeken acılı bir anne fotoğrafı çektiği sırada mezarın başında hiç kimse görünmüyordu. Çektiği fotoğrafı eline alan kadın, mezarın üzerindeki hayali kızı görünce şoke oldu. Fotoğrafta gördüğü kızın kendi kızı olmaması ayrı bir enteresanlık taşıyor.

9. S.S Watertown gemisi; 1924
Bu meşhur fotoğraf 1924 yılında S.S. Watertown gemisinde çekilmiş. Gemi mürettebatında görevli iki işçinin birkaç gün önce yakıt tankını temizlerken ölmesi, gemide bulunan herkes üzerinde şok etkisi yaratmıştı. Olayın birkaç gün ardından çekilen bu görüntüler oldukça ürkütücü. Bu hayali görüntülerin gemideki herkes tarafından görülmüş olması da ayrı bir muamma. 5. HMS Daedalus; 1919 1919 yılında çekilen bu fotoğraf ABD ordusunda çekilmiş. Fotoğrafın sol üst köşesine doğru bir yerde konumlanmış Sir Victor Goddard'ın arkasındaki hayali görüntü, Freddy Jackson adındaki bir askere ait. Ölümünden iki gün sonra çekilen bu fotoğrafta o da yer alıyor.

trans.gif

8. Wem kasabası hayaleti; 1995
Bu fotoğraf da İngiltere'nin Wem kasabasında çekilmiş. Bölgede yerel işler yapan bir fotoğrafçı tarafından çekilen fotoğraf aslında yanmakta olan bir binanın fotoğrafı. Binanın giriş kapısında beliren küçük kız çocuğu herkesi hayrete düşürdü. İtfaiye ekipleri fotoğrafın ardından küllerin arasında ölü beden arasalar da hiçbir bulguya rastlayamadı.

7. Bachelor's Mezarlığı; 1991
ABD'nin İllinois eyaletinde bulunan mezarlıkta bir fotoğrafçı tarafından çekildi. Özeli bir film tekniğiyle çekilen bu fotoğrafta mezar taşı üzerinde oturan bir kadın silüeti yer alıyor. Fotoğrafçı çıplak gözle de bu kadın silüetini gördüğünü iddia ediyor.

6. Corroboree; 1959
Bu fotoğrafa montaj demek bir güç olur çünkü fotoğrafın çekildiği dönemde böyle bir teknoloji yoktu. Avustralya'nın Corroboree kayalıklarında çekilen bu fotoğrafta yine gizemli bir kadın silüeti yer alıyor.

5. HMS Daedalus; 1919
1919 yılında çekilen bu fotoğraf ABD ordusunda çekilmiş. Fotoğrafın sol üst köşesine doğru bir yerde konumlanmış Sir Victor Goddard'ın arkasındaki hayali görüntü, Freddy Jackson adındaki bir askere ait. Ölümünden iki gün sonra çekilen bu fotoğrafta o da yer alıyor.

4. Toys-R-Us; 1978
1978 yılında Kaliforniya'da Toys-R-Us mağazasında çekilmiş. O dönemde çocuklara yönelik bir aktivite merkezi olan mağazanın bulunduğu yerde 1869 yılında ölen genç bir adamın silüeti fotoğrafta yer alıyor.

3. Lord Combermere; 1891
Combermere Kütüphanesi'nde çekilmiş bu fotoğrafta yer alan hayalet kütüphanenin 4 kilometre ilerisinde ölmüş bir süvarinin görüntüsü.

2. Madam Chinnery'nin annesinin mezarı; 1959
1959 yılında Mabel Chinnery annesinin mezarını ziyaret ettikten sonran kocasının arabada otururken fotoğrafını çekti. Yalnız fotoğrafta ilginç bir görüntü belirdi. Arka koltukta bir kadın figürü belirdi. Bu figür annesinin hayali bir figürüydü.

1. Raynham Malikanesi; 1936
Belki de tüm zamanların en meşhur hayalet fotoğrafı 'Raynham’ın Esmer Leydisi' ne aittir. Eylül 1936 da br fotğrafçı olan Indre Shira İngiltere’nin Norfolk Raynham Salonunda Country Life dergisi için evin fotoğraflarını çekmekle görevlendirilmişti. Shira ve asistanı da ekipmanlarını büyük merdivenlerin önüne yeni yerleştirmişlerdi ki, kendi tarifi ile 'örtüler içinde bir kadın şeklinde bulutumsu şekli' gördü. Şekil merdivenler üzerinde yükselmeye başlayınca heyecanlanan Shira alelacele bir resmini çekebildi. Bu sırada hiçbir şeyin farkında olmayan ve merdivenler üzerinde de bir şey görmeyen asistan, ustasının telaşı ile alay ediyordu. Daha sonra gerçekten, o an Shira’nın batıl itikatlı olduğuna inandığını düşündüğünü açıklayacaktır.

trans.gif

Alıntıdır.

defne1

Banlı Kullanıcı
Gerçekten etrafta hayalet varsa fotoğraf çektiğinizde fotoğraflada çıkabilir.Çünkü izlediğim kanalda gerçek 'hayalet hikayeleri'ni izlediğimde paranormal araştırma ekibinden bir bayan yanınızda fotoğraf makinesi alın ve resim çekin demişti.Hayaletler flaşlara yakalanıyolar çünkü.
Birgün cesaret gelirse mezarlık hemen yan sokakta gidip resim çekmek istiyorum.Eğer çekersem çıkarsa koyarım siteye.

AlperTUNGA.

Kayıtlı Üye
katılıyorum hatta güçlü bi ses kayıt cihazındanda seslerinin geldiğini biliyorum ama bu sesler çok hızlı yavaşlatmadan farketmeniz imkansız

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
Gerçekten etrafta hayalet varsa fotoğraf çektiğinizde fotoğraflada çıkabilir.Çünkü izlediğim kanalda gerçek 'hayalet hikayeleri'ni izlediğimde paranormal araştırma ekibinden bir bayan yanınızda fotoğraf makinesi alın ve resim çekin demişti.Hayaletler flaşlara yakalanıyolar çünkü.
Birgün cesaret gelirse mezarlık hemen yan sokakta gidip resim çekmek istiyorum.Eğer çekersem çıkarsa koyarım siteye.
bunu merakla bekliyorum

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
arabanın arkasında beliren anne figürü korkunçtu. bunlar ruh yada hayalet değildir bence oyun ve karışıklık yapmaya çalışan üç harfliler olabilir

vermud

Kayıtlı Üye
fotoğraf ta makinesinin kaymasıyla kolaylıkla elde edilir. eskiden de el titrerdi herhalde :)

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
hayalet diye birşey yok belki cinler olabilir cinlerde fotoya cıkmazlar zaten :)

vermud

Kayıtlı Üye
hayır fotoğrafı çekenlerin elleri titremiştir fotoğraflar öyle çıkmış üstüne hikaye yazmışlar.

AlperTUNGA.

Kayıtlı Üye
haaa bilmem artık ama bu dünyayı paylaştığımız kesin :))

Tecelligah

Kayıtlı Üye
arkadaşlar fotoğrafları bir photoshop uzmanı olarak incelediğimde çoğunun oynanmış olduğunu anlaya bilirsiniz ki ben böyle oldunu anladım
üzerinde oynanmayan resimlerde var ama onlarda mezarın üstünde oturan kadın gibi
bana gayet normal geldi o resim

phantomhive

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
hemen körü körüne de inanmamak lazım insanlar böyle çarpıtıyorlar bazı olayları hepimiz biliyoruz. sonradan shop yapılmış olabilir.

blodeangel

Kayıtlı Üye
İş
y.koruma.ama ÅŸimdilik sadece annelik.
Arkadaşlar bulunduğunuz yerde bir varliğin olduğunu anlamak için pratik bir yol sizlere.cep telefonunuzla bir arkadaşinizin kapali bir cep telefonunu arayin ararkende telefonu devamli hareket halinde tutarak mikrofonunuda açik tutun eğer varsa seslerini duyabilirsiniz saygilarimla.

andrah

Kayıtlı Üye
ilginçmiş ben ara sıra telefonu kapattıktan sonra konuşma sesleri duyuyorum büyük ihtimal piskolojik ama belki bu yüzdendir.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
arkadaşlar fotoğrafları bir photoshop uzmanı olarak incelediğimde çoğunun oynanmış olduğunu anlaya bilirsiniz ki ben böyle oldunu anladım
üzerinde oynanmayan resimlerde var ama onlarda mezarın üstünde oturan kadın gibi
bana gayet normal geldi o resim

Aynen katılıyorum. Hayalet diye birşey yoktur :D

siyahlı

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Normal kameralarla değil ama bu işin ehli olan ve özel olarak ilgilenen bi nevi hayalet avcıları dediğimiz insan veya ekiplerde özel bir tür kamerayla görüntülenmesi yapılabilir diye biliyorum.

AlperTUNGA.

Kayıtlı Üye
Normal kameralarla değil ama bu işin ehli olan ve özel olarak ilgilenen bi nevi hayalet avcıları dediğimiz insan veya ekiplerde özel bir tür kamerayla görüntülenmesi yapılabilir diye biliyorum.

hatta ses kayıt cihazlarıylada ortamın kaydedildiği özel proğramlarla seslerin yükseltildiği ve gerçekten ortamdaki görünmez varlıkların seslerinin duyulduğunuda okumuştum bi yerde