Holistik Beden Dili Uygulayıcı Eğitimi (Ankara) 17-18 Eylül 2011

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Holistik Beden Dili Uygulayıcı Eğitimi

Dil denen iletişim mucizesi insanın varolmasından bir hayli sonra geliştiği düşünülmektedir.. Bu durumda insanların birbirleriyle iletişim kurmaları için tek yol vardı, o da vücut dili kullanmaktı. vücut dili günümüzde ise bambaşka bir önem taşıyor. İnsan insanı sadece ağzından çıkan sözlerle değil, vücut hareketleriyle de değerlendiriyor ve yargılıyor. İnandırıcılık derecesi sadece sözlerimiz ve sözlerin anlamında öte, sözleri hangi hareketlerle sunduğumuza da bağlı. İnsanlar sözlerin yalnızca %102unu hafızalarına yazıyor, beden dilinin ve ses ritminin ise %90'ını. Önemli olan bir insanın ne söylediği değil, nasıl söylediğidir. Dolayısıyla vücut dilini öğrenmek artık bu yüzyılda herkesin bilmesi gereken bir iletişim sanatı haline geldi.
Eğitim Size Neler Kazandıracak?
İş yaşamında başarıya ulaşmanın öncelikli kuralı çevremizdeki bireyler ile doğru iletişim kurabilmektir. Günümüz teknolojik gelişmeleri göz önüne alındığında yazılı iletişim ve telefonla iletişim sırasındaki yanlış anlaşılmaların sonuçları da beklenmedik sorunlar yaratabilmektedir. Ayrıca tarihin en eski iletişim aracı olan beden dili çoğu zaman sözel iletişimden daha fazla önem kazanmaktadır.

Teorik bilgilerin yanı sıra pratik iş yaşamı uygulamalarını da kapsayan eğitimimiz ile katılımcılar iş yaşamında iletişim araçlarını ve beden dilini daha etkili bir biçimde kullanmayı/yorumlamayı öğrenerek etkili iletişim kurma yolunda önemli bilgi ve beceriler edineceklerdir.

Eğitim İçeriği
  • İletişim ve Beden Dili
  • Doğru Bir Şekilde Anlaşılmak İçin Yapılması Gerekenler
  • İletişimdeAmaça Ulaşmak İçin Yapılması Gerekenler
  • Sağlıklı İletişim ve Beden dilinin Araçları
  • Hareketleri Gözlemlerken Nelere Dikkat Edeceğiz
  • Temsil Sistemleri
  • Beden dili İle Düşünce Yapısını Çözümlemek
  • Karakter Tipleri
  • Kişisel Bütünlük Kurmak İçin Yapılması Gerekeneler
  • Aynalama, Eşleşme ve Kalibrasyon Oluşturma
  • Beden Dilinin Kavrama
  • Beden Dilinin Ögeleri
  • Beden Dili Bakış Bölgeleri
  • Beden Dilinde Mesafe
  • Ses ve Rtimin Kullanımı
  • Etkin İletişim Ve Dinleme
  • İletişi Koparmak ya da Kopararıldığını Anlamak
  • Beden Dilinde Makro Sistem
  • Beden Dilinde Mikro Sistem
  • İş Yaşamında Beden Dili
  • Müşterilerle İletişimde Beden Dili
  • İş Görüşmelerinde Beden Dili
  • Kurum İçinde Beden Dili
  • Beden Dilini Okumak
  • Kişisel Alanlar ve Sosyal Alanlar
  • Beden Dilinde Meta Model
  • Söz Ustalığı
  • Bireysel ve Grup Terapi Teknik ve Uygulamaları
Eğitimi Tamamlayan Katılımcılara “Holistik Beden Dili Uygulayıcı Eğitim” katılım sertifikası verilecektir.
Eğitmen: Sn. Urum

Eğitim Süresi
Bu eğitim; 6 gün 9.30 – 17.30 arasıdır. 3 Modül olarak eğitim verilecektir. Her modül iki gündür. Eğitim tarihleri 1. Modül, 2. Modül, 3. Modül olarak duyurulacaktır. 1. Modüle katılmayanlar 2. ve 3. modüle katılamayacaktır. Birbirini takip eden aşamalı bir eğitim programıdır. Katılımcılara, eğitimi tamamladıklarında Katılım Sertifikası verilecektir.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Başvurular devam ediyor.