Gölgeler Kitabı Nasıl Yapılır

phantomhive

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Gölgeler Kitabı hakkında geniş bilgi bulabilecekleri bir yazı hazırladım Umarım beğenirsiniz.

Gölgeler Kitabı Nedir?

Gölgeler Kitabı bir cadının olmaz ise olmaz olan araç-gereçlerinden bir tanesidir. Bir cadı bu kitaba; Büyülerini, Tanrı ve Tanrıçaların isimleri ve bilgilerini, Meditasyonlarını, Rune taşı gibi araç-gereçlerin anlamlarını, Ayinlerini, Sembolleri, Ayın konumları, Mumlar vs. gibi Cadılık bünyesinde bulunan bir çok olguyu yazar. Ve bu kitap tamamen Cadıya özgüdür. Yani bir cadı tarafından oluşturulmalıdır. (Her cadı kendi kitabını, kendi oluşturur.) Cadının bu kitabın boş halini dahi satın almak yerine, kendi yapması daima daha sağlıklıdır.

Aslında siz bu kitaba bir nevi "Cadının Kendi Günlüğü" desenizde pek yanlış olmaz. Aslında tam anlamı ile doğru bile olabilir. Çünkü bu oluşturulan kitap, sahibi olan cadının gelişimini arz eder. Hatta bazı topluluklarda Cadının öldüğü zaman, cadı ile birlikte kitabınında yakılması (veya gömülmesi) gerektiğine dair uygulamalar vardır.

Ginede boş bir defter alıp, onu gölgeler kitabı yapabilirsiniz. Veya kitap evlerinde özenli bir şekilde satılan eskimiş gibi görünen çok hoş defterler var. Bunlarıda kullanabilirsiniz. Ama dediğimiz gibi en güzeli sizin kendiniz yapmanız.

Kendi Gölgeler Kitabımızı Nasıl Yaparız?

Şimdi arkadaşlar, Aslında birazcık mantık ile kendi kitabımızı yapmak çok kolaydır.

Arkadaşlar öncelikle iki tane ahşap kapağa, bir tane sayfaların ekleneceği tutaca, bir tane tutacın ve kapakların ekleneceği bölmeye ve son olarakta 4 tane tane adını tam bilmiyorum ama kapaklar ile bölmeyi birleştireceğimiz kapak tutaçlarına ihtiyacımız olacak. Ve son olarakta süslere ihtiyacımız olacak . (bu ahşap bir günlük örneği. )

Şimdi bu kitabın boyutu A4 kağıdından biraz daha büyük olmalı, zevkinize göre cetvel ile ölün. Bu boyuta görede kapakların ekleneceği bölmeyi ayarlıyacağız. Bunları yaptıracağınız marangozdan 4 tane tutaç alın. Daha sonrada büyük bir kırtasiye ve ana kırtasiye malzemesi satan bir mağazaya gidin, yaprakları tutturacağınız tutacı alın. Ve doğruca eve gelin :) Ha birde unutmadan çivi/vida gibi araç-gereçleri alın.

Şimdi elimizdekileri birleştirmeye geldi sıra. Hemen bölmenin mantıksal olarak güzel görünen bir kısmına aldığımız 4 tane birleştirme ayracını koyun ve vidalayın. Daha sonra onların uçlarınıda kapakları vidalayın. Şimdi bölmenin iç kısmına ise bizim tutacağımızı koyun ve vidalayın. Son olarakda yapraklarımızı tutacağımıza ekleyin.

Şimdi işin en zevkli kısmına geldi, süslemeye :)

Süsleme için marker kalem denen siyah kaleminiz olursa çok güzel olur. Wicca, Cadılık ve Paganizm için önemli olan sümbolleri çizebilirsin, Adınızı yazabilirsiniz (abartmamak şartı ile) veya ahşabın bazı yerlerini deri veya kumaş ile kaplıyabilirsiniz. (Hoş olabilir)

cosmo

Kayıtlı Üye
deri, kumaş satılan yerlerde bulunur mu acaba?

cracken23

Kayıtlı Üye
Gerçekten çok güzel, açıklayıcı ve insanı sıkmayan bir rehber. Çok teşekkür ederim... :)

Charmed

Kayıtlı Üye
book_background.jpg

Evet arkadaşlar, kendi gölgeler kitabınızı kendiniz yapabilirsiniz!
Malzemeler:
500lük A4 kağıt paket
Silikon tabancası
Üç Adet A4 renkli karton
Biraz Keten kumaş
Asetat kağıdı**

Öncelikle A4 kağıtlar paketten çıkarılır ve düzenleri bozulmadan, düz şekilde masada hazır bir şekilde bekletilir. Silikon tabancası ısıtılır. Kağıt yığını sol taraftan silikon tabancası ile yapıştırılır.
Tek bir tarafına hiç boş yer kalmayacak şekilde silikonlayın. Sonra, yan tarafa uygun gelecek şekilde katen kumaşı silikonlu kısma bastırın ve sert bir nesne ile sıkın. Bu, silikonu sayfaların kenarlarına iyice yedirecektir. Katen parçasını koparmayın, sadece fazla kısımlarını kesebilirsiniz.
Renkli kartonlardan ön ve arka kapak hazırlayın, bir parça kartonlu ise yapıştırıcı yardımı ile katen parçaya yapıştırın.
Kapaklara cadılıkla ilgili uygun gördüğünüz sembolleri, mantraları, isterseniz isminizi yazın. Kitabı asetat kağıdı ile kaplayın (Asetat kağıtı tek parça olarak, her iki kapağı ve ketenli kısmı da kaplayacak şekilde yapıştırılacak!) .
Kitabınız hazır!
Hazır bir defter almayı tercih edebilirsiniz ama kendi yaptığınız bir kitabın yerini tutmayacaktır bu. Ayrıca 500 sayfalık kalın defter bulabileceğinizi de düşünmüyorum.. Şahsen kendim bu teknik ile yaptım ve çok da güzel oldu, yıllardır kitabım benimle..

*Asetat kağıdı - Şeffaf, yapışkan, plastik bir kağıt.Kırtasiyelerden alabilirsiniz.

MİHRE

Kayıtlı Üye
Kitabın içini nelerle dolduracağımızı da yazarsanız daha makbule geçer.. :D sadece sizin bildiğiniz ama birçok insanın işine yarayabilecek bir büyü olabilir belki.. ;)

Charmed

Kayıtlı Üye
kendime ait büyüleri paylaşmam çünkü onlar bana ait ve özeldir ;) ayrıca, kitaba başkalarının büyülerini değil de, kendi deneyimlediğiniz büyüleri ve sonuçlarını yazabilirsiniz. bu sizin günlüğünüz olacaktır. yaptığınız büyünün amacı, günü, ay evresi, ayın hangi burçta olması, sonucu, sizden götürdükleri, adaklarınız vs yazılacak. ileride çocuğunuz da cadılığı seçerse bu kitap onun için çok güzel bir öğretmen olacaktır. önemli olan bu kitabı başkalarına göstermemenizdir.

MİHRE

Kayıtlı Üye
Size ait büyüleri paylaşıp paylaşmamanız size kalmış tabi... ama sonuçta siz de başkasından öğreniyorsunuz.. yani büyü yapma gibi yetenek verilmiyo kimseye.. zamanla araştırarak öğreniliyor.ayrıca sizin yaptığınız büyüyü başkası yapamayacak diye birşey yok sizi özel birşey değil sonuçta..yanlışsam düzeltin.
( ufak bir büyü'cük paylaşsaydınız bari).. :D :D :D

Charmed

Kayıtlı Üye
tabi ki önce başkalarına ait büyüler ile başlanır, ama bu büyüler zaten halk arasında bilinen büyüler olduğundan ve kime ait olduğu bilinmediğinden, siz bunu öğrendiğinizde büyüyü yazan kişinin yaptığı büyü bozulmaz. büyücünün altın kuralı yaptıklarını sır gibi saklamaktır. aksi taktirde enerjiler dağılır ve büyü bozulur.
tarif istiyorsanız tariften çok tarif var nette, yabancı diliniz varsa, ingilizce cadı büyülerinden bir kaç kitap ekleyebilirim, çok basit ama baz alınabilecek büyüler var.
başkasından öğrenmedim, ailemde cadılık yapanlar vardı ama bana öğrettikleri bir kaç basit büyüden başka şeyler değildi. örümcek ağları ile yapılan bağlama büyüleri vs. kalanını kendim çalışarak geliştirdim, düzenledim.

AJA

Elit Üye
GüzeI bir payIaşım, ama ben büyü için degiIde başka yazıIarım için yapabiIirim :)
Resime benzer bir defter geçen satıIıyordu çok orjinaIdi hatta aIsam dedim eger bir gün oIursa Ankara buIuşmasına gidersem bazı arkadaşIara hediye ederim diye düşündüm :) Zamanım oIunca deniyecegim yine de..
SevgiIer..

Charmed

Kayıtlı Üye
tabi ki.. herşey için kullanılabilecek çok orjinal defterler yapabilirsiniz :)
ankara buluşmasına gelesim geldi :D

Dantresh

Kayıtlı Üye
BoS hazırlamak için özel bir şey gerekmezki yani ben 10'li bir defterde işinizi görür önemli olan sizin içine yazdıklarınız, BoS'un şekli değil.

sony

Kayıtlı Üye
güzel paylaşım.Anlamadığım sözlerim yanlış anlaşılsın istemem.Madem ki ailenizden gelme bir yetenek niçin bazı konularda (sitede çok zor durumda olan arkadaşlar var ozelıkle kavuşturma, sevgi hakkında) çok etkili bir formül, sonuç veren bir paylaşım yapmıyorsunuz? Tamam anlıyorum gizli ilim ama bazı insanların da uygulayıp sonuç alacakları bir bilgiyi paylaşmak neden bu kadar zor, bunu anlamış değilim.Şayet büyü konusunda bir bilgim ve yeteneğim olsaydı bunu hiç düşünmeden paylaşırdım.

Charmed

Kayıtlı Üye
Elbette, ama hangisini tercih edersiniz sevgili Dantresh? Estetik bir kitabı mı yoksa bir defteri mi? Bütün hayatınız boyunca kullanacağınız kitabın güzel olmasını istersiniz..

Sevgili nıck, tabii ki paylaşım yapmak ve yapmamak kişinin iradesine kalmıştır. Aileden kalma uygulamaları hakedip haketmediğini bile bilmediğim kişilere neden vereyim? Hangi amaçla kullanacak? Belki de medyum taklidi yapan biri bu uygulama üzerinden sahte sahte para kazanacak. Sonra ne olacak? Aile uygulamalarını bütün internet bilecek. Sonra ne olacak? O uygulamayı belki de bir daha yapamayacağım evrensel yasalar yüzünden. O yüzden ben bu uygulamaları kendimde tutmayı tercih ederim..

sony

Kayıtlı Üye
hem cevap verdiniz için hemde anlayışınız için teşekkür ederim haklısınız ümüt taciri olan sahtekarları hesaba katmadım umarım hep iyi amaçlarla kullanırsınız bu yeteneyinizi bütün güzellikler sizinle olsun

janet

Kayıtlı Üye
Ben insanların neler yapabileceklerini bildiğim için, kesinlikle harfi harfine herşeyi paylaşmasına karşıyım. Genel bilgi verilebilir tabi, ona hiçbirimiz hayır demeyiz :D

hisakemin

Kayıtlı Üye
tabi ki önce başkalarına ait büyüler ile başlanır, ama bu büyüler zaten halk arasında bilinen büyüler olduğundan ve kime ait olduğu bilinmediğinden, siz bunu öğrendiğinizde büyüyü yazan kişinin yaptığı büyü bozulmaz. büyücünün altın kuralı yaptıklarını sır gibi saklamaktır. aksi taktirde enerjiler dağılır ve büyü bozulur.
tarif istiyorsanız tariften çok tarif var nette, yabancı diliniz varsa, ingilizce cadı büyülerinden bir kaç kitap ekleyebilirim, çok basit ama baz alınabilecek büyüler var.
başkasından öğrenmedim, ailemde cadılık yapanlar vardı ama bana öğrettikleri bir kaç basit büyüden başka şeyler değildi. örümcek ağları ile yapılan bağlama büyüleri vs. kalanını kendim çalışarak geliştirdim, düzenledim.
rica etsem kitap ekleyebilir misin?