PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şemsül Maarif [Eski Basım] ?

Adarr
30.08.2011, 23:04
Arkadaşlar bildiğim kadarıyla Şemsül Maarif'in 1970 sonrası nüshaları tahrif edilmiş vaziyette. Halk kendisine zarar veriyor diye bazı kısımlar değiştirilmiş. Elimde olan nüsha ve pdf çıktılarında da sanırım bu durum geçerli.

Eski basım (1970 öncesi) Osmanlı Türkçesi veya güncel Türkçe ile basılmış hali elinde olan var mıdır? Yani işime yaramıyor satabilirim diyecek olan? Osmanlıca hali de olabilir.

Esas sorum; Bu tarz eski kitapları el altından satan <net olarak adres> bir yer biliyor iseniz özel mesaj ile bana yardımcı olabilir misiniz?

Çeşitli sahafları dolaştım fakat denk gelmedim. Hani el altından kitap satan yerleri bilmediğim için.

Ben sonraki basımların tahrif edildiğini duydum, lakin bunun böyle olup olmadığı konusunda da net bir bilgim mevcut değil.

Davetname'nin Osmanlıca nüshası ile Türkçe'ye çevrilmiş kopyasını kıyasladım bir ara, bazı yerlerin (kasıtlı veya değil emin değilim) eksik bırakıldığını farkettim.

AJA
30.08.2011, 23:15
EIimde 1,2-3 ciIdi var 1979 basımı sayın ADAR.

Hatta bu kitaplar bana hediyte geldi biraz inceledim ama benim ilgi aIanım degiI.Saklıyorum sadece.Bu kitabın sahibinin davet yaptıgını ve yaptıgı evin sallandıgını dahi duydum.Sonrasında hacı hoca doIaşmış çözüm için fakat biIinçsizce davetIer yaptıgı için sorunlar yaşamış.Şuanda o kişi yaşamıyor.Fakat bana hediye ediIdi yakını tarafından. BiIginize.Kitap arapça ve bazı yerIerinde türkçe açıklamalı, tahminim orjinaI bu.

AJA
17.04.2013, 16:38
Bu kitabı bulabilen var mı yada sahip olan ?

SaHiBuZaMaN
17.04.2013, 21:31
1979 basımı pdf formatında 4 ciltlik mevcut elimde.

serdar1
18.04.2013, 00:33
sanırım pdf çıkışlı bendede var bi kontrol edicem

by_bug
18.04.2013, 16:54
Arkadaşlar bulan olursa paylaşırsa bende faydalanmak isterim.

Hadimi_Kervan
27.04.2013, 18:33
Arkadaşlar Ne alemde bu kitap elinde olan arkadaşlar paylaşmayı düşünüyorlar mı acaba...

AJA
27.04.2013, 20:04
Sayın sahibuzaman arkadaşımız paylaşırsa iyi olur :)

SaHiBuZaMaN
28.04.2013, 23:55
http://www.4shared.com/rar/g5MaEwGY/Yeni_WinRAR_arivi__2_.html? buyrun arkadaşlar buradan download edebilirsiniz

blueblure
29.04.2013, 16:20
Verdiğiniz link açılmıyor maalesef. Türk Telekom tarafından yasaklanmış o site. Başka bir yoldan link verebilir misiniz rica etsem?

ruhname
29.04.2013, 19:07
sahibuzzaman kitabta olan bilgileri paylaşabilrimsin ben indiremiyorum özellikle davet vs.

SaHiBuZaMaN
29.04.2013, 23:04
Verdiğiniz link açılmıyor maalesef. Türk Telekom tarafından yasaklanmış o site. Başka bir yoldan link verebilir misiniz rica etsem?

Dns ayarlarınızı veya proxy ayarlarınızı değiştirirseniz olumlu sonuç alabilirsiniz

ahya
29.04.2013, 23:12
Verilen Linkte kücük bir hata var onun icin olmuyor, burdan indirebilirsiniz (http://www.4shared.com/rar/g5MaEwGY/Yeni_WinRAR_arivi__2_.html).

SaHiBuZaMaN
29.04.2013, 23:14
sahibuzzaman kitabta olan bilgileri paylaşabilrimsin ben indiremiyorum özellikle davet vs.

Kitabı incelediğiniz takdirde, müellifin bu yönde ne gibi öğüt ve tavsiyelerde bulunduğunu okuyup öğreneceksiniz.
Şunu da iyi bilmeli ki, bu eser günah yolunu gösteren, hurafelere ve bidat lara dayanan bir yazı kalabalığı değildir. Ve yine bu eser ne gibi bir büyü, ve nede fal ve sihir kitabı değildir. İnsanları, birbirine karşı, kötülüğe şerre yöneltecek öğütlerle doldurulmuş boş ve anlamsız bir eser değildir. Konularının tümü, Kur'an’ı Kerime, Hadislere, içtihatlara dayanmakta, büyük bilginlerin ilmi, fazilet süzgecinden geçen denenmiş müspet konuları kapsayan bir eserdir.

ikbal1505
29.04.2013, 23:48
Emeğinize sağlık! Teşekkür ederim.

Gmpp de teşekkür iletisi değil beğen/beğenme butonu veya +/- rep verilerek paylaşımlara dair beğeni belirtilmektedir. İyi forumlar. :)

satelcom
29.04.2013, 23:49
Arkadaşlar bildiğim kadarıyla Şemsül Maarif'in 1970 sonrası nüshaları tahrif edilmiş vaziyette. Halk kendisine zarar veriyor diye bazı kısımlar değiştirilmiş. Elimde olan nüsha ve pdf çıktılarında da sanırım bu durum geçerli.

Eski basım (1970 öncesi) Osmanlı Türkçesi veya güncel Türkçe ile basılmış hali elinde olan var mıdır? Yani işime yaramıyor satabilirim diyecek olan? Osmanlıca hali de olabilir.

Esas sorum; Bu tarz eski kitapları el altından satan <net olarak adres> bir yer biliyor iseniz özel mesaj ile bana yardımcı olabilir misiniz?

Çeşitli sahafları dolaştım fakat denk gelmedim. Hani el altından kitap satan yerleri bilmediğim için.

Ben sonraki basımların tahrif edildiğini duydum, lakin bunun böyle olup olmadığı konusunda da net bir bilgim mevcut değil.

Davetname'nin Osmanlıca nüshası ile Türkçe'ye çevrilmiş kopyasını kıyasladım bir ara, bazı yerlerin (kasıtlı veya değil emin değilim) eksik bırakıldığını farkettim.Google da havas kitapları diye aratırsan istediğin kitapları satan bir çok yer bulacaksın. Link vermek yasak olduğu için link veremiyorum. Google da aradıklarını bulursun.

asterix
09.05.2013, 21:58
Link açılıyor. Dns değiştir. Yasaklı sitelere girebilmek için google'ye dns değiştirmeyi sor.

aykut
10.05.2013, 14:56
Çoluğa çocuğa vermeyin .

ruhname
10.05.2013, 16:19
Kitabı incelediğiniz takdirde, müellifin bu yönde ne gibi öğüt ve tavsiyelerde bulunduğunu okuyup öğreneceksiniz.
Şunu da iyi bilmeli ki, bu eser günah yolunu gösteren, hurafelere ve bidat lara dayanan bir yazı kalabalığı değildir. Ve yine bu eser ne gibi bir büyü, ve nede fal ve sihir kitabı değildir. İnsanları, birbirine karşı, kötülüğe şerre yöneltecek öğütlerle doldurulmuş boş ve anlamsız bir eser değildir. Konularının tümü, Kur'an’ı Kerime, Hadislere, içtihatlara dayanmakta, büyük bilginlerin ilmi, fazilet süzgecinden geçen denenmiş müspet konuları kapsayan bir eserdir.
Evet haklısın. Ben müellifin yani Ahmed El ebuninin yazdıkları okudum. Ehli olmayanların eline geçmemesi için o kadar öğütlerde bulunmuş, ama maalesef ehli olmayan bir çok kişinin elinde var. Ama içindeki bilgilerin çoğunluğunun da değiştirilmiş olma ihtimali yada eksik olma ihtimali de çok büyük.

AJA
10.05.2013, 21:26
Bu kitaba sahiptim ve bir kaç sayfasına bakıp kaldırdım bir köşeye.79 basımıydı ve orjinaldi.Yani eksiği gediği yoktu.Bu kitabı çok arayan birine hediye ettim :) Bununla beraber 70 li yıllarda basılan gizli ilimler orjinal baskılarını da..
Kitap çok ciddi ,özellikle davetler tam ve bilinçsiz yapıldığında bahsettiğimizden daha kötü hasarlar bırakıcak cinsten..Aman bilginiz yoksa ve hiç deneyiminiz olmadan o kitaba dokunmayın derim.

İyi forumlar.

elaelaela
11.07.2013, 14:29
site kapatılmış arkadaşlar tekrar paylaşır mısınız.

barbaros_yayla
11.08.2013, 23:13
arkadaşlar elinde bu kitab olan arkadaşlar bu kitabı paylaşabilir mi acaba ?

ChiReiki
11.08.2013, 23:54
sahibuzaman teşkkürler indirdim.

quanttum
12.08.2013, 17:42
sahibuzaman. vermiş olduğunuz bu kitab tan hiç denediniz mi? mürecceb mi dir?

AJA
12.08.2013, 21:18
Her kişinin tecrübesi farklı ve kendine hastır.Bana göre güçlü bir uygulama sizde tutmayabilir..Maji yada havas uygulamaları deneyimleyerek kişiye ait hale gelir.Deneyin ve görün.

Phoneix21
12.08.2013, 22:44
Dns ayarlarını değistirdim ama bu sefer de indirme linki açılmadı nereden indirebilim üye mi olmam gerekiyor download sitesine

ninja
01.12.2013, 12:46
sizlerden yeni link vermenizi rica etsem. Eski link kapatılmış

MeHDiX
01.12.2013, 12:57
Bütün ciltleri var elimde.Basım yılına eve gidince bakarım artık.

MeHDiX
01.12.2013, 13:02
Evet haklısın. Ben müellifin yani Ahmed El ebuninin yazdıkları okudum. Ehli olmayanların eline geçmemesi için o kadar öğütlerde bulunmuş, ama maalesef ehli olmayan bir çok kişinin elinde var. Ama içindeki bilgilerin çoğunluğunun da değiştirilmiş olma ihtimali yada eksik olma ihtimali de çok büyük.

Bazı davetleri paylaşmak üzere kitapları iş yerime getirdim ama müellifin o uyarılarını okuyunca paylaşmaktan vazgeçtim.Liyakatı veya işin ehli olmayan veyahut kötü amaçla kullanılır ve vebale girerim korkusuyla paylaşmadım.