Adim adim

• Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

Adım Adım Feng Shui Feng Shui'yi uygulamak için acele etmeyin.Feng Shui adımları küçük olmalıdır. Bir anda büyük adımlar atarsanız hayatınızda da büyük adımlarla değişim yaşamak zorunda kalırsınız.
Burada veya başka yerde pek çok Feng Shui bilgisi alıyor olabilirsiniz. Her zaman hatırlayın ki, değişim yavaş yavaş olmalıdır.
Size önerilen herşeyi çabucak tüm evinizi ya da işyerinizi değiştirerek yapamazsınız. Sakince, oda oda değişmeye başlamalısınız. Ancak değerlendirirken, tüm evi değerlendirmelisiniz.
Sonuca ulaşmak için, mutlaka gerçek yönleri baz alan ve bunu Bagua gayeleri ile birleştiren metodları tercih etmelisiniz.
Pusula kullanmayı ve bulunduğunuz mekanlarda ne yönde olduğunuzu öğrenmeye çalışın. Mekanınızda yapacağınız değişikliklerin ya da gerekliliklerin ne olduğunu anlamak için, önce dürüstçe hayatınızı tanımlamayı seçmelisiniz. Nerelerde direnç gösteriyorsunuz, hangi eşya sizin için ne ifade ediyor bunları bilmelisiniz.
Öncelikle içinizdeki sesi dinlemeyi asla ihmal etmeyin. Tüm kuralları aşacak şeylerden biri içinizdeki fısıltıdır. O size, kendinize dürüst olmanız konusunda yol gösterecektir.

Adım adım Feng Shui' yi uygulamak isterseniz,

1. Önce evinizin planını çıkarın ve evin içindeki eşyaları içine işleyin,
2. Sonra evinizin arka ve ön cephesini bulmaya çalışın. Bu konuda önemlidir. Gerekli bilgileri fengshuianalyst ' te bulabilirsiniz.
3. Evinizin ön ve arka cephesinin neresi olduğunu tespit ettikten sonra bunu çiziminize de işleyin.
4. Elinize bir pusula alın ve kuzey güney hattı ile, evin arka yönünün nerede olduğunu bulun.
5. Mekan planınızı alın ve tam orta noktasını bulun Orta noktasına pakua yerleştireceksiniz.
6. Pakuayı merkeze adeta bir iğne ile tutturmuş gibi çevirebilirsiniz.
7. Pakuanın bir tane parçasının tam ortasını kuzey hattından geçiriny,
8. Ve artık, elinizdeki pakuanın çizgilerini çiziminiz içine o hali ile işleyebilirsiniz.
9. Artık hangi parçanın, evinizin neresinden geçtiğini biliyorsunuz. Şimdi gerçek yönlere göre bagua gayelerini oturtabilirsiniz.
10.Kuzeyinizi artık bildiğiniz için bu bölümün üzerine kariyer yazabilirsiniz.
11.Güney için Ün, şan , şöhret.
12.Batı için Yaratıcılık ve Çocuklar
13.Doğu için Aile ve Sağlık
14.Güneydoğu için Maddi refah
15.Güneybatı için Evlilik ve Ortaklıklarım
16.Kuzeydoğu için Kişisel Gelişimlerim
17.Kuzeybatı için Yardımcı Enerjilerim
18.Artık elinizde evinizin hangi bölümünün , hangi eylem alanına denk geldiğini gösteren bir çizim var.
Bundan sonra artık rahatlıkla Feng Shui bilgileri edinebilir ve söylenenleri evinizin üzerinde düşünerek hareket edebilirsiniz. Ne yaparsanız yapın, değişimi yavaş gerçekleştirin.

ailatan

Kayıtlı Üye
pusulyı aldım ama beceremedim bu işi,kendim çok aptal hissetim. dairemin küçülmüş çizimini yapamadım yani benzer birşeyler elbette çizebildim ama emin olamadım çünkü gerçek boyutlarda belki merkez başka bir noktadaysa.arnızda bunu yapan ve başaran biri varsa bana tarif edebilirmisinz lütfen.en kötü şey de eğer hesapladığım merkez noktası doğruysa zenginlik bölgem merdiven boşluğa ve bir kısmı banyoya denk geliyor ki bu bir felaket... aslında daha çok bu yüzden inanmak istedim ki belki yanlış bir şey hesapladım da durum böyle değil:) lütfen şu evin küçülmüş çizimiyle yardım edebilir misiniz?