Breatharian (Nefesle beslenenler)

dreamy

Kayıtlı Üye
36-Top-Right-7368.jpg

nefesle beslenmek. bunu yapan kişiler ingilizce nefes anlamında kullanılan breath sözcüğünden üretilen breatharian
jasmuheen.jpg

Bu akımın en popüler kişisi jasmuheen, ancak bu hanımefendi hiç yemezlik etmiyor zaman zaman yalnızca tadı için çay içiyor ya da çikolatalı şeyleri tadıyor. Bedeninin incelenmesiyle ilgili aşırı temkinli olması da muhalif sağlık otoritelerinin gözünden kaçmıyor haliyle.
jack davis de bir breatharian ancak zamanla portakal suyu içmeye başlamış.
Çeşitli breatharian siteleri mevcut,buralarda kişisel deneyimlerinden, tehlikelerinden söz eden kişiler var.

Özellikle vick’nin ki çok ilginç, x kocası ona bir kitap armağan etmiş ve breatharianismle öyle tanışmış.
Bu kişiler yalnızca temiz hava ve sevgi ile besleniyorlar, yani bildiğimiz anlamda meyve, sebze, yoğurt hatta suyun yerini temiz hava ve sevgi tutuyormuş.

-alıntı-

dreamy

Kayıtlı Üye
Aslında açtığım konu biraz yarım-yamalak oldu çünkü internette bu konuyla ilgili pek bilgi bulunmuyor.
Ama dünyada yemek yemeden yaşayan,güneş enerjisini vucudunda gıdaya dönüştürebilen insanlar olduğunu duymuştum ve bana gerçek gibi geliyor. Ayrıca forumda 'Prahlad Jani' isimli şahsı araştırırmanız biraz yardımcı olabilir. Linkide vereyim ;

70 yıldır hiç yemeyen ve içmeyen adam - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

kutsaldalgic

Kayıtlı Üye
enteresanmış ama yemek yemeninde bir keyfi var dimi :)
bu siteyi pek inceleyemedim henüz baya bi ilginç konu var. henüz çok merak ettiğim bir şeye ulaşamadım aslında neyle ilgili olduğunuda bilemiyorum merak ettiğim şey şu ki ben bazen derin nefes aldığım zamanlar içimde bir şey hissediyorum özellikle kollarıma ve ayaklarıma doğru yayılan bir kıvılcımmı desem tam olarakta neye benzeteceğimi bilmiyorum ama işte öyle diyeyim. Son zamanlarda çok merak eder oldum bunu. aslında nereye yazacağımıda bilemedim. Bunun ne ile ilgili olduğunu bileniniz varmı acaba ya da ne olduğunu.

Riddick

Banlı Kullanıcı
ben inanmadım fakat. Mümkünse bile o kişiler ya çok azdır yada serum filan muhakkak alıyorlardır.. Çünkü en basitinden protein almadan hiç bir vücut sistemi çalışmaz.

hatukoy

Kayıtlı Üye
Doğru dimi en azından temel bi kaç besin girmesi lazım vücüda. Bunların saçlarında falan bişeymi varki gelen güneş işığnı çekip fotosentez benzeri bişeymi yapıyolar :) tam anlayamadım olayı valla enteresan :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
enteresanmış ama yemek yemeninde bir keyfi var dimi :)
bu siteyi pek inceleyemedim henüz baya bi ilginç konu var. henüz çok merak ettiğim bir şeye ulaşamadım aslında neyle ilgili olduğunuda bilemiyorum merak ettiğim şey şu ki ben bazen derin nefes aldığım zamanlar içimde bir şey hissediyorum özellikle kollarıma ve ayaklarıma doğru yayılan bir kıvılcımmı desem tam olarakta neye benzeteceğimi bilmiyorum ama işte öyle diyeyim. Son zamanlarda çok merak eder oldum bunu. aslında nereye yazacağımıda bilemedim. Bunun ne ile ilgili olduğunu bileniniz varmı acaba ya da ne olduğunu.

Derin nefes aldığınızda içinize prana-chi veya ki de denilen yaşam enerjisi alırsınız. Kol ve ayaklarınıza yayılan prana yani yaşam enerjisidir.
Bence araştırmaya önce kendi bedeninizi tanımakla başlayın ve enerji- prana- nefes başlığındaki konuları evrensel enerji bölümünden okuyun.

Sevgi ve ışıkla kalın:)

kutsaldalgic

Kayıtlı Üye
çok teşekkür ederim embriyo dediğin konulara mutlaka bakıcam merak içindeyim :)