Elfler

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
Raven__Elf_serie_by_Eireen.jpg

Elf, aslen İskandinavya ve İngiltere mitolojisinde yer aldığı varsayılan peri halkına verilen ad. Elfler genellikle insanlara benzerler fakat insanlardan biraz daha kısa ve narindirler. Bu narinliğe rağmen hızlı ve güçlüdürler. Melodik bir ses tonuna sahiptirler. Elfler genelde 1200 yıldan fazla yaşarlar. Bu yaşamın sonucunda ya yaşamdaki kötülüklerden sıkıldıkları için ölümü tercih ederler yada bilinmeyen bir diyara göç ederler. Bu nedenle Elflerin ölümsüz oldukları söylenir. Elfler insanlara oranla daha güzeldirler. Dağlarda veya denizlerde dolaşmaktan pek hoşlanmazlar. Bunun yerine gökyüzünü görerek yaşamak, bir şeyler yetiştirmek, ormanlarında huzurlu bir hayat sürmek elflerin istediği yaşam tarzıdır. Elfler diğer ırklarla ilişki kurmayı pek tercih etmezler. Diğer ırklardan pek arkadaşları olmaz ama diğer ırklardan olan dostlarını kolay kolay unutmazlar. Elfler büyü konusunda hünerli, savaşçılık konusunda çeviklikleri dolayısıyla etkileyicidirler. Genellikle ok tercih eden Elf savaşçıları çeviklikleri nedeniyle bu konuda çok iyidirler.

Yarı-Elfler

Yarı-Elfler en çok görülen karışık ırk tipidir. Yarı elfler insan ve elflerin birleşmesinden oluşurlar. Bu olay genellikle bir insanın bir elfe tecavüz etmesi gibi bir olayla gerçekleşir. Çünkü elfler, insanlarla beraber olmayı pek tercih etmezler ama istisnalar da vardır. Yarı elfler genellikle elflere benzerler. Yarı elflerin de kulakları sivridir fakat elflerinki kadar değil. Yarı elfler, elflerden biraz daha uzundur. Ayrıca yarı elflerin elflerden faklı olarak sakal ve bıyıkları çıkar.

Yarı elfler yaklaşık olarak 160 yıl kadar yaşarlar. Hem insanlar hem de elflerle yakın ilişkiler kurabilirler ama elfler yarı elflere pek sıcak bakmazlar. Yarı elfler, diğer ilişkilerle yakın ilişkiler kurmaları sebebiyle ve içlerinde elf kanı da taşımalarından dolayı Druid yada Ranger (korucu) sınıfını daha çok tercih ederler. Yarı elfler savaşma ve meslek konusunda elflerin yeteneklerine (çeviklik gibi) sahip değildir, insanlar gibi de her sınıfta maksimum seviyeye kadar çıkamazlar.

Popüler kültürde elfler

ABD, Kanada ve İngiltere'de Noel Babayla çalışan elflerin olduğuna inanılır. Ailelerin çocuklarına anlattığı hikayeler şöyledir; Elfler Noel Baba'nın gizli yardımclarıdır, Kuzey Kutbu'nda ona oyuncak yapmasında yardım ederler. Günümüzde bilgisayar oyunları, DVD'ler, video oyunları gibi yüksek teknolojiyle yapılan oyuncaklar dağıtım için daha kolay, fakat el işi kadar iyi değildir.
Bir elf çizimi
Bir elf çizimi

Amerikan Keebler kurabiye firması, ağaç oyuklarında bulunan elflerin kurabiyeleri yaptığı şeklindeki reklamlarını uzun zaman yapmışlardır. Keebler'in yeni sahibi olan Kellogg's firması da elfleri çeşitli ürünlerinin maskotu olarak kullanmışlardır.

Ayrıca "Elf" diye bir film çekilmiş, haklarında bir çok kitap yazılmıştır.

Elfler, farklı kültürlerde değişik maddelerle birlikte de anılmaktadırlar. Bunlar; halüsinasyona yol açan sihirli mantarlar ya da yeşil görünümlerini veren "yeşil cin" gibi içkilerdir. "Makine elfleri" diye bilinen terim ilk kez araştırmacı ve yazar Terrence McKenna tarafından DMT ya da psilocybin gibi maddeleri kullananlara verilmiştir.

ELF KÖYÜ
Elven_Town_by_SnowSkadi.jpg

KANLI CANLI ELF
biggrin.gif

Elf_by_GrotesquePuPPyMeow.jpg

miedit

Kayıtlı Üye
elflere hep merakım vardı bilgi için teşekkürler :D

gülden

Kayıtlı Üye
vampirler gibi onların varlığına da inanmıyorum

ekirek24

Kayıtlı Üye
elfler gibi yaşamak isterdim hem büyü bilip huzurlu yaşamak istiyorlar ne güzel

codzombi

Kayıtlı Üye
Elfler zaten peri , adı üstünde yaşayan bir cin topluluğu . Cin zaten genel ad, bu da türleri olabilir. Var olduğunu düşünüyorum elflerin.

pentagle

Kayıtlı Üye
İş
Yazar
kanlı canlı elfden sonra umudum kaybettim :D

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Kanlı canlı elf espirisi iyiymiş :D

Diamons

Kayıtlı Üye
Ben merak ediyorum bunlar zahir gözlerle görülebilen tür mü ? Bir cin topluluğu mu? Gözüme gözüken bazı varlıkların kulakları sivriydi bu şekilde ?(kalp gözü) Ama cinler gibi grimsi dumansı renginde görmüştüm onları. Aklıma filmlerde izlediğim elf diye adlandırılan karakterler gelmişti. Ama onları mı gördüm bilemiyorum. Sanırım çok tür var. Kendilerini elf olarak mı tanıtıyorlar yoksa bizim dünyamızda mı elf olarak adlandırmışız? Merak ettim. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

blacklist92

Kayıtlı Üye
Ben merak ediyorum bunlar zahir gözlerle görülebilen tür mü ? Bir cin topluluğu mu? Gözüme gözüken bazı varlıkların kulakları sivriydi bu şekilde ?(kalp gözü) Ama cinler gibi grimsi dumansı renginde görmüştüm onları. Aklıma filmlerde izlediğim elf diye adlandırılan karakterler gelmişti. Ama onları mı gördüm bilemiyorum. Sanırım çok tür var. Kendilerini elf olarak mı tanıtıyorlar yoksa bizim dünyamızda mı elf olarak adlandırmışız? Merak ettim. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

Hocam bazı şeylerin kültürel derinliği var. vampir elf ejderha vs .Bu varlıklar.Mitolojik'de olsa fantastik'de olsa üzerine düşünüldüğünde savaşlar din zamanın yöneticileri zamanın sosyal olayları bu hikayeleri şekillendirmiş. Mesela vampir ve hortlak hikayesi doğu avrupa osmanlı savaşları sonrasında şekillenmiş. Mesela Eflak voyvodası Osmanlı askerlerini ve yerel halkı canice öldürmesinden onları kazıklara çakıp şatosunda insan kanı içmesinden dolayı vampir efsanesi şekillenmiş. Aynı şekilde avrupa türk savaşları avrupalıları çok sarsmış yeniçerilerin ölüsünden bile korkar olmuşlar yeniçerilerin öldüklerinde hortladıklarını mezarlarından çıktıklarını düşünüyorlarmış. Elf kısmına gelince elflerde büyük ihtimalle 5. boyut varlıklarını gören insanların söylediklerinin ve insanların o dönemden bu güne yaşadığı tüm olaylar sonucunda şekillenmiş böyle bir mit oluşmuş. Nasıl ki Yüzüklerin efendisi filminde kötü tarafın Türk Arap karışımı bir kavime benzemesi yada filmdeki büyük savaşların istanbulun alınmasından ve viyana kuşatmasından etkilenmesi gibi. Bunların hepsi Toplumsal bir bilinçaltının Tezahürüdür . Efler cindir peridir dersek hiç doğru olmaz ama bazı etkilenmeler var. Ha gerçekte elf diye birşey yok o çok ayrı.