sizce hızır a.s. olabilirmi?

Tecelligah

Kayıtlı Üye
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=OiWPR6l2H2s[/YT]

Adarr

Kayıtlı Üye
Asla.
İki ihtimal söz konusu. Işığın kameraya yansımasından dolayı oluşabileceği (bilimsel olarak) mümkün, bir diğeri için bkz: Bluebeam project (iddiadır) Nasa'nın son yıllarda üzerinde hayli çalıştığı bir proje. Bir aralar da kabe'nin üzerine melek indi meseleleri de çıkmış idi. Ben açıkcası inanmıyorum. Günümüz İslam düşünürlerinin de bu gibi konular üzerine çok sert tepkileri vardır.

"onlar, ille de buluttan gölgeler içinde allah'ın ve meleklerinin gelmesini mi beklerler" (bakara suresi 210. ayet)

Adarr

Kayıtlı Üye
Malesef bir takım cahil kesimin sürekli bir dini ve değerleri ispatlama, inandıklarını doğru olarak gösterme çabası yüzünden bu tarz materyaller piyasada melek, hz. hızır, vs şeklinde dolaşıyor. Bilimden teknolojiden uzak olan insanların dikkatleri; farklı yönlere çekilip kullanılıyor. İşin ilginç tarafı kötü amaçlı örgütlerin de işine geliyor bu durum.

Hz. Hızır nedir ne değildir çok iyi araştırılmalı kişisel kanaatim.
Hızır'ın ışıktan şekilden ıvırdan vızırdan oluşmadığı, her yerde olabileceği ve beden bulabildiği rivayet edilir genelde kimliği bilinmeyen şahıslar olabildiği söylenir.

Taberi'nin Tarih, Ahmed b. Hanbel'in ise Müsned eserlerinde hızır konusunda çeşitli bilgiler bulunmaktadır. Merak eden için kaynak olması açısından yazmak istedim.

Saygılar.

jypro

Banlı Kullanıcı
Mahşerin dört atlısı'da olabilir.İncil'de bahsediliyor.

Lütfen kuranda geçmiyor ya da kuran'ı katmayın sadece okuduğum şeyi söyledim.

Adarr

Kayıtlı Üye
Mahşerin dört atlısı'da olabilir.İncil'de bahsediliyor.

Lütfen kuranda geçmiyor ya da kuran'ı katmayın sadece okuduğum şeyi söyledim.

Bu tarz varlıkların boyutlarının farklı olduğu bilinmekte. Sıradan kameralar ile görüntülenmesi pek mantıklı değil. Ek olarak merak etmeyin kimse kuran'da geçmiyor diye söylediklerinize katılmayacak değil :)

Elbette her şey olabilir :) Kuran meselesinde ise size katılıyorum. Sadece referans gösterilebilecek şeyler gerektiğinde kullanılmalı bunun haricinde bir şey kuran'da veya aktarılan dini bilgilerde geçmiyor diye yalanlanmamalı.

jypro

Banlı Kullanıcı
Bu videoyu ilk görünce direk araştırdım zaten.Mahşerin dört atlısını 4 ününde görevleri vs..
ama nasanın bu projesi de var ortada.Tabi ki yine her zaman ki gibi din ve bilim cakısıyor.

Adarr

Kayıtlı Üye
Mekanik olarak kameradaki optik yanılgıdan kaynaklanmaktadır. İsmine lens flare denilmektedir. Kameraya yansıyan ışınların, görüntülerin dışa yansıması. Bazı hava kabarcıkları oluşur bunlar çeşitli renklerle görüntülerle yansır. Zaten çok dikkatli izlerseniz videodaki hareket açısına göre ışık gözükmektedir. Hani güneşi fotoğrafladığımız zaman bazı ışıklar oluşur ya. Bu da onlardan birisi olabilir, ayrıca montaj olma ihtimali de söz konusu bunu bilemeyiz ki.

Din ile bağlantı kurduğumuzda ortadaki deliller ortada, bilimsel olarak yaklaştığımızda yine deliller ortada. Din der ki gökten bulut olarak inmesini mi beklersiniz bilim ise der ki sadece bir yanılgı.

Bakış açısı çok önemli :)

La-edri

Kayıtlı Üye
Görüntü olarak cok guzel bence, Hizir (as) olur olmaz onu bilmiyorum..
Ama malesef bu konu sitede mevcut :p

Gizlİksir

Banlı Kullanıcı
Mekanik olarak kameradaki optik yanılgıdan kaynaklanmaktadır. İsmine lens flare denilmektedir. Kameraya yansıyan ışınların, görüntülerin dışa yansıması. Bazı hava kabarcıkları oluşur bunlar çeşitli renklerle görüntülerle yansır. Zaten çok dikkatli izlerseniz videodaki hareket açısına göre ışık gözükmektedir. Hani güneşi fotoğrafladığımız zaman bazı ışıklar oluşur ya. Bu da onlardan birisi olabilir, ayrıca montaj olma ihtimali de söz konusu bunu bilemeyiz ki.

Din ile bağlantı kurduğumuzda ortadaki deliller ortada, bilimsel olarak yaklaştığımızda yine deliller ortada. Din der ki gökten bulut olarak inmesini mi beklersiniz bilim ise der ki sadece bir yanılgı.

Bakış açısı çok önemli :)

Bende kamera hatası olarak düşünüyorum. Benim çektiğim videoların çoğunda da böyle şeyler çıkıyor.

Saprohil

Kayıtlı Üye
Yalan hızır ile yakından uzaktan ilgisi yok.Buna inanan gidip puta tapsın bence daha iyi

mksubzero

Banlı Kullanıcı
Orjinal Mesajı Ekleyen 4BH
[br]13 Şubat 2011

Laura, Ark, Belibaste, Perceval, Andromeda, Ailen, Galaxia, Psyche, Mr. Scott, Burma Jones, PoB, Atriedes

Bağımsız mikrofon çalışmıyordu. Sorunun neyde olduğunu anlamaya çalıştık. Sonunda vazgeçip ses kaydedicinin iç mikrofonunu kullandık.

S: (L) Merhaba?
C: Sonunda!! Proje Bozuk Mikrofon sona erdi.

S: (L) Merhaba. Bu akşam kimle birlikteyiz?
C: Soynorka.

S: (L) Nereden bağlantı kuruyorsunuz?
C: Kasyopya/Aslan.

S: (L) Tamam. (Ark) Soru 1: Çekim. Harold Puthoff diye bir adam var. Bu şahıs fiziksel çekim diye birşey olduğuna dayanarak yeni bir çekim türü bulmuş. Aslında bulan o değil; tanıtımını yapıp geliştirmiş. (L) Bulan kim? (Ark) Muhtemelen 19. yüzyıl. Çekimin bizim ‘vakumun geçirgenliği’ dediğimiz şeyin bir etkisi olduğu şeklinde bir temel fikri var; elektrik ve manyetik. Böylece yeni bir birleşik alan teorimiz de olabilir. Çekimin düz uzay ve zamana dayalı olması ve tüm çekimin fiziksel vakumun geçirgenliği gibi özelliklerde olması fikrinin doğru olmadığını öğrenmek istiyorum.
C: Yanlış bile değil.

S: (Ark) Ama bu fikri sevmiştim! (gülüşme) Kendi fikrime uyuyor. Benim fikrim de mi yanlış bile değil?
C: Eğer çekimin bir etki olduğunu düşünüyorsan.

S: (Ark) Pekala, ilk soru için bu yeterli. Fena dövüldüm. ... İkinci soru uzay ve zamanla ilgili: Bir süre önce Einstein’ın uzay-zamanla ilgili fikrinin doğru olmadığı söylenmiş, başka fikirleri incelemem tavsiye edilmişti. Bu diğer fikirler, Galileo’nun uzay ve zamanı... Mutlak zaman... Zaman ayırt ediliyor ve mutlak. Ondan önce Kant’ın fikri vardı. Kant’a göre uzay ve zaman ayrı. Mutlak uzay ve mutlak zaman. Belki de doğru olanı üçüncüsü. Yani mutlak uzay ama mutlak olmayan zaman. Doğru iz üzerinde miyim?
C: Yaklaşıyorsun.

S: (Ark) Daha da yaklaşmak için ne yapmalıyım?
C: Bir algı olması dışında zamanın mevcut olmadığını hatırla.

S: (Ark) Pekala, hatırlayacağım. Benim sorularım bitti. (Andromeda) Pekala, listemizdeki ilk soru kuş, balık ve diğer hayvan ölümleri. Bunlar birbiriyle ilişkili mi?
C: Bazıları ilişkili, bazıları değil.

S: (Perceval) Tarım Bakanlığı bazı kuşları kendilerinin öldürdüğünü açıkladı. Bazı sığırcık kuşlarını. Bu bir yalan mıydı?
C: Öldürdüler.

S: (L) Bu bazı sığırcık ölümlerini açıklıyor. (Perceval) Bu diğer kuş ölümleri meydana geldiği sırada sığırcıkları öldürüyor olmaları ilginç, değil mi? (Andromeda) Yeni yıl arifesinde Arkansas’taki kuşları öldüren şey neydi?
C: Havadaki patlama.

S: (Ailen) Bazı hayvanlar bu yüzden ölüyor olabilir. (L) Listedeki olayların üzerinden tek tek geçmeniz gerekecek sanırım. O kadar çok farklı neden var ki... Bazıları gezegensel değişimlerle ilgili olabilir, bazıları tesadüfi olabilir, bazıları meselenin kasıtlı olarak çarpıtılmasına, akılların karıştırılmasına yönelik olabilir...
C: Evet.

S: (Andromeda) O konudaki soruları sonlandırabiliriz o halde. İki numara: Grönland’da güneş gerçekten iki gün erken mi doğdu?
C: Hayır.

S: (Andromeda) Psyche bir deprem hissetti mi?.. (L) Ne olduğunu sormak istemiyor muyuz?? (Andromeda) Sanırım! (gülüşme) (L) Doğrudan sonu sormayı kastediyorum! (Andromeda) Bu bir liste! (gülüşme) (L) İnsanların neden Grönland’da güneşin ufukta geçen yıla göre iki gün erken göründüğünü düşündüğünü öğrenmek istiyorum.
C: Atmosferik yoğunluktaki ve sıcaklıktaki değişim ve ayrıca toz yüklenmesi. Ama gezegenin dönüşünün ve yörüngesinin de değişmekte olduğunu unutmayın.

S: (L) Bu değişime neden olan şey nedir?
C: İkiz yıldızın yaklaşması.

S: (L) Tüm bu olaylara neden olan başlıca şey bu mu? Pek çok elektriksel fenomen var gibi görünüyor. Sürekli bunun suçunu güneşe atıyorlar. Ama bir solar maksimuma göre düşünülecek olursa güneş şu anda o kadar da etkin sayılmaz. Daha önceki solar maksimumlarla karşılaştırıldığında yani. Küçük güneş patlamalarını çok büyütüyorlar, sanki çok sıradışı birşeymiş gibi. Geçmişteki güneş döngüleriyle karşılaştırıldığında bunlar çok küçük ve önemsiz olaylar. Ama şu anda birşey güneş sisteminde önemli bir akım yaratıyor gibi görünüyor. Buna neden olan şey ikiz yıldızın yaklaşması mı?

S: (Ark) Neden astronomlar gezegen yörüngelerindeki bu değişiklikleri algılamıyorlar?
C: McCanney’in iyi bir açıklaması var. Bilimin diğer dallarındaki “tesadüfi” evrim fikriyle benzer nedenler.

S: (L) Peki bunu yapmalarının nedeni nedir?
C: Kontrol gereksinimi veya kontrol ilüzyonu. Yavaş ve emin, bilmiyor musun?!?

S: ...(A) Benim sorduğum şey, astronomların neden bu değişiklikleri görmedikleri... Bu soruya yanıt verilmedi. (Burma Jones) Sanırım McCanney NASA’nın bunu gizlediğini söylüyor. (Ark) Ama sadece NASA değil. Muhtemelen binlerce gözlem evi var. Amatör astronomlar var. (L) Sorunu o şekilde sormadın. (A) O şekilde sordum... (Burma Jones) Amatör astronomlar bunu görmüş olmalı. (Ark) Birileri görmüş olmalı ve binlerce amatör var. (L) Ben sorunu öyle anlamadım. (Ark) Bir soru daha sorayım: Neden binlerce uzman ve amatör astronom gezegenlerin yörüngesinin değişmekte olduğunu görmüyor?
C: Bu değişiklikler çok küçük ölçekli ama yine de önemli. Bu ölçümü yapabilecek araçlar sıkı bir kontrol altında.

S: (L) Sonraki soru. (Andromeda) Psyche dün gece bir deprem hisseti mi?

S: (Galaxia) Bu şahsi bir deprem miydi?

S: (Galaxia) Peki neydi bu?
C: Boyut bariyerinin çökmesi.

S: (Andromeda) Ev gerçekten sallandı mı?

S: (Mr. Scott) Boyut bariyerinin çökmesine neden olan şey neydi?
C: Bu son zamanlarda çok oluyor. Dalga yaklaşıyor.

S: (Mr. Scott) Anlaşıldı. (Galaxia) Bir sorum var. 4. yoğunlukta renkleri duyabilmek gibi çeşitli yeteneklerimiz olacağını söylemiştiniz. Müziği tatmak gibi bir yeteneğimiz de olacak mı?

S: (L) Bir sonraki soru. (Andromeda) Elenin kometi bu yıl dünyayla etkileşip önemli sorunlara neden olacak mı?
C: Muhtemel, evet.

S: (Perceval) Bunun tam olarak ne zaman olacağını bilmek muhtemelen mümkün değil. (L) Evet, gezegenin ve başka pek çok değişkenin durumuna bağlı sanırım. Henüz asteroit kuşağından bile geçmedi. Asteroit kuşağı Jüpiter ile Mars arasında. Mart ve Nisan’a kadar oradan geçmeyecek. Jüpiter’i geçmesi gerekiyor. (Ark) Geçti bile. (L) Jüpiter’i geçti mi? Emin misin? (Ark) Evet, dün bakıyordum. (L) O zaman yörüngesiyle ilgili daha iyi tahminlerde bulunulabilir. Ama daha asteroit kuşağından geçecek sonuçta. ... (Andromeda) Yaklaştığı zaman sormamız gerekecek.
C: Elenin etkilerini göstermeye başladı.

S: (Perceval) Büyüklüğü nedir?
C: Uzun eksende 500 km çapında.

S: (Perceval) En azından Venüs değil...
C: Büyüyor.

S: [yanıtla ilgili tartışma] (L) Bu konuda başka birşey?
C: Ve bu sadece gövde.

S: (Psyche) Evet, bir de kuyruk var. (Andromeda) Elenin hakkında başka birşey? (Perceval) Bekleyip görmemiz mi gerekecek? (Psyche) Kara Veba’nın bir dönüşünü mü göreceğiz?
C: Son derece muhtemel.

S: (Galaxia) Önce Avrupa’da mı? Nereyi vuracak?
C: Bekle ve gör.

S: (Galaxia) Oo, hayır. Tüm söyleyebildiğim bu.
C: Belirli bir genetik profile sahip olanların çok az sıkıntı yaşaması mümkün.

S: (Andromeda) Herhangi birimizde o genetik var mı? (Galaxia) Bu herhangi birinin bunun etkilerinden muaf olacağı anlamına gelmiyor... “Ölmeden önce çok az acı çekecekler” anlamında da olabilir!
C: Tütün kullanımı bir ipucu ve fayda.

S: (L) Genetik profille ilgili bir ipucu mu?

S: (Psyche) Oo, ilginç. [herkes bir sigara yakıyor ve gülmeye başlıyor] (Psyche) Herkesin keyfi yerinde. Canım sigara çekti! (gülüşme)
C: Sigara içenleri yemeyi sevmeyenler sadece dünyadışı varlıklar değil. Belirli bir bakış açısından bakıldığında, bu tür hastalıklara neden olan virüsler de “dünyadışı.”

S: (Belibaste) Yani dünyadışı varlıklar sigara içen insanları sevmedikleri için mi Kara Ölüm virüsünden hoşlanıyor? (L) Ne? (Psyche) Hayır, “Dot Connector” dergisinin bir sonraki sayısındaki makaleyi okumalısın: “New Light on the Black Death: The Viral and Cosmic Connection” (Kara Ölüm’e Yeni Işık: Virüsler ve Kozmik Bağlantı). (L) Olaya 4. yoğunluk açısından baktığında, Kara Ölüm gibi birşey geldiğinde ve dünya genelinde sorunlar meydan geldiğinde ve çok fazla acı çekildiğinde, 4 KH zengin bir ziyafet çeker. Çünkü bununla besleniyorlar. Dünyadışı bir virüs 4. yoğunluk realitesiyle etkileşimli olacaktır.
C: Yeterince yakın!

S: (Andromeda) Bu ne zaman başlayacak? (Atriedes) Bu bir tür kehanet olur... (gülüşme) (Galaxia) Çok yakın veya uzun vade?
C: 18 ay ile 2 yıl arası.

S: (L) Yani eğer Elenin veya başka birşeyin kuyruğunda öyle birşey varsa ve dünya o kuyruktan geçerse, bu mikrobun dünyaya “yağması” yine de bir yıl kadar alabilir?

S: (L) Kolloidal gümüş vebayla mücadelede yardımcı olur mu?
C: Tek başına değil ama çok yardımcı.

S: (Galaxia) Diyet değişikliklerimiz bununla mücadelede bize yardımcı olacak mı?
C: Hem de çok!!! Özellikle hücre koruması için yağ tüketimi.

S: (Ark) Ne tür kurabiyeler özellikle iyi? (gülüşme)
C: Un kurabiyesi!

S: (Andromeda) Hindistan cevizi yağlı?

S: (Andromeda) Asteroit 596 Schiela’nın patlaması Elenin kometiyle ilişkili mi?
C: Evet. Ve diğer cisimler. McCanney’i inceleyin.

S: (Andromeda) O asteroitin komet haline gelmesine neden olan şey neydi?
C: Elektriklendi!

S: (Perceval) Birkaç ay önce o İskoçya ormanında meydana gelen patlama bir meteor çarpması mıydı?

S: (Andromeda) Güneşin yakın zamanda içinden geçtiği komet fırtınası, fırtına öncesi ilk büyük yağmur damlaları mıydı, yoksa bir yanılgı mıydı?
C: Söylendiği şekliyle ikisi de değil. Büyüyen fırtınanın parçası ama “büyük yağmur damlaları” geldiğinde, bu konuda bir yanılgı olmayacak!

S: (L) Sorunun soruluş şekliyle ilgili. Ben olsam dünyaya düşecek “büyük yağmur damlaları” olup olmadığı şeklinde sorardım. (Andromeda) Önümüzdeki iki yılda meydana geleceği tahmin edilen herhangi bir süpernova var mı?

S: (Andromeda) Bununla ilgili soracağımız herhangi başka birşey var mı? Betelgeuse süpernova oldu mu?
C: Hayır. ...Betelgeuse’un süpernova olacağını kim söyledi?

S: (Andromda) SOTT’daki bir makalede vardı. (Perceval) Evet ama belki bu yıl, belki de önümüzdeki bir milyon yılda olabileceğini söylüyorlardı. (gülüşme) ... (L) Sonraki soru? (Andromeda) Mısır’daki protestolar ABD ve İsrail tarafından mı yönetildi?
C: Hayır ama gösteriler bir kez başladıktan sonra takımlarını konumlandırdılar. Reed’in tanımladığı gibi, küresel devrim arzuluyorlar.

S: (L) Douglas Reed mi? “Controversy of Zion”un yazarı mı?

S: (Andromeda) O halde şunu soralım: Siyonistler kutsal kitapta betimlenen kıyamet senaryolarını gerçekleştirmeye ne kadar yakınlar?
C: Koşulların iki yıl içinde olgunlaşmasını bekliyorlar.

S: (Perceval) Bunun Ortadoğu’da İsraillilerle Araplar arasında bir savaş hazırlığı olması mümkün mü?
C: Olası ama düşündüğün şekilde muhtemel değil.

S: (L) Sanırım gerçekten birbirlerine düşman olduğunu düşünüyorsun. İnsanlar birbirlerine düşman ediliyorlar ama bence Arap dünyasında kontrolü elinde bulunduran güçler bile karanlık güçlerle işbirliği içinde. (Perceval) Ben Ortadoğu’da Yahudileri ve Filistinlileri ve diğer herkesi içine alacak bir yangının başlaması açısından düşünüyordum. Çeşitli Arap güçlerinin Arap milliyetçiliği etrafında birleşip İsrail’in karşısına geçeceği bir senaryo yaratabilirler... (L) Evet, bu gerçekten mümkün bence ama onlar kontrollü bir yangın meydana getirebileceklerini düşünüyorlar ve bence o yangın onların hiç akıllarına gelmeyen şekillerde kontrol dışına çıkabilir.

S: (L) İsrail muhtemelen tüm gezegende en konsantre olmuş psikopatlarla dolu bir ülke ve kendi türlerini yok etmek istemediklerinden eminim. Ama Arapları yok etmek istiyorlar gerçekten. (Perceval) Ama onları yok etmeye çalışırken kendilerini yok edebilirler. (L) Genellikle yaptıkları bu. Lobaczewski bir mikrobun, bulaştığı vücudun ölüsüyle birlikte ölüp yok olacağını anlamaz diyor. Ve gerçek gezegensel değişimleri hesaba katmıyorlar sanırım. Elbette bu olayların bazılarına hazırlanmayı planlayanlar var aralarında. Ama meseleyi gerçekten anlamaya yakın değiller gibi görünüyor... Meydana geleceği kesinleşen birşey olursa buna hazırlanabilirler. Örneğin eğer bilimadamları onlara bir tür komet vs olayı olacağını söylerse, bir tohum bankası yapabilirler. Bunu yapabilirler ama önlem aldıkları ve belirli bir rota izleyeceğini düşündükleri birşeye karşı şu anda yapmakta oldukları şeyin sonuçlarını düşünemiyorlar. Yapacakları şeyin tamamen rasyonel olduğunu düşünüyorlar. Oyun teorisi gibi. Oyun teorisinin herkes üzerinde işe yaramadığını gördüler! ... Pekala, bir sonraki soru? (Andromeda) Neden birden Endonezya’da ekin çemberleri çıktı ortaya?
C: Dalga geliyor. Ekin çemberleri mutlak yıkımı yaşayacaklara sunulmuş bir lütuf. Neden İngiltere’de o kadar çok ekin çemberi çıktı ortaya sanıyorsun? Bu hediyeleri alanlar ve bunlardaki mesajları ciddiye almayanlar kendilerini ve soylarını lanetleyecekler.

S: (L) Birileri yıllardır onlara lütuflar sunuyor ve onlar bu lütufları tekrar tekrar reddettiler. Birilerini bulup ekin çemberlerinin sahtelerini yaptırdılar, alay ettiler... Evren bu insanlarla konuşuyor ve çiftçiler çıkıp bu mesajları siliyor...

S: (L) Düşünebiliyor musun? Evren seninle konuşuyor ve senin tüm düşündüğün şey ekinin mahvolması! Bunu düşünmek bile ne kadar inanılmaz. (Ailen) Peki neden en çok diğer ülkelerde değil de İngiltere’de? (L) Başka yerlerde de ortaya çıkıyorlar ama en çok İngiltere’de. İngiltere dünyanın finansal merkezi. Tüm gezegeni yönetenlerin tümünün geldiği yer. “Batı Medeniyeti” denen şeyin kendisi... Ve ne dediler? Bu onlara ve onların soylarına bir uyarı. Soyları nerede? Tüm gezegende!
C: Evet. Kesinlikle!

S: (Andromeda) Son zamanlarda deneyimlenen pek çok garipliğin nedeni, dünya genelinde perdenin incelmesi mi?

S: (Andromeda) Mısır’da görülen atlı adam hayaleti neydi? (ç.n.: youtube)
C: Perdenin incelmesi.

S: (Belibaste) Peki şövalyenin anlamı neydi? Bir hayalet miydi? Bir yaratık mıydı? Mısır halkıyla mı savaşıyordu?
C: Selahaddin.

S: (Belibaste) Şövalye veya prens... Arap savaşçısı. ... (Andromeda) Peki Kudüs’teki UFO? (ç.n.: aynı olaya ait gibi görünen birkaç video: 1|2|3|4)
C: Aynı.

S: (Perceval) Kazakistan üzerinde, komet olduğunu düşündüğümüz şey neydi? Rusların iddia ettiği gibi bir roket miydi? (ç.n.: youtube)

S: (Perceval) Komet miydi?

S: (Perceval) Kometler hakkında bildiğimiz şeylere dayalı olarak bize de komet gibi göründü.
C: Parça. Çok sayıda “roket fırlatma” mazereti bekleyin. Eğer gerçekten bir “roket fırlatma” olsaydı, önceden haber verebilmeleri gerekirdi.

S: (Perceval) Kudüs’teki UFO olayıyla komet olayı birbirine çok yakın zamanlarda meydana gelmiş görünüyor. İkisi arasında herhangi bir bağlantı var mıydı?

S: (Perceval) Bu bağlantı neydi?
C: Perdenin incelmesi. Elektriksel fenomenler bunu yapabiliyor.

S: (Perceval) O UFO normalde görünebilir değildi ama perdenin incelmesi dolayısıyla görünebilir hale geldi, öyle mi?
C: Aşağı yukarı. Elektrik akımları insan algısını da etkileyebilir.

S: (Andromeda) PaleoFest’te bazı kişilerin gördüğü UFO’nun nedeni de mi perdenin incelmesiydi?
C: Evet! Ama buradaki neden aynı zamanda ağın algıda meydan getirdiği bir gelişmeydi.

S: (Andromeda) Haberlerde çıkan çatlak uçak camları neyin nesiydi?
C: Elektrik yükleri pek çok şeye neden olabilir. Bu arada hayvan ölümlerinden bazılarının nedeni de bu: elektrik yükleri.

S: (Belibaste) Çünkü iyonosfer ile dünya yüzeyi arasında çok toz var. (Galaxia) Son zamanlarda elektrikli cihazlarda sürekli elektrik şokuna maruz kalmamın nedeni de bu mu? (L) Olabilir.

S: (Perceval) Bu elektrik yükleri güneşten gelen...
C: Yağmur katmanları veya toz artı elektrik. Kar da.

S: (Andromeda) Körfez petrolü sızıntısının kimyasalları Avrupa ve İngiltere sahiline ulaştı mı?

S: (Andromeda) İnsanlar üzerinde fiziksel etkiler yapmaya başladı mı?
C: Fark edilebilir değil. Dip balıkları yemediğiniz sürece.

S: (Andromeda) Araştırmamızda şüphelenmeye başladığımız gibi sebzeler bizim için aslında iyi değil mi?

S: (L) Neden?
C: Her canlı şeyin koruyucu bir yaşamsal koruma mekanizması vardır. Hayvanlar için bu onların kaçma, saklanma veya mücadele etme yeteneğidir. Bu yeteneklere sahip olmayan canlılar doğa tarafından hala terk edilmiş değil.

S: (Ailen) Temel olarak lektinler... (Psyche) Ve anti-besinler. (Ailen) Aman tanrım... insanlar bu propaganda ile düşük-yağ propagandası arasında ölüyor.

S: (Perceval) Hiç takviye almadan tüm besinlerimizi hayvanlardan elde etmemiz mümkün mü?
C: Hayvanlar “doğada beslenmiş” olsaydı daha iyi olurdu ama tahmin edersiniz.

S: (Andromeda) SOTT’un odak noktasındaki değişimle ilgili olarak doğru yönde mi ilerliyoruz?

S: (L) Sormadığımız ama sormamız gereken herhangi birşey var mı? Sorulmuş kabul edin ve cevabı verin! (gülüşme) Yorgunum.
C: Pekala!!!! Tatlı rüyalar! Hoşçakalın.

Kasyopya celselerinden 13 Şubat 2011 tarihli celseyi paylaşmayı uygun buldum. "Hiç kimse hiçbir şekilde inanmak zorunda değil."
İyi okumalar arkadaşlar...

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
biz müslümanız araştırp düşünüp bin elekten süzüp öyle inanmayız günümüz teknolojisinde neler yapılıyo

mksubzero

Banlı Kullanıcı
Mebruke dostum, ne dediğini anlamadım, mümkünse daha açık konuşabilir misin?