Apple markası hakkında bilmedikleriniz

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
Konuyu acmadan önce bende bir yorum üzerine bu konuya degindim ve fazlada bilgi bulamadım ama yorumda şöyle yazıyordu:appleın simgesinin yenmiş elma oldugu ve hz ademe elmayı yedirttim ve sizede yedirtecegim demekmiş

Apple'ın ilk logosu denildiğinde, birçok insanın aklına gökkuşağı renklerindeki elma logosu gelecektir. Oysa ilk Apple logosu, Isaac Newton'ın bir ağacın altında, kafasına bir elma düşmek üzereyken oturduğu bir logoydu.

Newton'lı Apple logusu, pek tanınmayan Apple kurucularından Ronald Wayne tarafından tasarlanmıştır. (Ronald Wayne, daha sonra şirketteki bugünkü değeri yaklaşık 22 milyar dolar olan hissesini Steve Jobs ve Steve Wozniak'a 800 dolar karşılığında satmıştır.) Bu logo, küçük ürün etiketlerinde görülemeyecek kadar ayrıntılı olduğundan 1976 yılında kısa bir süre için kullanılmıştır.

applenin şimdki logosu

ImageShack - Online Photo and Video Hosting

bu konuy hakkında birşey biliyorsanız sizde yazın lütfen cok sevinirim:)

mksubzero

Banlı Kullanıcı
Her şey inançların etrafında dönmüyor.
Coca Cola "Allah yok, Muhammed yok" diyor, Apple simgesi "hepinizi cehenneme yollayacağım, muhahaha, yiyin bakalım Adem'in elmasını" diyor.. Böyle daha çok şey gelir.

Tekrar söylüyorum, her şey inançların etrafında dönmüyor. Birisi sevmez bir markayı, yorumlar simgesini istediği gibi. Yani bence Devlet Bahçeli'nin 40. Yıl hesabından pek bir farkı yok. :)

Paylaşımın için teşekkürler, sevgi ve ışık sizinle olsun.

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Steve Jobs'un Stanford Üniversitesi'nde yaptığı bir konuşma var ben çok severim kendisini ve böyle birşey düşünüceğini zannetmiyorum. Zaten kendisi konuşmasında Apple'ı garajda kurduklarını söylüyordu Woz ile. hz. Adem'e elmayı kim yedirtti ki bize de yedirtecek hem de apple ürünleriyle. Adem kim elma ne? Bana çok uydurma geldi bu arada konuşmanın youtube linkini vereyim izlemediyseniz tavsiye ederim:
http://www.youtube.com/watch?v=kEykGwnQ-f4

Gizlİksir

Banlı Kullanıcı
Böyle şeyler büyük bir markayı çekemeyen kişiler tarafından oluşturulmuş yalandan dolan dan başka bir şey değil. Allah bilir ateistlere de Müslümanlıkla ilgili bir amblem diyorlardır. :)

Bende her resme her ambleme bir kulp bulabilirim ama bu böyle olduğunu göstermez.

Sevgiyle kalın ( Migrenim varda ışığı pek sevmiyorum :D -espri tamam iğrençti- )

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Apple firmasının şuan kullandığı elma biçimindeki logo oldukça sade, güzel ve iyi tasarlanmış. İsminin ya da logosunun herhangi bir mesajla ilişkili olduğunu sanmıyorum. Zaten evirip çevirince, birkaç ufak ekleme çıkarma yapınca her türlü amblem bir yerlere çekilebiliyor. Geçenlerde subliminal mesajlarla ilgili bir video izlemiştim. Dünyaca ünlü tüm firmaların amblemlerini inceliyordu. Hepsini bir yere bağladı sonuçta. Üçgen, daire ve elips... Hepsi sakıncalı yani ilerde şirket kurmayı düşünen arkadaşlar varsa sadece dikdörtgen şeklini kullansınlar amblemlerinde, ne olur ne olmaz. :D

schutze07

Kayıtlı Üye
Tapılacak kadar, seviliyorsa bir marka, böbreğini bile satıp apple alıyorsa bir insan, altında mutlaka bir şey vardır tabii ki. Çünkü apple dünyanın en iyi markası değil, bir sürü ondan daha üstün özellikli telefonlar ve markalar varken... Bu benim kişisel görüşüm, sevgi ve ışıkla.

lasrocas

Kayıtlı Üye
Tercihi ifade ediyor elma. Her tekâmül aşamasındaki tercihi.
Apple'ın ısırılmış elması "tercih edilmişliliği" simgeliyor. Apple markası ilginç bir logo kullanmış ısırılmış elma, çünkü siz kaliteyi tercih ediyorsunuz, en pahalı olanı ama en iyisini tercih ettiniz anlamında, zaten logonun tasarımcıları özellikle ısırılmış ifadesi kullanmıştır

albus

Kayıtlı Üye
Steve küçükken annesi beslenme olarak hep bir elma koyarmış çantasına.
Diğer çocuklar hamburgerleri götürürken bizimki Küçük Emrah gibi onlara bakıp elmasını yermiş:boat:
Zengin oluncada bunu unutmamış ve amblemini elma yapmış:nopity:

Bir gazetede okumuştum.

DemonLove

Kayıtlı Üye
Böyle şeyler büyük bir markayı çekemeyen kişiler tarafından oluşturulmuş yalandan dolan dan başka bir şey değil. Allah bilir ateistlere de Müslümanlıkla ilgili bir amblem diyorlardır. :)

Bende her resme her ambleme bir kulp bulabilirim ama bu böyle olduğunu göstermez.

Sevgiyle kalın ( Migrenim varda ışığı pek sevmiyorum :D -espri tamam iğrençti- )

Yok demiyorlar kendim deneyledim ;)

pieA

Kayıtlı Üye
Jobs filmini izlemenizi tavsiye ederim.

MyıldırımM

Kayıtlı Üye
Her şey inançların etrafında dönmüyor.
Coca Cola "Allah yok, Muhammed yok" diyor, Apple simgesi "hepinizi cehenneme yollayacağım, muhahaha, yiyin bakalım Adem'in elmasını" diyor.. Böyle daha çok şey gelir.

Tekrar söylüyorum, her şey inançların etrafında dönmüyor. Birisi sevmez bir markayı, yorumlar simgesini istediği gibi. Yani bence Devlet Bahçeli'nin 40. Yıl hesabından pek bir farkı yok. :)

Paylaşımın için teşekkürler, sevgi ve ışık sizinle olsun.

İşte yorum budur.İlla herşeyin altında birşey arıyor bizim insanlarımız,size tavsiyem 3. gözünüzle ugraşmadan önce 2 gözünüzü açın

sehvayil

Kayıtlı Üye
bence logonun açıklaması şöyle;şeytan hz ademe almayı yedirtirken kendisinde merak uyandırmadımı ve insanoğlunun hayatı bu merak sonucu başlamadımı?işte bu Iphone gelişen teknolojisi bir merakla başlamıştır.

Faros

Kayıtlı Üye
Turing Testinin mucidi Ingiliz escinsel biliamdami Alan Mathison Turing 1950 li yillarda escinsellik yasak oldugu için hormon bozucu ilaçlar kullanmaya zorlanmis devlet tarafindan. Kilosu asiri artmis, yataktan kalkamaz hale gelmis. En sonunda siyanurlu bir elmayi isirip intihar etmis. Apple nin isirilmis elma figuru kullanmasi bu yuzdendir.