Yokluk mu bolluk mu?

• Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

Dünyamız ekonomik olarak zor bir dönemden geçiyor. Alım gücünün azalması, Amerika'da başlayan iflaslar, Avrupa'daki ve ülkemizdeki kriz insanlığı zorluyor ve daha da zorlayacak gibi gözüküyor.

Bütün bu olanlar medya tarafından yeterince felaket senaryoları çizilmiş halde bize aktarılıyor. Bütün bu olanlara bir de şu gözle bakmayı becerebilir miyiz acaba: Ortaya çıkan bütün olayların yansıttığı parayı amaç haline getirmek ,açgözlülük,hırs,sahtekarlık ,dolandırıcılık,
yozlaşmanın belirli bir amaçla su yüzüne çıkıp,kurulu düzenin bozulup ,yerine bütünün hayrına olacak yeni bir sistemin oluşturulması. Korkudan arınarak , maddeden bağımsız ,bütün insanlığın hayrına .

Şu anda vuku bulan olayların ortaya çıkması insanlığın parasal açıdan sıkıntı çekmesi için değildir. Aksine bugüne kadar kurulmuş olan düzende insanların yeterince acı çekmesine ve özlerinden uzaklaşmasına neden olan davranış kalıplarının farkına varılması ve ortadan kaldırılarak biran önce içimizdeki güç ve bolluğun yer alması.

Odaklandığımız şey genişler. Olumlu veya olumsuz neye odaklanırsak hayatımızda onun genişlemesine izin vermiş oluruz. Şimdi size soruyorum :
Hayatınızda neyin genişlemesini istersiniz?
Parasızlık,işsizlik,iflas,korku mu? Yoksa bolluğun ve huzurun her an sizle olduğu mu?
Şimdi şunu duyar gibi oluyorum : Bu işler bu kadar basit mi ? Etrafımda bu kadar çok işsizlik, iş kapatma,parasızlık varken buna odaklanarak mı bitecek her şey ?
Size olanlara kayıtsız kalın demiyorum. Ancak hayatınızda neyi beslemek istiyorsunuz diyorum ? Yokluk duygusunu mu yoksa bolluk duygusunu mu?
Yokluk duygusu ile hareket ettiğiniz her an hayatınıza daha çok yokluğu,bolluk duygusu ile hareket ettiğiniz her an hayatınıza daha çok bolluğu çekersiniz.

Şöyle bir örnek vermek istiyorum:
Faturalarınızı öderken eğer şikayet edip çok para ödediğinizi
düşünürseniz bu yokluk duygusuyla hareket etmektir. Tam tersine ev kiranızı veya aidatınızı öderken "ne mutlu ki oturacak bir evim var ve ben kiramı ödüyorum" diye düşünürseniz bolluk duygusuyla hareket ediyorsunuz demektir.
Eğer oturacak bir eviniz olmasaydı ödenecek bir faturanız da olmazdı. Bu
şekilde paranızın olmadığına değil ,evinizin var olduğuna odaklanıyorsunuz.
Bu çok küçük bir ayrımdır ancak hayatınızı nasıl tezahür ettirmek
istediğinizi anlamanız açısından dev bir adımdır.
Hep birlikte geleceğimizi yaratıyoruz. Ne kadar çok insan günümüzde olan bütün bu olayların bundan sonra oluşacak ve tüm insanlığın hayrına olacak yeni düzenin kurulması için olduğuna inanır ve olumluya odaklanırsa hep birlikte bolluk içinde, birlik içinde,sevgi dolu ve bütünün hayrına bir gelecek yaratacağız.

ruhum

Kayıtlı Üye
Güzel dileklerin için teşekkür ederim. Bolluk içinde bir dünya için beynimizi güzelleştirip olumlu düşünen insanların çoğalması için dua edelim:)

artemis

Kayıtlı Üye
selam
bolluk duygusuna benliğimizi açmak için öncelikle dünyadaki bütün kaynakların hepimiz için yeterince hatta fazlasıyla VAR olduğunu düşünmek gerekir..adı geçen finansal kriz
kaynağın sadece kendileri için çalışması gerektiğini düşünenlerin içine düştüğü bir panik duygusudur..dolaylı da olsa bundan en az zararı görebilmek için önce zihnimizi sonsuz bolluk kaynağına odaklamamız gerekir..unutmayın herkese yetecek kadar bolluk bu dünyada vardır.. bolluğu görebilenlerin bereketi paylaşılabildigi ışıklı güzel günler dilerim

DreaMLife

Kayıtlı Üye
Bu da çekim yasasıyla ilgili bir yazı olmuş bolluğu bir çok kez deneyimledim sadece çok ihtiyacım olduğu zamanlar çekebildiğimi söyleyebilirim. Sıkı bir bilinçaltı temizliğine ihtiyacım var ki bolluk günlerimin sürekliliğini sağlayabileyim :(

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Angel çok haklı bazı sömürülerin bazı kalıpların değişmesi için belkide şarttı bu ekonomik kriz.

awra

Banlı Kullanıcı
sevgili dreamlife bilinçaltı nasıl temizlenir benimde çok ama çok ihtiyacım var zor günler geçiriyorum.

DreaMLife

Kayıtlı Üye
Bunun için çeşitli yöntemler var bende araştırıyorum ve en doğru şekilde çalışma yapmak istiyorum çünki plansız programsız halde yaparsak ki çok yaptım sonuçları kolay olmuyor o zaman bu olumsuz duygu ve düşünceleri salıvermek değil de bastırmak oluyor ki bastrmak daha kötü, en ufak bir olumsuz durumda karşılaştığımızda bastırdığımız duygu ve düşünceler daha zararlı şekilde patlak vermeye başlıyor. Olumsuz bir düşünceyi salıvermek için de sanırım en etkili yöntem sürekli olumlu insanlarla konuşmak ve beyni inandırmak oluyor beynimizi olumlu düşünceye inandırmak için se telkinler ve olumlamalar oldukça etkili uzun bir çalışma süresi var ama 1-2 kez yaptım kurtuldum diye devamını getirmessek yine tam temizlenmeden karşımıza çıkabiliyor. Bununla ilgili detaylı ve programlı bir derleme hazırlayıp forumda paylaşıcam.

yazboz

Kayıtlı Üye
evet sanırım yapılması gereken bu ıyıı bollugu dusunmek gazeteler daha oncekı krızden daha ıyı durumda oldugumuzu soylerken ınsanlar belkı abartıyorlar hıc bır sey yok demıyorum.elbettekı var ama bıraz da durumdan faydalanma var gıbı gelıyor.işcı cıkarmak ıcın bahane mesela

awra

Banlı Kullanıcı
sevgilidreamlife,
paylaşımlarını beklicem ayrıca bende araştırıcam bulursam bişiler buraya yazarım.. Ama nefes tekniği zihni boşaltmada yardımcı diye biliyorum sadece. olumlamada ayrıca büyük etken...araştıralım bakalım..

aleyza

Banlı Kullanıcı
cekim yasası harika bisey ama bn basaramıyorum

ptaah

Kayıtlı Üye
Bunun için çeşitli yöntemler var bende araştırıyorum ve en doğru şekilde çalışma yapmak istiyorum çünki plansız programsız halde yaparsak ki çok yaptım sonuçları kolay olmuyor o zaman bu olumsuz duygu ve düşünceleri salıvermek değil de bastırmak oluyor ki bastrmak daha kötü, en ufak bir olumsuz durumda karşılaştığımızda bastırdığımız duygu ve düşünceler daha zararlı şekilde patlak vermeye başlıyor. Olumsuz bir düşünceyi salıvermek için de sanırım en etkili yöntem sürekli olumlu insanlarla konuşmak ve beyni inandırmak oluyor beynimizi olumlu düşünceye inandırmak için se telkinler ve olumlamalar oldukça etkili uzun bir çalışma süresi var ama 1-2 kez yaptım kurtuldum diye devamını getirmessek yine tam temizlenmeden karşımıza çıkabiliyor. Bununla ilgili detaylı ve programlı bir derleme hazırlayıp forumda paylaşıcam.

Olumsuzluğu kabul etmelisin onuda yaşamın bir parçası olarak görmelisin o zaman pozitif enerjiye ulaşman daha kolay olur bu hepimizi için zaman alır tabi.Çünkü kalıpların yıkılması yani yanlış düşüncelerden kurtulmak yerine olumluları koymak zaman alır biraz.pozitifiliği yada bolluğu tam olarak deneyimleyebilmek için yargıladığın durumlarla yüzleşmen gerekecek.

turgay_henry

Kayıtlı Üye
aslında hayatla didişmemek gerekiyor
siz hayatı değil, hayat sizi yutabilir