Pranik Tüp Alıştırması

Espavo

Kayıtlı Üye
KENDİNE HAKİMİYET ALIŞTIRMASI (1) Yerküreye bağlı pranik tüpten yukarı doğru nefes alın. Topraktan yukarı doğru soluk alıp rahatlayın ve soluğunuzu bırakın. Sonra başınızın üzerinden tüpe doğru soluk alın, semavi enerjiyi aşağıya, bedenin pranik tüpüne indirin ve soluğunuzu bırakın. Tüpe bir enerjinin açıkça aktığını hissedene dek birkaç kez bunu tekrarlayın. İlk adımda yaptığınız şey yerküreden yukarı pranik tüpe, sonra semavi alemden aşağı pranik tüpe akan süptil enerji akışını (pranayı) hissetmeye başlamaktır. Bu alıştırma özellikle dışarda, doğanın saflığı içinde yapıldığı zaman daha etkili sonuçlar verir. Ka, yükselen bilinç sarmalı içindeki titreşiminizi yükseltme süreci için çok önemlidir, yaşam gücü Ka yoluyla üretilir. Hayatınızda yaşam gücünüzün düşük olduğunu hissettiğiniz zamanlar olmuştur, fizik bedeniniz çok iyi işlev yapamaz. Böyle durumlarda olan şudur.
Ka öylesine tükenmiştir ki fizik, duygusal ve zihinsel bedenlere ışık yayamaz, onları besleyemez. Bu yüzden Ka ile, yani pranik bedenle yaşam gücünüzü artıracak şekilde ilişki kurmanızı tavsiye ederiz.

KENDİNE HAKİMİYET ALIŞTIRMASI (2) Alıştırmanın ikinci bölümünde yapmanız gereken şey pranayı tüpe çekmek ve onu fiziksel beden içinde deveran ettirmektir. Daha önce yaptığınız gibi soluk alırken pranayı yerküreden yukarı pranik tüpe çekin. Soluğunuzu bir an içinizde tutun, sonra bırakın. Dikkatiniz pranik tüpün üzerinde olsun. Daha sonra soluk alırken pranayı başınızın üzerinden, yukardan pranik tüpün içine çekin. Dikkatinizi pranik tüpten ayırmadan bir an soluğunuzu tutun, sonra soluğunuzu verirken dikkatinizi fizik beden üzerine kaydırın. Dikkat yasası gereği enerji farkındalığı izleyecek ve prana pranik tüpten çıkıp bedeninize akacaktır. Pranik tüpten fizik bedeninize bir enerji akışı olduğunu hissedene dek bu alıştırmayı yapın. Alıştırmaya ilk başladığınızda bedeninizin bazı bölgeleri prana akışına diğer bölgelerden daha duyarlı olabilir, ama sonunda prananın bedene akışının verdiği farklı fiziksel duyumu hissedeceksiniz. Bırakın prana bedeninize ve oradan da dışarı yayılsın. Bu Ka’yı artırmanızı ve pranik bedeni yoğunlaştırmanızı sağlayacaktır. Bir kez prananın devinimini hissettikten sonra yapılacak iş farkındalığınızı göğsün ortasında ve pranik tüpün hemen önünde bulunan kalp merkezine yöneltmektir. Farkındalığınızı bu merkezde tutarak koşulsuz kabul ve koşulsuz sevgi duygusunu hatırlayın. Kalp merkezi ya da kalp çakrası fiziksel kalple aynı şey değildir. Kalp çakrası göğsün ortasında bulunan ve son zamanlarda bilimsel olarak da ölçülen bir enerji vorteksidir (girdap). Gerçekten de bilimsel incelemeler çakraların hem ses hem de renk yaydıklarını kanıtlamıştır.

KENDİNE HAKİMİYET ALIŞTIRMASI (3) Şimdi farkındalığınızı kalp merkezine yöneltin, koşulsuz sevgi ve kabul duygusunu hatırlayın. Bu duyguyu hissettiğinizden emin olun, onu sadece düşünmek işe yaramaz. Farkındalığınızı kalp merkezinde tutup koşulsuz sevgi ve kabulü hissetmeyi sürdürürken soluk alın ve solukla birlikte pranayı yerküreden yukarı doğru pranik tüpe çekin. Pranik tüp üzerinde odaklanırken soluğunuzu bir an tutun, bu arada sevgi ve kabulü hissetme halini sürdürün. Soluğunuzu verirken farkındalığınızı fizik bedene kaydırın ve “nitelik kazandırılmış prananın” tüpten çıkıp tüm bedene akmasına izin verin. Sonra farkındalığınızı tekrar kalp merkezine çevirin ve bir kez daha koşulsuz sevgi ve kabulü hissederken soluk alın, solukla birlikte pranayı başınızın üzerindeki boşluktan aşağı pranik tüpe çekin. Bir an soluğunuzu tutun, bir yandan sevgi ve kabulü hissederken bir yandan da pranik tüp üzerinde odaklanın. Soluğunuzu verirken farkındalığınızı fizik bedene kaydırın ve “nitelik kazandırılmış prananın” pranik tüpten çıkıp tüm bedene akmasına izin verin. Böylece semavi ve dünyevi enerjiler önce pranik tüpe sonra kalp merkezine akacaktır. “Nitelik kazandırılmış enerjiler” daha sonra beden içinde deveran ederler. Bazı okurlar şimdiye kadar koşulsuz sevgi ve kabulü deneyimlememiş olabilirler, onlar şimdilik alıştırmanın üçüncü bölümünü bir kenara bırakıp ilk iki bölüm üzerinde çalışmalarını sürdürsünler. Enerjiye nitelik kazandırma konusunda şimdilik endişelenmesinler, zaman içinde koşulsuz sevgi ve kabulü hissetmeyi çok daha kolay başaracaklar.

Alıntı. Hathor Bilgileri

A

angeldream

güzel bir çalışma paylaştığın için teşekkürler

crowley

Kayıtlı Üye
İş
kulluk
evt bu kitabı okumuştum tavsiye edebilirm güzel bilgiler sunuyor sende çok güxel bir paylaşım yapmşısın ellerine sağlık :)

iyigiq

Kayıtlı Üye
Ben bu alıştırmayi yatarken yaptım pranik tupden kalp ve diğer cakralara enerji yüklemesi amaciyla. Uyudum kendimi yatağın 30 santim üstünde soldan sağa dönerken astrala çıkmış buldum olayı yadir gayinca bedenime döndüm tersv giden birseymi var