Ölen kişi sevdiği birinin yanına gitmesini ister mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kızımızdizel

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben yaklaşık 4 ay önce hayatımın aşkını kaybettim :( Hala kendime gelemiyorum. Tek istediğim bir an önce ölmek, her gün Allah a yalvararak uyuyorum. Ve şunu hissediyorum Sanki O da benim yanına gitmemi istiyor. Çünkü o benim ufacık bi acı çekmeme dayanamazdı ve şu an hayatım bitmiş durumda. Ve bu benim elimde değil istesemde iyi olamıyorum. Dayanamıyorum artık O nun nefes almamasına. Bu bambaşka bi acı anne baba kaybetmektende öte. Kimsenin başına gelmesin dilerim. Bir anda hayatınız siliniyor. Ve şunu sormak istiyorum hissettiklerimin gerçek olma ihtimali nedir bi fikriniz varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Ayrıca rüyalarımda da mesajlar veriyor. ''Sen benim yanıma gelmek istemiyor musun?'' vb şeyler söyledi. Ama ilk 1-2 ay içinde görmüştüm bu rüyaları. Ve hep üzgündü :( genelde suskun ve düşünceliydi.. Bi rüyadada 'Aşkım sen ölmüştün.. ama nasıl olur?'' diye sorduğumda ''Oluyor bazen böyle şeyler'' diyip kafasını eğmişti gözleri dolmuştu :( Artık görmüyorum bu rüyaları ama sanki beni istiyor gibi hissediyorum. Ben de gerçekten ölmek istiyorum ama intihar etmekle ya bi çıkmaza girersem.. ya O nu bi daha bulamazsam diye korkuyorum.. Gerçi burda daha beter sıkışıp kaldım.. Lütfen fikirlerinizi benimle paylaşın.. Teşekkür ederim..

canmert196

Kayıtlı Üye
kişisel görüşüm sen bunu cok istediğin için bilinç altın a kazınmıs o yüzden böyle seyler gördün

alimon

Kayıtlı Üye
Dostum Öncelikle Allah Sabır Versin Çok Kötüymüş.İkincisi İntihar Etmeyi Aklından Bile Geçirme Bir An Önce Kavuşayım Derken Ebedi Olarak Onu Kaybedebilirsin.Herşeyi Oluruna Bırak Hayırlısı Böyleymiş De.

kızımızdizel

Kayıtlı Üye
Dostum Öncelikle Allah Sabır Versin Çok Kötüymüş.İkincisi İntihar Etmeyi Aklından Bile Geçirme Bir An Önce Kavuşayım Derken Ebedi Olarak Onu Kaybedebilirsin.Herşeyi Oluruna Bırak Hayırlısı Böyleymiş De.

Sağol.. İşte şu ebedi olarak kaybetme ihtimali beni çıkmazda bırakıyor :( Deliriyorum bu yüzden. Bir de şöyl bir gerçek var oturup ölümü beklediğimde belki yıllaaar sonra öleceğim. Ve ben istesemde istemesemde yıllar geçtikçe zaman beni ondan uzaklaştıracak. O zamanda bir daha O nu bulamayacağım belki... Yani yaşamda bizi ayırıyor. Çok mantıksız geliyor herşey :( Öyle bir arafta kaldım ki..

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Merhaba kardeşim. Öncelikle emin ol intihar gibi bir şeye kalkışırsan asla hiçbir zaman buluşamazsınız. Zaman nedir ki, 50-60 sene daha yaşayıp öleceksiniz. Biz yokuz, dünya yok, gerçek değil yansımayız sadece, biz aslında enerjiyiz, sadece enerji var diye düşünürseniz, geleceğe ya da geçmişe değil şimdiye teslim olursanız zaman perdesini delersiniz. 50 sene ile 1 gün arasında fark kalmaz.
İntihar eden kişi ebedi cehennemde kalır. Sevdiğiniz kişi cennette iken siz cehennemde olmak istemezsiniz sanırım.
Eğer 50 sene sabrederseniz sonsuza kadar onunla beraber olacaksınız.
Bence buna değer.

GANİ

Kayıtlı Üye
Yahu hiçbir şeyi sen kontrol edemiyorsunki ruhun bedenden alakayi kestimi senmi kontrol edebileceksinki ölmeyi arzu ediyorsun bunu geç ne kadar yaşarsan bu saçmaliğin farkina varman kolaylaşir aklini başina devşir ölüm care olsa teşke ölüm başlangiçtir başlangiç

kızımızdizel

Kayıtlı Üye
Merhaba kardeşim. Öncelikle emin ol intihar gibi bir şeye kalkışırsan asla hiçbir zaman buluşamazsınız. Zaman nedir ki, 50-60 sene daha yaşayıp öleceksiniz. Biz yokuz, dünya yok, gerçek değil yansımayız sadece, biz aslında enerjiyiz, sadece enerji var diye düşünürseniz, geleceğe ya da geçmişe değil şimdiye teslim olursanız zaman perdesini delersiniz. 50 sene ile 1 gün arasında fark kalmaz.
İntihar eden kişi ebedi cehennemde kalır. Sevdiğiniz kişi cennette iken siz cehennemde olmak istemezsiniz sanırım.
Eğer 50 sene sabrederseniz sonsuza kadar onunla beraber olacaksınız.
Bence buna değer.

Çok teşekkür ederim. Zamanla ilgili yorumunda haklısın. Ama kafam çok karışıyor. Ben 50-60-70 yaşımda öleceğim bellki. Yaşlanacağım. Ama benim sevgilim o yaşta kaldı. Bunları kavrayamıyorum. Bu konuda bir yorumun var mı? Ben hiç ddurmadan, ne olacak? ne yapmalıyım? şöyle olurrsa n'olur? böyle yapsam sonucu ne olur? vs.. diye sürekli düşünüyorum ama bi türlü çıkış yolu bulamıyorum. Lütfen kusura bakmayın. Başka düşüncelere ihtiyacım var sanırım bu yüzden sürekli sorar haldeyim. teşekkür eederim

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Kendi canına kıyan kişi sonsuza dek cehennemde ıztırap çeker.
Şayet ecelinizi beklerseniz, ölümden sonra ölümsüz bir dünyada sonsuza dek sevgilizle yaşarsınız.
Evet, ileri yaşlara gelemedi ama bunun hiç önemi yok. Cennette bundan çok daha güzel bir hayat var.
Aslında sevgilinizi öldü diye düşünmeyin. Onun sadece bedeni öldü. Sevgi bedene değil ruhadır. Ruhlar ölümsüzdür. Biraz sabretmelisiniz sadece.
50 ile sonsuzu karşılaştırdığımızda 50 eriyip gider, hiç kalır.
GANİ' nin dediği gibi ölüm başlangıçtır. Bu dünyada ruhumuz bir kuş, bedenimiz ise kafes. Sevgiliniz ölmedi, sadece kafesten çıktı. Eceliniz geldiğinde siz de kafesi deleceksiniz ve ona kavuşacaksınız.
Zaman sizin için biraz yavaş olabilir ama sevgilinizin bulunduğu alemde zaman hızlı ilerliyor, şu an kıyamet günü mizanın kurulmasını bekliyor. Ölüm ile kıyamet arasındaki süre, dünyadaki zaman ile insana bir piknik süresi kadar kısa gelir. Bir kaç dakika kaldı..
"Kişi sevdiğiyle beraberdir." (Hz. Muhammed S.a.v.)

kızımızdizel

Kayıtlı Üye
Yahu hiçbir şeyi sen kontrol edemiyorsunki ruhun bedenden alakayi kestimi senmi kontrol edebileceksinki ölmeyi arzu ediyorsun bunu geç ne kadar yaşarsan bu saçmaliğin farkina varman kolaylaşir aklini başina devşir ölüm care olsa teşke ölüm başlangiçtir başlangiç

Teşekkür ederim. Hiçbir şeyi kontrol edemiyorsak (tamam bazı şeyleri tabiiki kontrol edemeyiz) neden yaşıyoruz? neden öüyoruz? Ne işe yarıyoruz biz? Neden hissedebiliyoruz, duygularımız var? Eğeer senin dediğin giibiyse robotuz o zaman biz sadece duruyoruz ne düşüncelerimiz var ne hayallerimiz. Biri düğmeye basıyor ağlıyoruz, basıyor gülüyoruz, seviyoruz, sinirleniyoruz vs.. Neyiz o zaman ve ne yapıyoruz? Senin söylediğin şeye katılmıyorum. Ölüm için kesinlikle son demedim ben aksine yeni bir başlangıç olduğuna inanıyorum zaten bende ve bu yüzden bu konu hakkında fikir alıyorum. Saçmalık dediğin şeeyle neden bahsettin onu anlayamadım?

Tecelligah

Kayıtlı Üye
Rabbim gönül ferahlığı versin arkadaşım
arkadaşlar söylenmesi gereken tavsiyeleri sölemişler zaten

canın acıyodur muhakak can ağrını dindirecek olan sadece ALLAH tır ona asi olma ve onun yardımına layık olmaya çalış, ummadığın bir anda sana çektiğin acının mükafatını verecektir inş.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Sana şunu diyebilirim yardım etmeyi çok isterdim ama ölene çare yok ve gördüğün rüyalar yaşadıklarını isteklerini belirtmene baktımda iyi durumda değilsin desteğe ihtiyacın var psikiyatri ve psikolog ile beraber bi tedavi gör onlar acını hafifletecek yaşayabilceğin hale getirebilcektir ben sana kesinlikle akıl sağlığın yerinde demiyorum sakın yanlış anlama beni sadece uzmanla bu dönemi bu acıyı azaltma unutma için iyi olur diye düşünüyorum

aşk1

Banlı Kullanıcı
Teşekkür ederim. Hiçbir şeyi kontrol edemiyorsak (tamam bazı şeyleri tabiiki kontrol edemeyiz) neden yaşıyoruz? neden öüyoruz? Ne işe yarıyoruz biz? Neden hissedebiliyoruz, duygularımız var? Eğeer senin dediğin giibiyse robotuz o zaman biz sadece duruyoruz ne düşüncelerimiz var ne hayallerimiz. Biri düğmeye basıyor ağlıyoruz, basıyor gülüyoruz, seviyoruz, sinirleniyoruz vs.. Neyiz o zaman ve ne yapıyoruz? Senin söylediğin şeye katılmıyorum. Ölüm için kesinlikle son demedim ben aksine yeni bir başlangıç olduğuna inanıyorum zaten bende ve bu yüzden bu konu hakkında fikir alıyorum. Saçmalık dediğin şeeyle neden bahsettin onu anlayamadım?
inancın nedir bilmiyorum ama benim inancıma göre açıklayacak olursam Allah kullarına zaten doğumdan ölüme kadar bi irade veriyor ölümden sonra irade diye bişey devam ediyormu ediyordur muhtemelen ama napılır onla bilemiyorum o saatten sonra.Hem suan cennette cehennemde bos sadece mezarda cennet veya cehennem var Ve yıne sevdıgının mezarı suan cennet veya cehennem halinde hiçbirşeyi bilmiyorsun sen ölünce nolcak onun mezarına gıdebılcegının garantısımı var yok onla konusabılcegının bıle garantısı yok hem Allahın verdıgı canı kendi elinle öldürüyorsun ki bu yasak Allah hem kişinin kendisine hem de başkalarına can almayı yasaklamış o sevdiğin için artık dualar oku yemek cıkar ona bıseyler yap belki o suan azap cekıyor bunları düşünüp onun için güzel şeyler yap yapabilcek durumdaysan değilsen dua oku hem ona hem sana ıyı gelir KESKE ELİMİZDEN BİRŞEY GELSE AMA GELMEZ O BİR CANLIYDI VE HER CANLI GİBİ ÖLÜMÜ TATTI BİZDE TADICAĞIZ OZAMANA KADAR YAŞAMININ KIYMETINI BİL ÖLÜMÜ DÜŞÜNME

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Şu an mezarında değil. Ruh bedeni terkedince bir daha pek gitmez yanına.
Dediğim gibi onun için artık kıyamete 2-3 saat kaldı. Bizim için yavaş ama ölüler için hızlı geçer zaman. Şu an kıyameti bekliyor. Ve kötülükler yapmadığına, büyük günahlar işlemediğine, müslüman olduğunu göre inşaAllah cennet yolcusu.
Siz cennete gitmek için ecelinizi bekleyeceksiniz. Yoksa olmaz, illa beklemelisiniz. Hiç belli olmaz belki Allah sizin de canınızı genç yaşlarda alır. Ama sakın intihar etmeyin. Eceliniz gelipte kafesten çıktığınızda siz de kıyameti bekleyeceksiniz, 1-2 saat sonra kıyamet gelecek. Ardından mahşere gidilecek, teraziler kurulacak. Ve inşaAllah artık sonsuza dek cennete onunla beraber yaşarsınız.

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Kelimeler yetersiz........
Umarim kimsenin basina gelmesin bu tur olaylar.Anlattiklarinizdan aci icerisinde oldugunuz net bir sekilde goruluyor.
Lakin intihar etmeyi en azindan simdilik bir kenara birakin(biliyorum soylemek kolay gibi bana da digerlerine de)
Ama elimden yada elimizden "intihar etme" demekten baska birsey gelmiyor maalesef.
Sadece metanetli olun.Tanri sabirlar versin.

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Başınız sağolsun. Üzüntünüzü anlıyorum, yanına gitmek konusunda diğer arkadaşların fikirlerine tamamen katılıyorum. Sizin onunla buluşmayı bekleme sürecinize yardımcı olmak istiyorum sadece. Nice insanlar var ki yaptıkları kötülüğün, söyledikleri yalanın haddi hesabı yok. Bir gün bizi mahvederek hayatımızdan çıkıyorlar. Ben bir zamanlar "Hayatımın anlamı bu olmalı." dediğim kişi için birkaç ay sonra "Keşke ölseydi de mezar taşı ihanet kokmasaydı." demiştim. Ama sizin için böyle olmamış. Bakın, sizi ölene kadar sevmiş daha ne yapsın. :) Bunu düşünerek yıllar sonra bile onu kalbinizin en derininde hissedersiniz.

volvo

Banlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar. Ben yaklaşık 4 ay önce hayatımın aşkını kaybettim :( Hala kendime gelemiyorum. Tek istediğim bir an önce ölmek, her gün Allah a yalvararak uyuyorum. Ve şunu hissediyorum Sanki O da benim yanına gitmemi istiyor. Çünkü o benim ufacık bi acı çekmeme dayanamazdı ve şu an hayatım bitmiş durumda. Ve bu benim elimde değil istesemde iyi olamıyorum. Dayanamıyorum artık O nun nefes almamasına. Bu bambaşka bi acı anne baba kaybetmektende öte. Kimsenin başına gelmesin dilerim. Bir anda hayatınız siliniyor. Ve şunu sormak istiyorum hissettiklerimin gerçek olma ihtimali nedir bi fikriniz varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Ayrıca rüyalarımda da mesajlar veriyor. ''Sen benim yanıma gelmek istemiyor musun?'' vb şeyler söyledi. Ama ilk 1-2 ay içinde görmüştüm bu rüyaları. Ve hep üzgündü :( genelde suskun ve düşünceliydi.. Bi rüyadada 'Aşkım sen ölmüştün.. ama nasıl olur?'' diye sorduğumda ''Oluyor bazen böyle şeyler'' diyip kafasını eğmişti gözleri dolmuştu :( Artık görmüyorum bu rüyaları ama sanki beni istiyor gibi hissediyorum. Ben de gerçekten ölmek istiyorum ama intihar etmekle ya bi çıkmaza girersem.. ya O nu bi daha bulamazsam diye korkuyorum.. Gerçi burda daha beter sıkışıp kaldım.. Lütfen fikirlerinizi benimle paylaşın.. Teşekkür ederim..
sevdigin cok sansli biri senin gibi yurekten aglayani var.ama o da senin onu sevdigin kadar seviyorsa seni,mutlu yasaman icin mucadele etmeni uzuntuye ve teslim olmamani istiyordur,yoksa arkasinda guclu bir sevda birakmadigi icin cok uzulur.allaha emanet ol ,muhtesem sir da paylasilanlari okursan allahin izniyle cok faydasini goreceksin.

Emilov

Kayıtlı Üye
2 ay önce bende kız arkadaşımı toprağa verdim. ilk başlarda ölmek istemiştim çünkü hayat yemek yemek ve uyumaktan ibaret olan bişey haline geldi acaba ölürsem onu tekrar görebilirmiyim diye aklımdan geçmiyor değil sanada banada kimse yardım edemez bu saatten sonra Allah sadece iyi varlıklar yaratmıyor rüyalarına giren belki şeytani bir varlıktır ve seni ölüme teşvik ediyordur. ben birkere gördüm rüyamda bana buraya kadardı deyip giderken :(

hanefiler

Kayıtlı Üye
bak canım kişi ister 100 yaşında ölsün istar 25 15 yaşında ölsün ahirette herkes 30 yaşında olacak burda genç ölünce ordada genç olmuyosun yaş 30 burda 100 yaşındada ölsen orda gene otuz bu yüzden yaşlanıp gidecem sevgilim genç olacak gibi bir düşünceye kapılma bak sana bişey söyleyim ona hediyeler gönder kabrine böyle onu sevdiğin belli olur ve bunu hissder nasıl hediye göndercen biliyomuzun hergün ona yasin oku. bildiğin dualardan oku kuran bilmiyosan türkçe yazılısını oku onu sevdiğini böyle göster onun senin ölüne ihtiyacı yok yaşamana ihtiyacı var çünki yaşarsan onu devamlı ödüllendire bilirsin ama ölürsen hiç görüşemessin ve hiç bir iyilikte yapamassın sıfır olur onun hayrına sadakalar ver bilirsin bak ne kadar yapacağın iş var. ve onu mutlu et böylecene sevdiğini ispatla. aşk budur işte.aşk fedakarlık ister. onu hiç unutma devamlı oku devamlı hayır hasenat yap bak nasıl sende oda mutlu olucak ve yerinde oda huzurlu yatacak.İNTİHAR aman allahım telaffusu bile çok kötü sonsuz cehennem.ebedi ebedi acı işkence abedi sevdiklerinle buluşamamak.ALLAH sabır versin canım. üzülmek çare değil oku oku oku hediyelendir aşkını.....

efsunkar

Kayıtlı Üye
başın sağ olsun,allah sana sabır versin.mutlaka çok zordur da,dayanmalısın,sen ölürsen annen baban nasıl acı çeker biliyor musun.ölüm acısı sadece hasrettir.kıyamet hasreti...yani onu senin sen de ölene kadar görememek.başka bir dünyada,baişa bir bedenle ya da bedensiz yeni hayatına başladı.yok olup gitmedi.tek yapman gereken ecelinle ölene kadar sabretmek ve ona dua etmek.bu senin en büyük sınavın olabilir.rabbim daha acısını vermesin(evlat acısı hepsinden çoktur)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Siteye artık giriyor musunuz girmiyor musunuz, bu yazıyı okur musunuz okumaz mısınız bilmem ama bu durumda olan başkaları varsa, onlar için de yazmış olayım. O rüyaların hepsi sizin düşüncelerinizin ürünü. Onsuz nefes almak acı geliyor, o almadığı için nefes almayı ona ihanet sayıyor olabilirsiniz. Bende böyle düşünürdüm, insanın sevdiğini kaybetmesi çok acı. Fakat o sizin ömrünüzü mutlu ve dolu dolu tamamlamanızı isterdi. Ölmenizi değil, intihar düşünceleriyle yaşamanızla da değil. Zaten er geç kavuşacaksınız, takdir edersiniz ki herkesin bir vadesi var. Bunu hızlandırmak için çaba göstermeyin sakın. Yoksa kavuşmanın önüne tam tersi büyük, yıkılmaz bir duvar koyabilirsiniz. Metin olun. Dua edin. Allah sabır versin size. Sevgiler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...