Bel sorunu - kıpırdayamıyorum.

Kaylee

Kayıtlı Üye
Son 2 aydır sabahları bel tutukluğuyla uyanıyorum. Birkaç saat geçmiyordu. Çoğaldı, azaldı. Yaklaşık 1 saat önce de birden inanılmaz bir ağrı girdi ve hastaneye gidemediğimden 2 ağır ağrı kesiciyle yatıyorum ki hala ağrım var. Bel fıtığı olmadığını biliyorum. Daha yaşıma bakın hem, olur muymuş ya.. Belim kırılmış gibi, cidden. Hiçbir şekilde kıpırdayamıyorum felçli gibi yatıyorum sadece. Ne yapacağım? İlk defa başıma böyle bir şey geliyor.. Şifacılar varsa aramızda yardımcı olabilirler mi? Hep böyle kalmaktan korkuyorum. Reiki 1 kez annem üzerince denemiştim işe yaramıştı.. Kendimde de mi denesem? Belime nasıl reiki yapayım zaten kıpırdayamıyorum. Sanırım bu ağrı kesiciler beynimi uyuşturmaktan başka bir şey yapmıyor..

AJA

Elit Üye
Geçmiş olsun , yardım rica edebiIeceginiz biri vardır umarım.Hastaneye gitmek en dogrusu.

defne1

Banlı Kullanıcı
3 gündür benimde belim ağrıyor yarın geçmesse masaj yaptırıcam sana tavsiyem masaj aletiyle yada annen yada kardeşin varsa ricaet masajı sana onlar yapsın.:p yağlarla kremlerle yaparlarsa çok daha etkili olur cidden ağrın azalır.2,3 kere yapmaları senin ağrını giderir.Gidebilirsen masaj salonları en iyisi geçmiş olsun

Lilac Fairy

Kayıtlı Üye
Forumumuzun yetkilileri perşembe günleri saat 23.00 de şifa çalışmaları yapıyorlarmış. Ben de ilk kez dün gece katıldım.
Haftaya senin de katılmanı tavsiye ediyorum çok güzel bir duygu.

Şu an için yapabileceğin en iyi şey ağrı kesici yerine bence kas gevşetici bir ilaç alman. Belini sıcak tutman. Jel tarzı ağrı kesici merhemler var. Teni ısıtıyor. Ve ağrıyı alıyor. Hem kas gevşetici hap, hem de jel. Ben biryerim tutulduğunda bunu uyguluyorum. En hızlı tedavi bu oluyor.
Ayrıca bacaklarıma yorgunluktan, yoğun iş tempomdan dolayı çok kramp giriyor geceleri. Bu zamanlarda da aynı tedaviyi uygularım.
Yatağın rahatsız olabilir. Uyku esnasında anlamayabilirsin. O da ağrı yapabilir.
Bel altı pantalonlar malesef sağlıklı değil. Belini üşütmüş, ceyranda kalmış olabilirsin. O yüzden tutuluyor olabilir.
İlk fırsatta doktora git mutlaka. En önemlisi erken teşhis her zaman.
Tedaviden önce buna neyin neden olduğunu bulup, yani sorunu bulup onu önlemek daha mantıklı geliyor bana.

Ve de meditasyona başladığımdan beri çakralarım açılmaya başladığından beri gerçekten ağrılarım azaldı.
Ben de sabahları çok yorgun ve ağrılar içinde uyanırdım.
Ama şimdi maaşallah ne ağrı, ne başka birşey...

Sn. Urum' un hazırladığı hipnomeditasyon mp3'lerini indirdim.
Geceleri yatarken dinlemeye çalışıyorum. Her gece olmasa da sık sık.
Çakralarımı bu şekilde hissetmeye başladım.
Allah kendisinden razı olsun.
Alttaki linkten inceleyebilirsin.
http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=12120

Şifa çalışmaları ile de ilgili de aşağıdaki linki incele istersen.
http://www.gizlimabet.com/forumdisplay.php?f=381

Benim nacizane fikirlerim bunlar. Keşke daha fazla yardımım dokunabilse.
Çok geçmiş olsun. En kısa zamanda sağlığına kavuşman dileğiyle.
Sevgiler...

Lilac Fairy

Kayıtlı Üye
Şimdi kendi gönderdiğim mesajı okudumda gülmeye başladım.
Sanki seni tanıyormuşum da, devamlı sen sanki bel altı pantalon giyiyormuşsun da ben de akıl veriyormuşum gibi olmuş :)

Anlatımım eksik olmuş. Belki öyle bir sebeb de olabilir demek istemiştim.

Yaşlılık işte, ne yaparsın. Senin yaşını görünce demek gözümde öyle bir imaj uyandı. Kusura bakma Kaylee.

Tekrar geçmiş olsun.

Kaylee

Kayıtlı Üye
Herkese çok çok teşekkür ediyorum..

Lilac Fairy sen olmasan ne yaparım? Her derdime yardımcı oluyorsun, tekrar tekrar teşekkür ederim. Dediğin jelden sürdürdüm şimdi daha iyiyim, yalnız gerçekten belim yerinden çıkmış gibi bir şey oldu.. ben böyle ağrıdan ağladığımı bilmiyorum.. anlayamadım. Umarım uyuyabilirim, verdiğin linke hemen bir göz atacağım. Çakralarımı açabilmeyi ve meditasyona başlamayı çok istiyorum. Umarım bir an önce iyileşip çalışmalara başlayabilirim.. Sevgiler..

alin

Kayıtlı Üye
Öncelikle geçmiş olsun bel fıtığı olmadığını nereden anladınız? Yaşa bağlıysa sadece bel fıtığı ve yaş durumu diye maalesef bir netlik yok.Duruş bozuklukları beli korumamak hareketlerimizin oturuş kalkış hatta yerden bir küçük eşya alırken ki hareket bile etkiler.Tam da tarif ettiğiniz gibi yüksek ağrı nöbet dönemleri dayanılmazdır.Jeller ve sıcaklık rahatlatıyorsa kas fıtık ihtimalleri de artar.Geçen aylarda yaşadım cidden katlanılır gibi değildi.Size önerim nette hareketlerini aratın biraz iyileşme olursa bir deneyin.İmkanınız varsa kımıldayamıyorum demişsiniz ama mümkün olduğu ilk an düz zeminde ya da yastıkla destekleyin en önemlisi ağrının hafiflediği pozisyonu bulmaya gayret edin.Enerji ve inançla bende şükür sıkıntısız atlatıldı.Yanınızda yardımcı birileri olsun mümkünse tekrar geçmiş olsun.

Lilac Fairy

Kayıtlı Üye
Kaylee, Sn. Embriyo' nun eski mesajlarını okuyordum birşeyler öğrenmek için bu bilgiyi buldum.

Ayrıca ateşiniz olduğunda kırmızı giymeyin, hatta nevresim takımınızda da bu rengi kullanmayın. Açık mavi iyi gelir.
Gözlerinizi kapatarak evrenden mavi şifa enerjisini ateşinizi düşürmesi için isteyebilirsiniz.
-Evrenden şifa ve ateşimin düşmesi için, mavi renk enerjinin vücuduma akmasını istiyorum.
-Şu anda mavi şifa enerjisi vücuduma akıyor, hızlı bir şekilde ateşimi düzenliyor.
-Beni ruhsal, fiziksel ve eterik olarak sakinleştirip, şifalandırıp, huzura kavuşturuyor.
Bunu en az üç kere söyleyi. Aynı anda eğer hayal edebilirseniz çok daha etkili olur, mavi ışığın vücudunuza geldiğini önce sizi sarıp (mavi yumurta gibi elips düşünün sizde ortasında) bir kısmının eter bedende, bir kısmının da fiziksel bedeninizin içine doğru girdiğini ve serinlettiğini hayal etmeye çalışın.
Mavi rengi ağrılarınızda da kullanabilirsiniz.

Ateşi düşürmekle ilgili yazmış ama, ağrılarda da kullanabilirsiniz demiş.
Bir dene istersen.

7362

Kayıtlı Üye
skolyoz olma ihtimali yüksek , çünkü aynı şikayetler bendede var fakat varsa bu yasa kadar farkedilmemesi ilginç. yinede agız üstü yatın ve anneniz omurgalarınızda egrilik var mı kontrol etsin derim . ben felç oldum diye çok agladıgımı bilirim .. çok zor , çok geçmiş olsun.

berlinsehan

Kayıtlı Üye
merhaba,
öncelikle geçmiş olsun. çok benzer şikayetler bir yakınımda da vardı. yapılan tetkikler sonucunda ankilozan spondilit teşhisi kondu. lütfen hiç vakit kaybetmeden doktora görünün. erken teşhis önemli.

Kaylee

Kayıtlı Üye
merhaba,
öncelikle geçmiş olsun. çok benzer şikayetler bir yakınımda da vardı. yapılan tetkikler sonucunda ankilozan spondilit teşhisi kondu. lütfen hiç vakit kaybetmeden doktora görünün. erken teşhis önemli.

Ben dediğiniz hastalıktan bir süredir şüpheleniyorum. Dün gece bu işin uzmanı bir doktorla telefonda görüştüm bir sürü ilaç verdi ama ankilozan spondilit olduğundan korktuğumu söylediğimde bunun olmadığını, muhtemelen fıtık olduğunu / belimin kitlendiğini vb şeyler söyledi, kıpırdayabilecek kadar iyi olduğumda (bir kaç gün içerisinde) hastaneye gidip baktıracağım.

hasan06

Kayıtlı Üye
size büyü yapışmış olabilir bazı büyü çeşitleti bel ağrısı yağtını çok iyi biliyorum