Yardım eder misiniz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

charmingeyed

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Bir süre önce cadılarla ilgili bir yazı okudum. Aileden gelen cadılık varmış bir de sonradan kazanılan. Ailemin cadı olup olmadığını araştıracak fırsatım yok sorsam da söylemezler. Ama kendimi cadılık için uygun buluyorum. Yani küçükken gördüğüm rüyalar, duyduğum sesler , 6. hissim vs. İnternetten cadılık derslerini okudum. Öncelikle meditasyon yapmam gerektiği yazıyordu. Daha önce yaptığım için zorlanmadım. Ama meditasyonun bir aşamasında elementlerden yardım almak için yapmam gereken şeyler vardı. Uyguladım ve meditasyon bittikten 1 saat sonra beynimin sol tarafında korkunç bir ağrı başladı. Aldırış etmedim. 24 saat boyunca devam etti. İlaç falan kullanmadım bunun bir dönüşüm süreci olduğunu düşünerek. Ertesi gün tekrar meditasyon yapmak için hazırlanıyordum fakar içimde nedensiz bir korku vardı. Aldırış etmedim ve başladım. Odaklandıktan bir süre sonra arkamda bir şeyler olduğu hissine kapılıyordum. Hatta bir kaç kez yanımdan silüetler geçti. Yine de meditasyonumu tamamladım. Ve tekrar başım ağırmaya başladı. Sizce bu normal midir ? Aileden gelen bir cadı olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim ? Yardımlarınızı bekliyorum , teşekkürler

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Cadılık popüler kültürdeki gibi seçilmişlik meselesi değildir. Herkes cadı olabilir. Meditasyon yapıp da bu tarz bir sorunla karşılaşmanızı sadece psikolojik olarak yorumlayabilirim.

serasss

Kayıtlı Üye
Cadılık popüler kültürdeki gibi seçilmişlik meselesi değildir. Herkes cadı olabilir. Meditasyon yapıp da bu tarz bir sorunla karşılaşmanızı sadece psikolojik olarak yorumlayabilirim.
Cok doğru söylüyorsunuz. Herkes cadı olabilir :D

@Y$e

Kayıtlı Üye
Meditasyon çalışmalarının rahatlatıcı etkileri çoktur.Ancak ben de sizin gibi ilk başladığım zaman göğüs bölgemde ağrı hissettim ve zamanla geçti.Bunun çakralarla ilgili olduğunu düşünüyorum.Bence meditasyonun temel amacı da enerji akışını yönetmek.İkinci olarak gördüğünüz silüetler konusunda da bilinçaltınızdaki korkunun sebep olduğu kanısındayım.Ancak ailenizden cadılığın gelip gelmediği konusunda kendinizi sıkıntıya sokmanıza gerek yok.Meditasyon ve diğer dersler sayesinde aslında böyle yeteneklerin her insanın içinde saklı olduğunu anlayacaksınızdır.

charmingeyed

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Öncelikle yanıtladığınız için hepinize teşekkür ediyorum.
Ben zaten herkes cadı olamaz diye bir şey demedim sadece aileden mi geliyor yoksa sonradan mı olunuyor diye sormuştum.
Sayın @Y$e söylediklerinizin hepsi doğru. Bende sizinle aynı fikirdeyim. Bu problem için bir çözüm buldum, meditasyonumu gece yatmadan önce yapıyorum. Meditasyondan sonra hemen yattığım için başağrısı çekmiyorum ve sabah çok enerjik bir şekilde uyanıyorum.

@Y$e

Kayıtlı Üye
Çok iyi bir çözüm yolu bulmuşsunuz.Maalesef bu benim aklıma gelmemişti :) Gece bütün yorgunluğunuzdan arınmak ve enerji döngüsünü tamamlamak için en uygun zaman bence.Korku psikolojinize yerleşirse;korkarsınız.Ama her şeyin yolunda gideceğine inanın şahsen ben Tanrı ve Tanrıça'lardan yardım istediğim için diğer varlıklar tarafından rahatsız edileceğime inanmıyorum.Piyasada maalesef pek bir kitap yok.Yabancı kaynaklardan çeviri yapabilirsiniz.

charmingeyed

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Teşekkürler :)
Ben wiccan değilim, müslümanım. Bu nedenle kendimi güvende hissetmek için meditasyonda cevşen takıyorum. Farklı yollardan aynı şeyi yapıyoruz, siz de tanrı ve tanrıçalara güvenerek kendinizi güvende hissediyorsunuz. Aslında ihtiyacım olan tek şey yalnız olmadığımı, birilerinin beni koruduğunu bilmekmiş.
Haklısınız, kitap bulmak çok zor ama şansıma geçen gün bir havas kitabı buldum. Fakat sahibi bir günlüğüne ödünç verdi. Fotokopisini çekince sayfaları birbirinden ayrılıyordu bu nedenle sadece bir kaç büyüyü alabildim. Fakat işe yarar büyüler. İlgilenirseniz size vermeyi çok isterim.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sitede bilmiyorum hiç rastladınız mı ama meditasyon yapmak için en uygun zaman sabah yeni uyandığınızdadır. Zihniniz henüz günün gereksiz ayrıntılarıyla dolu değildir. Ama illa ki meditasyon yapıp uyuyacağım diyorsanız, yapabilirseniz bence sabah bir saat seçin kalkın meditasyonunuzu yapıp geri yatın.

charmingeyed

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Haklısınız fakat okula gittiğim için sabah meditasyon yapıp geri yatma gibi bir seçeneğim yok. Eğer kalkıp geri yatacak olsam saat 5 civarı uyanmam gerekir. Benim için çok zor olur.

demonic

Kayıtlı Üye
Hmm.cadılık hakkında bilgim yok ama baş ağrınız muhtemelen normal.telekinezi yapanlar bilirler bir süre çalıştıktan sonra başınız ağrır(kendimdende biliyorum).bence ağrı normal ama arkanızda biri olma hissi...bu bana pek normal gelmedi.bence çalışmalarınız arasına birde tahassun duası yapsanız sorununuz büyük ihtimal çözülür.(eğer musallat varsa.denemekte fayda var :) )

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Teşekkürler :)
Ben wiccan değilim, müslümanım. Bu nedenle ..

Arkadaşlar bir ayrımda bulunmak lazım. Wiccanlık bir din değildir. Müslümanlık gibi bir din olmadığı için böyle bahsetmenizi ve böyle bir karşıtlık kullanmanızı açıkçası yadırgadım.

charmingeyed

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Arkamda biri değil bir çok kişi olduğunu hissediyorum artık. Heralde psikolojiktir diyorum. Geçen gün balkonda bir büyü yaptım, o günden sonra balkonun önünden geçtikçe yerde sürünen siyah bir şey görüyorum.

charmingeyed

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Fakat daha önce uruma dinimi söylediğimde bana müslüman olduğum için inanmadığım varlıklara yakarmamım doğru olmadığını belirtmişti.(Tanrı ve Tanrıçaya) Bu nedenle böyle bir ayrım yaptım.

yule

Yönetici
İş
Din değildir. Bir inanç sistemidir. Cadılık ve cadılığın temellerinde Druidler yani pagan dini yatar. Ayrımı bu yüzden eleştirdim. Buna pagan değilim müslümanım derseniz anlayabilirim. Ama wiccan değilim müslümanım derseniz eleştiririm.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Din değildir. Bir inanç sistemidir. Cadılık ve cadılığın temellerinde Druidler yani pagan dini yatar. Ayrımı bu yüzden eleştirdim. Buna pagan değilim müslümanım derseniz anlayabilirim. Ama wiccan değilim müslümanım derseniz eleştiririm.

O halde ben Pagan değilim Monistim denmeli. Pagan değilim Müslüman'ım değil.

yule

Yönetici
İş
O halde ben Pagan değilim Monistim denmeli. Pagan değilim Müslüman'ım değil.

Monist olmak tekliğe ve herşeyin altında bir madde ve enerji olduğuna inanılan görüştür. Bir nevi tek tanıryıya inanmak demektir. Monarşi gibi... Ama monistlik bir din değil. Yine benim söylediğime geliyoruz. Bunlar sadece inanç ve ya sistemdir. Bir din değildir. Monistler birliğin ve tekliğin aynı zamanda çokluğu içinde barındırmasını ifade ettiği gibi hatta bir inanç sisteminden çok öğretidir monizm.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Monist olmak tekliğe ve herşeyin altında bir madde ve enerji olduğuna inanılan görüştür. Bir nevi tek tanıryıya inanmak demektir. Monarşi gibi... Ama monistlik bir din değil. Yine benim söylediğime geliyoruz. Bunlar sadece inanç ve ya sistemdir. Bir din değildir. Monistler birliğin ve tekliğin aynı zamanda çokluğu içinde barındırmasını ifade ettiği gibi hatta bir inanç sisteminden çok öğretidir monizm.
Paganizm de birden çok tanrının varlığını kabul eden bir felsefedir bence asıl din olan onun alt kollarıdır. Demek istediğim de bu. Tek tanrı inancı var diye İslamla Hristiyanlığı nasıl bir tutamazsak çok Tanrılı dinleri de birbirinden bağımsız ve hepsini ayrı ayrı bir din olarak kabul etmeliyiz bence. Gerçi konu dışına çok çıktım ama. :)

musashi

Banlı Kullanıcı
herşey tamam sanırım bir tek uçan süpürge lazım :)
onuda alırsanız disel olsun benzin çok yakıyor :)

yule

Yönetici
İş
Paganizm de birden çok tanrının varlığını kabul eden bir felsefedir bence asıl din olan onun alt kollarıdır. Demek istediğim de bu. Tek tanrı inancı var diye İslamla Hristiyanlığı nasıl bir tutamazsak çok Tanrılı dinleri de birbirinden bağımsız ve hepsini ayrı ayrı bir din olarak kabul etmeliyiz bence. Gerçi konu dışına çok çıktım ama. :)

Paganizm bir inanç türüyken monistlik sadece öğretidir. Aradaki fark budur. Monistlik sadece tek tanrıyı savunan bir öğreti olduğu için bağdaştırma yapabilirsiniz. Ama paganlığa sadece bir felsefe demek pagan olanlara, druidlere ve daha hatırlamadığım doğa ve doğanın güçlerine inanan diğer inançlara saygısızlıktır.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Hala kafama yatmayan şeyler var umarım bu konuyu daha sonra tekrar tartışırız. :) Sayın Musashi ne kadar süredir bu forumdasınız bilmiyorum. Farkettiyseniz bu sitede kaç yaşında olursa olsun üyelerimiz de yöneticilerimiz de ölçülü davranırlar ve bulundukları ortamın gerektirdiklerini bilirler. Umarım siz de en kısa sürede öğrenirsiniz. Unutmayın samimiyet ayrı şeydir lakayt olmak ayrı şey.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...