İlginç Bir Kaç Olay

Tecelligah

Kayıtlı Üye
Askerde yaşadığım bir kaç olayı anlatmak istiyorum

sınır karakolunda yaptığım için geceleri hep arazide idik birgün termal kameradan türkiyeye 3 kişinin geçiş yaptığı anonsu geldi ve bizim timin o bölgeye gitmesi söylendi bi süre sonra bizde kameranın görüntü alanına girdik ve bizi yönlendirmeye başladı kamera enson aranızda 40 metre kadar var dikatli olun denildi bizde gece görüşleriyle bakmamıza ramen birşey göremediğimizi söyledik
biraz daha gitmemmiz söylendi sonrada arada 20 metre bile yok dikatliolun denildi bizde yere çöktük ama yine kimseyi göremiyorduk
hatta üzerinize doğru geliyorlar nasıl göremiyorsunuz diye azar işittik ama gerçekten birşey göremiyorduk
en sonunda telsizle bir rütbeli araya girip bizim ordan hemen uzaklaşmammızı söyledi bizde denileni yapıp uzaklaştık ordan
ertesi gün kamera daki askerler bize en son aranızda 5 metre kala onların da durduğunu nasıl göremediğimizi sorup durdular ama biz birşey görmemmiştik gerçekten 12 kişi idik hiç birimiz görmemmişti

başka bir olay da
şidetli bir tipide boş bir kulubeye sığındık ben kapının önünde sırtımı duvara yasladım bir arkadaş kapının önünde dışarıyı gözetliyor du birden omuzuma biri başını yasladı ben diğer arkadaşlardan biridir diye dönüp bakmadım bile ama bi süre sonra diğer arkadaşların benden uzakta yere çöktükleri aklıma geldiği an baş omuzumdan çekildi ki baktığımda yakımda gerçektn kimse yoktu
hemen kapıda duran arkadaşı dışarı itip bende dışarı atladım ve kaçın demeye başladım hepside ne oldu ne oldu diyip peşimden geliyorlardı :)

bi kaç saat sonra sigara içmek için kapının önüne çıktım karakolun köşesinde beyaz bir şey insan boylarında idi ama insana hiç benzemiyordu tam köşe durmuş bana bakıyordu sanki ama bakacağı bir yüzü varmıydı onuda çözemedim tuhaftı, uzun süre bakıştıktan sonra biraz yaklaşıp ne olduğunu çözmek istedim
bir kaç adım attım ona doğru köşeden dönüp kayboldu
bende peşinden gitmekten vazgeçtim geri döndüm

şimdi diyorum ki, iyiki gitmemmişim :)

en ilginc i

bunda sizinde fikrinizi almak isterim neydi o sizce ?

termal kemera da görüntü alanına sabah şafak ağardığı sıralarda havada ucan bir cisim giriyordu
belli bir bölgede 3 defa aşağı birşey atıp gidiyordu olayın gerçekleştiği yer hemen karşımızda normalde göre bileceğimiz bir yerde idi ama aynı anda dışarı çıkıp baktığımızda hiç birşey yoktu görünürde

her sabah aynı saatte aynı şeyler gerçekleşiyordu her defasında kayalıkların üstüne 3 defa birşey atıp uzaklaşıyor görüntüden kaybaloyordu

bunun ne olabileceği ne atıyor ola bileceği hakıında bir fikriniz varmı ?

AJA

Elit Üye
Üf içim ürperdi.Zaten uyuyamıyordum şimdi tamamdır :D

Tecelligah

Kayıtlı Üye
Üf içim ürperdi.Zaten uyuyamıyordum şimdi tamamdır :D

aslında okadar çok buna benzer şeyler yaşıyorum ki
öyle sanıyorum herkes ben gibi aynı şeyleri sık sık yaşıyor bu yüzden doğal karşılıyorum

yalnışmı sanıyorum acaba :)

AJA

Elit Üye
aslında okadar çok buna benzer şeyler yaşıyorum ki
öyle sanıyorum herkes ben gibi aynı şeyleri sık sık yaşıyor bu yüzden doğal karşılıyorum

yalnışmı sanıyorum acaba :)
Buna benzeyen birşey yaşamadım yaşamakkta istemem.Bunları herkes yaşamaz ayrıca.

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Evet ben de ürperdim. :) Bence sizi korumaya çalışıyordu. Böyle bir anlam çıkardım.
Demek ki oraya gitmeniz lazımdı. Belki karakola baskın olacaktı v.s v.s :)
Asker ocağında melekler olur derler, mehmetçiği korurlarmış.
Hele ki siz hudut beklediğiniz için ben melek olabilir diyorum.
Sonuçta siz orada vatan bekliyordunuz, bir nevi de İslamın bayrağını bekliyordunuz.
Demek ki melekte koruduğu mehmetçiklerin omuzlarına yaslanmak istemiş. :D

La-edri

Kayıtlı Üye
Bende gördügünüz seylerin kötü olduguna inanmiyorum, bazi mekanlar yada bazi görevler bu tip olaylara kapi aciyor...Zaten ilk etapta kötüye yormak iyi degil.

Tecelligah

Kayıtlı Üye
Bende gördügünüz seylerin kötü olduguna inanmiyorum, bazi mekanlar yada bazi görevler bu tip olaylara kapi aciyor...Zaten ilk etapta kötüye yormak iyi degil.

Hayır zaten kötüye yormuyorum bu benim askerlik ile sınırlı olan yaşadığım şeyler değil

mesela yine asker de
yüksek bir uçurumun kenarında iken biri koşarak gelip uçurumdan aşağı atladı, anlamıştım zaten yanımdakilere bile birşey demedim :)

evde iken ismim ile bana seslenişler duyduğum oldu ki evde benden başkası yoktu tv nin kumandasını fırlatıp yine kaçmıştım evden :)

mutfağın işiği kendi kendine yandı

gece sokakta verdivenlerde birinin oturduğunu gördüm bizim arkadaşlardan biridir diye yanına gitmek istedim sağa sola baktım araba geliyormu diye koşarak karşıya geçtim ama kimse yoktu

hiç anlam veremediğim bir olay da
kalabalığın içinde oldukça yaşlı bi amca omuzuma yumruk attı ben boylu boyunca yere uzandım adama baktım bayağı yaşlı onun atacağı yumruk beni nasıl öyle yere sermişti ve bana neden vurmuştu şokuyla etraftaki insanlara bakıyordum kimse oralı bile değildi yerde yatan biri var diyip kimse bakmıyordu :) bana vuran adam da oldukça set bakışla bakıp hiç durmadan gitti
okadar şok oldum ki ne oluyo neden vurdun bile diyemedim adama daha dorusu gıkım çıkmadı
insanların da hiç birinnin dönüp bakmaması ayrı bi tuhaftı

dahasını anlatmıyım bitmez yani :)

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Biraz daha anlatırsan şu an bana seslenen varlık yanıma gelecek korktuğumu görüp :D Evde şu an yalnızım zaten iyice korku basıyor :( :) Okuduğum Ayetel Kürsinin haddi hesabı yok. :D

La-edri

Kayıtlı Üye
Anlatin neden olmasin ben sizin samimiyetinize inaniyorum :)

Tecelligah

Kayıtlı Üye
Biraz daha anlatırsan şu an bana seslenen varlık yanıma gelecek korktuğumu görüp :D Evde şu an yalnızım zaten iyice korku basıyor :( :) Okuduğum Ayetel Kürsinin haddi hesabı yok. :D

siz yinede ayakabınızı kapıda hazır tutun kaçmak gibi bir durum gereke bilir :)
şaka tabi umarım olmaz öyle birşey ayetel kürsi okuyorsanız olup olmaması söz konusu değil artık :)

Anlatin neden olmasin ben sizin samimiyetinize inaniyorum :)

Teşekkür ederim ama nerden başlayıp nerden bitireceğimi hiç bilmiyorum
bazen yeğim gelip dayı anlatsana korkulu şeyler diyo :D

wiktor

Kayıtlı Üye
Akliniza geldikçe yazarsaniz seviniriz :)

defne1

Banlı Kullanıcı
çok seviyorum bu tür olayları dinlemeyi yada okumayı:)sana sarmış ama bişeyler .yolda sana vuran yaşlı adam belliki başka bir varlıkmış.yada aksi bir ihtiyar gerçekten:pama bu tür olaylara inanmışımdır hep

Tecelligah

Kayıtlı Üye
anlatmaya başlıyorum :)

arkadaşlar ile sokağımızın arka tarafında olan arsa da top oynamıştık hava kararıncada oturup muhabet etmeye başladık, bir süre sonra kuzenim önümüzden bana ters ters bakarak geçti bizim sokağa girdi, anlam verememmiştim neden ters baktığına nasılsa bizim eve gitti birazdan eve gider konuşurum onla diyip peşinden gitmedim bende
bir süre sonra eve gittim bizde değildi anneme onun gelip gelmediğini sordum hayır gelmedi dedi
bende kalkıp aradım onu bizim sokaktan geçtin neden gelmedin bize dedim çünkü biraz uzakta oturuyolardı yol üstü bir yer değildi onun için
oda oraya gelmedim hiç dedi, nasıl olur önümden geçtin bana ters ters baktın dedim yemin etti oraya hiç gelmedim ben evdeyim dedi

bir gün de canım sıkkın boş bir dükkanın merdivenlerine oturmuş kafa dinliyordum birden kepenkleri çekili boş olan dükkanın içinden annem ve abimin sesi gelmeye başladı tartışıyorlar dı
aşağıda aralık vardı eğilip içeriye bakmaya çalıştım içerisi karanlık kimsede görünmüyordu ama sesler gelmeye devam ediyordu, bir süre sonra sesler kesildi bende kalkıp eve gittim anneme şu bu konu yüzünden abimle tartıştınızmı evet dedi
abinmi anlattı sana diye sorunca annem ona da anlattım durumu
öyle yani :)

Tecelligah

Kayıtlı Üye
Orda bi yatır falan olabilir belki.

sanmıyorum sınır idi ama askere taş atan gelin hikayesi vardı ve onuda yaşadım

bilmem kaç yıl önce iran köyünden gelin kaçırılıp tecavüz edildikten sonra öldürülüyo eski jandarma karakolunda oluyor bu olay ve gelin hala askerlere taş atıyor

ben eski jandarma karakolunun üstündeki tepede bölgeyi gözetlerken yanımdaki varile şidetli bir şekilde taş geldi etrafıma bakındığımda kimse yoktu
bir süre sonra yine aynı şekilde bir taş daha gelince hemen arkadaşların yanına kaçtım :)

bir de gece o rada bir ışık görünmüştü bayağı bi hareketlilik yaşandı bu yüzden sabah gün ışıyıncaya kadar etrafı sarıp beklemiştik ama hiç birşey yoktu

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Ama adı üstünde hikaye değil mi. :) Mehmetçiğe ifrita etmesinler. :)

Taş attığı varil doldur boşalt istasyonu muydu? :D

Tecelligah

Kayıtlı Üye
Ama adı üstünde hikaye değil mi. :) Mehmetçiğe ifrita etmesinler. :)

Taş attığı varil doldur boşalt istasyonu muydu? :D

aslında bende doğru olduna pek inanmıyorum

yaa ALLAH tan taş attı kendisini görmedim, düşünsene dağın başında gelin görüyorum, abla düğün nerde demezdim heral de direk aklımı verirdim :)

hayır o varillerden değil su dolu varildi :)

Tecelligah

Kayıtlı Üye
aslında bu gece ürperiyorum gibi, çok bahsettim ondandır heral de :)

dayımın kızıda onlardan çok bahsederdi aşırı ama, bir gece rüyasında onları görmüş bizden fazla bahs etme diyip şidetli şekilde uyarmışlar :)