define ya da gömü bulmak için uygulanan yöntem nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mandalin

Banlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar geçen gün forumları ve uygulamaları tararken tam verilmemiş bir çalışma buldum bu bu alanda çalışmaları olan arkadaşlarımız var ise tarifi tamamlayabilirler mi acaba

tarif şu şekilde gömü yada define olduğu tahmin edilen bölgeye bir horoz salınır
horozun boynuna bir ayet yazılıyor ve bir okuma yapılıyor horoz gidip aranan hazine / gömü / define nin üstünde ötüyor ( bazı yerlerde ölüyor diye geçiyor )

burada geçen ayet ve okuma nedir acaba

fatih7998

Kayıtlı Üye
Arkadaşım o ayeti napacaksınki bende var daha önce denedim fakat olmadı, demekki bizde o kudret yok bıraktım öylece kaldı. Hatta bunu yıllar önce yapmıştım.

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
Dedektörü dene...Altın bulduğu anda sinyal veriyor ;):DBu konuyla ilgili çalışma yapan birkaç kişiyi tanıyorum.Hiçbir sonuç elde edemediler.Biliyorsun ki gömü ve defineleri yerinden kıpırdatmak kolay değil.Hatta çok güç...Onların güçlü koruyucuları var.Horoz ölse de sadece yerini gösterebilir. Gömüyü Görürsünüz fakat dokunamazsın. :)

cear1976

Banlı Kullanıcı
İş
tekstil
dedektör çok pahalı arkadaş horozla işi ucuza getirecek anlaşılan :) :)

mandalin

Banlı Kullanıcı
hahahaha yok hepiniz yanıldınız...bir forumda gördüm ama eksik bir vefk yada ayeti yazlyor horozun boynuna asılıyor ve bir okuma yapılıyor ..verilen tarif göre horoz nerede durursa orada adak olarak veriliyor ve koruyuculara armağan ediliyor adak olan horozun kanı ile o bölge çembere alınıyor gibi bir açıklama yapılmış...ilginç hoş ve tam olması durumunda çok da yararlı olabilecek bir tarif gibi geldi ve dedemin tarlasında tarihi eski duvarlar var belki bir gün kullanabilirim dedim her ne kadar şu anda öyle bir düşüncem olmasa da...

ek olarak dedektörler belli bir derinliğe kadar tarar :D ruhlar yada cinler kadar etkili dedektör var iken neden kullanmayalım

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
ismiazamhatemi.png

Merhaba. Kenz-ül Havâss kitabında yazdığına göre bu hatemi safran ile bir kağıda yazıp horozun boynuna asacaksınız ve horozu defina ya da gömü olduğu tahmin edilen yere bırakacaksınız. Horoz nereyi ayağıyla deşer, gagasıyla kazar ve üzerinde öterse aradığınız şey oradadır. Horozun adak edileceği ve kanıyla orayı çembere alınacağı yazmıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...