Hu tanri’nin kadim bir ismidir.

Espavo

Kayıtlı Üye
HU TANRI’NIN KADİM BİR İSMİDİR. AYRICA TANRI’YA SÖYLENEN BİR SEVGİ ŞARKISIDIR.

TANRI’NIN RUH’A OLAN SEVGİSİNİ TEMSİL EDER VE BİZLER RUHUZ. HU, YARADAN’IN KENDİ YARATIMI İÇİN DUYDUĞU MUAZZAM SEVGİYİ TEMSİL EDER.

Sri Harold Klemp,

Tanrı’ya söylenen Sevgi Şarkısı

Büyük mutluluk, sevgi ve anlayış potansiyeline sahipsiniz. HU’yu söylemek size bunları getirebilir - Tanrı’nın ışığı ve Sesi vasıtası ile.

Çağlar boyunca, bir çok spiritüel geleneklerin takipçileri Tanrı’ya daha yakın olmak için duaları, kutsal sözcükleri seslendirmeyi ve meditasyonu kullandılar. Aynı şekilde, Tanrı’nın kadim ismi olan HU’yu keşfedenler, bunu spiritüel yükselme için söylerler.

İnancınıza ve dininize bakmaksızın, Tanrı’nın sevgisinde daha mutlu ve daha güvende olmak için HU’yu seslendirebilirsiniz.

HU yaşamın lisanına dokunur. Tüm seslerin Sesidir. Yapraklardaki rüzgar, yağan yağmur, kuşların cıvıltıları, bir tornadonun dehşet verici gürlemesidir… HU sesi, kahkahada, ağlayışta, şehir trafiğinin şamatasında, okyanus dalgalarında ve dağdaki bir pınarın sessiz çağıldamasında işitilir. Ve yine de HU sözcüğü Tanrı değildir. İnsanların herhangi bir yerde Yaşamın Kaynağına hitap etmek için kullanabilecekleri bir sözcüktür.

—Harold Klemp

İlahi Bağlantı

Eckankar spiritüel özün - Işık ve Ses-, herkesi Tanrı’nın kalbine bağladığını öğretir. Bu Işık ve Ses, Kutsal Ruhtur. Tanrı’nın bu ikiz veçhesi ile direkt deneyim, her birimizin içindeki derin spiritüel potansiyeli açar. Işık ve Ses bizi arıtır, yükseltir ve yuvaya, Tanrı’ya yolculuğumuzda bizi yönlendirir.

HU’yu seslendirmek bizi İlahi varlık olan bilinçlilik halimize yakınlaştırır. Onun amacı budur. HU, spiritüel sevgi, özgürlük, bilgelik ve gerçeği arzulayanlar içindir.

HU’yu Seslendirmek için Davet

Bu basit spiritüel egzersizi denemeye çağırılıyorsunuz. Bu, bir çok farklı inanca sahip insanın, kalplerini Tanrı’nın varlığına yükseltmeye açmaya daha tam olarak yardımcı oldu.
Bu egzersizi yapmak için, önce rahat olun. Gözlerinizi kapatın ve birkaç derin nefes alın. Sonra, nazikçe dikkatinizi içsel görsel ekranınıza getirin, imgelerin geldiği yere.

Gözleriniz kapalı iken, sevgi şarkısı olarak HU yu seslendirin. Tanrı’nın sevgisini deneyimlemenin bir çok yolu vardır. Derin bir huzur, sıcaklık ve rahatlama hissedebilirsiniz. Ayrıca günlük yaşamınızda daha büyük spiritüel içgörüler vasıtası ile İlahi olanın varlığını fark edebilirsiniz.

HU yu seslendirdiğinizde ve sessiz tefekkürde oturduğunuzda, ayrıca içsel Işık ve Sesi de algılayabilirsiniz. Işık içsel görsel ekranınızda parlaklık veya renkler olarak görünebilir. Ses müzikal olabilir veya rüzgar ya da okyanus gibi doğa sesleri olabilir. Ancak, Tanrı’nın varlığını deneyimliyorsunuz, bu size yaşamın daha engin bir anlayışını getiriyor.

Gününüz boyunca ruh halinizi yükseltme

Harold Klemp, HU’nun yaşamınızı bu daha yüksek bakış açısından görmeye nasıl yardımcı olabileceğini açıklıyor :
-Siz günde yirmi dakika sevgi ile Tanrı’nın ismini seslendirirken Ruh’u sınırlayan, zorlayan bağlar çözülmeye başlar. Hepsi birden değil, ama yavaşça, sizin anlayabileceğiniz ve kabul edebileceğiniz hızda. Bu bağlar salıverilirken, Ruh spiritüel özgürlükte yükselir.
Ruhlar olarak, zeminin üzerinde yükselen bir balona benzersiniz. Daha fazla yükseldikçe, daha ilerisini görebilirsiniz. Ve daha ilerisini görebildiğinizde, yaşamınızı daha iyi planlarsınız.-

(Çeviri ; Saffet)

Alıntı:
kosulsuz-sevgi

melos

Banlı Kullanıcı
İş
saglik uzmani
Cok güzel bir hazirlama. Denemis olanlar mutlaka denesin. Ben yapiorum ve faidesini görüyorum. TEsekkürler;)

DreaMLife

Kayıtlı Üye
Daha ilk deneyimim her tarafımda yoğun bir karıncalanma hissettim moralim bozuktu başlarken şimdi dinginlenmiş gibiyim. :rolleyes: