Nefes egzersizi iIe buIduğum şifa .

AJA

Elit Üye
Başta ''embriyo'' ve diger bu konunun uzmanı arkadaşIarıma teşekkür etmek istiyorum. Nabzım ve strese bagIı yükselen tansiyonumu kendim kontroI aItına aImayı ögrendim.Bu yapmış oIdugum 7-1-7 nefes egzersizi ve meditasyonIarIa degişti, daha da iyi oIacagına eminim.GeneIde 14-9-15/9 oIan tansiyonun aynı durum ve haIIerde şu günIerde 11/7 -12/8. Ve nabzım da 120 Ierden 100 Iere inmeye başIadı.Şifasını ve biIgiIerini benden eksik etmeyen arkadaşIara teşekkür etmeden geçemedim.

Huzur ve sevgiyIe, iyi forumIar.

selviler

Banlı Kullanıcı
7-1-7 nefes egzersizini nasıl yaptığını anlatırsan sevinirim arkadaşım...

AJA

Elit Üye
7-1-7 nefes egzersizini nasıl yaptığını anlatırsan sevinirim arkadaşım...

7 saniye aIıyorsun 1 saniye tutuyorsun nefesini ve 7 saniyede veriyorsun.Burnunuzdan aIıp vericeksiniz.İlk zamanIarda zorIandım ama yavaş yavaş yapacaksınızdır.ZorIanıyorsanız eger 4 saniyede aIın 1 sn durun ve 4 saniyede verin. Bunu günde en az 10 dak. uyguIayınız.Nefesinizi aIırken konsantre oIursanız ve şifa buIdugunuzu düşünürseniz iyi oIacaktir. Ben bu şekilde uyguIuyorum.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın Aja sabırla, inanarak ve doğru uygulamayla sonuçları kısa sürede almanıza sizin adınıza çok sevindim :)
Sevgi ve ışıkla kalın:)

NeFReT696

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
gerçekten haklısın nefes egzersizleri çok iyi vucudu düzenliyor sanki daha dinç oluyorum ben çok güzel konu ve basit teşşekürler herkez bilmiş oldu :)

japongülü

Kayıtlı Üye
7 saniye aIıyorsun 1 saniye tutuyorsun nefesini ve 7 saniyede veriyorsun.Burnunuzdan aIıp vericeksiniz.İlk zamanIarda zorIandım ama yavaş yavaş yapacaksınızdır.ZorIanıyorsanız eger 4 saniyede aIın 1 sn durun ve 8 saniyede verin. Bunu günde en az 10 dak. uyguIayınız.Nefesinizi aIırken konsantre oIursanız ve şifa buIdugunuzu düşünürseniz iyi oIacaktir. Ben bu şekilde uyguIuyorum.

bilmeden uyguluyormuşum:) sırtüstü yatarak yaptığımda zorlanıyorum sol tarafa dönüp yapabiliyorum

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Nefes egzersizlerinde asıl olan diyaframı sıkıştırmamaktır, dik olarak oturmak en ideal pozisyondur.

AJA

Elit Üye
Sayenizde sayın embriyo :) Dün uzun zaman sonra nabzımı 92 de gördüm :)

alin

Kayıtlı Üye
Farklı başlık açmak istemedim nefes egzersizleri artık hayatımın bir parçası ben de çok teşekkür ederim tüm emek sahiplerine.Yalnız bende istemeden rahatlama anlarının dışında kol bacaklarda ağırlık üşüme ürperti çekilme hisleri oluşuyor.Sanki uykuya da değil ama başka bir duruma çekilir gibi hissediyorum yarıda bırakıp bedenimi farkederek kendime gelmeye çalışıyorum.Nerede yanlış yapıyorum ya da yanlış mı yapıyorum acaba? Astral ,trans türü şeylere doğru sadece nefes egzersiziyle istek olmadan yönelme olabilir mi?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Farklı başlık açmak istemedim nefes egzersizleri artık hayatımın bir parçası ben de çok teşekkür ederim tüm emek sahiplerine.Yalnız bende istemeden rahatlama anlarının dışında kol bacaklarda ağırlık üşüme ürperti çekilme hisleri oluşuyor.Sanki uykuya da değil ama başka bir duruma çekilir gibi hissediyorum yarıda bırakıp bedenimi farkederek kendime gelmeye çalışıyorum.Nerede yanlış yapıyorum ya da yanlış mı yapıyorum acaba? Astral ,trans türü şeylere doğru sadece nefes egzersiziyle istek olmadan yönelme olabilir mi?

Tam tersi yanlışlık yok, nefes egzersizlerinde de meditatif duruma girilir. Bedeninizde ağırlaşma hissi, hareket ettirmek isteseniz bile sanki beden size ait değilmiş gibi hissetmeniz veya çekilme, ürperti normaldir.

AJA

Elit Üye

Sanırım bir trans haIi sizde ki yine de emin degiIim.Sayın embriyo'nun cevap yazmasını beklemeniz dogru olacaktır bu durumda yada kendisine sormayı deneyin.Ne kadar süre yapıyorsunuz bunu ? günde 10 dk. yeterli.

alin

Kayıtlı Üye
Doğruysa bile yaşadığım durum neyse o durum ona doğru gitmek istemiyorum sanki tam bir şeylere ramak kalmışken son anda çabayla dönüyor gibiyim.Bunu yaşamak ya da yaşamamak elde mi? Nedense bilinç tam açık gibi değil ama içimde hafif bir korku başlıyor tam o anda geri toparlanmaya çabalıyorum.
Geceleri yapıyorum gün içinde de stresten arınmak anlık enerji toparlanmaları vb. nedenlerle yapıyorum ama öyle çok uzun zaman dilimlerinde değil.Geceleri tam alışkanlık diğer zamanlarda dilediğim kısa anlarda diyelim.

AJA

Elit Üye
Doğruysa bile yaşadığım durum neyse o durum ona doğru gitmek istemiyorum sanki tam bir şeylere ramak kalmışken son anda çabayla dönüyor gibiyim.Bunu yaşamak ya da yaşamamak elde mi? Nedense bilinç tam açık gibi değil ama içimde hafif bir korku başlıyor tam o anda geri toparlanmaya çabalıyorum.
Geceleri yapıyorum gün içinde de stresten arınmak anlık enerji toparlanmaları vb. nedenlerle yapıyorum ama öyle çok uzun zaman dilimlerinde değil.Geceleri tam alışkanlık diğer zamanlarda dilediğim kısa anlarda diyelim.

Bu anIattıgınız bana yıIIar önce oIuyordu istem dışında.Sanırım astraI bu.Tarif ettiginizIe aynı.Hatta nefes ekzersizi yapmıyordum sadece biraz konsamtre olunca yaşadım ve korkunca bırakmıştım.

alin

Kayıtlı Üye
Ben de yıllar evvel 3 kere istemeden en ufak bilgi ve çabam olmadan yaşamıştım.Fark ettiğim an korku bende de oldu.Şimdi açıkçası astral yaşamak değil egzersizleri yapmak istiyorum sadece hazır hisseder fikir değiştirirsem belki böyle hissetmeyeceğim.Öğrenmek istediğimde bu, olmaması için yapmam gereken bir şey var mı acaba?Ya da kendimi farkedip olduğunu hissetmeye başlayınca bırakarak mı önlem alabilirim?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Beyin dalgaları 4 çeşittir,
Beta; uyanıklık durumu
Alpha; Rahatlama, vecd hali, uyku öncesi, meditatif, zamanı unuttuğumuz haldir. Yaraların iyileşmesi hızlanır, siz dinginleştikçe yaraların da iyileşme hızı artar.
Teta; meditasyon, rüya durumu
Delta; derin uyku durumu.

İnanın korkulacak bir şey yok, ancak faklı tecrübelere, gelişimlere henüz hazır değilim diyorsanız süreyi kısaltın. 10 dk. yapıyorsanız 5 dk. yapın. Aslında nefes için 10 dk iyi bir süredir. Gözleriniz kapalıysa açık yapmayı deneyin, eminim korktuğunuz etkiler olmayacaktır.Muhtemelen gece yatarken yaptığınıza göre gözleriniz kapalı ve tam meditasyon pozisyonunda yapıyorsunuz.Nefesle birlikte yaptığınız aslında bir tür meditasyondur. Hatta meditasyonda zihni susturmanın en etkili yöntemi nefese odaklanmaktır. Bilincinize seyirci kalmayı başardığınız an yeni bilgilerin girmesi için yer açmış olursunuz. Bilgisayara devamlı dosya yüklerseniz çöker, arada boşaltmak gerekir.Bu arada meditasyon sırasında da astrale çıkmak o kadar kolay değildir, ancak meditatif durumun yaşanması çok doğaldır.
Sevgi ve ışıkla kalın:)

alin

Kayıtlı Üye
Size güveniyorum sn. embriyo hem araştırmaya hem de egzersizlere devam edeceğim farklı bir durum yaşanırsa iyi ki siz varsınız danışabiliyoruz burada sizinle paylaşıyoruz. Cidden şanslıyız siz de sevgi ve ışıkla kalın teşekkürler...