Nabızı düşürmek için.?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AJA

Elit Üye
Arkadaşlar nabzı düşürmek için hangi bitkileri yada yag karışımları önerirsinzi ?
Son zamanIarda strese dayaIı nabzım yükseldi yine :( normaI durumu 100-120 arası bu yemeklerden sonra yada harekete heyecana dayanınca 130 a hatta üzerine çıkıyor.Bunun için iIaç mevcut fakat ben dogal aItarnetif yoIIarıda araştırmaya başIadım, biIgiIerinizi payIasşmanızı rica ediyorum.

canmert196

Kayıtlı Üye
medıtasyon kan basıncını duzenler dıe bılıyorum nefes teknıklerı falan yardımcı olur :)

beya

Kayıtlı Üye
Kendi müdahaleniz ile illa düşürmek istiyorsanız derin bir nefes aldıktan sonra tutun ve dayanabildiğinizden fazlasına kadar dayanmaya çalışın son noktada bırakıp sakin bir şekilde bir süre nefes alın ve ardından bunu üç dört kez tekrarlayın. Herhangi bir taşıkardi veya firbülasyon durumunda sağlık ekiplerininde uyguladığı bir yöntemdir. Bunun haricinde şah damarı veya şakak üstü arterlerinide bir süre sıkıp kan dolaşımınızı engellemeniz nabzınızı yavaşlatıp düzene sokabilir fakat ani tansiyon düşüklüğü sebebi ile düşebilirsiniz o yüzden mümkünse yapmayın veya yatarak uygulayın. Bu bahsettiklerim tehlikeli olmasada siz yinede sorunun kalıcı çözümüne yönelip bir doktora görünün derim çok geçmiş olsun.

janet

Kayıtlı Üye
çoban çantası çayı nabzı düşürür. aynı zamanda kanamaları da durdurur. aktarlarda kurutulmuş çoban çantası satılıyor. çin'de onunla yapılan çorbaya "yüz yıl yaşama çorbası" deniliyor. ben yapıyorum bazen ama tazesinden

selviler

Banlı Kullanıcı
bir de kolun elle birleştiği yerden (çizgiden) kola doğru 3 parmak denk gelen yeri bastıracaksın.. acıma hissini duyacaksın..

videodaki kadının kitabını almanı tavsiye ediyorum.. bu yukarıda söylediğimde onun tavsiyesidir...şifalar dileğiyle...

• Beğendim
Tepkiler: AJA

AJA

Elit Üye
İzIedim çok teşekkür ediyorum seIviIer.

Janet o otu da buIacagım sana da t.ediyorum .

+rap :) iIginiz ve emeginiz için :)

Lilac Fairy

Kayıtlı Üye
Bana bir buçuk sene depresyon teşhisi kondu.
Yaşadığım ve yaşamak zorunda olduğum olaylardan dolayı ağlama krizlerine giriyor, hatta bayılıyordum.
Ayrıca tansiyonum da üzüntü ve sinir halinde 18-19 a çıkıyordu.
Tabii nabzımda inanılmaz artıyordu.
Doktora gittiğimde 19.5 tu bir keresinde. Adamın surat ifadesini hiç unutmuyorum. Resmen sanki her an ölecekmişim gibi panik olmuştu.

Hatta o günlerde safra kesem alınmıştı. Aslında doktora pansuman için gitmiştim. Ama bana öyle kötü olaylar yaşatılıyordu ki manen, ben yollarda ağlaya ağlaya tansiyonum çıkmış, düşün artık...

Doktor hergün kullanmam için yüksek tansiyon ilacı da verdi.
Ömür boyu kullanacakmışım.

Ama ne depresyon ve de tansiyon ilacını hiç kullanmadım.
Sorun bende değil ki...
Bana bu duyguları yaşatanlarda idi.
Onlar hayatımda olduğu sürece ilaç ne işe yarayacaktı.

Red ettim, kullanmadım.
Ruhumun ve beynimin gücüyle hallederim dedim.
Alınan ilaçları da tanıdıklara verdim.
İlaç beni uyuşturmaktan, verimimi düşürmekten kısaca salaklaştırmaktan başka ne işe yarayacaktı ki...

Şimdi hala gerçekten zor hayatım.
Sorunlar çözülmedi hatta aksine arttı.

Ama inan ben iyiyim.
Hayatta hiç olmadığım kadar güçlüyüm.
Hem bedenen, hem ruhen, hem beynen.
Güçlüyüm ama tabii ki mutlu ve huzurlu değilim.
Olsun o da bir gün olur. Bekliyorum sabırla.

Tansiyonum 13.5-14 civarı.
Gayet canlıyım, hareketliyim.
Yaratıcıyım, yetenekliyim, iş hayatımda çok iyi bir yerdeyim.
Bütün bunları ömür boyunca en büyük yatırımı kendime yaptığım için yaşıyorum aslında. Hep gelişim, hep daha ileriye gitme azmim ve isteğim.

Depresyon konusunda da üzülüp, kendimi bitirmek, sağlığımı bozmak yerine beni üzen kişi-kişileri yıpratmayı seçtim. O kişi de hayatına küstü. O da mutsuz artık. Gerçi yapacağından da geri kalmıyor ama...Onun da kişisel hayatına çok ağır darbeler indi. Beter olsun. Hiç acımıyorum.

Şu an için, köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceğim.
Zamanı gelecektir elbet, ben geleceğe yatırımlarımı yapıyorum.
Sağlam adımlar atıyorum. Sağlam bağlantılar kuruyorum.

İçimde tutmuyorum, anlatıyorum.
Şimdi olduğu gibi :)

Zamanı gelecek ve herşey düzelecek.
Senin için de öyle, herkes için öyle.
Sende kendin için geleceğin için ne gerekliyse, o şekilde plan yap ve uygula.

O zaman tansiyonun da düzelir, moralin de düzelir. Herşey düzelir zamanla.

Bir de Sn. Embriyo'nun bir yazısını kopyaladım. Onu uygula istersen. Ateşle ilgili idi ama sen tansiyonuna niyet edersin.

Gözlerinizi kapatarak evrenden mavi şifa enerjisini ateşinizi düşürmesi için isteyebilirsiniz.
-Evrenden şifa ve ateşimin düşmesi için, mavi renk enerjinin vücuduma akmasını istiyorum.
-Şu anda mavi şifa enerjisi vücuduma akıyor, hızlı bir şekilde ateşimi düzenliyor.
-Beni ruhsal, fiziksel ve eterik olarak sakinleştirip, şifalandırıp, huzura kavuşturuyor.
Bunu en az üç kere söyleyi. Aynı anda eğer hayal edebilirseniz çok daha etkili olur, mavi ışığın vücudunuza geldiğini önce sizi sarıp (mavi yumurta gibi elips düşünün sizde ortasında) bir kısmının eter bedende, bir kısmının da fiziksel bedeninizin içine doğru girdiğini ve serinlettiğini hayal etmeye çalışın.
Mavi rengi ağrılarınızda da kullanabilirsiniz.

En kısa zamanda şifa bulman dileğiyle.
Sevgiler.

• Beğendim
Tepkiler: AJA

spnatural

Kayıtlı Üye
İş
Acil Tıp Teknisyeni
Ben öncelikle yaşınızı öğrenmek isterim. Çünkü ben sağlıkçıyım yaşınızı boyunuzu ve kilonuzu söylerseniz sanırım yardımcı olabilirim

AJA

Elit Üye
Sanırım bu biraz ruh haIimIe ve son 1 yıIdır yogun stres ve sorunIarımIa aIakalı. Eskisi gikbi hareketIi degiIim masa başında 12 -13 saat ! Hepinize teşekkür ediyorum.

origanum

Yönetici
Nabızdan kastınız tansiyon düşürmek sanırım.
Bitki olarak çoban çökerten, deve çökerten denilen bir bitki kullanılır, bazı yerlerde farklı isimlerle de bilinir, janet de aynı bitkiyi kastetti ama ya dili sürçtü ya da yöresel isim farklılığından onun bulunduğu bölgede bu isim ile bilindiği için böyle söylemiş olabilir.
Bunun dışında vücuttaki bazı noktalara basınç uygulanarak ya da akupunktur yapılarak bunun ilk seansta bile tedavisi mümkündür. Akademi Larimarda bu konuda başarıyla uygulamalar yapılmaktadır. Tansiyon ilacı kullananlar bile birkaç günde artık bir daha ilaca ihtiyaç duymamaktadırlar.

AJA

Elit Üye
Nabızdan kastınız tansiyon düşürmek sanırım.
Bitki olarak çoban çökerten, deve çökerten denilen bir bitki kullanılır, bazı yerlerde farklı isimlerle de bilinir, janet de aynı bitkiyi kastetti ama ya dili sürçtü ya da yöresel isim farklılığından onun bulunduğu bölgede bu isim ile bilindiği için böyle söylemiş olabilir.
Bunun dışında vücuttaki bazı noktalara basınç uygulanarak ya da akupunktur yapılarak bunun ilk seansta bile tedavisi mümkündür. Akademi Larimarda bu konuda başarıyla uygulamalar yapılmaktadır. Tansiyon ilacı kullananlar bile birkaç günde artık bir daha ilaca ihtiyaç duymamaktadırlar.

Sayın origanum nabzımın tansiyonumIa baglantısı yok yani tansiyonum 12/8 yada 14/9 iken dahi 140 a çıkıyor.Eger bayramdan sonra da bir topIantı yapıIırsa geImeyi düşünüyorum.Teşekkür ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...